Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Šteta što ne koriste desni deo ekrana za reklame, ali koliko vidim na snimku izbacuje veze na stajalištu što je super.

 
Ima li neko informaciju - planira li Strela ugradnju Buslogic opreme (trejdmarka Beograda) ikada ili ne?
 
Neki od autobusa imaju opremu ali ih sistem ne vidi, ne znam da li je to do njih ili do samog buslogic-a...
 
Neki od autobusa imaju opremu ali ih sistem ne vidi, ne znam da li je to do njih ili do samog buslogic-a...
Вероватно до система,нпр.Ластин бмц зглоб 7903 на 581 валидира полазак,али га уопште нема у систему,пријављивао сам то на апликацији али до дан данас исто.
 
Shit logic, ali logika im je stvarno shit.

Screenshot_20240827_164819_Facebook.jpg
 
Verovatno je o ovome već diskutovano, ali moram reći da emitovanje ozvučenja za naredno stajališteubrzo nakon polaska sa prethodnog nepovoljno utiče na korisničko iskustvo na velikim međustaničnim rastojanjima tipa Sajam-Sava Centar.

Recimo na 88 kaže pre BIGZ-a, umesto po penjanju na most. Posle te iznenadi.

U metro sistemima obično obaveštava neposredno pred pristajanje dovoljno da za pripremu za izlaz, što se može videti na primeru londonske Victoria line.

Ovo bi bilo pušteno po silasku s Gazele.

Vezano za uključenje vozila na sistem nove Akije se na 49 nikad ne pojavljuju, a bogami neretko ni starija vozila. Stoji bez broja vozila na terminusu, kad krene normalno da nestane, međutim uopšte se ne prikaže na narednim stajalištima.
 
Ono sto je meni bilo zanimljivo jeste kada se bus nalazi u blizini dva stajalista pa najavljuje i sledece i govori trenutno koje je isto. Mislim da sam to zapazio u 18 kod stanice prilaz, gde je cekao na semaforu a displej je (sa zvucnom najavom) prikazivao i prethodno stajaliste i sledece stajaliste naizmenicno.
 
Ali zapravo imaju izuzetno dobre brojke, što na instagramu, što na tiktoku.
 
Bus P41619 redovno svoj polazak vozi za garazu bez putnika na liniji 68, isti vozac...
 
Zašto aplikacija traži securecode kod plaćanja Mastercardom kod svakog plaćanja karte? Kod svih aplikacija sa ponavljajućim plaćanja, to se traži samo kod prvog plaćanja. Besmisleno je i aplikacija je jako spora. Od trenutka ulaska u aplikaciju (12:17) do potvrde plaćanja (12:19) proteklo je 2 minuta, a zatim je karta krenula da važi tek 3 minuta nakon uplate (12:22). 5 minuta bajanja sa telefonom za plaćanja obične karte za bus od 50 dinara?
 
Zašto aplikacija traži securecode kod plaćanja Mastercardom kod svakog plaćanja karte? Kod svih aplikacija sa ponavljajućim plaćanja, to se traži samo kod prvog plaćanja. Besmisleno je i aplikacija je jako spora. Od trenutka ulaska u aplikaciju (12:17) do potvrde plaćanja (12:19) proteklo je 2 minuta, a zatim je karta krenula da važi tek 3 minuta nakon uplate (12:22). 5 minuta bajanja sa telefonom za plaćanja obične karte za bus od 50 dinara?
Preglupo je. Znam da sam jedno vreme prešao na uplaćivanje kredita na račun u app, pa odatle kupovao, a onda sam samo uzeo mesečnu jer sam is***deo 😂
 
Kakvi su ovo kontrolori u civilu? Bili su troje, nosili neke komunikacione spravice koje zvuče kao ona stanica u taksiju. Upisuju brojeve karata u običan papirni notes... Da li sme komunalac da bude u civilu?
 
