Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

@astrodule
Tvoja tema "Gde su trenutno BusPlus kontrolori" zazivela je u drugom obliku :)



busic.jpg


http://www.kurir-info.rs/saznajte-lokac ... nak-545101
 
nikola011":2uaezpvz je napisao(la):
@astrodule
Tvoja tema "Gde su trenutno BusPlus kontrolori" zazivela je u drugom obliku :)

Vidim, ali ovaj forum je imao najveći potencijal za takvu temu, tj akciju, no šta da se radi kad moderatori misle da tome nije mesto ovde...
 
Ima jedna mana ovog sistema, kao i bilo kog koji se zasniva na cistom internetu.
Svi znamo glavnu manu interneta - vise od 90% informacija je netacno i proizvoljno.

Kako da znamo da Djilas nece sabotirati akciju ulaskom u ovaj slobodan sistem informacija, on je ipak MAG za marketing.

Ako 99% cita ovo morala bi da uvede sistem "relativno proverenih clanova" gde bi to bio veliki broj ljudi koji cesto koristi prevoz, a ciji ce se podaci vremenom proveravati na neki nacin (potvrdom nekog drugog sa terena).

Ukoliko sistem krene tokom da se ubaci puno neproverenih (citaj DS-ovaca), sistem bi zbog netacnih informacija brzo propao, upravo kao i SMS BusPlus. Mislim da ga ljudi jako malo koriste, ne zbog same cene, vec sto vremenom nije ulio poverenje u tacnost podataka koje daje.

@astrodule
Nemoj dirati moderatore. Mozda bi u jednom trenutku forum postao popularniji zbog te teme, a mozda bi bio i ugasen zbog toga. U svako slucaju bi se tema mnogo brzo prenela na Twitter i Facebook zbog jednostavnosti i Beobuild ne bi od toga dobio nista pozitivno.
Mi ovde pricamo svasta, ali ovo je ipak neka vrsta sabotaze jednog drzavnog sistema od znacaja, pa nikako ne bi bilo zgodno da se radi preko domacih foruma. Da me neko pogresno ne razume, ne vidim nikakvo krivicno delo u dostavljanju podataka gde se nalazi neko ko nosi jaknu na kojoj pise BusPlus, ali mene nase pravosudje podseca na "Proces".
 
nikola011":txcvz44i je napisao(la):
@astrodule
Nemoj dirati moderatore. Mozda bi u jednom trenutku forum postao popularniji zbog te teme, a mozda bi bio i ugasen zbog toga. U svako slucaju bi se tema mnogo brzo prenela na Twitter i Facebook zbog jednostavnosti i Beobuild ne bi od toga dobio nista pozitivno.
Mi ovde pricamo svasta, ali ovo je ipak neka vrsta sabotaze jednog drzavnog sistema od znacaja, pa nikako ne bi bilo zgodno da se radi preko domacih foruma. Da me neko pogresno ne razume, ne vidim nikakvo krivicno delo u dostavljanju podataka gde se nalazi neko ko nosi jaknu na kojoj pise BusPlus, ali mene nase pravosudje podseca na "Proces".

Nemam ja ništa protiv moderatora. Ne patim ja od "demokratije" i vrlo poštujem moderatore jer oni su gazde i njihova mora da se poštuje bez obzira šta ja mislim o tome. Mora da se živi po pravilima kuće u kojoj se nalaziš...
 
Djilas doneo odluku o besplatnom gradskom prevozu u Beogradu

Besplatan prevoz trajace sve dok traje hladno vreme, gubici nastali za grad nadoknadice se kasnije.


besplatno.jpg



BEOGRAD - Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas naložio je blažu kontrolu naplate karata za javni prevoz u sistemu Bus plus dok temperatura bude u minusu.

"Do plusa", odgovorio je Đilas na pitanje novinara na sednici Štaba za vanredne situacije Beograda dokle će trajati blaža kontrola. Đilas je rekao da građani po veoma hladnom vremenu ne mogu biti izbacivani na ulicu iz vozila gradskog prevoza iako nisu platili kartu za prevoz.

