Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

da li postoje neke povlastice za ljude van Beograda? Imamo bolesnog clana porodice, njegovi rodjaci putuju svaki dan u posetu, (naravno nece da se svercuju), svaki dan po 180 dinara, nije bas jefitno.
 
Ček ček :roll:
sa bajle na telefon nabacim kartu
i bilo kada u toku dana (ili narednog dana u oviru 24 h )
kad udjem u bus ,,istrljam,, telefon na čitač
i on odma očita kao da je očitana plastična bus plusa
Upravo tako!

Vazno: uz pomoc MTS centar app moze da se kupi samo jedna karta koja vazi 24h od trena kupovine. Tek kad se ona potrosi moze opet da se kupi jedna karta. Izvor: BusPlus.
 
Zna li neko gde bih mogao da nadjem onaj zuti prsluk sa znakom GSPa sto je koristila kontrola?
gsp-kontrolori-zuti-prsluci-komunalna-policija-1328585176-102521.jpg
 
Kupis obican i ostampas ovo gsp i to je to sta ces da glumis kontrolora
 
Ide neki maskembal pa sam ja negativac-A.K.A. BusPljus kontrola, a i najjednostavnije mi je samo prsluk da navucem xD
 
Ne koriste ih odavno, idi u civilu, samo ponesi neki POS terminal sa sobom i pretvaraj se da je validator
 
Haha pa gde da nadje pos terminal? Za sl godinu mozes da se spremis bolje posto kontam da ides veceras u KST, ima majica polo bela sa grbom grada u Kosovskoj da se uzme, pozadi istampas cirilicno kontrola :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ипак су требали да уведу СМС сервис за плаћање карте преко телефона. овако су људи дискриминисани по више основа:
1. само корисници МТС-а могу да плаћају преко телефона
2. само они корисници МТС-а који имају телефоне са 4.4 и више могу да плаћају преко телефона
 
да, заборавих и тачку 3. само они корисници МТС-а који имају телефоне са 4.4 и више и НФЦ чипом могу да плаћају преко телефона. у сваком случају, добили смо једно велико ништа, које никако неће побољшати наплату карата
 
Добила је подстицај индустрија смарт телефона :)
 
trebali su da uvedu da i oni ljudi koji imaju stare telefona da isto tako mogu da validiraju
 
Бежични чип преко којег комуницирају бусплус картица и апарат, сада је та могућност проширена и на телефоне. НФЦ је тек прошле године добио на значају када је епл представио плаћање преко телефона, односно ајфона. За годину две ће га имати сваки телефон.
 
On se vec godinama koristi, doduse kao sto Somi rece, posto je Apple nagrnuo sa mobilnim placanjem, i ostale kompanije su morale da se pojacaju u tom polju. Mada kod nas tesko da ce da zazivi za nekoliko godina, jos nemamo neke stvari koje su vec ustaljene u drugim drzavama tako da tesko da ce i ovo brzo da bude neka vrsta svakodnevnice i neizostavan deo zivota. Jednostavnije je bilo da naprave nekakav servis ili nesto da se placa preko SMSa, a svako vozilo da ima jedinstven kod, iliti garazni broj, zalepljeno unutra na panelima i da se tako placa.
 
A ja mislio da ce biti za novaka zabavno u busu kad babe i dede počnu trljaju svoje mobilne o čitać....
kad ono umeša se taj NFC i ništa od uveseljavanja u busu ....

Šalu na stranu danas i bez tog čipa može da puste servis za vremenske bus plus karte
po uzoru na parking servis.... ali jok....
eto a ja onomad po BB ino .....slago komsiju pezionera da ce moci i na mobilni da se vozi :oops:
 
Danas je kontrola na Zelenjaku, nesto kao ona stalna kontrola od pre par godina. Ulaze i kontrolisu zena i covek autobuse dok stoje na stanici. :roll:
 
Parking jeste, za prevoz nisam siguran. Mada mislim da je neko vacarenje, jer nikad ne pregledavaju tu i na taj nacin karte, mozda hoce nekog stranca da navataju i da uzmu neku kintu. Ja sam odbio da pokazem, dok autobus ne krene, a kao ko nema govorio je ljudima da kupe na trafici ili iskljucivo da spreme sitno ko hoce kod vozaca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364921#p364921:2yt70z9w je napisao(la):
JohnnyLee » 30 Dec 2015 11:29 am[/url]":2yt70z9w]да, заборавих и тачку 3. само они корисници МТС-а који имају телефоне са 4.4 и више и НФЦ чипом могу да плаћају преко телефона. у сваком случају, добили смо једно велико ништа, које никако неће побољшати наплату карата

Samo malo sutra, ja danas isprobao tu mogucnost, imam telefon sa NFC (busplus kartica mi sluzi i kao tag) imam i 4.4 i lepo platim kartu preko aplikacije, primim sms da sam kupio kartu i da mogu da je iskoristim u naredna 24h, probam na automatu u 83 da ocitam telefon (sve po upustvu) nista. Probam onda u 78 takodje nista, i na kraju probam u 7-ci i naravno nista. Udje kontrola na narednoj, probamo da ocitamo na njihovom validatoru nista. I kaze ridza ajde da sacekaj kolegu on je dosta upuceni a kolega navatao nekog studenta uz unutrasnjosti i vidi da ce moci da mu pise kaznu i jbg tako nista ne bi ne dobih informaciju iz prve ruke jer na narednoj sam morao da sidjem.

Dakle na starim validatorima izgleda to preko telefona nece da moze (iako koriste NFC tehnologiju). Mozda moze na onim novim sa LE diodama na vrhu validatora (koji mogu i platne kartice da ocitaju).

Inace kad sam izasao proverio sam da li mi NFC radi i radi, ocitava mi praznu busplus karticu.
 
Pa receno je da je moguce placanje samo u vozilima sa novim validatorima.
 
Da li to znaci da ce se i u ostalim vozilima gradskog prevoza promeniti validatori( novi sa manjim ekranom sa 4 plave LED diode na vrhu) da bi se mogla koristiti aplikacija u potpunosti. Inace je aplikacija potpuno bezveze napravljena kao i ceo bus plus sistem.
 
Vrh