Imaju uvek jednog u civilu, samo što se često ne primeti.
Ako si bezobrazan ili nasrneš na kontrolora, njegov posao je da zabeleži to i šalje dalje, tako da napad ili bežanje od službenog lica ne bih lreporučivao, jer sve to posle ide u dosije..
 
Danas sam svedočio stravičnoj bahatosti troje njih, posebno neke plave ženturače koja kao da je iz zadruge izašla jutros.

Putnica nije imala kartu, mada kaže da joj se istrošila baterija i da ne zna kako da plati. Verovatno se vadi, ali svejedno, ponašanje njih troje je bilo užasno. Nisu joj dali da izađe od Ade do Palate pravde, bukvalno je stala ispred i ne da joj da ustane, dere se na nju, vozača, ostale putnike, neko ponašanje ALO BRE STANI BRE ĆUTI BRE, nerealno jbt. Kao kriminalci najgori.

Zove patrolu 100 puta, ili laže ili policija ne želi da dođe, zaustavlja autobus da "dođe patrola", patrole nema, putnici priča sad ćeš da vidiš svog boga kad izađemo, ostale putnike ova dvojica pitaju hoćeš da izađemo napolje. Verbalna agresija 200%. Ova dvojica ko neki sitni kriminalci, obraćaju se putnicima sa "nemoj da kenjaš da ne dođu i po tebe". Jedna putnica izašla i rekla da će im zvati policiju sad.


Ovo nisam viđao ni u najgora vremena BusPlusa.
 
Pa platite kartu, šta se glupirate i neće niko da vas dira
Ne opravdavam ih, al ljudi jedu govna, ako su te uhvatili sačekaj da ti pišu kaznu, šta sad.

Samo Beigrađani ne moraju da plaćaju kartu, oni su bogom dati, njima nikada prevoz ne valja, plaćai sam u provinciji za 3 pura gore uslove i polaske paprene karte, ko neće ne vozi se, ko hoće uđe, ma daj.
 
Ne razumem šta mi govoriš, ko govori o plaćanju karte?

Pričam ti o mafijaškom ponašanju opštinskih službenika, ovi ljudi se ponašaju van svih pravila ponašanja službe, ljudi, sugrađana. Da se ja na svom poslu nekome obratim sa ALO BRE GLEDAJ SVOJA POSLA BRE dobio bih otkaz. Da nekome kažem da će sad da vidi svog Boga, davao bih izjavu policiji.

Ceo autobus je bio užasnut njihovim ponašanjem, neko će ih za ono tužiti i dobiti lagano na sudu. Oni mrtvi ladni pokušavaju da isprovociraju fizički sukob.
 
Danas sam svedočio stravičnoj bahatosti troje njih, posebno neke plave ženturače koja kao da je iz zadruge izašla jutros.

Putnica nije imala kartu, mada kaže da joj se istrošila baterija i da ne zna kako da plati. Verovatno se vadi, ali svejedno, ponašanje njih troje je bilo užasno. Nisu joj dali da izađe od Ade do Palate pravde, bukvalno je stala ispred i ne da joj da ustane, dere se na nju, vozača, ostale putnike, neko ponašanje ALO BRE STANI BRE ĆUTI BRE, nerealno jbt. Kao kriminalci najgori.

Zove patrolu 100 puta, ili laže ili policija ne želi da dođe, zaustavlja autobus da "dođe patrola", patrole nema, putnici priča sad ćeš da vidiš svog boga kad izađemo, ostale putnike ova dvojica pitaju hoćeš da izađemo napolje. Verbalna agresija 200%. Ova dvojica ko neki sitni kriminalci, obraćaju se putnicima sa "nemoj da kenjaš da ne dođu i po tebe". Jedna putnica izašla i rekla da će im zvati policiju sad.


Ovo nisam viđao ni u najgora vremena BusPlusa.
Zato sto su jadne i te mucenice koje rade u busplusu isprani mozgovi. Znas kad ce tako da se deru na nekog za koga procene da mu ne mogu nista.
 
Ne rade one u busplusu nego u komunalnoj miliciji, to je dodatni problem, u pitanju su gradski službenici.
 
Vrh