Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Sutra gde god ih pošalju njihovi šefovi. Za ovo će ga maksimalno srpsko-očinski (dakle, šamarom) ukoriti, možda ni toliko, a kad sutra dođe sledeća gej-parada ili razbijanje neke ambasede veselo će krenuti na zadatak i svi srećni. Posle će Bećkovićeva da se pita šta je "isprovoiralo" "decu". I eto.
 
Danga":ksw94sum je napisao(la):
@2012
Po prirodi stvari ovaj snimak je “za one kojima je to posao“ i niukom slučaju nije za svačije oči i ne razumem kako može biti javno objavljen?!
Nemam problem, niti očekujem da makar i posredno dođem u sukob sa zakonom, a tek o planiranju nečeg takvog i da ne pričam.
Čitajući tvoj post, međutim, počinjem da imam problem jer mi pomalo zlokobno zvuči "da nemamo pravo na privatnost pod uslovom da smo upozoreni".
Ergo, kako se kome prohte – postavi kamere, "o tome nas upozori“ i vozi Miško!?
Vidiš li u ovome (ipak) neki problem, ili možda ne?

P.S.: Beše li svojevremeno neki seks („stojke“) kod Arene, snimljen nekim sigurnosnim kamerama. Nije, dakle, problem u snimanju nego u emitovanju „urbi et orbi“!

Тачно тако. Много је ситуација и које се не тичу секса или размене нежности, а које не бисте желели се објаве. Нико нема право да разоткрива где сте били тај дан, са ким, да ли сте се смејали, да ли сте чачкали нос јер вам је упала буба, па испаднете непристојни, да ли сте се разболели и морали да повраћате на сред улице... А све то може да се објави врло лако, и да постанете Јутјуб звезда за један дан. Ово је доказ да ГСП није способан да чува тако осетљиве податке!

И шта значи јавна осуда, право свакога ко пожели да линчује јавно осрамоћену особу? Немамо институције? Народ да узме правду у своје руке? Од неких људи очекујем више озбиљности, а мање средњовековних метода обрачуна са преступницима. Уосталом, поломљен валидатор је једна од 10 000 таквих уништених/украдених ствари у престоници и не би требало ми да се бавимо толико тиме, већ заинтересована страна. Срећом, то је приватна имовина и власник зна шта му је чинити
 
vucko":3mn2aray je napisao(la):
Drugaru koji radi na kiosku ne radi aparat za dopune vec skoro mesec dana i nikako da posalju majstora da popravi aparat.
I kod mene u kraju, na kiosku, ne radi aparat za dopune.
 
Ako neko ima potrebu da i dalje distribuira ovaj video klip iz bilo kog razloga, postavio sam skraćenu verziju zločina sa blurovanim facama, tako da vi mnogo zabrinuti za privatnost nemate više zašto da se brinete.

https://vimeo.com/38375633

Ko god želi može da preuzme i ponovo postavi gde god.
 
@jlaki, blurovao si face saučesnika ali nisi zamaskirao nedužnog putnika, koji je slučajno uleteo u kadar, odmah pored krivca!
 
@stf, video nadzor u vozilima ne služi da te neko prati (izgleda da je to bolest srba, paranoja, i svi misle kako ih neko prati od busplusa do kamera) nego iz bezbednosnih razloga, ne daj bože da te neko prebije u tramvaju, tako će bi se evidentirali krivci i kao dokaz na sudu ili gde već.
 
belgrey":1lufa4za je napisao(la):
@jlaki, blurovao si face saučesnika ali nisi zamaskirao nedužnog putnika, koji je slučajno uleteo u kadar, odmah pored krivca!

