Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Heh, ja samo kazem "Ne koristim BusPlus" i prodju pored mene. A skoro nikad me i ne startuju, iako bez blama udjem u vozilo u kojem je kontrola. Uvek se vozim 2 stanice trolom (Terazije-Slavija). Čak i ne izadjem kad mi kazu. Umereno ne izgledam opasno. Uopste ne polemisem, kazem to sto sam naveo, zahvalim se, i nadalje ćutim sa sluškama na ušima. "Tvrd orah".

Naravno, kad idem na duzu voznju (tipa centar-NBG) - ponistim kartu. Jos imam kredita od pre 2 god. :)

N. B.
Bilo je u temi, komunalna koja je *na stanici* ne moze da pise prekrsajnu zbog voznje bez karte, mora da bude u vozilu. Nemaju ovlascenje kad su van vozila. Tad mogu da traze LK ali pri tome moraju da daju jasan razlog zasto to cine. Ako je zbog karte, to je tad van njihove nadleznosti i LK se ne mora pokazati! E, sad, stvarnost moze da bude drugacija, to svi znamo.

Samo bez raspravljanja. Uljudno. Oslovljavati ih po prezimenu. Jednom sam pozvao 192 (regularnu policiju) pred komunalcima, jer si izasli van nadleznosti, nisu dali validan razlog za legitimisanje (a moraju!). Fejkovao sam poziv 192 i komunalci su odustali.

Zapravo, bojao sam se samo da me ne vode na identifikaciju, gubljenje vremena. Sve u svemu, bez problema ikad! :)
 
kingmanowar":otm192sm je napisao(la):
...Panduru ako das on po zakonu ne sme tvoje podatke da prosledjuje trecem licu....
Faul.... :oops:

U kafani, u prevozu i bilo gde ako jeste načinjena ,, šteta,, zvaničnom davaocu usluga
a nije došlo do remecenja javnog reda i mira ili izvršenja krivičnog dela onda
jesu dužni da ustupe podatke, radi nanoknade štete po (privatnoj) tužbi .

Na primer neko gazi tvoj otovren ružičnjak, nema opasnosti po javnu imovimnu i nije narušen javni red i mir
ali organi reda koj su ,,uhvatili,, lice
obavezni su da ti ustupe njegove podatke kako bi ga ti tužio zbog nanete štete
Ili
u kafani podjedeš 10 sa lukom mirno sediš i nemaš da platiš
onda dodju, legitimišu, ustupe podatke i bez privodjenja ideš kuci ... :)

Najčešća primena ustupanja podataka jeste u saobracaju
kada su pitanju manje štete( čukanje) pa se ne zove patrola
jer u tom slučaju se podrazumeva (samuslužna) razmene podataka radi regulisanja štete (osiguranja)
Zoveš ih samo kada ti podaci nisu dostupni ili remeti javni red i mir (svadjom tučom ) isl

Znaci prava informacija
jesu obavezni da podatke ustupe kontrolorima bus-drpa :grand:
a pri tome ne bi trebalo da ih zanima da li jesi ili nisi imao kartu (samo obostrana razmena podataka)
To ce da odluci sudija po prijemu tužbe ko je bio u pravu i ko placa sudske troškove :sesir:
 
Znaci prava informacija
jesu obavezni da podatke ustupe kontrolorima bus-drpa :grand:
a pri tome ne bi trebalo da ih zanima da li jesi ili nisi imao kartu (samo obostrana razmena podataka)
To ce da odluci sudija po prijemu tužbe ko je bio u pravu i ko placa sudske troškove


Je l to onda u prevodu znaci da nisam dao l.k. kontrolorki, morao bi komunalcima koji su bili na dva metra od mene i koje je kontrolorka zvala zato sto sam odbijao njoj da dam podatke?
 
