Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Имаш могућност уплате преко банковне картице кроз апликацију било као допуну налога, било као једнократну уплату за тражену карту (50 рсд, 120 рсд...).
To stvarno radi bez problema, sistem je jako dobar za mlade ljude koji se snalaze sa telefonima i koji žive u Beogradu, dok je isti problematičan za starije ljude i naročito turiste. Najveći problem je što ti možeš da otkucas poruku za sekundu, ili uplatis preko aplikacije neposredno pre ulaska kontrole i oni u tome ne mogu nikako da te sprece, dok kod bus plusa i NSmarta ti kontrolori pri ulasku blokiraju mogućnost da prislonis karticu.
 
Милион пута сам присуствовао ситуацији да контролори нису дали да се откуца порука пред њима тако да увек држим спремну поруку и када приметим да улазе пустим.
 
Mom prijatelju napisaše kaznu, jer je hteo da otkuca dok je vadio telefon i "tražio poruku", odmah mu rekli, kao ne može to tako.

Mada iskreno, verovatno se čovek nije snašao u toj situaciji, ja bih se u takvoj situaciji vrlo rado raspravljao sa njima, pa lepo, ruku pod ruku kod nadređenog, da vidimo, kako to karta ne važi, ako je novac uredno skinut.
 
Ја лично плаћам преко апликације увек имам неки вишак на е налогу и ако их видим само платим преко апликације за шта ми је потребно свега пар секунди
 
Bas sam se čudio zašto ima tih kontrolora koji sami uđu u autobus i zapisuju nešto na papiru, a onda sam shvatio kad je podigao ruku da vidi da li klima radi.
 
Ovaj piktogram vremena (Mijesec & Zvijezda Danica) je dobio fejslift izgleda.
20240817_220415.jpg


Delimično se vratilo praćenje vozila na Mapsu.
Screenshot_20240817_153229_Maps.jpg
 
Vrh