Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Treba sve autobuse da obeleze ovako

18998987995001747f7821e531430556_v4%20big.JPG
 
Je l' zato što su građani glupi pa ne znaju koja su prednja, zadnja i srednja vrata?
 
Jedva čekam da vidim kako izgleda nj. moćna kontrola u prvim jutarnjim polascima BGvoza
mašinovodja je daleko za ono čuveno ,,majstore stani i ne otvaraj,,
okolo kurkuruzi, a i tako vrata se do sledece stanice ne otvaraju a stanice dalekooo a toaleti zaključani :lool: :laugh:
jedino ako bude pola voza kontolori a pola putnici
 
Obično se ne iznerviram lako, i tesko je bilo sta da me izbaci iz takta kao pristrasno novinarstvo. Dok gledam ovo izveštavanje Studia B na primer (pa i nekih ostalih media, ali uzeću za primer studio B), bukvalno mi vređa inteligenciju. Ljudi koji čitaju između redova znaju da većina vesti jestu 100% tačne informacije (video recimo), ali njihov izbor ili čak redosled preikazivanja može da napravi potpunu deizinfomraciju, i pritom ne mislim na montaže. Jedna podmetnuta rečenica u vestima dovoljna je da izokrene ceo smisao izveštavanja. Recimo prilog studia B je bio ok i korektan sve ok do ove rečenice:

"(oni) koji su prilikom kontrole još i odbili da izađu iz vozila, prva su karika u lancu guzvi koje su danas usporile saobraćaj"

To je kao da ja kazem: policajac koji je jutros bio uspavan na raskrsnici prvi je u lancu karika zbog koje danas bilo guzve na prilazu ka Pančevačkom mostu. Prosto me boli kada takve izjave čujem zbog, nažalost, većine ljudi koje znam da ne vide šumu od drveća.
 
Смрт фашизму ,слобода народу ! :grand:
 
Ja vam juce napisah kako je bilo, a neke "neverne tome" negiraše.... :grand:

I ponavljam:
Zašto zbog nesposobnih kontrolora i švercera treba da ispašta građanin koji je pošteno platio za uslugu prevoza???
Baš bih voleo da mi neko iz gradske vlasti (marketig stručnjak na primer) na to odgovori !?
 
[img=slika]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/582190_325194647572532_1282009153_n.jpg[/img]

Kakva je ovo bahatost i osionost ja nemam reči. Od čega, bre, 30%? Vidi ih šmekeri, oni bi malo da ukidaju. Dobro ako ćemo tako da se igramo.
Neplaćanje karte je obaveza svakog građanina. Pa neka ukidaju, da vidmo ko će više da izdrži. st*** jedna neopevana. Ja i dalje ne verujem.

Ne validiram, ulazim na srednja a izlazim na prednja. Mogu samo da me povuku dole, pardon my french.
 
Pixel":1r0l0mil je napisao(la):
Kakva je ovo bahatost i osionost ja nemam reči. Od čega, bre, 30%? Vidi ih šmekeri, oni bi malo da ukidaju. Dobro ako ćemo tako da se igramo.
Neplaćanje karte je obaveza svakog građanina. Pa neka ukidaju, da vidmo ko će više da izdrži. st*** jedna neopevana. Ja i dalje ne verujem.

Ne validiram, ulazim na srednja a izlazim na prednja. Mogu samo da me povuku dole, pardon my french.

Ma sav si mi ti loood! Pokazao si im!
 
@Salex
E ako si mi rekao!

U okviru svojih mogućnosti. Više ne mogu.
Jednostavno ne želim da me neko ponižava i da mu za to plaćam.
 
Хм, хајде све, али овај плакат са поруком да ће се укидати линије на којима се очитава мање од 30% путника је стварно као плакати из Другог светског рата да ће за једног убијеног Немца бити стрељано по 100 домаћих. Само пробај да се успротивиш систему!

Узгред, ово од неког ко не подржава шверцовање ни најмање; али једноставно ни терорисање није у реду, како физички тако ни у главу.
 
Мени само није јасно одакле Бус плусу овлашћења да укида линије...
Јутрос кад сам устао био сам убеђен да живим у граду у којем Дирекција за саобраћај уређује линије...

