Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

По изјавама Малог, тачније његовом избегавању питања новинара. Да се закључити да ће држава највероватније плаћати одштету за раскид уговора. Још један могућ пример катастрофалног пословања.
 
毋不敬,儼若思,安定辭":clmu8tpz je napisao(la):
По изјавама Малог, тачније његовом избегавању питања новинара. Да се закључити да ће држава највероватније плаћати одштету за раскид уговора. Још један могућ пример катастрофалног пословања.
Pa naravno, grad može da preuzme za dž sistem tek nakon 10 godina, a svaka godina pre toga se naplaćuje, mislim da sada grad treba da plati oko 4.000.000E, ali nisam siguran baš za tačnu cifru. Nisu oni ludi, pa naravno da su znali kako će ovo završiti...
 
Са нашом земљом се свима исплати ући у уговор. Зарада је тиме већа ако пројекат пропадне, таман да сте сами криви.
 
becks89":9fbeog2i je napisao(la):
毋不敬,儼若思,安定辭":9fbeog2i je napisao(la):
По изјавама Малог, тачније његовом избегавању питања новинара. Да се закључити да ће држава највероватније плаћати одштету за раскид уговора. Још један могућ пример катастрофалног пословања.
Pa naravno, grad može da preuzme za dž sistem tek nakon 10 godina, a svaka godina pre toga se naplaćuje, mislim da sada grad treba da plati oko 4.000.000E, ali nisam siguran baš za tačnu cifru. Nisu oni ludi, pa naravno da su znali kako će ovo završiti...

Pa ne znam baš da li zaista nisu ludi.

Pejstovaću ovde jedan deo vesti iz Blica, koju ste sigurno i videli već, a koju ne mogu da skapiram nikako drugačije nego potpunim odsustvom mozga:

U gradu ne očekuju da će plaćati penale zbog raskida ovog ugovora pošto će, kako saznajemo, "igrati na kartu" da je nakaradno sačinjen i da im u "Apeksu" uopšte ne obezbeđuju prihode.
 
Дебитабилно је колико ће њихово играње на ту карту, у виду судске парнице, или чега већ, бити од користи. Тако нешто има потенцијал да парализује систем и проузрокује далеко веће трошкове од једноставне исплате пенала. Уговор је свакако по нас неповољан, баш као и већина оних које наше власти склапају, али то не значи да је правно без основи. Ради се, првенствено, о уговору који су одговорни потписали иако свесни чињенице да је лош по нашу страну. Ако се икоме треба тужити, то је њима. А "Апексу" немамо шта рећи, јер није на њима било да гледају на наше интересе.
 
Drugari, neko je te pare već uzeo. Ovo je jeftina predstava za "poluslepu" publiku. Sve me je strah, da bi grad radio sa gubitkom i to mirno gledao :wink: Ovi miliončići su već podeljeni na ravne časti :lol:
 
Grad ima zakonski osnov da raskine ugovor bez penala budući da Busplus nije obezbedio sve ono što je ugovorom definisno.
 
imali smo predstavu oko zakupa satelita
pa nas ni malo nije jeftino izašlo raskidanje ugovora
 
CEla kritika je bila na racun 8% koje uzima preduzece koje nije GSP, a raspisuje se novi tender za novu firmu koja ce uzimati 8%.:)
Valjda ce nova firma biti bliska SNS-u.:)
U svakom slucaju sverc je od danas i zvanican.
 
Ne samo sto ce se isplacivati penali, nego je sva kupljena oprema (aparati u vozilima, sistem za pracenje, snimanje glasovnih obavestenja, aparati za kontrolore, uniforma za kontrolore) na kraju uzaludna. I sve to sad pada na teret gradjana jer nesposobna uprava nije uspela da nadje resenje. Najmanju korist imaju gradjani (koji po recima Malog imaju najvecu korist). Ovom sistemu nista nije falilo, to sto nije povecana naplata, ne znaci da je sistem pogresan, nego nesto drugo. Uprava treba da slusa gradjane i da ispunjava njihove zahteve, a najveci je kupovina novih vozila, cistoca, tacnost, itd. Kada se rese svi problemi, tacnije izgovori pod kojima gradjani ne zele da placaju prevoz, ako se ne poveca naplata, onda je zaista sistem pogresan.
 
Ne moze postojati izgovor za neplacanje prevoza. Problem je kontrola prevoze, koje jednostavno nema.
 
Đorđe, u jednom Beču možda nema izgovora za neplaćanje prevoza, ali u Beogradu ih ima poprilično. I svakim danom, lista razloga je sve duža.
 
