Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Kaže Vesić da će na Preševo naplatnoj stanici biti mobilni punkt za rekonfiguraciju TAGa za OpenBalkan. Da li neko zna nešto više o tome
 
Kaže Vesić da će na Preševo naplatnoj stanici biti mobilni punkt za rekonfiguraciju TAGa za OpenBalkan. Da li neko zna nešto više o tome
Biće mobilni kamion Mack,sa 6 prodajnih mesta na parkingu pored same rampe.
Vreme aktivacije MKD naloga je minimalno pola sata pa treba računati i sa time ali svakako uz malu zadršku na prelazu pa do Kumanova stižete spremni.
 
 
Odlična je ovo stvar..često idem za obe zemlje voleo bih kada bi uključili i Grčku i Bosnu za ovo..ne vidim nikakve prepreke za ovo..svi koriste isti model Taga.
 
Da li stari tag može da se rekonfiguriše u poslovnicama pošte, kako je navedeno na njihovom sajtu?
 
Situacija se menja iz sata u sat.Svako takvo novo prodajno mesto mora imati poseban računar i uredjaj za inicijalizaciju tagova kao i lice obučeno za sve to plus sve to mora biti uvezano u sistem.

Najbolje da se informišete preko sajta koje su forumaši objavili nekoliko postova iznad i da pozovete kontakt broj ili odete ako bam je blizu.Sada se mreža širi i na AMSS tako da je najbolje pratiti sajt.
 
Najnovija info:
TAG mi je vezan za ENPay, a ako zelim da ga koristim za placanje putarina u Makedoniji (OpenBalkan), moram PRVO da ga odjavim sa ENPay-a, a to se radi u njihovoj filijali, pa tak onda da dodjem da se prijavim na neki od saltera, npr Posta Srbije.
 
Najnovija info:
TAG mi je vezan za ENPay, a ako zelim da ga koristim za placanje putarina u Makedoniji (OpenBalkan), moram PRVO da ga odjavim sa ENPay-a, a to se radi u njihovoj filijali, pa tak onda da dodjem da se prijavim na neki od saltera, npr Posta Srbije.
Od koga je info? Puteva Srbije ili Enpay-a?
 
Najnovija info:
TAG mi je vezan za ENPay, a ako zelim da ga koristim za placanje putarina u Makedoniji (OpenBalkan), moram PRVO da ga odjavim sa ENPay-a, a to se radi u njihovoj filijali, pa tak onda da dodjem da se prijavim na neki od saltera, npr Posta Srbije.
Pošta samo prodaje nove uređaje, ne radi nikakvu prekonfiguraciju. Prekonfiguracija se radi u Putevima Srbije(njihove kancelarije u nekoliko gradova) i sad na granici. Odjava sa ENPAY-a ne znam kako ide. Verovatno kod njih treba.
 
1688454186270.png

1688454220228.png


Neko je ranije pisao da odjava sa postejd kod ENPAY-a može i mejlom.
 
Ne znam kako bi moglo mejlom kada traže fizički tag da se donese da bi ga povezali na čitač. Ili su u međuvremenu stavili nešto novo
 
Odgovor od ENpay-a u vezi vracanja na pripejd.
Poštovani,
Ukoliko niste koristili TAG uređaj od 16.06.2023. godine možete dostaviti TAG uređaj na adresu: BULEVAR MILUTINA MILANKOVIĆA 134g,11070 NOVI BEOGRAD (lično ili poštom), kako bi izvršili prebacivanje u pre-paid sistem.
Izmirene su sve Vaše fakture do 17.06.2023.
Srdačan pozdrav,
ENPay Podrška
Bulevar Milutina Milankovića 134g, Novi Beograd
Tel. +381 11 450 27 85
 
dakle prošle nedelje sam potpisao ugovor sa EnPay za ovaj tag i sada da ga skidam :rolleyes:
A pre mesec dana su mi rekli da će moći da pokrivaju OpenBalkan
 
dakle prošle nedelje sam potpisao ugovor sa EnPay za ovaj tag i sada da ga skidam :rolleyes:
A pre mesec dana su mi rekli da će moći da pokrivaju OpenBalkan
ne znam sto si to radio ako vec 2 meseca svi pisu ovde da prelaze sa ENPay na postpaid puteva srb
 
Imam ENPay i malo pre mi je stigao SMS od Putevi_SRB sa porukom " Dobro došli u Otvoreni Balkan..."
Da li je ovo naznaka da je ENPay postao deo OB-a?
 
Imam ENPay i malo pre mi je stigao SMS od Putevi_SRB sa porukom " Dobro došli u Otvoreni Balkan..."
Da li je ovo naznaka da je ENPay postao deo OB-a?
Ne,za sada to je samo kampanja koju su jutros pokrenuli putem SMS...Nešto slićno kao i za izbore.

Radi se na premošćenju problema sa Enpayom ali ne smem da tvrdim kad šta i kako tačno.
 
Da potvrdim da je radno vreme Puteva u Ustaničkoj do (za nasu državnu firmu nezamislivih) 22h.
Prekonfiguracija traje par minuta. Nakon toga se čeka 3min kako bi se kreirao nalog i dodale kartice. Troje ljudi radi. Nema guzve. Cak nude pomoc za kreiranje naloga, pitaju da li zelite da uradite odmah ili samostalno kod kuće.

Za svaku pohvalu. Kad kazemo da drzavne firme treba da budu servis gradjanima, ovo je pravi primer kako se to radi. Jos jednom sve pohvale.
 
Pitao sam danas Allyes, firmu koja nam je registrovala tag preko ENpay, i rekli su da bi trebalo do kraja ove nedelje da završe registraciju na open balkan i onda ćemo i mi moći da koristimo tag u Makedoniji, bez potrebe da vraćamo na pripejd pa da idemo u Puteve Srbije. Rekli su da će, kada završe celu proceduru, putem mejla obavestiti sve korisnike.
 
Vrh