Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Po ovome što pišete definitivno su upali u gužvu, jer kako sam pisao ja sam sve završio u par dana.
Trenutno su odgovarali na mejlove.
 
Malopre im poslao sken i za 15' stigao odgovor da se zahvaljuju i da čekam kurira.
E sad, gde je logika da oni šalju poštom, pa zamalo biju ko neće, a da kod nas košta koliko košta?
Stalo im je da saobraćaj bude protočniji, da strancima, čitaj: turistima, bude ugodnije i komfornije i da se zbog toga lakše odvaže da dođu opet i češće, posebno što su sistem iscepkali na bezbroj rampi. Štedeće na zaposlenima cenu uređaja i opreme.
Mnogo bočnih izlaza nema posadu i pored taga, postoji i sistem automata za naplatu, ali verujem da he to skuplje od elektronske.
 
Bocni izlazi bez posade su im jako brzo za naplatu, ja sa se skoro prvi put susreo. Samo prineses karticu i odmah očiga. Brže nego da je bio inkasant. Takođe i za keš ali to nisam koristio
 
Koristio ja za keš i dobio 10€ viška kusura. Mislim da sam pisao letos.
Odlični, bego šta su!
 
Očito u onom planinskom delu između Larise i Platamona imaju veliki problem.
Tamo je niz dugačkih tunela ( jedan preko 6km), i voda he učinila svoje. Pretpostavljam da imaju problem i sa ulzima/izlazima, da ne rade svi pa zato opraštaju putarinu.
Tu bi se i kod nas moglo postaviti pitanje kad se kilometrima vozi hednom trakom zbog radova, da li bi trebalo naplaćivati. Tako bi se i sami PS stimulisali ds poteraju izvođače da brže rade.
 
Mene kod taga baterija nervira, mislim da pocinje da zeza a uzeo sam ga prije 2 god. Nekad ne ocita pa moram u rikverc ili da dodje neko u kucicu. Nije do pozicije, u vise auta koristen.

A ako ga otvorim da sam zamijenim gubi sve podatke nego ima na yt neka procedura da se drzi pod naponom dok se ne zamijeni sto nit umijem nit mi se isplati a sad novi opet placat isto mi se ne radi.. i još meni ni ne stoji na suncu neko za skidam s nosaca
 
Očito u onom planinskom delu između Larise i Platamona imaju veliki problem.
Tamo je niz dugačkih tunela ( jedan preko 6km), i voda he učinila svoje. Pretpostavljam da imaju problem i sa ulzima/izlazima, da ne rade svi pa zato opraštaju putarinu.
Tu bi se i kod nas moglo postaviti pitanje kad se kilometrima vozi hednom trakom zbog radova, da li bi trebalo naplaćivati. Tako bi se i sami PS stimulisali ds poteraju izvođače da brže rade.
Ja sam trenutno u Olimpijskoj, koliko vidim autoput od Leptokarije do Larise je zatvoren, navodno puštaju samo lokalce.
 
Mene kod taga baterija nervira, mislim da pocinje da zeza a uzeo sam ga prije 2 god. Nekad ne ocita pa moram u rikverc ili da dodje neko u kucicu. Nije do pozicije, u vise auta koristen.

A ako ga otvorim da sam zamijenim gubi sve podatke nego ima na yt neka procedura da se drzi pod naponom dok se ne zamijeni sto nit umijem nit mi se isplati a sad novi opet placat isto mi se ne radi.. i još meni ni ne stoji na suncu neko za skidam s nosaca
Evo ja se nudim da besplatno zamenim bateriju,ali ne garantujem da nešto neće poći po zlu. Jbg nisam ovlašćeni.
 
Који таг ми препоручујете да је бољи, онај баш од Путева Србије или ЕНПеј? Први пут сад купујем таг у Србији и занима ме који је бољи и који се најбрже активира и све то шта треба за Отворени Балкан? Мени делује да је ЕНПеј бољи, али ме занима ваше мишљење.
 
Lično iskustvo.
Na pauzi za doručak svratio u lokalnu poštu, kupio tag uveče ga aktivirao iz fotelje.Dva puta je išao do Grčke i nazad u dva različita auta.
Tablice su Poštanski generisan broj tipa PP3333.

Ne smeta mi pa nisam ni menjao.

Novac skidaju sutradan,prijavljena Visa Electron kartica na oba naloga.

Mana je da brzo skidaju pa ako trenutno nemaš novca možeš biti na crnoj listi pri povratku sa recimo vikenda.

Takodje mana je da još nisu napravili mobilnu aplikaciju već imaju samo web portal.

Što se samog uređaja tiče u pitanju je isti transporder.
 
