Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Taj Master ti je verovatno samo za domaća plaćanja.
Tako su i mene zavrnuli u OTP, kada su mi Visa karticu zamenili za to đubre. Ne samo da ne radi u inostranstvu, nego je i fizički loše izrađena.
Onda sam uzeo Gold Master i sad je sve ok.
Nije, međunarodni je.
Ali očigledno ga je potrebno ponovo uneti u ovo drugo polje. Predpostavljam da je ovo prvo unošenje određeno za domaće plaćanje pa traže ponovni unos i za međunarodno.
 
Evo sada kada smo svedoci da možemo kroz Makedoniju našim tagom zašto misleće glave ove države i pre svega grada Beograda ne sednu za jedan sto i dogovore zajednički tag za sve parkinge ,tržne centre i aerodrom.

Jel toliki problem staviti tu jednu antenu i prilagoditi softver.Kartica za plaćanje je već tu.

Po istom principu i za zemlje koje imaju vinjetu možemo dodati modul softvera za kupovinu vinjete.

Ajde da vidimo koliko će vode proteći Dunavom dok se sete ovoga.
 
Nije, međunarodni je.
Ali očigledno ga je potrebno ponovo uneti u ovo drugo polje. Predpostavljam da je ovo prvo unošenje određeno za domaće plaćanje pa traže ponovni unos i za međunarodno.

Мислим да је зато што наплату врши друга фирма. Ја сам регистровао, имало је пробну наплату 1 денар од фирме ЈП Државни патишта Скопје МК. То значи да ако се још земаља, односно оператера аутопута, буде укључивало у Отворени Балкан за сваку ће морати поново да се региструје картица јер се путарина плаћа другој фирми.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
Evo sada kada smo svedoci da možemo kroz Makedoniju našim tagom zašto misleće glave ove države i pre svega grada Beograda ne sednu za jedan sto i dogovore zajednički tag za sve parkinge ,tržne centre i aerodrom.

Jel toliki problem staviti tu jednu antenu i prilagoditi softver.Kartica za plaćanje je već tu.

Po istom principu i za zemlje koje imaju vinjetu možemo dodati modul softvera za kupovinu vinjete.

Ajde da vidimo koliko će vode proteći Dunavom dok se sete ovoga.
Prvo da mi probamo da uključimo NAŠ Parking servis i NAŠ aerodrom pre svega ostalog? Ako nema boljeg rešenja, neka naprave zajedničku infrastrukturu naplate poput Infostana.
 
Мислим да је зато што наплату врши друга фирма. Ја сам регистровао, имало је пробну наплату 1 денар од фирме ЈП Државни патишта Скопје МК. То значи да ако се још земаља, односно оператера аутопута, буде укључивало у Отворени Балкан за сваку ће морати поново да се региструје картица јер се путарина плаћа другој фирми.
Možda je tako i najpoštenije....Aplikacija je samo ntegrator i skretničar a svaka zemlja ima neka svoja pravila i banke koje rade sa državom pa niko nikome ništa ne nameće.To su osetljiva politička pitanja a posebno kada je Srbija inicijator nečega.Mislim da nije muka uneti taj broj,konverzija svaako postoji i ne treba se oko toga nervirati previše.

Kao što sam rekao ovo je za Balkan veliki uspeh.
 
Што се конверзије тиче, у зависности од банке, пакета и картице, курс може бити и повољнији и неповољнији од оног у мењачници. Ко се добро информише, знаће која му је најбоља опција. Али то је већ друга проблематика.
 
IMG_5761.jpeg



Juče potpisao oko 12h, danas stiglo. Dopunih odmah.

Zišljam u nekom paralelnom univerzumu da naši putevi Srbije budu ovako ekspeditivni.

Svaka im čast
 
Pogledajte prilog 165865


Juče potpisao oko 12h, danas stiglo. Dopunih odmah.

Zišljam u nekom paralelnom univerzumu da naši putevi Srbije budu ovako ekspeditivni.

Svaka im čast
Ljudi su apsolutno iskreno pristupili omasovljenju ENP.Pre samo dve godine(2021) su ujedinili sve operatere širom Grčke i krenuli oštro u priču.

