Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Danas ulazim na AP auto ispred mene se fakticki zaustavio u ENP traci pa napred nazad... znaaaci kome sve daju volan pa to nije realno. Sa 70 moze da se prodje bez problema ikakvih
 
Nije to nista, ja sam morao da se vracam u rikverc jer devojka usla u ENP traku bez tag-a a lik u kucici nije hteo da im da karticu.
 
Putevi sada pokušavaju da prevaspitaju korisnike tako što striktno zabranjuju obradu vozila koje pogrešno udje,ali to vraćanje u rikverc je više za plakanje jer dok to nisam gledao nisam verovao da muškarci ne znaju da voze 20 metara u rikverc.
Svakako neka iskustva govore da velika većina posle tog stresa obrati pažnju na .Inače bi uvek bilo,ma daj pusti me ,šta ti teško.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Prevaspitava se samo po džepu, a nikako teranjem na vožnju u rikverc na ap.
Ako si ušao u enp traku, a nemaš tag, nema problema - cena je bar dupla. Piše iznad, piše na putu, piše na znaku... Za pismene i one koji nisu bahati. I zato bi trebalo standardizovati raspored. Levo enp, desno ostali, uvek i svuda
 
Ma ne vredi,ovi nemaju službena ovlašćenja,vozač izadje legne na asfalt,policija se ne meša traka blokirana,ovi iza sviraju,nastaje haos...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Znam, ali ali to mora da se reši propisima, kao i da blokiranje trake bude i saobračajni prekršaj ometanje saobraćaja.
 
O brate, sta ovo treba postane nazi Nemacka sa zakonima gde se na svakom koraku ljudi nesto kaznjavaju. Daj bre ima nas koji ne zelimo da zivimo u takvoj džamahiriji, ko je to voleo emigrirao je tamo.
 
E upravo tako,kao žuta traka u BGD, ali u ovoj zemlji upravo imaš udvojene institucije komunalna policija vs normalana,pa su jedni dobri a drugi loši a i jedni i drugi šišaju ..Tako ti je ovde narod se malo izduva i usmeri bes na JP a ovi tamo nemaju nikakva ovlašćenja da to sprovedu,možeš doći parkirati se i posle sat vremena dodje dežurna patrola i zamoli te da samo isprazniš traku...Ti se vratiš nazad i posle pola sata kad ovi odu ti opet blokiras..Takvis slucajeva sam se nagledao da je to za neverovati...I evo godine prolaze ništa se ne menja.A samo jedna tačka u zakonu glasi na autoputu je zabranjena vožnja u rikverc i znaš da je kazna ogromna...Eto tako funkcioniše naša država

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Kazna manje više, opasno . Tu praksu treba zaboraviti.
 
Ma i ova se vracala u rikverc, najgore je sto ne ocekujes da se vozilo ispred zaustavi u ovoj traci pa moze doci do sudara. Vracao sam se i ja i vozilo iza mene nazad. Pogledacu sutra jel mi ostao snimak na dashcamu
 
Ovaj slučaj sa pogrešnom trakom je mačiji kašalj ali čest slučaj da vozač ima neku primedbu ili je izgubio karticu pa mora da plati ful cenu Bgd-Dimitrovgrad i odbija da se skloni sa trake,onda se čeka policija a nije svuda prisutna pa to potraje i kad dodje može samo da ga vrati nazad da ne blokira protok i parkira jer realno policija nije dužna da zna procedure JP a opet nema pravo da naredi da se neko pusti a da ne plati ,može da ga kontroliše,alko test i sve ostalo ali ako je čovek ispravan samo ga vrati nazad i parkira i kad odu ovaj opet može da ponovi isto...Realno ta vožnja u rikverc ako je tako naložila policija je u skladu sa zakonom ali ovi na rampi nesmeju i na kraju ne mogu da ga puste bez plaćanja a one izjave o naknadnoj naplati su ukinute jer su ih kamionžije pre 10 godina zlouptrebljavale a sudski procesi se još vode i to je sad igra mačke i miša ...Totalni šah mat,i onda ovaj čuči ispred rampe satima i kad mu dosadi on plati i prodje.Samo vraćanje u rikverc u slučaju nekog sudara samoinicijativno bi vozača verovatno koštalo papreno ali neznam kako bi sud to tumačio ako bi ovaj izjavio da mu je to rekao radnik...Svakako vrlo nezgodno za rešiti.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ograničenje prilikom prolaska kroz naplatnu rampu je 40km/h. Sve i da neko ide u rikverc to je i više nego dovoljno da se bezbedno stane. Kamere postoje na svim naplatnim stanicama tako da u slučaju bilo čega može da se odredi krivac.
 