Moze biti rapsrave oko cenovne politike, ja se tu slazem, ali kada se uspstovai cenovnik( kojim svi ne mogu biti zadovoljni) prevoz se mora placati.

Sto se izgovora tice njih ne priznajem 1%, recimo rzumeo bih masovne pljacke Maxija zbog hleba i 100g parizera ali sverc u prevozu ne mogu.
 
I u Beču imaš isto takve filozofe poput tebe, koji bi da vrdaju. Samo kad te tamo lupe po ušima, vrlo brzo se civilizuješ i shvatiš šta su ti obaveze.
 
Beks, ti poslednji od svih ovde imaš moralno pravo da mi se obraćaš na takav način budući da si do sada branio sve moguće tipove javašluka radnika javnog prevoza. Upravo onih, zbog čijeg javašluka ja nemam nameru da plaćam kartu. tek kada se ta gosoda dovedu u red, mogu da razmilim da im dam 1100 dinara mesečno.
 
djordje*******g":1wccr0n4 je napisao(la):
Sto se izgovora tice njih ne priznajem 1%, recimo rzumeo bih masovne pljacke Maxija zbog hleba i 100g parizera ali sverc u prevozu ne mogu.
Manje para na prevoz-vise para za hleb i parizer.
 
stf":c91a0xfw je napisao(la):
Beks, ti poslednji od svih ovde imaš moralno pravo da mi se obraćaš na takav način budući da si do sada branio sve moguće tipove javašluka radnika javnog prevoza. Upravo onih, zbog čijeg javašluka ja nemam nameru da plaćam kartu. tek kada se ta gosoda dovedu u red, mogu da razmilim da im dam 1100 dinara mesečno.
Ja imam pravo da ti pričam i to puno moralno pravo, jer ja plaćam uslugu i za tebe, od tih mojih 15% mesečno ili koliko već koje ne subvencioniše grad se namiruje prevoz i vas filozofa.
 
Бекс, о моралу не говорите, јер сте данима бранили неприхватљиво понашање возача, а при том износили низ генерализација о путницима, као и личних увреда на рачун својих неистомишљеника овде на форуму. За превоз, овакав какав је, сви плаћамо далеко више него што треба путем пореза који нам се убира, а делом иде на субвенције јавног превоза - одговорних за далеко више од ваших фамозних '15%'. Карте треба плаћати, али не из разлога што јавни превозник то заслужује - далеко да је тако -, баш као што плаћамо порез, иако знамо да ће га више-деценијска парада муфлона на власти опет спискати на најгори могући начин. А ту причу да ви некога 'издржавате' продавате канаринцима.
 
JohnnyLee":2beb6vv7 je napisao(la):
Grad ukida "Bus plus" i raspisuje novi tender!
Predstavnici Privremenog veća i kompanije "Apeks" nisu uspeli danas da se dogovore u vezi sa funkcionisanjem Bus plus sistema, pa će ugovor najverovatnije biti raskinut i raspisan novi tender za kontrolu i naplatu karata u gradskom prevozu, saznaje "Blic".
више

U prevodu, nisu uspeli da naprave dogovor o "ugradnji" nove gradske vlasti, pa ce platiti penale za raskid ugovora, otkupiti sistem i namestiti novi tender za stagod tako da oni mogu da kraduckaju lovu. :dil:
 
Hm, zbilja je uzbudljiv ovaj potez privremenog organa (nasilni raskid sa Busplusom), s obzirom da rizikuju plaćanje odštete sudskim putem. Doduše, sad tu ima više opcija: ukoliko je za ugovor sa BusPlusom nadležno domaće sudstvo, možda računaju sa tim da "nezavisno" sudstvo neće presuditi protiv Grada (mada pretpostavljam da je i uz manipulaciju sudstvom vrlo teško to izvrdati, ako je koncesionar ugovorom dobro zaštićen, a utisak je da jeste). Najgori ishod bi bio ako bi se hipotetička manipulacija sudstva svela na razvlačenje procesa, tako da ceh plati neka daleka gradska vlast u budućnosti...

Druga opcija bi bila da se domaćim "partnerima" u aferi BusPlus pripreti da će završiti u dugotrajnom pritvoru, potpuno nezavisno od njihovog trenutnog formalnog statusa u BusPlus konzorcijumu, ako se drznu da tuže... Tu naravno postoji i faktor turskog partnera, ali i njih relativno lako mogu umiriti ako im stave u izgled zadovoljenje na novom tenderu, tako da njihova oprema ostane a nepodobni domaći partner ispadne iz kombinacije...

