Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Živo me zanima jel ovi tasteri sa strane rade, tj. da li bi putnik mogao da dođe i ugasi aparat za prodaju karata?

Apsolutno me ne bi iznenadilo da je to i moguće.
 
Živo me zanima jel ovi tasteri sa strane rade, tj. da li bi putnik mogao da dođe i ugasi aparat za prodaju karata?

Apsolutno me ne bi iznenadilo da je to i moguće.
Rade. Lično sam probao taster za podešavanje jačine zvuka. Smanjio sam, pa ponovo pojačao zvuk... Tako da verovatno i taster za gašenje radi...

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Da li uredjaji i koliko smanjuju prostor za konforan boravak putnika? Da li su bezbedni u smislu da ninakoji nacin ne movu da povrede ili ostete imovinu putnika?
 
Jel neko zna konkretno na kojim linijama nam radi najava stajališta? Neko ovde reče da će do Nove godine svuda, nešto ne vidim da se to dešava.
 
Da li uredjaji i koliko smanjuju prostor za konforan boravak putnika? Da li su bezbedni u smislu da ninakoji nacin ne movu da povrede ili ostete imovinu putnika?
Jel se salis sa ovim pitanjem ili ne ? Pa nama autobusi pucaju na pola, vozaci nece da voze(propustam ovaj polazak to kaze covek i bole ga ona stvar).
 
Za sada najava stajališta radi samo u pojedinim vozilima na linijama 27E, 52, 56 i 57. I to ne u svim vozilima na pomenutim linijama. Ne verujem da će do Nove Godine proraditi svuda jer još uvek nisu krenuli da ugrađuju displeje u vozila koja ih nemaju. Nijedno vozilo privatnika sem neke cobre Saga trans-a nemaju displeje niti povezanu zvučnu najavu stajališta. Sa druge strane, većina vozila koja imaju već displeje još uvek nisu povezana sa zvučnom najavom. Zaista ne znam šta čekaju i zašto odugovlače.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Za sada najava stajališta radi samo u pojedinim vozilima na linijama 27E, 52, 56 i 57. I to ne u svim vozilima na pomenutim linijama. Ne verujem da će do Nove Godine proraditi svuda jer još uvek nisu krenuli da ugrađuju displeje u vozila koja ih nemaju. Nijedno vozilo privatnika sem neke cobre Saga trans-a nemaju displeje niti povezanu zvučnu najavu stajališta. Sa druge strane, većina vozila koja imaju već displeje još uvek nisu povezana sa zvučnom najavom. Zaista ne znam šta čekaju i zašto odugovlače.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
Da, meni deluje da ni nemaju displeje / zvučnike nabavljene i dalje. Ili će da skidaju drugi displej iz Urbina da bi krpili, pošto njih nisu ni povezali na "novi" sistem.
 
Za sada najava stajališta radi samo u pojedinim vozilima na linijama 27E, 52, 56 i 57. I to ne u svim vozilima na pomenutim linijama. Ne verujem da će do Nove Godine proraditi svuda jer još uvek nisu krenuli da ugrađuju displeje u vozila koja ih nemaju. Nijedno vozilo privatnika sem neke cobre Saga trans-a nemaju displeje niti povezanu zvučnu najavu stajališta. Sa druge strane, većina vozila koja imaju već displeje još uvek nisu povezana sa zvučnom najavom. Zaista ne znam šta čekaju i zašto odugovlače.

Sent from my RMX3710 using Tapatal
Da, meni deluje da ni nemaju displeje / zvučnike nabavljene i dalje. Ili će da skidaju drugi displej iz Urbina da bi krpili, pošto njih nisu ni povezali na "novi" sistem.
Šta mislite koliko traje proces povezivanja sa displejem?
 
Ja sam danas uvideo da u #3428 radi delimična najava tj kaže naredno stajalište pa proguta skoro deo naziv i čuješ možda na kraju koji slog.
Kao da se žena šlogirala priča, mada možda je to i do zvučnika.
Inače, bilo je povezano na unutrašnjem displeju koje je sledeće stajalište.
 
Ja sam danas uvideo da u #3428 radi delimična najava tj kaže naredno stajalište pa proguta skoro deo naziv i čuješ možda na kraju koji slog.
Kao da se žena šlogirala priča, mada možda je to i do zvučnika.
Inače, bilo je povezano na unutrašnjem displeju koje je sledeće stajalište.
Do zvučnika je. Primetih i ja, u nekom higeru da secka i prekida najava. Takođe ta žena što govori "naredno stajalište" će uskoro biti zamenjena sa ovim novim glasom (Doris Milošević) koji je odličan i baš mi je drago što su se odlučili za kvalitetan glas.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
Ja sam čuo novu najavu u 56 pre 2 dana, odlično je zvučalo, dovoljno glasno, razumljivo i dobro usklađeno vremenski sa stajalištima.
 
Do zvučnika je. Primetih i ja, u nekom higeru da secka i prekida najava. Takođe ta žena što govori "naredno stajalište" će uskoro biti zamenjena sa ovim novim glasom (Doris Milošević) koji je odličan i baš mi je drago što su se odlučili za kvalitetan glas.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
Fun fact: žena koja govori "Naredno stajalište" je savetnica gradonačelnice Niša, Vesna Živadinović Pečenković, ex spikerka, sad "političarka". Verovatno je posao za glas niškog javnog prevoza dobila na tenderu. Usput snimala malo i po Beogradu, isto preko javne nabavke...
 
Ooo eto ga gospodin Beli na stajalištu Nikšićka.

Izbori su prošli:
Screenshot_20231221_150145_Gallery.jpg
 
Ако сам добро приметио,напредак за апликацију.У питању су поласци на линијама пре 00:00 који су се губили кад дође тачно поноћ.То више није случај,тако да апликација приказује те поласке и после поноћи.
 
Vrh