Imaš sreće da sam dobro raspoložen pa sam prihvatio primedbu, iako ne mislim da je osnovana, faca mu se uopšte nije videla u ovom delu snimka

Promenjeno i nakon procesuiranja ponovo online: https://vimeo.com/38375633
 
Матеја Бељан":26c327x0 je napisao(la):
Danga":26c327x0 je napisao(la):
@2012
Po prirodi stvari ovaj snimak je “za one kojima je to posao“ i niukom slučaju nije za svačije oči i ne razumem kako može biti javno objavljen?!
Nemam problem, niti očekujem da makar i posredno dođem u sukob sa zakonom, a tek o planiranju nečeg takvog i da ne pričam.
Čitajući tvoj post, međutim, počinjem da imam problem jer mi pomalo zlokobno zvuči "da nemamo pravo na privatnost pod uslovom da smo upozoreni".
Ergo, kako se kome prohte – postavi kamere, "o tome nas upozori“ i vozi Miško!?
Vidiš li u ovome (ipak) neki problem, ili možda ne?

P.S.: Beše li svojevremeno neki seks („stojke“) kod Arene, snimljen nekim sigurnosnim kamerama. Nije, dakle, problem u snimanju nego u emitovanju „urbi et orbi“!

Тачно тако. Много је ситуација и које се не тичу секса или размене нежности, а које не бисте желели се објаве. Нико нема право да разоткрива где сте били тај дан, са ким, да ли сте се смејали, да ли сте чачкали нос јер вам је упала буба, па испаднете непристојни, да ли сте се разболели и морали да повраћате на сред улице... А све то може да се објави врло лако, и да постанете Јутјуб звезда за један дан. Ово је доказ да ГСП није способан да чува тако осетљиве податке!

И шта значи јавна осуда, право свакога ко пожели да линчује јавно осрамоћену особу? Немамо институције? Народ да узме правду у своје руке? Од неких људи очекујем више озбиљности, а мање средњовековних метода обрачуна са преступницима. Уосталом, поломљен валидатор је једна од 10 000 таквих уништених/украдених ствари у престоници и не би требало ми да се бавимо толико тиме, већ заинтересована страна. Срећом, то је приватна имовина и власник зна шта му је чинити

Добре ја па нема камера ту :cool:
 
cgmiki":2wkr6vu4 je napisao(la):
Чим ти се нешто не свиђа то поломи. Је ли тако?
Naravno da ne,samo i isključivo ono što je najdirektnije povezano sa onima koji su smislili način da se bogate preko nečega što je,kao gradski prevoz,društveno dobro.Neko bi ih čak nazvao parazitima a oni se moraju ukloniti da bi organizam normalno funkcionisao.Hoću da kažem da je vraćanje konduktera jedini način da se naplata maksimalno poveća ali to bi onda radio gsp i nebi išlo u privatni džep,e tu je problem...
 
@Danga,Naravno da zakon štiti privatnost, i tu je veoma bitno pravo čoveka.Bitno je da ovi snimci nisu objavljeni od strane policije,i dostavljeni medijima to bi bilo neprihvatljivo u demokratskom društvu.Pa zar one objavljene snimke intimnog odnosa,ljudi su dobili otkaz u policiji koliko se sećam i podignuta je i tužba od strane oštećenih ali ne znam šta je dalje bilo s tim..Da li je ove doturio Gsp,Apex s.?U svakom slučaju ove firme mogu biti tužene.
Ali u kojoj meri vam je dozvoljena destrukcija na javnom mestu, u javnom prevozu ,javne imovine to je ključno pitanje.Zalažem se za primenu iskustava i rešenja iz svetskih metropola,vreme je da se jedna komisija pozabavi time .Ima i neobičnih rešenja,sećam se da je u Holandskom gradu da su radi sprečavanja vandalizma ugrađene automatske rešetke u tramvaju koje treba da zadrže pretupnika do dolazka policije. ‚
 
Blic i B92 su objavili necenzurisane snimake. Kada neko prekrši zakon gubi pravo na zaštitu privatnosti. Odredbe zakona o neobjavljivanju identiteta počinilaca važe samo do donošenja pravosuden odluke, da se ne bi blatili nevini. Ovde to nije u pitanju jer je krivica jasna.
 