"Ne možemo terati ljude na ulicu", rekao je Đilas i dodao da će gubici nastali neplaćanjem karata kasnije biti nadoknađeni. Đilas je pozvao starije ljude da bez preke potrebe ne izlaze na ulice dok su temperature ispod nule kako bi izbegli povrede i lomove kostiju, i naveo da je iz Urgentnog centra obavešten da je danas na ledu povređeno 18 ljudi u Beogradu i da će taj broj narednih dana sigurno porasti.
 
đilas je najgori populista i demagog koji sam sreo na našoj političkoj sceni, uključujući i staru gardu.

opet pravi magarce od nas što kupujemo karte......


od sutra ne plaćam prevoz dok ne dođe plus.
 
Pa ova akcija je bila i pre par godina dok je gradonacelnik bio pokojni Nesa Bogdanovic, i dok je GSP bio u dosta boljem stanju, tako da ne vidim sta je tu lose...
 
Loše je, jer bi trebalo konstantno edukovati građane da je, uprkos svemu, plaćanje karte obaveza. Ako neko kaže... "Nećemo vas terati, sad je hladno", to je smešno i žalosno. Kad dođe plus, na proleće, više niko neće obraćati pažnju na kontrolu.
 
Necemo vas terati,sada je hladno.Necemo vas terati,sada je toplo,Necemo vas terati,sada je mokro.

Tezak populizam i farbanje.

A mogu se kladiti da za neki mesec ce reci kako je sistem bus plusa pukao i kako je to delom jer su humani i dadose ljudima da se voze za dzabe zbog minusa.

A ja imah susret oko 10 puta sa kontrolom u zadnjih 7 dana i nijednom nisu uspeli da me isteraju iz vozila.I cim pocnem da zapisujem njihove podatke sa kartice i slikam legitimaciju koju imaju odmah se unervoze,kao da ja njih legitimisem a ni oni mene.
 
Naravno da ima više švercera kada se oseti da se ne poštuje ne mala cena koju pošten putnik izdvaja za prevoz. Oseti se kao bu****... naravno. Niko ne krade po prodavnicama, ljudi plaćaju velike račune, upravo jer se zna da nema izuzetka, da se svaka mušterija jednako tretira. A kad nekoga puste zbog 114 dinara, a ja sam overio karticu, pri tome sa tih 114 dinara ja mogu dva dana da jedem na nekom poslu, osetim se kao debil.
 
A tu je i stvar sto se od vaseg poreza placa to jest subvencionise GSP i ne moze se izvuci paralela koju je gradonacelnik pre nekog vremena pomenuo da neko udje u radnju i ukrade hleb i izadje sa tim ukradenim hlebom iz radnje.
 
Jutros fijasko javni prevoz. 95 nema već 20 min u špicu. Na 94 radi lastin ik 206. Šta se zaboga desilo sa kosmajom?

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Nikola, ulepša mi dan. Sad će i ja da koristim plodne dane s obzirom da mi ulicu neće očistiti dok se sneg sam ne otopi.
 
MilisaV":21c4b2pn je napisao(la):
Jutros fijasko javni prevoz. 95 nema već 20 min u špicu. Na 94 radi lastin ik 206. Šta se zaboga desilo sa kosmajom?

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Није неуобичајено да Ласта" ради на некој линији, понекад је видим на 73 као што „Веолију" понекад видим на 706 или ГПА на 706Е. Вероватно су је пребацили са 95.
 
jutros veca grupa bus plus kontrola(10-ak) usla u bg voz kod vuka za batajnicu i kontrolisala karte.ja,kao savesni gradjanin,sam poslusao gradonacelnika i nisam se kucao,posle nekog vremena su me se manuli.jednom coveku su uzeli licnu kartu i napisali kaznu. :dil:
 
deka75":x20gjdgs je napisao(la):
jednom coveku su uzeli licnu kartu i napisali kaznu. :dil:

Očigledno i dalje ima neobaveštenih / naivnih / sluđenih ljudi koji će im predati svoju ličnu kartu, neznajući da su ti kontrolori samo radnici privatne firme a ne službena lica, pa samim tim i nemaju prava nikog da legitimišu...
 
Ja sam odmah dao ličnu kartu kada nisam imao voznu ispravu. Jeste da on nema mogućnosti da me primora, ali to ne znači da nisam dužan da mu dam...
 
Vrh