Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Nikako aplikacija nije primarna za plaćanje, već su joj sve funkcionalnosti primarne, podjednako i plaćanje i praćenje vozila, ali i mogućnost prijava problema sa nekim vozilom .....​
To što postoji više opcija ne znači da su sve podjednako dobro razvijiene.... a i kao što vidimo - i da rade u realnim uslovima....
 
Pretpostavljam da se ovakve aplikacije dogradnuju i doradjuju u toku primene kada se tek mogu videti svi propusti i mane. A, videćemo u narednim mesecima koliko će aktuelni gradonačelnik uspeti da popravi situaciju u GSP-u i prevozu u gradu.
 
Da li neko ima APK fajl,da okači?
Nekada sam radio kratko na testiranju aplikacija.
Uvek sam dolazio do zaključka,da su app radili oni,koji tu app lično ne koriste,odnosno ,nikada se nisu stavili u poziciju buduceg korisnika,na način kako bi i oni sami ,želeli da to radi.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Nisam ni rekao da su podjednako dobro razvijene, već da bi trebalo biti, jer su sve te opcije primarne.

Trebalo bi da budu, ali ipak, kao što vidimo u eksploataciji u realnim uslovima - nisu. Više pažnje je bilo usmereno na razvoje funcije za naplatu, manje na praćenje.
To što su u interfejsu prikazane ravnopravno - to je stvar grafičkog dizajna.
 
Trebalo bi da budu, ali ipak, kao što vidimo u eksploataciji u realnim uslovima - nisu. Više pažnje je bilo usmereno na razvoje funcije za naplatu, manje na praćenje.
To što su u interfejsu prikazane ravnopravno - to je stvar grafičkog dizajna.
Sad videh ovaj komentar "Uplatila sam novac na svoj nalog u aplikaciji i evo satima se ne pojavljuje iako banka kaže da je uplata prošla. Korisnički centar naravno nema odgovor za taj problem." na linku koji je vucko postavio, pa ako je tako, ne bih rekao da su više pažnje posvetili segmentu plaćanja. Očigledno je potrebno sređivanje na svim nivoima. Nešto će se svakako primetiti sada kada je aplikacija u produkciji, samo da budu spremni da to što se primeti i reše, da ne bude pa šta da radimo, tako mora i ne može bolje.
 
Kada se pritisne vreme dolaska, otvara se udaljenost u stanicama. Takođe, aplikacija omogućuje odabir omiljenih stajališta.
Sve je to tačno, samo suština je u ovom mom "praktično i jednostavno prikazana".
Podesio sam ja i omiljene stanice koje sam ranije imao kod BusPlusa, sve je to ok, ali mnogo klikova, mnogo šareno i nabacano, svaku put se ponovo ucitava od pocetnog ekrana kada kliknem na ikonicu, preklapaju mi se meniji...
 
Da dodam, ono osvežavanje statusa linija ispod mape je baš iritantno. Ako se periodično poziva neki API kako bi dovukao nove podatke na svakih 20, 30 sekundi, ok, ali tačkice bi trebalo prikazati samo inicijalno kada se otvori stajalište, a prilikom osvežavanja neka API radi u pozadini i samo prikaže podatke kada stignu, a ne za to vreme da gledamo loading...
 
Sve je to tačno, samo suština je u ovom mom "praktično i jednostavno prikazana".
Podesio sam ja i omiljene stanice koje sam ranije imao kod BusPlusa, sve je to ok, ali mnogo klikova, mnogo šareno i nabacano, svaku put se ponovo ucitava od pocetnog ekrana kada kliknem na ikonicu, preklapaju mi se meniji...
I ti bi sad sve. :ROFLMAO: Šalu na stranu, slažem se, ali barem sad nešto i imamo. Sad samo da pritisnu vozače da se loguju u sistem, pa posle nek dorađuju...
 
I ti bi sad sve. :ROFLMAO: Šalu na stranu, slažem se, ali barem sad nešto i imamo. Sad samo da pritisnu vozače da se loguju u sistem, pa posle nek dorađuju...
I ja se slažem sa tobom, opet imamo kakav takav uvid u dolazak vozila (samo se setim kako mi je bilo nakon što sam prvi put instalirao BusPlus aplikaciju i počeo da bolje planiram vreme)... ali ovo može mnogo bolje. Rešenje bi bila neka eventualno "light" pojednostavljena verzija samo za praćenje prevoza.
 
Једна ствар врло сликовито говори о томе колико је ово све урађено на брзину и са доста надам се почетних проблема и грешака, а то је да је енглески језик примењен тек на пола. Када се апликација пребаци на енглески, пола текста остане на српском, нпр у делу за куповину карата називи врста карата нису били преведени јутрос кад сам пробао на енглески. А такође у српском је помешана ћирилица и латиница.
Screenshot_2023-07-12-11-33-15-84_0dbe9f58b5ad92abe8e9121df34bf504.jpg
 
Kada se pritisne vreme dolaska, otvara se udaljenost u stanicama. Takođe, aplikacija omogućuje odabir omiljenih stajališta.
Treba proveriti, koliko je to u realnom vremenu.
Kada vidimo crvenu ikonu busa,i kada on stigne na stanicu,da li se to poklapa.
Kod bus pljusa,to je bilo ok.
Na primer,sada pise dva minuta do dolaska,udaljen dve stanice,a na mapi nigde crveno slovce.Deluje da je otiśao?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Što se mene tiče, to nije dovršena aplikacija, već eventualno beta verzija napravljena za jednu platformu.
Ali hajde, nisam kr**** da poverujem da neće uopšte izaći aplikacija za iOS i Huawei.
 