Mislim da je cak i veci problem pored privatnosti koju treba ispostovati a to je vlasnistvo nad snimkom. U pianju je snimak koji je da kazemo sluzbeni i koji nije za javnost ukoliko vlasnik snimka ne odluci suprotno kao sto je bio slucaj sa onim devojcicama koje su zvrljale sedista.
 
Da pravosudni sistem funkioniše, ovaj snimak nikada ne bi izašao iz BusPlusa, Apex-a ili odakle već.

Ne zbog privatnoszi. Niko se ne bi uzbuđivao zbog uništenog validatora. Svako bi odradio svoj posao, šteta bi bila naplaćena, izgredik pronađen i kažnjen. Ni on ni prvi ni poslednji koji je pravio gluposti zbog devojke (to što neko nije šmeker već bu**** nije opravdanje).

Ali pošto sistem ne funcioniše, privatnik se sam brani (u ovom slučaju - propagandom), onda se pojavljuju komentari "nije kriv onaj što krade (lomi), već onaj što viče lopov (objavljuje lice vandala)", priča se o kršenju privatnosti isl. ... a suština je - zašto klinac misli da može da se izvuče - lomi vakidator i smeje se u kameru?
Zato što zna da mu se ništa loše neće desiti, možda će da se i proslavi.
 
Predao se vandal iz tramvaja
Izvor: 24 sata

Beograd -- Uroš R. (21), koji je isčupao aparat za validiranje "Bus plus" kartica u tramvaju što je zabeležila sigurnosna kamera, predao se policiji.


Sad moze i snimak

zna se o kome je rec
 
40 godina zatvora za Uroša odmah! Za nauk svim huliganima koji se drznu da naude bus pljusu.
 
[box]U pitanju je snimak koji je da kazemo sluzbeni i koji nije za javnost ukoliko vlasnik snimka ne odluci suprotno [/box]
@Igor
Nisam baš najbolje razumela šta znači ono "ukoliko vlasnik snimka ne odluči suprotno.
 
Evo ovako laički. Ti uzmeš svoju kameru i odeš na Terazije i snimaš prolaznike. To je dozvoljeno zakonom jer si na javnom mestu. Međutim iako je mesto javno taj snimak je tvoj, privatni, jer si ga lično snimila. Međutim ukoliko odlučiš možeš da ga okačiš na YouTube i on onda postane javan. Dakle, ne može neko drugi da ga uzme i okači negde bez tvoje dozvole.

To je jedino u ovom slučaju i problematično, jer vlasnik snimka je zapravo GSP, a on je procureo na Internet bez njihovog znanja...
 
Da se nije digla frka na netu, sigurno se ovaj mladi gospodin ne bi predao vlasti. Ja podržavam to što je snimak objavljen i smatram da sve ovakve blatnjave stvari treba da izađu u javnost i da se vide!
 
mora da su njegovi roditelji videli snimak pa se zato i predao :lol:
 
i jeste problematično. Javni linč. Neka televizije objave snimak ali neka zaštite lica a, nadležni da rade svoj posao. Na televiziji možete gledati i policijske priloge o suludim vozačima koji krše propise ali su tablice uvek maskirane. Jesu li neki dan policajci vadili ko iz bureta one momke što posekoše kablove pored Pančevačkog mosta i mi gledali, komentarisali, ali su počiniocima lica bila okrenuta ka zemlji. Ali ovaj narod voli rialiti, a telvizija voli gledanost. Normalno da javno osudjujem svaku vrstu nasilja i bahatosti ali su druge strane postoje valjda norme, etika, profesionalnost i i na kraju zakoni.
 
Beograd -- Uroš R. (21), koji je isčupao aparat za validiranje "Bus plus" kartica u tramvaju što je zabeležila sigurnosna kamera, predao se policiji.

E, nekad se u 21. izlazilo iz vojske, a sada se rade stvari na nivou 12-godišnjaka.
Produženi pubertet :laugh:
 
Vrh