Ne nisi morao da daš L.K. komunalcima....
......nabili bi ti kesu na glavu, zavrnuli ruku, izudarali bubrege , e da posle i pirvodjenje .... (vidi TV priloge)
a podatke uzeli bi sami....i opet dali podatke bus-drpu :lool:
plus
što bi iste podatke prosledili sudiji i to za napad na OSL prilikom legitimisanja.....
logikom bolje ti da se braniš kod sudije da nisi ti napao, nego oni da se pravdaju za prekoracenje ovlašćenja :p
...na žalost ti ne bi imao podatke od ijednog svedoka dogadjaja, jer sa vezanim rukama teško se upisju
a u marici i pritvoru osim šljama nikog drugog i ne vidiš ....
itako se se od prosecnog gradjana pravi još jedno (nasilničko) osudjivano lice sa policijskim dosjeom ...

eto to ti je ukratko komplikacija bus-drpa i komunalaca
mi ih placamo za mnogo šta drugo da rade,
a oni to vreme i ljudstvo troše za uterivanje novca privatnoj firmi bus-drpa :kum:

Dobro je što je Pravda slepa , naročito ako imaš vajde kao bus drp
umesto da doplacuju u budjet za (uslugu) posebno angažovanje naših komunalaca ili dr. obezbedjenja
pljackaju se svi sugradjani koj sa preteškom mukom upravo pune taj budet
al pravda je slepa te i ne vidi pravu pljačku.... vec tvoj sitan šverc :sesir:

Ocekujem tvoj post i na drugim temama
jer slične situacije u urbanoj sredini - urbanizmu ima u mnogim dr. oblastima-temama na ovom forumu :)
 
Bio do poste da preuzmem tu kaznu i salterski radnik mi kaze da bi preko poste pokusali jos jednom ili dva puta da mi dostave i u slucaju da ne preuzmem kaznu, posle bi dolazila komunalna policija na vrata da mi je dostavi.Da li je to realno?Znam da su zbog nekih drugih prekrsaja vec posecivali moj komsiluk, ali zbog bus plusa da dolaze?
 
Molim Igora da preimenuje (ili otvori novu) temu u: "Šverc - za početnike, profesionalce i preterane face"
 
GOJE":277op4ss je napisao(la):
Molim Igora da preimenuje (ili otvori novu) temu u: "Šverc - za početnike, profesionalce i preterane face"
Dao bih ti 100 pluseva da je moguce !
 
само променити редослед, претеране фаце доминирају
 
GOJE":153jg82e je napisao(la):
Molim Igora da preimenuje (ili otvori novu) temu u: "Šverc - za početnike, profesionalce i preterane face"

"Sverc - za pocetnike, profesionalce i preterane face i Beogradske hipstere koji na sve to gledaju sa visine"

Ovako je adekvatnije ;)
 
Po meni svaka akcija ima posledicu. Meni se desavalo da mi se ne placa karta za nekoliko stacnica, i slicno. Ali jednom mi je uletela kontrola, platio sam kaznu i to je to. Znaci svercovanje sa prihvatanjem posledica. Ako se svercujes, to je rizik. Mozda te uhvate, mozda ne. Ali ako te uhvate, snosi posledice kao covek.
 
Ako nemas kartu u prevozu, a dodje ti kontrola, ti cim se otvore vrata odmah beg i pun gas.
Nikada jos niko nije trcao ni jurio ni za kim da ga uhvati zbog takvih stvari!
 
kingmanowar":1c8omayl je napisao(la):
GOJE":1c8omayl je napisao(la):
Molim Igora da preimenuje (ili otvori novu) temu u: "Šverc - za početnike, profesionalce i preterane face"

"Sverc - za pocetnike, profesionalce i preterane face i Beogradske hipstere koji na sve to gledaju sa visine"

Ovako je adekvatnije ;)

slažem se :) škola šverca -ne, ipak ova tema je zbog
- pracenja cinjenica-stanja,
- ukazivanje na pogrešne stvari
- i naravno radi unapredjenja sistema

Mnoge pogrešne stvari u samom tom sistemu su na ovoj temi zabeležene i ukazane na njih
minimalnog pozitivnog pomaka ima
ali nadležni i dalje u gro negativnih i štetnih stvari ne žele da isprave
a na ovim prostorima uglavnom razlog je lična materijalna korist, i to je svima jasno
a reakcije nema jer ogrezlost doseže ne shvatljivo daleko....
 