Neki opet od 2007 ne mogu da se sete takve dugoročne akcije misleći da će razni promotivni timovi i marketinške kampanje to da učine.

Kad čoveku ispričaju sve prednosti na nekoj pumpi ili sajmu ,sledi pitanje korisnika a koliko to mene košta a onda kao i kod ovih trgovačkih agenta i telefonskih kampanja čovek kaže razmisliću jer 2022 dinara i dalje za mnoge cifra koja para uši.
 
Imam tag na enpay povezan, šta treba da uradim da mogu isti da koristim kroz S. Makedoniju?
 
Odgovor od ENpay-a, mada im ja bas nesto ne verujem, milsim da hoce da zadrze sto vise korisnika. Cim mi prvoga naplate preostala dugovanja nosim TAG da ga vrate na pripejd pa u Puteve Srbije na rekonfiguraciju za OpenBalkan. Inace na mejlove odgovaraju posle desetak dana.

Poštovani,
Svi post-paid klijenti ENPay APLIKACIJE će biti direktno spojeni na OPEN BALKAN. Trenutno sam projekat OPEN BALKAN nije aktivan za puteve van Srbije.
Nadamo se da će se aktivirati u narednih nekoliko dana nakon 01.07.2023. godine , ali svakako ćemo zvanično objaviti (na sajtu www.enpay.rs i putem mail-a) čim bude aktivirana usluga.
Srdačan pozdrav,


ENPay Podrška
 
Poslednja izmena:
Open Balkan jeste aktivan van Srbije i to u S. Makesoniji.
Juče sam registrovao karticu za S. Makedoniju.
Ako neko ima iskustva kako funkcioniše, molim da javi.
 
Na grupi GrckaInfo nekoliko ljudi je već prošlo i objavilo skrinšot aplikacije i skinutih sredstava a jedan je čini mi se objavio i koloko ga je sve to koštalo u dinarima.

Nezvanično sistem radi jer trenutku kad su pustili program sa našim ključevima sistem će svaki OpenBalkan tag propustiti jer nema mogućnosti da selektivno proba.Medjutim ukupan broj korisnika OB je mali u odnosu na sve ostale,tek nešto oko 5.000 ukupno.

Enpay nije još u sistemu i ja takodje mislim da oni još pregovaraju pa smiruju korisnike.

Za sada jedino sigurno je da Open Balkan radi
 
Vidite ovo:


Tagovi za elektronsku naplatu putarine kupljeni direktno u Putevima Srbije ili Poštama Srbije su konfigurisani i mogu se koristiti i u Severnoj Makedoniju i Albaniji, dok to ne važi za uređaje kupljene na NIS pumpama, javljaju čitaoci portala N1.
 
Ako je neko raspložen neka proveri u info centru puteva da li je tačna informacija da će vraćati pripejd kredit na račun korisnika koji svoj kredit nisu potrošili a žele da se prebace na OB.
 
Evo računa jednog od članova grupe Grčka Info,očigledno je da su objedinili nekoliko naplata i isporučili jedan račun.
Screenshot_2023-07-01-14-52-07-898_com.facebook.katana-edit.jpg



Što se tiče novca sa pripejd taga ,dodata je opcija na portalu Open Balkan Etc pod nazivom povraćaj sredstava koji popunite i uplate vam pare na tekući račun.
 
U vezi EGNATIA PASS taga i vezanosti taga za registarske tablice evo dva posta sa Grčkog foruma.

Uglavnom zaključak je kako sam i pretpostavljao da sistem ne uporedjuje tablicu već eventualno naknadnom proverom mogu to primetiti.

Čitajući njihove forume zaključio sam da su verovatno su hteli da smanje mogućnost da ljudi koriste tag u raznim vozilima tipa kombi/auto pa zvanično insistiraju na istim tablicama jer imaju puno koncesionara a nisu im sve rampe opremljene istim čitačima visine i kategorije pa da makar neko vreme umanje mogućnost dok se ne pročuje ili dok ne postave novu opremu.

grek1.JPG
greek.JPG
 
Poslednja izmena:
Vrh