ENPay tag skida novac dva puta nedeljno, a ne sutradan kao od Puteva Srbije, Openbalkan se na ENPayu aktivira zahtevom na mejl, pored toga je sve slično. ENPay-u bih da prednost samo ako ga naručuješ ovih dana uz Mastercard jer je na akciji 999RSD. Možeš odmah da ga naručiš, pa da ga preuzmeš lično kad ti bude odgovaralo na Novom Beogradu u njihovoj kancelariji. Ako nemaš Mastercard ili ti neodgovara Novi Beograd onda bolje da uzmeš ovaj u Pošti jer je puna cena ista 2022 RSD, a nema frke za aktivaciju Open Balkana.
 
Iako Enpay ima bolji interfejs jer odavno funkcioniše, meni je logičnije u startu uzeti kod "prve ruke" tj od Puteva. E sad, Enpay daje te akcije pa se uz Mastercard može uzeti tag jeftinije.
 
Pozdrav ljudi,
Molim za malu pomoć. Stigao mi je grčki tag posle 3 meseca od aplikacije. Hvala im za ovu sezonu 🙂 To nema sad veze. Moje pitanje je da li ovako treba da stoji na aplikaciji i da li sam nešto zeznuo prilikom unošenja podataka. I šta je qr transponder? Stvarno do sada nisam imao iskustva sa tagovima, još uvek nemam ni srpski tako da razumete ako postavljam banalno pitanje. Evo isečaka dole.
Screenshot_20230916-231428_MyEgnatiaPass.jpg
Screenshot_20230916-231520_MyEgnatiaPass.jpg
 
Ne moraš uplaćivati na tag do sledeće sezone.. . Možeš dan pred put.
Neko je na forumu napisao pa da ponovim: ako ste poručili 2 taga oba su registrovanina vas, minimalni iznos na računu je 4,80€ a ne 2,40€.
Uplatio 15€, prošao kroz 7 rampi i sve je radilo bez problema.
Mali problem je što imaju po jednu rampu za tag, a vozači kamiona BG tablica se ponašaju kao kreteni... Znaju da vas iseku i ulete ispred vas na rampu, vrv misle da greškom idete na rampu za tag.
 
Kao korisnik EnPay tagova, malo objašnjenje kod registracije na OB. Poslao sam zahteve za oba taga (pisao sam na forumu o tome) a stiglo mi je obaveštenje od EnPay za jedan. Registrovao sam se lako na OB, a pogrešno sam pokušao da registrujem drugi. Drugi tag se samo doda na OB portalu, ne treba prolaziti kroz ponovnu registraciju. Sad su mi oba tag uređaja registrovana na OB.
Kao što je EnPay objasnio, oni će i dalje slati račune na 15 dana.
Račun napravljen na OB (makedonija) je naplaćen sutradan jer objedinjuju sve prolaske u toku dana na jedan račun.
 
ja sam ipak uzeo tag kod puteva ,nije mi problem da mi naplate sa kartice sutradan ili za 15 dana jer tu karticu koristim i za sipanje goriva pa na njoj moram imati novca ako zelim da putujem
a kod puteva imam popust ,koji mi dodje kao poklon a poklonu se u zube ne gleda
i ako sam dobro shvatio makedonci odmah naplacuju svoje usluge preko prijavljene kartice samo naplate iz srbije su odlozene ali bez popusta
 
ja sam ipak uzeo tag kod puteva ,nije mi problem da mi naplate sa kartice sutradan ili za 15 dana jer tu karticu koristim i za sipanje goriva pa na njoj moram imati novca ako zelim da putujem
a kod puteva imam popust ,koji mi dodje kao poklon a poklonu se u zube ne gleda
i ako sam dobro shvatio makedonci odmah naplacuju svoje usluge preko prijavljene kartice samo naplate iz srbije su odlozene ali bez popusta
Pa i na ENPay imaš isto popust. Razlika je samo u naplati, kod PS ide narednog dana, kod ENPay-a na 15 dana.
 
ja sam ipak uzeo tag kod puteva ,nije mi problem da mi naplate sa kartice sutradan ili za 15 dana jer tu karticu koristim i za sipanje goriva pa na njoj moram imati novca ako zelim da putujem
a kod puteva imam popust ,koji mi dodje kao poklon a poklonu se u zube ne gleda
i ako sam dobro shvatio makedonci odmah naplacuju svoje usluge preko prijavljene kartice samo naplate iz srbije su odlozene ali bez popusta
Nisi sve dobro shvatio:
- kod EnPay isto imaš popust
- plaćaš 1. i 15. u mesecu
- JPP naplaćuju sutradan
- OB naplaćuje sutradan bez obzira da li si EnPay ili JPP
 
Dva puta mesečno, jedan zbirni račun za sve prolaske u tom periodu.
Više mi odgovara Enpay sistem (ne razmišljam o novcu na putovanju), a verujem i svima koji koriste firmine kartice, jer ako ništa drugo, ima manje knjiženja.
 
znaci da ja predjem u enp-ej,pa da radim sa njihovim parama tih nekoliko dana
samo ne vrtim veliku cifru pa ne znam da li mi se isplati
ali opet korisno i ako musica u guzicu uleti
 
Vrh