Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

@Jelancha

Najmanji mi je problem otkucavanje pri izlasku. U članku ipak za taj sistem navode da je zastareo. Verujem da ljudi ne govore napamet. Ali ipak će uticati na gužve, barem u prvo vreme. Čekaj, zaboravio sam, dok izvadim iz džepa, neću da mi na kraju naplati višu tarifu, za sve to vreme još neki ljudi stoje kod izlaza, a neki spolja čekaju da uđu...

Ali ono što me nervira je kartica, nova plastika u mom džepu. Šta će mi išta više od telefona danas. 2024.? Dokle više da gomilam nove kartice i tražim gde da ih kupim okolo?
 
Pa pazi da je zastareo ne bi bio u NL.

Mislim slažem se da su trebali da omoguće i plaćanje preko kartice, pre 2 godine u baš u NL-u je napravljen "OV Pay" i plaćaš drektno preko kartice prema balansu na računu.
Sistem nije izveden do kraja, pritom je sve loše objašnjeno građanima, klasične Srpske boljke.
 
Ali ono što me nervira je kartica, nova plastika u mom džepu. Šta će mi išta više od telefona danas. 2024.? Dokle više da gomilam nove kartice i tražim gde da ih kupim okolo?
Zašto mora sve na mobilni?

Najmanji mi je problem otkucavanje pri izlasku. U članku ipak za taj sistem navode da je zastareo. Verujem da ljudi ne govore napamet. Ali ipak će uticati na gužve, barem u prvo vreme. Čekaj, zaboravio sam, dok izvadim iz džepa, neću da mi na kraju naplati višu tarifu, za sve to vreme još neki ljudi stoje kod izlaza, a neki spolja čekaju da uđu...
Uticaće i prvo i drugo i treće vreme, jer koliko god da brzo odradiš posao, ipak to oduzima vreme, koliko god malo ono bilo, pa kada se nakupi sa brojem ljudi koji to radi...
 
@solecar

Uopšte nije sve na mobilni. Nego i na mobilni smsom ili aplikacijom pored i nekog trećeg načina plaćanja, nemam ništa protiv... najgore rešenje je novom karticom, koja košta 500rsd sa kioska koji treba prethodno da nađeš, kao jedino rešenje za redovnu kupovinu pojedinačne karte...

Ja sam od toga potpuno bio odustao dok je postojao busplus u Begeu... a sada često pošaljem sms...
 
Валидација на линијама 7, 8, 50+ неће бити могућа због гужви.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Evo na tablama na Čukaričkoj padini se prikazuju i linije koje tuda privremeno proalze (52,88...)
 
A čemu služi otkucavanje pri izlasku?
 
Pa ovo u NS je kao skrivena kamera. Bus plus nije valjao ali zato ova nebulza sa cekiranjem i odcekiranjem ce bas da ubrza protok putnika.
I sta se desava ako se odcekirm ranije ili se ne odcekiram?
 
Опет понављам ова лудорија у НС неће функционисати тамо где је највећа гужва а и доста апарата зна да не ради.
 
Šapićvizija prop'o.

IMG_20240120_082907645.jpg
 
Pa ovo u NS je kao skrivena kamera. Bus plus nije valjao ali zato ova nebulza sa cekiranjem i odcekiranjem ce bas da ubrza protok putnika.
I sta se desava ako se odcekirm ranije ili se ne odcekiram?
Sistem je dosta efikasniji nego stari u Novom Sadu. Sistem za Beograd ne može biti isti kao i u Novom Sadu gde se većinski plaća karta.
Ti se čekiraš kad uđeš, odčekiraš kad izađeš. Ako te uhvati kontrola da nemaš kartu (znači nisi se čekirao ili si se odčekirao ranije) plaćaš kaznu što je pošteno. Ukoliko se ne odčekiraš znači da si se vozio skroz do poslednje zone, naplaćuje ti se maksimalan iznos posle nekog vremena.
 
Није ништа ефикасан јер је тамо већи злочин да не платиш карту него било шта друго. А дупла валидација је немогућа на 50+, 4, 7 и 8.
 
"Plaćaš kaznu što je pošteno"

Tebi je Boki promaklo sve drugo sa vrha države što je nepošteno, sistemska nepoštenja ti konstantno promiču, ne osvrćeš se, samo jer imaš korist od njih a ne jer si dobar. Uostalom pročitaj biblijsku priču o fariseju i cariniku. Muka mi je od vas poštenih i kako se hvalisate time i upirete prstom u one druge, nesvesni koliko se time umanjujete pred božijim očima.
 
Hoće li se ikada vratiti da na displeju na Solarisu pise latinicom sa samo velikim početnim slovom kao kad je bio bus plus?
Npr. 77 - Zvezdara
to mi je mnogo lepše bilo nego ovo 77 ZVEZDARA
 
Предлог за апликацију:уз гаражни број возила убацити све податке са возачевог валидатора осим његовог имена и презимена због заштите идентитета.Значи смер који је возач одабрао,полазак који је изабрао и тренутно стајалиште на којем се возило налази.
 
Ужа

Ужасно ме нервира,а вероватно и остале кад возило на апликацији иде у супротном смеру од нормалног,е зато.

I dalje će ti pisati pogrešan smer. To što je vozač kliknuo bez naočara nekad na početku dana, to ti je.
 
Vrh