Nisam pametan da li je bolje da ostane postojeća BusPlus oprema (naravno sa promešanim kartama u pogledu toga ko drži šape na poslu, nakon novog tendera) ili da se neko ugrađuje u nabavku potpuno nove opreme, pod izgovorom da je ona tehnološki superiornija... Jer suština uspešnosti naplate prevoza je u pravilnoj POLITICI NAPLATE, a ne u konkretnoj tehnologiji.
Najgore što nova vlast može da uradi je da građanstvu nametne novu rundu cirkusa sa vađenjem novih voznih isprava. Čak i da ispeglaju neke najiritantnije stvari (na primer da oslobode narod plaćanja novih kartica), opet se plašim da bi i to bacanje para biti naplaćeno iz gradskih finansija...

U svakom slučaju, izvesno je da će Busplus u neizmenjenom obliku nastaviti da funkcioniše makar do okončanja postupka novog tendera i njegove implementacije. A ne vidim kako bi se to uopšte moglo završiti u ovoj godini, ukoliko žele da odrade nešto što bi makar ličilo na regularni međunarodni tender, da ne ponove bruku od prošli put.
A kakva će biti naplata u narednom periodu i efekat na gradsku kasu, ne smem ni da pomislim, s obzirom da do daljeg sistem naplate ostaje u rukama firme koja je javno označena kao štetočinska, sa nasilnim raskidom ugovora u najavi...
 
毋不敬,儼若思,安定辭":2bc5cpb8 je napisao(la):
Карте треба плаћати, али не из разлога што јавни превозник то заслужује - далеко да је тако

У потпуности се слажем. Превозници, Град београд и запослени у јавном превозу нису заслужили да им се ишта плати. карте треба плаћати да не би они кмогли да оправдавају свој нерад као што то Бекс стално чини.

До јануара ове године редовно сам плаћао превоз управо да ми неби могли ништа рећи поводом мојих критика на рачун функционисања јавног превоза. ИПАК, Бекс је и у том случају нашао подужу листу изговора за јадне возаче.

Дакле, то што сам ја плаћао превоз није допринело да запослени у том истом превозу уваже на позитиван начин моје критике, већ их сматрају за будалаштине доконих путника психопата (Бексове речи). Јел тако? Онда мојих 1100 динара више неће добити. НИСУ ЗАСЛУЖИЛИ. Па нек се чешу.
 
毋不敬,儼若思,安定辭":2avq1ska je napisao(la):
Бекс, о моралу не говорите, јер сте данима бранили неприхватљиво понашање возача, а при том износили низ генерализација о путницима, као и личних увреда на рачун својих неистомишљеника овде на форуму. За превоз, овакав какав је, сви плаћамо далеко више него што треба путем пореза који нам се убира, а делом иде на субвенције јавног превоза - одговорних за далеко више од ваших фамозних '15%'. Карте треба плаћати, али не из разлога што јавни превозник то заслужује - далеко да је тако -, баш као што плаћамо порез, иако знамо да ће га више-деценијска парада муфлона на власти опет спискати на најгори могући начин. А ту причу да ви некога 'издржавате' продавате канаринцима.
A da nećete o moralu ti i tebi slični? Za početak bi gospodo mogli da platite usluge koje koristite pa da tek onda uzmete i pričate o nekom sistemu i o njegovim manama.
Sve što sam rekao stojim iza toga, i mogu da obrazložim i da dokazem svaku svoju tvrdnju bilo kada, ako neko generalizuje onda ste to vi. Ovde se ne radi o vozačima i o njihovim prestupima nego o putnicima, i njihovim obavezama... A da bi pričali kako nešto ne valja i da bi analizirali neke probleme, možda bi trebalo prvo da odradite svoj deo posla, odnosno da ispunite svoje obaveze. Dežurni pljuvači, ne znam kako imate bilo kakvo pravo da se žalite na bilo šta,a da pritom ne plaćate prevoz, nije problem i ni u 15% ni u bilo čemu, već u tome što su se mnogi osilili da tumače zakon kako hoće i da se ponašaju u skladu sa nekim svojim pravilima, kako oni misle da bi trebalo. Nažalost, sistem vam to omogućuje, ali ne znam kako nemate srama da još komentarišete kvalitet usluge, koju koristite a ne plaćate?


stf":2avq1ska je napisao(la):
毋不敬,儼若思,安定辭":2avq1ska je napisao(la):
Карте треба плаћати, али не из разлога што јавни превозник то заслужује - далеко да је тако

У потпуности се слажем. Превозници, Град београд и запослени у јавном превозу нису заслужили да им се ишта плати. карте треба плаћати да не би они кмогли да оправдавају свој нерад као што то Бекс стално чини.

