Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Naravno da ih ima al ni priblizno dovoljno da bi se izvrsio pritisak tj stvorila navika za placanje karata.
 
Javna je tajna da je svercovanje dozvoljeno tj kontrola karata se ne sprovodi zbog socijalnog mira i uvlacenja beogradjanima.
Kako u objektivno siromašnijim sredinama švercovanja nema? Nije reč o kupovini socijalnog mira, nego o nedostatku rešenja za nešto što se provlači već čitav niz decenija.
 
Ја сам још док није било ни назнаке да ће се бусплус укинути и карте појефтинити говорио да се људи шверцују само из разлога јер им се може. Како беше рекоше неки на овоj теми док је карта била 89 дин - плаћаћу кад цена буде реална. Сад је 90 минута 50 дин, а дневна 120 дин. Надреално јефтино. Где су сад они? Што ћуте? Да је карта 10 динара, ако им се буде могло опет ће се шверцовати.

U tvom stilu moram da započnem odgovor sa: Ово je нетачно. 🙂

U NS mi se mnogo manje može. Kontrola je u civilu, vrlo agresivna. Umeju da zaustave bus i na pola sata, narede vozaču da ne otvori vrata. Meni se upravo to dogodilo. Insistirao sam da ne pokažem dokumenta i da slobodno pozovu policiju. Kartu nisam platio.

U BG dok je cena bila 89, nikad je nisam kupovao, sms kartu kupim često. Smatram da nije skupa. I nisam ćutao, više puta sam ponovio isto. Plastika, kiosk, cena kartice + cena karte od 89, nekakav deponovani kredit. A u PM s tim.

Sms - jedan klik 50 rsd ✅✌️

I za mene je tu završena priča. Ne kažem da sada plaćam 100% ali od mene sad neku naplatu imaju. Ranije su imali nulu. Barem je kod mene tako.

Što se tiče naplate. Moraju da idu beli sa njima da bi bila efikasna, pravno sprovodiva. U suprotnom nek ljudi barem pošalju sms kad vide kontrolu.
 
Plaća li iko prevoz u Beogradu? Imam utisak da mali broj ljudi kupuje kartu. Meni sve liči na uništavanje GSP-a i privatizaciju istog.
У Београду не плаћам, али у НС редовно купујем дневну карту зато што је тамо већи злочин да не купиш карту него да украдеш нешто из продавнице.
 
Ok.. slažem se da je pravilo nešto drugo... al pitao si - što sad ćutite!! Evo ja nisam ćutao... Meni je 50 prihvatljiva cena a prihvatljiviji mi je i sadašnji način naplate.
 
Novi displeji su poput državne šalteruše, rade nikako, a često ni toliko.

20240202_144605.jpg
 
Mene samo zanima do kad oni planiraju da zavrse sa glasovnom najavom stanica i displejevima u autobusima, trolama i tramvajima gradskog prevoza. Za sada sam najavu i povezan displej jedino video u linijama do Zelenog Venca sa Rakovice i Cukarice i na 83. Na linijama koje drzi Karaburma nigde za sada to nisam video.
 
Nema od toga ništa, čim se stišala buka oko raskida ugovora sa Kentkartom, više niko i ne pominje rešavanje glasovne i vizuelne najave.
Znaci unazadili smo nas gradski prevoz jedno 10 godina unazad, uveli besmislenu starosnu granicu bez ikakvog plana i nacina odrzavanja manjka vozila ako dodje do toga i jos nam uskoro stizu nove turske kanturine koje ce zameniti sve Japance i Solarise kad tad. Masalah i bujrum Vezir Pasa Gangula !!!
 
Mene samo zanima do kad oni planiraju da zavrse sa glasovnom najavom stanica i displejevima u autobusima, trolama i tramvajima gradskog prevoza. Za sada sam najavu i povezan displej jedino video u linijama do Zelenog Venca sa Rakovice i Cukarice i na 83. Na linijama koje drzi Karaburma nigde za sada to nisam video.
Po rečima komunalaca, svi poslovi oko prevoza su stopurani dok se ne oformi nova gradska vlast, možda i ne budu isti ljudi vodili grad.
 
То значи да систем не ваља, као што то од почетка знамо. Тада би возило требало да је невидљиво за систем. Али он не види ни возила која раде. Све су свему, бачене паре пред изборе за замазивање очију.
 
Takođe, ove info table stavljaju tamo gde nema logike. Stoje na brdo pretposlednjih stajališta na koja niko ne ulazi jer je sledeća okretnica. To mi nije jasno.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Ali zato da ih postave u Vojvode Stepe ni da se sete.
Ima u Vojvode Stepe ali čak u Kumodražu. Postavili su na stajališta "Kumodraž 2", "Institut Trolak" i "Kalemarska". Znam sta si hteo da kažeš, potez od Trošarine do Autokomande, tu stvarno nema i to je sramota, a eto Kumodraž ima.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Ima u Vojvode Stepe ali čak u Kumodražu. Postavili su na stajališta "Kumodraž 2", "Institut Trolak" i "Kalemarska". Znam sta si hteo da kažeš, potez od Trošarine do Autokomande, tu stvarno nema i to je sramota, a eto Kumodraž ima.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
Od poteza Trosarine su stvarno potrebne te info table na stanicama da budu. Prvo sam pomislio da nece biti prostora jer su neke stanica dosta uske (za Saobracajni bi trebalo normalno da moze) ali se setih sta su radili Bulevarom da bi ih postavili. Steta je sto su starije info table montirane na nadstresnici sirom Vojvode Stepe bile jako korisne, a sad stoje tu da trunu.
 
Vrh