Ел видите како сам био у заблуди :o
 
Ožegović: Gužvu prave putnici bez karte

Član Gradskog veća Beograda Željko Ožegović kaže da su današnje velike gužve u gradskom prevozu nastala jer građani koji nemaju kartu odbijaju da napuste vozilo.

v252180p0.jpg

Foto: FoNet
"U tim situacijama morala je da reaguje komunalna policija što je dovelo do toga da se autobusi zadržavaju u stanicama", naveo je Ožegović u izjavi dostavljenoj Agenciji Beta.

Po njegovim rečima, u redovnim okolnostima, s obzirom da šestoro kontrolora pregleda putnike u jednom vozilu, kontrola traje najduže dva minuta.

"Zbog toga je i apelovano na građane da poštuju nove mere i saopšteno na vreme da će kontrola biti pojačana, na kojim punktovima, kao i u kojim autobusima će kontrola biti stalna", rekao je Ožegović.

On je naveo da su danas "najviše ispaštali" putnici sa kartama, iako je, angažovanjem velikog broja kontrolora, učinjeno sve da do toga ne dođe.

"Mere će ostati na snazi. Preuranjeno je govoriti o eventualnim novim merama ili izmeni postojećih, s obzirom da su počele da se primenjuju pre 48 sati. Naravno, ukoliko uočimo način da se ovaj proces još više unapredi, Grad će to i učiniti", rekao je Ožegović.

Građani zbog novih pravila preduzeća Busplus moraju da u vozila javnog gradskog prevoza ulaze samo na prednja vrata, a u zglobnim autobusima mogu i na zadnja. Iz svih vozila se izlazi isključivo na srednja vrata.

Ovakav novi režim, odnosno početak primene, izazvao je velike gužve i nezadovoljstvo Beograđana koji su koristili javni prevoz.

(Tanjug)
 
bus.jpg


Inace,ovi su skroz posandrcali!Trolejbusi imaju za ulaz samo prednja vrata dok su srednja i zadnja izlaz!Da vidite kako je bilo juce u 40ici kod gradske bolnice,trebalo je nekoliko minuta dok su svi penzioneri koji se vracaju iz bolnice usli.
 
"Najvatrenije pristalice "BusPlus" sistema naplate karata, nose oko vrata ponosno svoju "BusPlus" karticu i uglavnom su im za sve nevolje koje su ih zadesile, od niskih penzija i plata, redova u domovima zdravlja i već poslovičnog javašluka kada je Srbija u pitanju, krivi ne više Klinton i Obama ili Putin, već šverceri u gradskom prevozu" http://www.nadlanu.com/pocetna/blog/BUS-plus-ili-ko-to-tamo-peva-.a-145695.811.html
photo.php
 
Синоћ ми прича познаник који ради у погону Космај да на 19 мајстора имају једну брусилицу и два апарата за варење који нису баш поуздани. Прича је почела тако што ми је рекао да није ништа посебно радио јуче јер нису имали материјала. Све је ово одавно познато, знам.

Али за фолије мора да буде новца...
 
Pixel":asp12f4o je napisao(la):
[img=slika]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/582190_325194647572532_1282009153_n.jpg[/img]

GSP Beograd je i zvanicno postao Bus Plus. Glasali ste, gledajte...
 
Djordje":2n5q7c59 je napisao(la):
Хм, хајде све, али овај плакат са поруком да ће се укидати линије на којима се очитава мање од 30% путника је стварно као плакати из Другог светског рата да ће за једног убијеног Немца бити стрељано по 100 домаћих. Само пробај да се успротивиш систему!

Узгред, ово од неког ко не подржава шверцовање ни најмање; али једноставно ни терорисање није у реду, како физички тако ни у главу.

drumsmiley.gif


Odlukom nemačke komande, zbog zločinačkog napada na nemački vojni kamion, ko'om prilikom je ranjen jedan nemački vojnik, biće streljano deset lica srpske nacionalnosti!

drumsmiley.gif


Dobro, nije baš kao u "Balkan Ekspresu" (pozdravljam svaku varijaciju na temu BusPlusa), ali su se baš uživeli u ove racije i lovljenje švercera bez ausvajsa.
Gradsko Saobraćajno Preduzeće ne treba da se ponaša kao GeStaPo .
Oni koji plaćaju prevoz, BusPlusu ili bilo kome drugom, jedostavno ne smeju biti žrtve loše organizovane borbe protiv šverca.
 
Vrh