Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Vest iz regiona:

Što bi se dogodilo kada bi ljudi jednostavno odbili plaćati preskupi i špijunski sustav javnog prijevoza?
Jednostavno, zamislite da grupa ljudi uđe u autobus i onesposobi sustav za naplatu prijevoza u javnom prijevozu i to javno, bez skrivanja, bez vandalizma i s jasnom porukom - mi nećemo platiti.

Pokret "Ja ne plaćam" počeo je u Grčkoj kao "Den plinoro", a proširio se i na Španjolsku i Švedsku. Aktivisti i aktivistice ne staju samo na javnom prijevozu, već se bore za sva javna dobra.

Podsjećamo, s novim cijenama javnog prijevoza, Zagreb ima jedan od najskupljih javnih prijevoza u Europi.

http://h-alter.org/vijesti/europa-regija/ja-ne-placam-video
 
Srbi su poznati po tome da vole da nalaze sebi idole i da pričaju kako u svetu i izmet miriše. U Londonu je ovako, u Parizu onako, sve funkcioniše sjajno i bajno, svuda neki smartovi, kartice, čipovi, džipovi... Videla žaba gde se konji potkivaju pa podigla nogu.

Imali smo najjednostavniji i najbolji sistem u periodu kada sam bio u srednjoj školi. Kondukteri u svim busevima. Uđeš u bus, kondukter ti priđe i platiš kartu. Nikakvi plusevi ni munusi nisu potrebni, ni sokoćala koja tandrču nad glavom "Rade Končara", "RadA Končara".

Svi smo nekako uspevali da stignemo tamo gde smo pošli, nismo se švercovali, a stvar je funkcionisala.
 
Pa ja sam odavno to rekao,sa kondukterima bi naplata bila maksimalna moguća ali kako ne razumeš da onda nebi jedna privatna firma uzimala deo kolača(kao i sa dopunama za mobilni telefon) to je demokratija u praksi,sve u cilju bogaćenja odabranih preko velikih sistema kao što su mobilna telefonija ili naplata prevoza.
 
EUKALIPTUS":2op8u6w3 je napisao(la):
Imali smo najjednostavniji i najbolji sistem u periodu kada sam bio u srednjoj školi. Kondukteri u svim busevima. Uđeš u bus, kondukter ti priđe i platiš kartu. Nikakvi plusevi ni munusi nisu potrebni, ni sokoćala koja tandrču nad glavom "Rade Končara", "RadA Končara".

За кондуктере се слажем. Нико није ни помишљао на шверц или расправу, сви су се уредно хватали за џеп - било нарочито видљиво у приватним аутобусима тамо '97.-'98.
Што се тиче најаве станица и СМС информатора, то су 2 добре ствари које је Бусаплуса донео. Јесте да су најаве мало досадне када се сваки дан возиш аутобусом, али су корисне - прошлог викенда сам без проблема објаснио дечку са Лимунда како да дође до мене и преузме купљени предмет, а раније је то било "када се бус попне на Косу, онда још 4 станице, сиђете на 5-ој, видећете пијацу...". Овако му само кажем назив стајалишта и нема забуне. Најаве станица постоје и у Бечу - "Ѕkoda Gasse, St. Anna Kinderspital, Schottentor..." се ритмично чује из звучника и исписује на екрану у возилима која имају исти. Веома корисно за туристе и оне који не познају одређени део града. :) СМС информатор је фантастичан за линије које ретко иду, само би га требало увести за све мреже, а провера мора бити бесплатна. :)
 
Ako zelite da otkrijete kontrolu samo pazite kada na srednjim vratima ili prednjim neko koristi crvene bus pljus kartice :)
 
vucko":2329k12w je napisao(la):
Ako zelite da otkrijete kontrolu samo pazite kada na srednjim vratima ili prednjim neko koristi crvene bus pljus kartice :)
Pimetila sam neke bele kartice sa malo crvenog, jesu li to te?
Jedan je usao, overio takvu karticu i seo.
 
Iste su kao nase samo umesto plave pozadine njihove su crvene
 
ne znam da li je već objavljeno, ali ko ima android telefon na android marketu postoji aplikacija BusPlus... ne zvanična ali dobra je
 
Ne znam kako je mogao snimak da dospe do Interneta, ovo sa kamerama je zabrinjavajuće. Zabranjeno je javno objavljivati snimke i fotografije sa sigurnosnih kamera i ako GSP to nije u stanju da sačuva, šta onda reći za lične podatke i slično.
 
Која, бре, дечурлија? Пијана ст***. Види да га камера снима и баш га брига.
 
Матеја Бељан":1s5lf466 je napisao(la):
Ne znam kako je mogao snimak da dospe do Interneta, ovo sa kamerama je zabrinjavajuće. Zabranjeno je javno objavljivati snimke i fotografije sa sigurnosnih kamera i ako GSP to nije u stanju da sačuva, šta onda reći za lične podatke i slično.