blagic":lgn651pp je napisao(la):
Ograničenje prilikom prolaska kroz naplatnu rampu je 40km/h. Sve i da neko ide u rikverc to je i više nego dovoljno da se bezbedno stane. Kamere postoje na svim naplatnim stanicama tako da u slučaju bilo čega može da se odredi krivac.
Brzinu je prilično teško ustanoviti ali ajde neka ja idem 50 a ti kreneš da se vraćaš u rikverc...Tebi je inkassnt samo rekao da tu gde si ušao nije dozvoljena ručna naplata i ništa drugo ne sme da kaže i ja te udarim ,kako bi ti presudio..Na snimku bi se videlo sudar dva vozila od kojih je prvo krenulo da se vraća unazad i ništa više.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Uđeš u jednosmernu jer ti je neki prolaznik rekao da možeš tuda. Izazoveš sudar. Na šta ćeš se vaditi? Da ti je prolaznik rekao da nije jednosmerna? U slučaju koji si ti naveo smatram da je krivac onaj ko se kreće u rikverc. Takvoj situaciji sam lično prisustvovao, doduše na magistralnom putu. Sam policajac je to potvrdio.
Evo ti predlog. Pošto se iznad svake naplatne rampe nalaze znakovi ako neko uđe u taj prolaz za naplatu, inkasant ima dugmence stop koje ostale vozače obaveštava da taj prolaz nije za upotrebu trenutno. To bi se jako lako moglo izvesti.
A i ne možeš mi reći da se na osnovu snimka ne može utvrditi krivica. Ah da, ti snimci sa naplatnih rampi veoma lako nestaju. :(
Prosto mi je neverovatno da ti odbijaš bilo kakvu sugestiju, predlog i primedbu. Vidim da radiš za Puteve srbije. 21. vek je, nismo više u komunizmu. Društva koja teže napred kao što je naše trebalo bi da konstantno unapređuju svaki aspekt života analizirajući određene oblasti i unapređujući ih. Odradi li se ponekada neka analiza? Da li je iko iz Puteva Srbije razgovarao sa nekim iz ministarstva kako bi se zakon promenio i primenio na naplatne rampe recimo? Pratim Puteve Srbije na instagramu i nikada nisam video recimo neki edukacioni video. Ima ljudi koji se zbune, to je sigurno. Eto moj teča se zbuni na čvoru Dobanovci. Ode čovek na obilaznicu umesto prema gradu. Kaže, nije jasna signalizacija. :?
 
blagic":79enw36z je napisao(la):
Uđeš u jednosmernu jer ti je neki prolaznik rekao da možeš tuda. Izazoveš sudar. Na šta ćeš se vaditi? Da ti je prolaznik rekao da nije jednosmerna? U slučaju koji si ti naveo smatram da je krivac onaj ko se kreće u rikverc. Takvoj situaciji sam lično prisustvovao, doduše na magistralnom putu. Sam policajac je to potvrdio.
Evo ti predlog. Pošto se iznad svake naplatne rampe nalaze znakovi ako neko uđe u taj prolaz za naplatu, inkasant ima dugmence stop koje ostale vozače obaveštava da taj prolaz nije za upotrebu trenutno. To bi se jako lako moglo izvesti.
A i ne možeš mi reći da se na osnovu snimka ne može utvrditi krivica. Ah da, ti snimci sa naplatnih rampi veoma lako nestaju. :(
Prosto mi je neverovatno da ti odbijaš bilo kakvu sugestiju, predlog i primedbu. Vidim da radiš za Puteve srbije. 21. vek je, nismo više u komunizmu. Društva koja teže napred kao što je naše trebalo bi da konstantno unapređuju svaki aspekt života analizirajući određene oblasti i unapređujući ih. Odradi li se ponekada neka analiza? Da li je iko iz Puteva Srbije razgovarao sa nekim iz ministarstva kako bi se zakon promenio i primenio na naplatne rampe recimo? Pratim Puteve Srbije na instagramu i nikada nisam video recimo neki edukacioni video. Ima ljudi koji se zbune, to je sigurno. Eto moj teča se zbuni na čvoru Dobanovci. Ode čovek na obilaznicu umesto prema gradu. Kaže, nije jasna signalizacija. :?
Ne kapiras me,ja se zalažem da se veruje čoveku,da se propusti,da se olakša procedura,da se ponovo uvede izjava o odloženoj naplati,da se ministarstva i propisi medjusobno usklade a ne da se niko vraća u rikverc po sistemu samo neka sam ja u okviru propisa a za sve ostalo me nije briga.Upravo je ovo primer očiglednog apsurda.Jednostavno da imperativ bude protočnost saobraćaja a ne birokratske procedure i traženje rešenja u okviru istih.Kao i za pripejd tag čije je postojanje apsurdno ako imaš zakone i propise da nekome naplatiš,telefon,struju i vodu zašto mu u četvrtom JP tražiš da ti plati unapred..Zato sam ovo i apostrofirao jer u zakonu o saobraćaju jasno piše ,zabranjeno je voziti u rikverc na autoputu i od tog aksioma mora da se donose dalje odluke.Žao mi je što sam ostavio na tebe takav utisak a što se Puteva tiče nemam nikakav upliv u odlučivanju tako da nisam adresa za žalbe osim što dugi niz godina pratim tu temu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ne nego kršenje ustavnog prava o slobodi kretanja. Po kom zakonu ti mogu uskratiti pravo . Nijednom. NIti imaju ovlašćenje niti smeju.
Odlična podloga za advokate i da isteraju glupost na čistac.
A to što teraju ljude da prave izuzetno opasan prekršaj to je tek posao za sud.
Inkasant mi naložio/naredio da vozim unazad.
Inkasanti imaju status službenog lica ?
Isto je ne sećam da postoji bilo kakvo obaveštenje ili znak pre ulaska na autoput da se stupa na deonicu gde se naplaćuje putarina.
 
