Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ја схватам али ова реченица
"само ти желим од срца плату од 24 000 или да не нађеш посао једно време, и да ти тата и мама не купе ауто и гориво па филозофирај о томе како цена није битна...

Пошто не капираш појмове као што је просечна плата и не разликујеш 2600 фунти од 34 000 динара..."

По томе нигде у свету нема људи који имају мање плате од просечне, и као да смо ми једина држава која има плате од 24 000, тј мање од просечне.
А не може да се пореди 2600 фунти са 34000 дин, јер са 400 евра платом у Србији можеш ок да живиш. Да имаш 2600 евра плату ти би био богаташ, докле тамо са 2600 само ОК живиш...
 
Мени је запањујуће фасцинантно да постоји још људи који бране школски пример криминала.. :)

Ја не знам људи шта више да вам кажем...
 
Ма у ствари исти стандард јеботе... Иначе моје жеље ти и даље остају... А и ја се расправљам...
 
Ја браним шта и кога ?? Одакле ти сада та идеја..

Хвала феанор на лепим и искреним жељама, потрудићу се да ми се испуне.
 
, јер са 400 евра платом у Србији можеш ок да живиш.
AJDE objasni ovu gimnastiku recimo 3 clana porodica gdje jedno radi i prima tih 400 e mjesecno da je djete na fakultetu recimo na budzetu da posjeduju stan u vlasnistvu od recimo 50 mk
 
Evo kad spomenu tu platu od 400 evra i stan od 50 kvadratnih metara, koliko tu osobu košta život? Mislim da bi bilo lepo razložiti mesečne troškove jedne takve porodice. Čisto kao ilustracija.
 
.:Aleph:.":3dvtc24b je napisao(la):
Evo kad spomenu tu platu od 400 evra i stan od 50 kvadratnih metara, koliko tu osobu košta život? Mislim da bi bilo lepo razložiti mesečne troškove jedne takve porodice. Čisto kao ilustracija.


Инфостан 7.000
Струја + ТВ * кабловска 6.000
Телефон (2 мобилна + фиксни) 3.000
Храна 30.000
___________________-
46.000
=400 евра за пристојан живот...

+ превоз...
 
samo da vas obavestim da prosečna plata u beogradu veća od 34000 dinara. bliže je 50000 dinara. odnosno slobodno možemo da kažemo oko 420 eura

a prosečna plata u londonu naravno nije 2600 funti, nego oko 1200 funti, odnosno oko 1400 eura.

kurir se ovde služi prljavim trikovima, tako što poredi NETO bgd platu, i to još umanjenu, sa BRUTO londonskom platom.


tako da ove informacije iz kurira uvek, ali uvek uzimajte sa rezervom.



Sad kad imate ove odnose onda cena karte london-beograd u odnosu na prosečne plate i nije tako velika.
 
Вама који причате да је у Београду просек 50 000, желим минималац за који ради већина или да немате посао једно време као оних мучених 25% незапослених... Онда да причамо о ценама...

Иначе:

bycity.jpg


Да се више не лажемо по форуму у покушајима да објаснимо своју себичност и саможивост у неразумевању људи којима није као некима овде...
 
kopmania":3bayp64d je napisao(la):
Ја браним шта и кога ?? Одакле ти сада та идеја..
.
Браниш партијски криминал. Притом не мислим да то желиш већ то не увиђаш.

Од целокупних својих трошкова ГСП са продајом маркица покрива око 12% трошкова које поједе мамутска партијска администрације апсолутних нерадника.

Тих 12% је остатак прихода после узимања Апекса његових 8% а Апекс је партијско криминално предузеће.

Према томе плаћањем маркица се не финансира јавни превоз јер тај приход до јавног превоза ни не дође. Потроши се успут на подмиривање партијског талога.
 
Ја их не браним јер први не купујем карту јер су лопови .
33,850 фунти је БРУТО плата £2,129.17 испадне месечно после одбијених пореза. И то сам рачунао за некога ко је у браку.
 
Пантограф":1xytpxgd je napisao(la):
.:Aleph:.":1xytpxgd je napisao(la):
Evo kad spomenu tu platu od 400 evra i stan od 50 kvadratnih metara, koliko tu osobu košta život? Mislim da bi bilo lepo razložiti mesečne troškove jedne takve porodice. Čisto kao ilustracija.


Инфостан 7.000
Струја + ТВ * кабловска 6.000
Телефон (2 мобилна + фиксни) 3.000
Храна 30.000
___________________-
46.000
=400 евра за пристојан живот...

+ превоз...

Нема свако инфостан од 7000 динара... Ја плаћам инфостан 700 динара а струју 3000 динара са све грејањем коју сам утрошио.. За остале ставке ок.
 
MilisaV":1socdi4q je napisao(la):
samo da vas obavestim da prosečna plata u beogradu veća od 34000 dinara. bliže je 50000 dinara. odnosno slobodno možemo da kažemo oko 420 eura
To je takva nebuloza da ja nemam reči. Živim u Beogradu, i evo naprežem mozak da se setim nekog ko ima tih famoznih 50000, i setio sam se samo jedne komšinice, koja je doktor specijalista interne medicine. I nikog više ne mogu da se setim... a ljudi koje znam sa po 23-24000 ima ko salate. Ne znam kakvo je iskustvo sa vašom okolinom, ali kod mene je ovako.
 
