Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

ako je dovoljno da se procita onda ceo grad moze da se vozi sa 1 kartom 90 minuta.
Не може и одавно је објашњено зашто не може. Тај број који се ишчита везан је за конкретан број телефона, на који се онда шаље контролна порука која ако не стигне на телефон путника значи да је покушано фалсификовање и потенцијално повлачи кривичну одоворност до 3 године затвора.
 
Maa... neka kontrolišu karte, ali neka kontrolišu i prevoznike i ''institucije'' koje njima upravljaju.

Ili ćemo svi da se pridržavamo reda i propisa, ili neće niko. Dosta mi je više njihovih relativizacija, manipulacija i jajarenja.
 
Sad sam shvatio da ukidanjem busplus-a nema više 7L15 i ostalih za..........
 
Не може и одавно је објашњено зашто не може. Тај број који се ишчита везан је за конкретан број телефона, на који се онда шаље контролна порука која ако не стигне на телефон путника значи да је покушано фалсификовање и потенцијално повлачи кривичну одоворност до 3 године затвора.
Ajde kome prvom budu poslali tu kontrolnu poruku neka javi kako to tačno funkcioniše. Sa kog broja dolazi ta poruka i sl. Mene interesuje da li će mi stići ta kontrolna poruka jer sam odmah nakon slanja sms za mesečnu kartu isključio VAS poruke. U teoriji ne bi trebalo da ima veze ali je kod nas sve moguće.
 
Jel jos negde u svetu postoji da policija sa pendrecima kontrolise karte u gradskom prevozu ? :D
А да ли још негде у свету постоји да се када треба да покажу карту толико паметњаковића претвори у докторе уставног и сваког другог права само да то избегну?
 
Jel jos negde u svetu postoji da policija sa pendrecima kontrolise karte u gradskom prevozu ? :D
Нисам никад био у Америци, али видео сам на тв да права полиција, а не комунална регулише ред у метро станицама, ако је тачно, можда неко зна.
 
Da, Ameri i još neke zemlje imaju takozvane tranzitne policije odnosno policije za transport.

Ja sam to predlagao više puta i ovde, ali uvek, uvek, uvek sam isticao da bi ta služba onda morala da se bavi kontrolom i samih prevoznika. A ne samo putnika.

U Americi svako plaća kartu, a policija privodi one bez nje. Ali zato u Americi nema da se na ulice puštaju i dešavaju ovakve sramote:
647041_pusi-tompuse-u-autobusu_ls.jpg

2728007_zemun_ls.jpg

0f7629cf1b787a620d059b1c169cc7f3.jpg

vrucina-830x553.jpg

sns2.jpg

555443_h-54729668_f.jpg

U3ek9kpTURBXy85Yzc3MDY3Nzc3ZmNjMjRiNDA4MTkxMmMwMjdlNDAxYS5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAB


A ovde je to svakodnevnica. Odavno.
 
А да ли још негде у свету постоји да се када треба да покажу карту толико паметњаковића претвори у докторе уставног и сваког другог права само да то избегну?
A jel jos negde u svetu postoji da neko brani ovakav saobracaj i ovakve "strucnjake" za karte prevoz itd ?
 
Da smo malo vise doktori ustavnog prava (mada oni nemaju bas nikakve veze sa temom, ali zvuci fensi kad se napise tako) a manje klimaci da ne kazem saginjaci, bilo bi nam mnogo bolje
 
Da, Ameri i još neke zemlje imaju takozvane tranzitne policije odnosno policije za transport.

Ja sam to predlagao više puta i ovde, ali uvek, uvek, uvek sam isticao da bi ta služba onda morala da se bavi kontrolom i samih prevoznika. A ne samo putnika.

U Americi svako plaća kartu, a policija privodi one bez nje. Ali zato u Americi nema da se na ulice puštaju i dešavaju ovakve sramote:
647041_pusi-tompuse-u-autobusu_ls.jpg

2728007_zemun_ls.jpg

0f7629cf1b787a620d059b1c169cc7f3.jpg

vrucina-830x553.jpg

sns2.jpg

555443_h-54729668_f.jpg

U3ek9kpTURBXy85Yzc3MDY3Nzc3ZmNjMjRiNDA4MTkxMmMwMjdlNDAxYS5qcGeRkwLNBLAA3gABoTAB


A ovde je to svakodnevnica. Odavno.

Пре пар дана уђем у неки 706е, не стаје нигде од Кеја ослобођења до Саобраћајне, напољу 26 степени, а унутра укључено грејање и прозор поред којег сам био не може да се отвори, као у сауни, а не можеш да изађеш јер је експрес линија и прескаче једно 10 станица до Саобраћајне,

боље онда да уведу бесплатан превоз и да се возимо таквим кршевима, па докле траје, нека траје.
 
A jel jos negde u svetu postoji da neko brani ovakav saobracaj i ovakve "strucnjake" za karte prevoz itd ?
Ах, ево га свемогући универзални одговор и аргумент... "Дакле ти си за напредњаке". Види, није мој проблем што сте ви опозиција свему и свакоме увек и по сваку цену. Исто сте овако пљували Ђиласа па касније Весића па до Шапића сада, тако да на те приземне прозивке нема смисла ни одговарати. Ја само не желим да ми живот прође у отрову и огорчености коју треба да стално бљујем около како би мени можда било мало лакше. Што видим као лоше критикујем, што видим као добро похвалим. Овај нови систем је по мени бољи од оног који смо имали до сада. Да, има проблема сад на почетку али ако све буде одрађено како је најављено биће много бољи.
 