Ruski kondukter "preti" da ugrozi Putinovu popularnost Video
RIA novosti / V. F. | 02. 09. 2015. - 21:55h | Foto: Youtube | Komentara: 3

Žitelji Sankt Petersburga obožavaju svog sugrađanina, predsednika Rusije Vladimira Putina, koji više od 15 godina važi za ubedljivo najomiljeniju ličnost u ovom gradu. Posle niza godina, predsednikova popularnost je na ozbiljnom ispitu, s obzirom da jedan kondukter ozbiljno "preti" da je ugrozi. Reč je o Viktoru Lukjanovu, kondukteru trolejbusa i osobe koju putnici bukvalno obožavaju.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti ... opularnost
 
Их, па код нас су контролори из БусПљуца делили Соко Штаркове мини чоколадице од 5,2 грама :D
 
Danas sam imao neprijatnu situaciju sa trojicom neotesanih kontrolora u autobusu. Imam GB vozila. Naime, ušao sam kod poštanske štedionice u autobus kao zadnji jer sam pustio penzionere i ostale da uđu, krenuo da validiram kartu ali su kontrolori blokirali validatore. Pitam o čemu se radi, dobijam odgovor od jednog koji pritrčava da sam trebao ranije da se validiram. Ali kako da to uradim ako sam sada ušao u vozilo??? I onda je rekao taj koji je prišao da se vozim autobusom već 15 stanica i da vadim ličnu da me kazni.

Naravno, decidno sam odbio da to uradim što je rezultiralo u dolasku i ostale dvojice kontrolora koji su svi neki munze dizelaš stil. Nigde službene legitimacije. Posle toga je usledilo vređanje i ubeđivanje da sam kriminalac i da će ako mi ne naplati 2000 dinara zvati komunalni koja će da mi naplati duplu kartu jer lažem da nemam ličnu kartu??? Po logici, imaš veliku torbu, sigurno imaš unutra ličnu kartu mala jajaro, kako me je nazvao dotični kontrolor.

Približavali smo se stanici kod Politike na šta mi je u razgovoru oteo obe plastične nepersenalizovane karte koje sam imao i počeo da me blefira da zove komunalnu policiju. Na to sam rekao da želim da mi se identifikuju da zapišem njihove brojeve pa nek dođe komunalna da vidimo ko je u pravu.

Autobus stiže na stanicu, izlazimo svi zajedno, nastavlja da me vređa taj bukadžija, mislili su da ću da pobegnem ali sam ostao. I ostali dizelaši pardon kontrolori nisu bili bolji pa počinju da me vređaju. Na to zapisujem GB vozila što ih je malo uplašilo. I onda se okrećem i ponovo im tražim legitimacije, oni neće da ih pokažu. Onda kažem ok, evo tu je stanica MUP-a u Majke Jevrosime, hajmo zajedno do njih da se legitimišete ili da ja sada zovem policiju. Na šta kreću glupe priče kojih se više ni ne sećam u afektu. Onda odlučujem da ih slikam na šta mi prete da će mi slomiti pi*** u i da ne smem da ih slikam. Ipak bez obzira na tu situaciju sam ih slikao sa nekoliko koraka na šta su se ućutali. Pošto sam pogledao koliko je sati pozdravio sam se sa njima i otrčao na poslovni sastanak na koji sam kasnio zbog dotične gospode.

Da zaključimo, išikaniran sam, ostao sam bez dve plastične nepersonalizovane kartice vrednosti 500 dinara i kasnio sam na važan sastanak.
Napominjem da ne podržavam švercovanje i da ni u jednom trenutku nisam uvredio kontrolore dok su me oni psovali, izazivali i provocirali da pređemo na fizički nivo.

Takođe imam informaciju da kontrolori u zadnje vreme oduzimaju neperonalizovane karte, a apex ih posle uništava. Takođe naplaćuju po 20 eura kazne na ruke ako nemate dinare, ima i takvih situacija,a to je u potpunosti nezakonito.