Ovo je tipicno u raspravama ovih dana... Neko iznese obilje argumenata, a onda te suprotna strana uvede u neko mlacenje prazne slame oko poredjenja Londona i Beograda i prosecnih plata, cene info stana, kvaliteta prevoza u Londonu i Beogradu...

Ja sa takvim osobama stvarno ne umem... Ne zato sto mi fali argumenata, vec jer ne umem da se spustam na taj licemerni nivo vrdanja i zamene teza...

Sve vas, samo cekam i zelim vam da se osetite kao vecina Beogradjana sa platama od 25 000 koja se kao zombiji voze u uslovima u kojima se ni svinje ne voze, samo da bi prehranili porodicu nekako...

A ne da mi mudrujete sa ajfonova i iz automobila...
 
velika većina mojih prijatelja, kolega, poznanika radi za veće pare od 50.000 dinara.

očigledno je da se krećemo po različitim društvima pa tako i imamo različite poglede na svet.

ja nikome ne želim zlo u smislu da radi za 25000 dinara

naprotiv, želim da svako može da radi i bude pravično plaćen.

pozdrav
 
Прво поређење је почело када је неко поставио линк неке вести где се управо то пореди, гсп са осталим ценама из европе.

Ја сам само рекао да не може никад да се пореде два ма било која града што се тиче превоза и цене..
 
Много људи у Београду ради за 50.000, и за доста више, али ту упадамо у једну малу и ничим изазвану замку. У претходном свом посту на овој теми сам показао колико у Београду вреди једна плата од 400 евра. Не вреди ништа. Не вреди ни 50.000; погледајте колико је скупа храна, да све остало оставимо по страни. Без две плате од по око 50.000, породица не може да има пристојан живот. А то уопште није лако, с обзиром да се наша стопа незапослености може поредити само са оном на албанским територијама. Ето, моја жена је лекар и незапослена је.

Закључак: сиротиња смо као друштво и треба да се организујемо тако да то превазиђемо, али и да они који имају мало више поднесу и мало већи новчани терет. Решење за јавни превоз, цену струје, грејања и сл. по мени је једино израда социјалних карти, па да чланови породице с укупним приходима од 100.000 месечно маркицу плаћају 5.000 динара, они са 80.000 - 3.000, са 60.000 - 2.000 итд. Не видим друго решење, о тако нечему често прича Расим Љајић, али се ништа конкретно не дешава.
 
Пантограф":2vjhqyjb je napisao(la):
Много људи у Београду ради за 50.000, и за доста више,

ova recenica jeste tacna,ali je i to mnogo ljudi manjina ipak ;)
 
Ево како бусплус изгледа у Лисабону:

Цена картице за допуњавање: 0,5 €
Вожња метроом: 1,05 €, кроз две зоне 1,3 €
Аутобуси и остало: 0,85 €
При пуњењу картице остварује се БОНУС, па се за допуњених:
5,00 € добија бонус 0,15 €
7,00€ - €0,35
10,00€ - €0,75
15,00€ - €1,15

Не знам за вас, али ја сам очаран
 
по мени је једино израда социјалних карти, па да чланови породице с укупним приходима од 100.000 месечно маркицу плаћају 5.000 динара,

Cek onda bi po tvojoj logici njima trebala da bude proporcionalno skuplja i struja, voda, grejanje?
Na stranu sto neko ko ima platu od 100.000 verovatno ni ne koristi gsp a ne da kupije markicu, sad treba pored svih licnih podatka koje nam vec uzimaju, da im dajemo izvestaje o prihodima, nekretninama? Ma daj...
 
11030":tl2wnizv je napisao(la):
по мени је једино израда социјалних карти, па да чланови породице с укупним приходима од 100.000 месечно маркицу плаћају 5.000 динара,

Cek onda bi po tvojoj logici njima trebala da bude proporcionalno skuplja i struja, voda, grejanje?


Да.


@1030:
Na stranu sto neko ko ima platu od 100.000 verovatno ni ne koristi gsp a ne da kupije markicu, sad treba pored svih licnih podatka koje nam vec uzimaju, da im dajemo izvestaje o prihodima, nekretninama? Ma daj...


Податке о висини примања државна управа већ има, само треба да их организује и укрсти.,
 
Bus plus je privatna firma, zar ne?

Cekaj, a po kom osnovu bi gradjani sa vecim prihodima placali drugu cenu struje, grejanja? Mislim to nema nikakve veze sa trzistem, privredom, cista diskriminacija. I navedi mi molim te primer neke drzave gde taj sistem funkcionise.
Zar nije dovoljno uvesti veci porez na dohodak i iz toga se namiriti?
 
Занемаримо БусПлус, јер се надам да ће он у сагледивој будућности бити - прошлост.

И узмимо у исто време чињеницу да смо ми сиромашна држава, у којој немали део грађана не може да плаћа економску цену комуналних услуга. У неком прелазном периоду - док не достигнемо економски ниво на којем ћемо сви моћи да платимо колико треба - терет треба да понесу они који имају. Узети 7.500 динара за превоз од четворочлане породице која има месечни "буџет" од 40.000 динара за мене је неправда.
Уосталом, и ја зарађујем знатно више од просека, и није ми криво што бих плаћао више у свим поменутим категоријама - да би двоје деце из поменуте породице могло да добије поклоне за рођендан, као што моје може да дочекује другаре у играоници. (Социјална) правда, па то ти је.
 
Ovo je za svaku osudu, kao i svako nasilje nad ženama (i nasilje uopšte). Uhapsiti i osuditi.
 
Vrh