Evo još jedna glupost. Žena i ja krećemo i htedoh da platim kartu. Žena zaboravila telefon. Ja hteo dve karte da platim ali ne može. Može samo jedna karta. I šta sada ? Ona ne može da se vozi…
U Parizu može kol'ko hoćeš karata sms sa jednog mobilnog. Samo treba slati sms za svaku kartu.
 
А да ли још негде у свету постоји да се када треба да покажу карту толико паметњаковића претвори у докторе уставног и сваког другог права само да то избегну?
Samo u totalitarnim policijskim državama kao što je naša, gde su mafijaši na vlasti i to oni prirodno glupi.
 
Poslednja izmena:
Ја само не желим да ми живот прође у отрову и огорчености коју треба да стално бљујем около како би мени можда било мало лакше.
Pa smeni onda najveći vulkan bljuvotine, ogorčenosti i otrova na Balkanu:
vucic-u-nisu-2.jpg


A da, znam... zabole te za to.
Tebi su preči ćirilica i Kosovo. To su najveći, i zapravo jedini prioriteti svakog Srbina koji živi.
I to da li smo svi platili kartu da se vozimo u vozilu u kome vozač drži kišobran da ne pokisne (za putnike je to odavno redovna pojava, o tome se više ni ne izveštava), a točak samo što mu ne otpadne i ne odleti u nekog nesrećnika na trotoaru koji ne mora da ima nikakve veze ni sa kartom, ni sa Đilasom, ni sa Šapićem, već samo korača ulicom a u njega se zaleće masa od 100 kg koju neki imbecil u pogonu nije zašrafio kako treba...
 
Pa smeni onda najveći vulkan bljuvotine, ogorčenosti i otrova na Balkanu:
Врло радо, да се ја питам одавно би то било сређено. Нажалост, врло мало се питам.

Tebi su preči ćirilica i Kosovo. To su najveći, i zapravo jedini prioriteti svakog Srbina koji živi.
Свакако су важнији од градског превоза.

a točak samo što mu ne otpadne i ne odleti u nekog nesrećnika na trotoaru koji ne mora da ima nikakve veze ni sa kartom, ni sa Đilasom, ni sa Šapićem, već samo korača ulicom a u njega se zaleće masa od 100 kg koju neki imbecil u pogonu nije zašrafio kako treba...
Куда ти оде човече...
 
Da, i pritom lik nije pružao aktivan otpor, tako da govedo nije imalo pravo da ga udara.

U Srbistanu ne smeš da pucaš naoružanom provalniku u nogu, jer mora da bude sistem ''on tebe u ruku, ti njega u ruku'', pa tako sve do smrti. Ne smeš da ''prekoračiš'' silu.
A zato kad huligansko govedo udara čoveka koji stoji mirno u bubrege i creva, to je sve ok.
 
Врло радо, да се ја питам одавно би то било сређено. Нажалост, врло мало се питам.
Reci lepo - j'e ti se da uradiš bilo šta protiv njih, mrzi te čak i na proteste i izbore da izađeš. Pa tražiš izgovore i povode da glumiš rodoljuba i dobronamernog građanina na druge, jeftine načine. Baveći se ćirilofanatizmom, Kosovom, moralisanjem o plaćanju usluge koja se ne pruža i ne ostvaruje, i drugim sličnim stupidarijama.
Свакако су важнији од градског превоза.
Tebi, onima što su kampovali ispred Skupsline 3 godine, i onima mafijašima na Kosovu. I Saši s ovog foruma. Sve ostale zabole.
Куда ти оде човече...
Nisam ja nigde otišao, to su sve događaji iz mog grada, u kome živim i u kome sam rođen. A o kome ti pokazuješ sve zavidnije znanje iz dana u dan, lupajući ko Maksim po diviziji.
 
Da, i pritom lik nije pružao aktivan otpor, tako da govedo nije imalo pravo da ga udara.

U Srbistanu ne smeš da pucaš naoružanom provalniku u nogu, jer mora da bude sistem ''on tebe u ruku, ti njega u ruku'', pa tako sve do smrti. Ne smeš da ''prekoračiš'' silu.
A zato kad huligansko govedo udara čoveka koji stoji mirno u bubrege i creva, to je sve ok.
Mafija. Komunalac može samo da ispiše kaznu, ili da pozove policiju koja će onda da hapsi. I ono 'dovođenje' radi utvrđivanja identiteta je problematično, ne može da te dovodi do policije ako se kulturno ne slažeš sa tim
 
Komunalna ne sme ovo da radi, nadam se da im je dat otkaz.
Ne sme da nam ograničava kretanje, niti da primenjuje silu-ne sme da nas pipne bukvalno.

Upotreba sredstava prinude

Član 26

Sredstva prinude u smislu ovog zakona su: fizička snaga, sredstva za vezivanje, raspršivač sa nadražujućim dejstvom i službena palica.

Sredstva prinude komunalni milicionar može da upotrebi samo ako u obavljanju poslova na drugi način od sebe ili drugog ne može da odbije istovremeni protivpravni napad, radi savladavanja otpora, odnosno sprečavanja pokušaja bekstva.

Na način upotrebe i ograničenja, u vezi sa upotrebom sredstava prinude kao i pravnu i drugu pomoć u vezi sa njihovom upotrebom, shodno se primenjuje zakon kojim se uređuju unutrašnji poslovi i podzakonski akti o policijskim ovlašćenjima i načinu obavljanja policijskih poslova.
 
Vrh