Pa snimak je za dz, a licne podatke ce da prodaju, ne brini.
A sto se tice ovih, policija neka radi svoj posao, nema se tu sta vise dodati.
 
Dva utiska o proveri nailaska vozila preko mob-a:
- sistem ima još dosta bagova. Primera radi, danas popodne jedna 95-ica je nakon prelaska na Novi Bg postala potpuno "nevidljiva" za BusPlus, pa su oni koji su proveravali preko mob-a dobijali podatak da je prva sledeća 95-ica daleko recimo 4-5 stanica, iako ova "nedivljiva" tek što im nije naišla.

- Linija 7L je uglavnom nevidljiva za BusPlus. Kod buvljaka provera preko mob-a u oba pravca pokazuje da je prva 7-ica daleko 7-8 stanica, linija 7L se ni ne spominje, iako upravo u tom trenutku nailaze dva tramvaja na liniji 7L iz oba pravca...

I jedna informacija iz prve ruke - današnji komentar jednog Busplus kontrolora:
"Sigurno bar do kraja marta neće biti nikakvog sankcionisanja niti blokiranja personalizovanih koje nisu validirane, a verovatno i duže. Krenuli su pregovori oko toga da se obavezna validacija personalizovanih trajno ukine."
 
Drugaru koji radi na kiosku ne radi aparat za dopune vec skoro mesec dana i nikako da posalju majstora da popravi aparat.

Takodje,svi radnici futurinih i stampinih kioska su dobili dopise u kojima im je zabranjeno da bilo sta pricaju ili komentarisu oko bus plus sistema,inace im preti otkaz.Cak su iz firme slali inspektore koji su se predstavljali kao obicni kupci da bi proverili da li se radnici na kioscima pridrzavaju tih naredjenja.
 
U kom smislu zabranjeno da pricaju ili komentarisu,sta ako neko hoce da se informise kako to funkcionise,šta prodavac će da ćuti?
 
Kada ovaj lik sa snimka bude pukao par stotina evra+sudski troškovi biće faca sam sebi...pa neka izvoli sledeći put.Kamere što pre u sva ostala vozila GSP.
A prošli snimak vandalizma je objavljen javno na STB,kada ste u javnom prevozu,javnom mestu ili objektu i javno demonstrirate vandalizam,oštećujete opremu u javnom ili privatnom vlasništvu onda nemate pravo na "privatnost" posebno ako ste upozoreni da ste pod bezbednosnim nadzorom.Zato što pre nalepnice na vrata da je video nadzor u vozilu ,tako se to radi u drugim gradovima..
http://www.abus-video.com/var/secur...alismus/2754604-4-eng-GB/Image-vandalism1.jpg
 
Da,bas tako.Pokazao mi je dopis prijatelj.Neverovatno je sta im rade.
 
@2012
Po prirodi stvari ovaj snimak je “za one kojima je to posao“ i niukom slučaju nije za svačije oči i ne razumem kako može biti javno objavljen?!
Nemam problem, niti očekujem da makar i posredno dođem u sukob sa zakonom, a tek o planiranju nečeg takvog i da ne pričam.
Čitajući tvoj post, međutim, počinjem da imam problem jer mi pomalo zlokobno zvuči "da nemamo pravo na privatnost pod uslovom da smo upozoreni".
Ergo, kako se kome prohte – postavi kamere, "o tome nas upozori“ i vozi Miško!?
Vidiš li u ovome (ipak) neki problem, ili možda ne?

P.S.: Beše li svojevremeno neki seks („stojke“) kod Arene, snimljen nekim sigurnosnim kamerama. Nije, dakle, problem u snimanju nego u emitovanju „urbi et orbi“!
 
2012":3lv1wznu je napisao(la):
Kada ovaj lik sa snimka bude pukao par stotina evra+sudski troškovi biće faca sam sebi...pa neka izvoli sledeći put.Kamere što pre u sva ostala vozila GSP.
О чему ти причаш?! Где ти живиш?! Овај лик неће пући никакву кинту, јер има ћалета.

Ови ћелави момци са навијачким шаловима јасно је којој групацији припадају....заштићеној!!! То су нам директно рекли, машући камери и кезећи се. Свесно су снимљени човече!!!

Шта мислиш, зашто је снимак експресно уклоњен???

И какав видео надзор у возила? Не не и НЕ! Једноставно не желим да нас неко прати 00-24 због пар дебила. Уозбиљи се мало.
 
Au,toliko zgražavanja oko jednog polomljenog bus plus čitača,da je izlomio nešto korisno u tramvaju pa i da razume čovek ,evo ja bi išao da ga ispljujem ali ovako stvarno je smešno.
 
Vrh