Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Pere Velimirovića i Pet solitera su im neke omiljene lokacije. Kakve su mogućnosti da se tuže Bus plus i komunalci zbog ovog poteza koji traje neko vreme?
 
Тако је било пре десет година, тзв тачкасте контроле, у сваком случају идиотизам.
 
Znamo kako se slična akcija pre 10 godina završila. Apelujem da se sa ovakvom praksom momentalno prestane, nikakvo zadržavanje autobusa na stajalištu mimo redovnog ne dolazi u obzir. Kontrolori ako hoće neka se voze duž linije i neka proveravaju karte.
 
Dzigi Bau":1z61497m je napisao(la):
Тако је било пре десет година, тзв тачкасте контроле, у сваком случају идиотизам.
Ja sam to tada rešio na kulturan način. Tri puta su me "presreli" na potezu Kanarevo brdo - Pet solitera. Između Pet solitera i Paunove me startovala kontrola po treći put. Rekao sam im da se obrate onim kontrolama koje su me startovale par stanica ranije, i izašao, jer sam ionako morao da izađem tu. I to sam rekao potpuno svestan činjenice da su komunalci kod Pet solitera. To je jedna od retkih situacija u kojoj sam "poludeo", jer nisam takva osoba po prirodi.
 
Od kada je A1 uveden u ITS sistem?

20220319_131319-jpg.130817
 
Не знам, али нисам видео контролу бар једно 4 месеца по Земуну и НБГ, али баш ниједном, а возио сам се доста по ГСП у различитим деловима дана, не знам да ли је у свим деловима града тако.
 
Не знам, али нисам видео контролу бар једно 4 месеца по Земуну и НБГ, али баш ниједном, а возио сам се доста по ГСП у различитим деловима дана, не знам да ли је у свим деловима града тако.
Ovo sam baš i ja pomislio. Uvek ulaze na stanici posle Vukovog spomenika (u smeru ka Omladinskom stadionu), a baš ih ovo vreme nema. Da nisu utihnuli zbog izbora? :D
 
Sad ih čak i nedeljom srećem duž Despota Stefana, što je pre bilo nezamislivo.
 
Sad ih čak i nedeljom srećem duž Despota Stefana, što je pre bilo nezamislivo.
Kako, pa ja sam ih zaticao u Despota Stefana jos pre 6,8 godina. Sto i ima logike, jer em je poduzni pravac sa tri stajalista koja dele mnoge linije, em je ispred policijske stanice. Pa im dobro dodje kao garancija da ce biti manje incidenata.
 
Ja ih nedeljom nikad nisam zaticao na tom potezu, radnim danima i subotom su bili redovni.
 
Aaaa izvini, promaklo mi ovo "nedeljom" :D
Da, u pravu si, nedeljom ih ranije nije bilo. Nigde.
 

„Prevoz bi u od septembra mogao da poskupi za 10 do 15 posto“​

 
Sad ce da se javi Dragan da vam kaze da nece poskupeti 10-15% i da ne sirite dezinformacije i paniku. A i ako poskupi toliko, nije to bas toliko strasno.
 
Нов начин информисања грађана преко валидатора у возилима јавног превоза

.

Секретаријат за јавни превоз од петка, 20. маја, пушта у рад нов систем за информисање путника путем валидатора у возилима јавног градског превоза на територији Београда. Нови систем информисања путника односи се на обавештавање корисника у возилима о изменама траса линија због извођења радова, одржавања манифестација и других активности које утичу на промену трасе линија.

Корисницима јавног превоза на валидаторима у возилу биће доступна информација о изменама на траси линије којом се превозе, као и адреса интернет странице Секретаријата за јавни превоз са актуелним режимским изменама где се налазе детаљне информације о промени на трасама линија.

За брз и једноставан приступ информацијама о свим актуелним изменама траса линија ЈЛПП-а на валидаторима ће бити доступан и QR код чијим скенирање путем мобилног телефона корисници приступају сајту Секретаријата за јавни превоз. Дигитализација система јавног превоза је један од кључних пројеката за даљи развој и унапређење, која за циљ има пружање што квалитетније услуге корисницима јавног превоза. Планови Секретаријата за јавни превоз у наредном периоду су у директној вези са даљим развојем ових система, наведено је у саопштењу.

281855047_379799367524635_482333236712378921_n.jpg
 
Vrh