Evo slike dotičnih(treći kontrolor je iza pa se ne vidi) koji su odbili da se legitimišu, meni su pre ličili na prevarante nego kontrolore jer svaka 3 ortaka iz kraja mogu da se organizuju, dođu do tih aparata i počnu da se prave da su kontrolori. Čak je i lakše nego praviti se da si policajac jer tu moraš da kupiš i uniformu.

fotografija0356.jpg
 
Vucko ispocetka nisam ni procitao tekst vec sam pogledao prvo sliku i vec sam imao predstavu o cemu se radi kad sam video patike od doticnog.
Posalji prijavu na info@busplus.rs ja sam imao slican slucaj kada mi je isto bahati kontrolor oduzeo karticu koja je uredno bila validirana. Dobio sam novu o njihovom trosku.
U prijavi atacuj i sliku i pitaj da li postoji neki dres kod za kontrolore i da li je kontrolor u obavezi da na vidnom mestu istane id karticu. Ne znam gde nalaze ove likove ...
 
Вучко друже имаш велику подршку од мене, а надам се и од осталих наших другара форумаша.

Да будем искрен ова двојица ми у опште не личе на некакве контролоре, чак шта више на кримосе почетнике, а овај у белом дуксу је чак и неки .... Колико знам они (контролори) морају да имају сви једнообразне униформе, а о службеној картици да и не говорим.

Обавезно да пошаљеш пријаву Бус+ и то на Директора сектора за подршку корисницима Аљошу Драгаша, електронска адреса је:
podrskakorisnicima@busplus.rs , а у копији (цц) стави е-адресу коју ти је Булбулдерац написао. Види да пошаљеш у копији и Апексу, пронађи њихову е-адресу.
Види ако може и Филип да ти помогне око овог проблема.

Јави шта си урадио.

:kk:
 
Vidjao sam ovu dvojicu.. Izgledaju kao neki kriminalci a ne radnici neke firme.. Prijavi obavezno !!!
 
Zašto meni nikad ne zapadne ovakav majmun, što preti i traži probleme?

Elem, juče sam prisustvovao takođe oduzimanju kartice, sa tim što se dečko nije kucao od 23.jula, što pokazuje aparat. E ovaj čovek, iz kontrole je bio stvarno ljubazan, nije povisio ton na dečka, koji je bio poprilično drzak s' obzirom da je uhvaćen u švercu, sa neotkucanom nepersonalizovanom karticom. Ljubazno je pričao sa njim, dao mu je potvrdu o oduzetoj kartici i objasnio mu da to nije nikakva kazna, već da mu je dokaz sa kojim ode u bus plus, objasni šta se desilo i kao dokaz koliko je imao na kartici. Objasnio mu je takođe, da kredit sa kartice može da povrati kod njih, a da će u zavisnosti od raspleta situacije moći čak i da povrati svoju karticu. Po izlasku iz vozila prišao je dečku i malo tiše rekao, ako nisi otkucao, kaži mi da je ne prinosim aparatu, kad je očitam onda je gotovo, onda si ušao u sistem i moram da ovako reagujem. Iskren da budem, poprilično sam bio iznenađen reakcijom i ljubaznošću, baš poučen raznim ovakvim primerima, kao iz posta gore- Po meni pogrešio si što si samo pretio policijom, trebao si da pozoveš i da prijaviš maltretiranje, verovatno je bilo i svedoka tu.
 
I osnovci moraju da imaju "bus plus"
N. VUKIĆ | 09. septembar 2015. 23:09 | Komentara: 0

Đaci od prvog do osmog razreda osnovne škole imaju besplatan prevoz, ali samo sa važećom legitimacijom. Kartice za srednjoškolce važe do 30. septembra, a one studentske sve do 31. oktobra


http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... u-bus-plus
 
Saznao sam da apeks prima nove kontrolore i da je jedini uslov da se neko zaposli u busplus jeste da je radio u kontroli dok je gsp imao kontrolu nad prodajom karata. Tako da ko god ide na konkurs za posao neće biti primljen u busplus.
 
Још да престану да крију апарате испод дукса , јакне, или у гаћама па и да их толеришемо. Наравно основно је да имају кућно васпитање.
 
Vrh