Svi znamo koliko većina naših građana voli da ide preko reda. Jednom ga pusti tako i on će opet isto da se ponaša. I još će svima da priča da tako treba.
Skoro sam na graničnom prelazu čekao nekih 20ak minuta i za to vreme barem 5 vozila je otišlo preko reda. Sad sam ja bu**** jer policiju na granici zabole za to. Jer oni imaju ustavno pravo da idu gde hoće i kako hoće?!
A koliko me sećanje služi na svakom ulasku na autoput stoji tabla.

https://maps.app.goo.gl/ZrPN9TgQXxf2zHCdA
 
Žika":g9z1bcd7 je napisao(la):
Ne nego kršenje ustavnog prava o slobodi kretanja. Po kom zakonu ti mogu uskratiti pravo . Nijednom. NIti imaju ovlašćenje niti smeju.
Odlična podloga za advokate i da isteraju glupost na čistac.
A to što teraju ljude da prave izuzetno opasan prekršaj to je tek posao za sud.
Inkasant mi naložio/naredio da vozim unazad.
Inkasanti imaju status službenog lica ?
Isto je ne sećam da postoji bilo kakvo obaveštenje ili znak pre ulaska na autoput da se stupa na deonicu gde se naplaćuje putarina.
Nisi pažljivo pročitao red reči,upravo ne smeju da mu kažu da se vrati nego samo kažu da su ručne trake,niže levo ili desno.Ovaj onda gleda u čudu i sam se vrati,ima situacija kad ih ima više pa izadju i obezbede kako tako sigurnu promenu trake...Moj predlog bi bio propoustiti čoveka da prodje i da se parkira,pre toga mu uzeti karticu i po mogućnosti saobraćajnu radi unosa podataka zbog vanrednog dogadjaa,onda ga naplatiti ručno plus troškove vanrednog postupka i kada covek plati više a pritom čeka 15 minuta drugi put će paziti.To pravilo ili slično bih uveo i sa dolaskom sa praznim tagom jer tako svesno blokira traku a imao je mogucnost da napuni na nekoj pumpi,sve na autoputu imaju dopunu ili da stane ispred desno i dodje pesaka do zgrade da dopuni ako vec nije.Takodje imaju pravilo da ne možeš dopuniti tag ispod 2000 dinara tako da ljudi tu posebno izneveruju i počinje svadja...Najmanje je kriv onaj jadni radnik a dobiće otkaz ako bilo šta uradi van pravilnika,o tome vam pričsm..Ovo su svakodnvne pojave teško ih je rešiti jer kažem imaju stroga pravila ali ne i odgovore na sva pitanja.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pročitao sam dobro i ne mogu da verujem. Neko ko napravi grešku namerno mu ugrožavate život njemu i ostalim učesnicima. Van pameti da se bavite prevaspitavanjem.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=833282#p833282:y1q9ypik je napisao(la):
StaraMo » Ned Mar 21, 2021 8:40 am[/url]":y1q9ypik]Putevi sada pokušavaju da prevaspitaju korisnike tako što striktno zabranjuju obradu vozila koje pogrešno udje,ali to vraćanje u rikverc je više za plakanje jer dok to nisam gledao nisam verovao da muškarci ne znaju da voze 20 metara u rikverc.
Svakako neka iskustva govore da velika većina posle tog stresa obrati pažnju na .Inače bi uvek bilo,ma daj pusti me ,šta ti teško.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ma godišnja vinjeta a derikože ostaviti bez reketa i prevaspitati.
Previše problema.
 
a koji je postupak ako ti se rampa ne podigne (pokvaren tag, pokvarena rampa, itd)?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=833776#p833776:1roce20k je napisao(la):
Žika » Mon Mar 22, 2021 8:18 pm[/url]":1roce20k]Ma godišnja vinjeta a derikože ostaviti bez reketa i prevaspitati.
Previše problema.
glupost !!
to sto recimo jednom godisnje koristim autoput da bih otisao na odmor i vratio se da placam kao da sam nonstop na putu.
poput onog djubreta od RTS javnog servisa koji godinama placam ne gledam.
 
glupost kao i što plaćaš Air Srbija a vidiš avion samo na slikama, i još gomilu stvari koje ste svesni i olako prihvatate.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=833780#p833780:27ltqnly je napisao(la):
blagic » Pon Mar 22, 2021 8:31 pm[/url]":27ltqnly]Pa ovo je na ulazu.
Nisi shvatio, ispred ulaza (gde se uključuješ) na autoput a ne ispred naplatne rampe tj rampe gde se uzima kartica. Tamo gde imaš alternativu da se uključiš ili na odustaneš. Jer imaš deonica koje nisu pod naplatom.
 
Vrh