Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Da li je tu problem do vozača ili krš sistema? Ne sećam se da je taj problem bio izražen u staroj aplikaciji, dok je u ovoj novoj normalna pojava.
 
Pa zar ne mogu da dodele smenu u aplikaciji i da vozač samo treba da se uloguje u svoj kompjuter/kasu? Zašto mora vozač da unosi sve podatke ručno, ako postoji neko ko pravi raspored vozača po linijama i polascima. Treba da ima pristup svojim podacima i sa drugih sistema, sopstvenog telefona ili čak interneta i da može da proveri informacije koje su relevantne za rad - dužinu radnog vremena, eventualno prekoračenje radnih sati ako dolazi do toga, vreme početka smene, vreme kraja smene i sl.
 
Баш сам јутрос обраћао пажњу на димензије ових дисплејева и дошао до закључка да су се ови дисплејеви глат могли уградити у оквиру самих надстрешница. Много би било лепше по мени и не би се вршила ова силна ископавања
 
^ Свакако да би било боље, били би заштићени од атмосфералија, а и знатно читљивији.

Него изгледа да BusLogic-у изгледа баш сметају незваничне апликације за праћење возила -- крајем децембра су променили API који су апликације користиле тако што су га закомпликовали убацивањем криптографије. Кад је то проваљено настављају да их блокирају путем IP адресе. Чак и Руси који су направили Урбео очигледно више немају воље да се бакћу са њима, па су једноставно затворили сајт.
 
Баш сам јутрос обраћао пажњу на димензије ових дисплејева и дошао до закључка да су се ови дисплејеви глат могли уградити у оквиру самих надстрешница. Много би било лепше по мени и не би се вршила ова силна ископавања
I ne bi pešaci izigravali još veće idiote krećući se kao da hodaju serpentinama, a ne trotoarom, obilazeći sve i svašta.
 
Jel neko zna kad će konačno da krenu da ugrađuju unutrašne displeje i da povezuju sa zvučnom najavom stajališta? Jel uopšte imaju te nove displeje ili tek treba da stigne isporuka pa se zato čeka?

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Иначе, од јучерашњег ажурирања апликације два пута сам куповао карту преко ње и оба пута ми је тражио Mastercard Secure Code, што раније није био случај. Ако се тако настави, престаћу да купујем карту преко апликације и вратићу се на смс или онај апаратић на првим вратима. То што је за куповину обичне карте требало да се зилион пута тапка у апликацији је већ било довољно замарајуће. Сад још кад треба и шестоцифрени број додатно да укуцавам и сам процес се продужава додатних двадесетак секунди, ма 'ајде... Брже купим маску за телефон на Алију...
 
Jel neko zna kad će konačno da krenu da ugrađuju unutrašne displeje i da povezuju sa zvučnom najavom stajališta? Jel uopšte imaju te nove displeje ili tek treba da stigne isporuka pa se zato čeka?

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
Nisu ni u sve buseve koji već imaju displeje i zvučnike ovo osposobili, ko zna kad će :D
 
Иначе, од јучерашњег ажурирања апликације два пута сам куповао карту преко ње и оба пута ми је тражио Mastercard Secure Code, што раније није био случај. Ако се тако настави, престаћу да купујем карту преко апликације и вратићу се на смс или онај апаратић на првим вратима. То што је за куповину обичне карте требало да се зилион пута тапка у апликацији је већ било довољно замарајуће. Сад још кад треба и шестоцифрени број додатно да укуцавам и сам процес се продужава додатних двадесетак секунди, ма 'ајде... Брже купим маску за телефон на Алију...
Региструј дина картицу, за њу нема тог кода.
 
Иначе, од јучерашњег ажурирања апликације два пута сам куповао карту преко ње и оба пута ми је тражио Mastercard Secure Code, што раније није био случај. Ако се тако настави, престаћу да купујем карту преко апликације и вратићу се на смс или онај апаратић на првим вратима. То што је за куповину обичне карте требало да се зилион пута тапка у апликацији је већ било довољно замарајуће. Сад још кад треба и шестоцифрени број додатно да укуцавам и сам процес се продужава додатних двадесетак секунди, ма 'ајде... Брже купим маску за телефон на Алију...
Уплатиш авансна средства па не мораш сваки пут да куцаш. Ја углавном уплатим 500 динара па их трошим. Ипак је предност апликације што дневна карта важи 24 сата, а не само до краја дана као СМС дневна карта.
 
Иначе, од јучерашњег ажурирања апликације два пута сам куповао карту преко ње и оба пута ми је тражио Mastercard Secure Code, што раније није био случај. Ако се тако настави, престаћу да купујем карту преко апликације и вратићу се на смс или онај апаратић на првим вратима. То што је за куповину обичне карте требало да се зилион пута тапка у апликацији је већ било довољно замарајуће. Сад још кад треба и шестоцифрени број додатно да укуцавам и сам процес се продужава додатних двадесетак секунди, ма 'ајде... Брже купим маску за телефон на Алију...
Ako je istina, više nikad neću platiti preko aplikacije jer je i ovako bio predug proces
 
Него изгледа да BusLogic-у изгледа баш сметају незваничне апликације за праћење возила -- крајем децембра су променили API који су апликације користиле тако што су га закомпликовали убацивањем криптографије. Кад је то проваљено настављају да их блокирају путем IP адресе.
Mene ovo živcira jer je samo trošenje i našeg i njihovog vremena. Oni promijene nešto, nama polomi sve i onda popravimo u roku par sati (jer naprave neku minornu promjenu) i tako ukrug. Čak i ako budu nekad imali dobru aplikaciju, postojati će uvijek želja da neko napravi svoju aplikaciju. Kad je već gore dan primjer LPP-a: postoji službena aplikacija Urbana, te također javno dostupan API pomoću kojeg si bilo ko može napraviti aplikaciju (sa izuzetkom nekih poziva, koji zahtjevaju da im pošalješ e-mail da ti izdaju API ključ): https://data.lpp.si/doc/
 
Plaća li iko prevoz u Beogradu? Imam utisak da mali broj ljudi kupuje kartu. Meni sve liči na uništavanje GSP-a i privatizaciju istog.
 
Vozim se retko, uglavnom mi je relacija do centra grada trolom 28.
Smatram da treba da se plaća prevoz. Ljudi su bili u buntu zbog lošeg prevoza.
Novim sistemom sam se nadao da će se nešto promeniti i rekao sam da je 50 dinara zaista smešna cifra i da zaista odgovara našem prevozu. Kako je počeo nov sistem, svaki put kada sam ulazio u bus trolu sam plaćao. Posle evo koliko već, prestao sam to da radim. KAo prvo kontrole nikad u životu nisam ni video. Kao drugo, da plaćam vozić 28ica da idu 3 odjednom, pa ih posle nema 40 minuta,,, neću. Ima dovoljno trola na 28 da idu pa i makar na 15 minuta, bolje to nego da mi dodju dve odjednom pa posle nema ko zna koliko...
NIšta se naravno nije promenilo
 
Plaća li iko prevoz u Beogradu? Imam utisak da mali broj ljudi kupuje kartu. Meni sve liči na uništavanje GSP-a i privatizaciju istog.

Ја сам још док није било ни назнаке да ће се бусплус укинути и карте појефтинити говорио да се људи шверцују само из разлога јер им се може. Како беше рекоше неки на овоj теми док је карта била 89 дин - плаћаћу кад цена буде реална. Сад је 90 минута 50 дин, а дневна 120 дин. Надреално јефтино. Где су сад они? Што ћуте? Да је карта 10 динара, ако им се буде могло опет ће се шверцовати.
 
Vrh