Znaci samo za sirotinju , za ios nista jos.
Ako se pod sirotinju računaju oni koji imaju noviji model mobilnog. Ja imam stariji, i ne postoji mogućnost da je skinem. Što se mene tiče, dajem joj ocenu 0. Al' zato mogu da skinem novosadsku aplikaciju.

Гаражни број није само за залуђенике, већ служи за пријаву проблема у возилима кроз апликацију, ако је возило прљаво или не ради климатизација и слично. Може се унети у пријави регистарска ознака возила или гаражни број.
Pa i jeste samo za zaluđenike, zato što samo zaluđenici prijavljuju. Ostali ili gunđaju ili snimaju video klipove za društvene mreže.

Kodovi na stajalisu i provjera preko poruke to nece proraditi
To i mene zanima, nama sa pametnim telefonima i nije potrebno, ali verujem da ima ljudi koji su koristili i USSD servis. Ako ne vrate, mogu komotno sve table da menjaju.
Da lepo vrate te USSD kodove u funkciju. To nije nešto što se sporadično koristilo. Barem sam ja imao takvo iskustvo.

Može link ka aplikaciji na Google Play? Ne nalazim aplikaciju uopšte.
Da li neko moze ,da okači apk fajl?
Čim ne možeš da nađeš neku aplikaciju, to znači da je tvoja verzija mobilnog ne podržava, odnosno da ti je mobilni zastareo. Kod mene isti slučaj. Skinuo ovaj APK file koji su okačili, ali i dalje neće da mi prihvati da instalira.

Nije valjda ,da nema položaj vozila u realnom vremenu na mapi?
Kako da se prate presedanja,ili brzi odabir prevoza ,ako imate vise stanica u blizini?
Snalaziš se kako znaš i umeš, jer kao što možeš da vidiš, aplikacija nije pouzdana.

Nikako aplikacija nije primarna za plaćanje, već su joj sve funkcionalnosti primarne, podjednako i plaćanje i praćenje vozila, ali i mogućnost prijava problema sa nekim vozilom (što se tiče čistoće, tu bismo mogli 90% vozila prijavljivati koliko su štrokava, mada mana je što traže da se unese i registarski broj i garažni broj, i ko sa time da se bakće, a mogli bi uvesti i kopiranje garažnog broja klikom na isti, radi lakšeg unosa u taj formular). Za lokaciju vozila se slažem, ona je najbitnija, da je vidimo na mapi što preciznije i to je nešto na čemu prvo treba da porade.
(y)

Ono što bih sugerisao da se doradi je mogućnost da se prikažu sva vozila sa odabrane linije, i to bi moglo klikom na broj linije iznad liste. Kada se klikne na neku liniju, ona bude selektovana, tj. sa teget pozadinom i sva vozila sa te linije na donjoj listi, a kada se naknadno pojavi neki bus sa te linije, da i on bude selektovan i prikazan na mapi - ovo bi bilo veoma korisno, jer iako će korisnik najčešće odabrati prvo vozilo sa spiska, nije nužno da će ono prvo i doći na stajalište, nekad se vozila zaobiđu, nekad možda odu u garažu iako su prikazana, a nekad se iznenada pojave, kao npr. kada 56-icu ubace tokom špica da krene od Mostara a ne sa Zelenog venca, i to vozilo bi verovatno prvo stiglo na Sajam itd. Takođe, dodao bih i dugme All (Sve) koje bi selektovalo i prikazalo sva vozila sa svih linija za odabranu stanicu. Prikaz čitave trase linije baš i nije neophodno, i može biti zbunjujuće ako se selektuje više linija.
Da pridodam da je neophodno ispraviti diskriminaciju nas koji koristimo starije modele smarthphone i da se uradi nešto za one koji koriste obične mobilne. Tu mislim i na vraćanje mogućnosti pozivanja USSD koda.

Drugo što bih promenio je mogućnost preimenovanja omiljenih stajališta, kao što je to bilo moguće na staroj aplikaciji. Često se stajališta zovu isto sa različite strane ulice, pa bi bilo intuitivnije da imamo sačuvano npr. Trgovačka (ka gradu) i Trgovačka (McDonald's) nego da u zagradi stoji broj stajališta, jer ko će njih da pamti. Ovo pre svega dok se ne stigne do stajališta, a želi da se vidi koja vozila pristižu uskoro.
Ja sam za neka stajališta znao napamet kodove (ono što koristim češće), ali da, slažem se sa ovim predlogom, jer cenim da nema mnogo ljudi koji pamte brojeve, kao što je moj slučaj.

Pretpostavljam da se ovakve aplikacije dogradnuju i doradjuju u toku primene kada se tek mogu videti svi propusti i mane. A, videćemo u narednim mesecima koliko će aktuelni gradonačelnik uspeti da popravi situaciju u GSP-u i prevozu u gradu.
Neka on nama odradi ona kapitalna dela i nikoga neće biti briga za tamo neku aplikaciju u gradskom prevozu. :D

Što se mene tiče, to nije dovršena aplikacija, već eventualno beta verzija napravljena za jednu platformu.
(y)
 
Vrh