До јануара ове године редовно сам плаћао превоз управо да ми неби могли ништа рећи поводом мојих критика на рачун функционисања јавног превоза. ИПАК, Бекс је и у том случају нашао подужу листу изговора за јадне возаче.

Дакле, то што сам ја плаћао превоз није допринело да запослени у том истом превозу уваже на позитиван начин моје критике, већ их сматрају за будалаштине доконих путника психопата (Бексове речи). Јел тако? Онда мојих 1100 динара више неће добити. НИСУ ЗАСЛУЖИЛИ. Па нек се чешу.
Ako ćemo tom logikom, onda nijednu komunalnu i javnu uslugu nebi trebalo plaćati, nađite mi jedno javno preduzeće koje je po vašem ukusu?
Kao što rekoh, za svako opravdanje mogu da dam dokaze i da ih detaljno obrazložim, a možete li vi vaše optužbe i kritike? Siguran sam da ne možete, jer po vašem načinu pisanja odmah mogu zaključiti koliko ste upoznati sa sistemom i koliko poznajete to što pišete. Ne treba neka velika pamet da se shvate neke stvari, sve je vrlo jednostavno i povezano, međutim neki jednostavno ne žele, dok druge ne zanima, a ima i onih koji su ovde samo da oni kao traže greške drugih, voleo bih da vas pojedince stavim na takvo radno mesto, da vas posmatraju po ceo dan.
Pa to što oni smatraju da su budalaštine, valjda može da ti govori koliko im je stalo do tvog mišljenja, i njima je, siguran sam, jasno sa kim imaju posla, a veruj mi da ljudi iz GSP-a, čitaju sve forume i prate sve što pišete, pa me stoga nebi čudilo da si jedan od dobro poznatih u njihovom kontakt centru. Čitajući vaše primedbe i sam sam nekoliko puta govorio da pištete budalaštine i gluposti, a vi to shvatate kao napad na vas lično, a ne kao ocenu vašeg ličnog stava koji javno iznosite. Jednostavno, sistem ne može uvek da funkcioniše po pravilima, ne radi se o sistemu 5 vozila i 15 vozača, nego 1000 vozila i 4000 vozača, i morate shvatiti da se uvek traže kompromisi kao najbolje rešenje, pišete o gomili neodrađenih polazaka, šta je sa nedostatkom vozača? Šta je sa nedostatkom solo vozila? Odakle? Gospoda neće da plaćaju, a hoće da se voze...

Za početak sredite svoje dvorište, pa onda uzmite i čistite komšijska.
 
Stf: Они који управљају нашим институцијама су до те мере безобразни и безобзирни, да им се није могуће супротставити легалним путем, јер дотични не маре за право. Да маре, не би било портебе да ми грађани с очајањем говоримо о начину на који воде државу. Они, просто, искоришћавају нашу пристојност, и с подсмехом нас посматрају као будале када покушамо да не што урадимо легалним методама. Зато се све своди на то, како нешто учинити на најмање штетан начин, јер једноставно не постоји сасвим добра опција.

Бекс: Ви стварно немате образа, а о вашој способности да "образложите", да и не говоримо. Очито нисте у стању ни да прочитате написано. "Ти и теби слични"? Да ли ви читате оно на шта одговарате? Колико пута сам већ рекао да плаћам карте, онда када користим јавни превоз? Плаћам - да ли видите реч испред цртице?

Овде се ради о целокупном стању јавног превоза. Јавни превоз, који финансирамо сви - користили јавни превоз или не - путем пореза, а посредством државе. Да је јавни превоз онакав какав треба, stf не би имао разлог да протестује на овај начин. Да ли ви то схватате? Немам никакве обавезе према јавном превознику који је овакав какав јесте. Моја одговорност је према друштву, и фасади пристојности и реда коју морам чувати, баш као и сви ми. То је једини разлог из ког плаћам и карате и порезе. Овој држави, оваквој каква је, не дугујем ништа. Доживљавам је као супротстављену интересима народа коме припадам, што довољно говори о жалосном стању у коме се налазимо.

Ви, који без имало стида извучете туђе коментаре и износите неистине о оном Ештон су други изнели, да некоме говорите о сраму? У Србији све пролази, па може и то.
 
Vrh