Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

11030":17t5opxf je napisao(la):
Svi vi koji sudite coveku po izgledu lepo sad postavite sliku svoje njuske pa da malo sudimo vama sa kog brda ste sisli...
Sram vas bilo, sedite za kompom i likujete, da ste bili u tom busu osecam da bi se upisali od straha da uniforma ne zakaci i vas.

Kako volis da vrtis pricu samo da izguras svoje da je policija losa. Briga me sta je, ko je, ljudi su ga samo okarakterisali tako zato sto jeste fizicki napao kontrolora i ponasao se kao zivotinja. Stereotip koji se vezao sa njim samo je to mozda pojacao.

Mediji su naglasavanjem da je crnogorski student privatnog fakulteta sa 31 godinom hteli da ispeglaju gresku koju su juce napravili, a to je vest da je bez ikakvog povoda i razloga jednog nevinog putnika GSP-a surovo premlatila komunalna policija. Nisam primetio ni da je isao do hitne zbog bolova i sl. U principu mu nije bilo nista.

Zasto se toliko sukobljavamo?
Zato sto vi po svaku cenu branite ovog debila samo da bi pokazali kako je sistem los. Nijednom niko nije hteo da kaze sta uraditi stranom drzavljaninu koji u ovoj zemlji napadne nosioca drzavne sluzbe-kontrolora (kazem drzavne zato sto su nadleznosti i dalje u okviru grada iako to radi privatna firma)

Odgovorite mi sta mislite kako bi se proveli bilo gde u inostranstvu da fizicki napadnete kontrolora prevoza?

Ali sad odgovorite bez demagogije kako je kod nas kontrola ovakva, a negde onakva. On je strani drzavljanin koji po svim konvencijama strogo mora postovati pravila jedne zemlje cak vise nego sami gradjani prosto iz razloga sto je stranac u poseti. On je nasao uopste nekom nesto da prigovori. Sram vas da bude koji ga tako branite osim ako niste i vi crnogorci pa zelite da se taj tradicionalni status crnogoraca u Beogradu zadrzi.
 
Ako je zaista napao kontrolora, kako to tvrdi Komunalna policija ali tek nakon što je snimak obišao srpski internet i objavljen u medijima, zbog čega onda:

- on odmah savladan, nego se on još legitimiše jer nije platio kartu,
- komunalci se sa nim raspravljaju, ubeđuju ga da izađe izautobusa
- biju, savladjuju i izbaciju
- tek tada lljudi oko njih počinju da se sklanjaju
- nije pozvana prava policija da ga privede?

Zar nije providno?
 
Оволико уских и задртих погледа на свет дуго нисам видео. Ваше постове може да оправда чињеница да сте малолетни, односно да имате по петнаестак година. Али ако сте рођени пре 18 и више година, треба заиста да се запитате.

Као прво, он је студент са 31 годином. Шта то доказује? Да студира 12 година? Универзитет Унион је основан 2005. године, па и да је одмах уписао, значи да студира 7 година. Уосталом, његов проблем, не знам какве то везе има уопште. А вероватно не студира о трошку државе на приватном факултету. Осим ако власник факса није Апекс или Бус Плус.

Друго. Шта мислите како би се понашали комуналци да овај није Црногорац, већ да је Американац, Енглез, Немац? Не би смели ништа да му кажу.

Понављам. Нисам рекао да је Црногорац у праву што се шверцује, већ ДА ЈЕ ДРЖАВА КРИВА ШТО НЕ МОЖЕ ЕФИКАСНО ДА КАЗНИ СТРАНЕ ДРЖАВЉАНЕ. А решење није пребијање сваког од њих.

relja":iewgv75g je napisao(la):
Ako je zaista napao kontrolora, kako to tvrdi Komunalna policija ali tek nakon što je snimak obišao srpski internet i objavljen u medijima, zbog čega onda:

- on odmah savladan, nego se on još legitimiše jer nije platio kartu,
- komunalci se sa nim raspravljaju, ubeđuju ga da izađe izautobusa
- biju, savladjuju i izbaciju
- tek tada lljudi oko njih počinju da se sklanjaju
- nije pozvana prava policija da ga privede?

Zar nije providno?

Управо тако. Класично спиновање, које ће, нажалост, изгледа да прође.
 
Људи, престаните да гурате људима у уста оно што нису рекли и да искривљујете ствари да бисте оправдали своје фашистичке нагоне.

1.
Нико овде не брани шверцера, нити сматра да је он невин. Овде само покушавамо да укажемо на много озбиљнији проблем у овом друштву, а то је повратак народне милиције деведесетих.

То је далеко озбиљнији и по друштво опаснији проблем од једног шверцера у градском превозу. То је друштвени тумор на који мора одмах да се укаже да би се елеминисао. Одмах!

2.
Та прича о његовом нападу на контролора је још један маркетиншки трик ђиласове екипе. Та прича је толико пуна рупа. Никакавог наговештаја таквог развоја ситуације није било све док комунална није стављена на стуб срама а то очигледно екипа није очекивала. Одједном су се ниоткуд појавиле те информације. Једноставно, след догађаја на снимку никако није могао да тече на тај начин да се заиста и десио напад на контролора. Ја не могу да верујем да неко наседа на овако бедну пропаганду. Да је човек заиста напао контолора не би стигао ни да уђе у бус јер би га комунална саватала, а и да је стигао одмах би био тучен и изведен без расправе. Тако се поступа са агресивним нападачем а не троминутном расправом о карти.... :lol:

3.
Какви су сад то стереотипи о Црногорцима и инсистирање на томе? Човек иде на приватни факс и оставља грдне паре у нашој земљи. Овде изнајмљује стан, живи и цела његова потрошња остаје у овој земљи.. Када бисмо упоредили колико пара оставе наши туристи у Црној гори и њихови студенти нама увидело би се колики суфицит који Србија има.
 
Feanor,
Potpisujem sve sto si rekao i ne nasedaj na provokacije tipa mi smo fasisti, a oni su humanitarci. Zato i podrzavaju onog lika, jer umeju da izazivaju kao i on. Odjednom im smeta sto raspravljamo o njegovom fizickom izgledu, a pre toga su i sami koristili ta ista sredstva opisivanja drugih. Uplasili se sami sebe, jer brane tako jednu zatupastu facu koju su tek naknadno uspeli iz blizine da vide. Sad se batrgaju zajedno sa njim. I ne radi se ovde o izgledu kao estetskom opisu ili klasnoj doteranosti, vec stavu i karakteru kojima te oci i mimika odaju. Ne kazem da je komunalac ista manje dziber, ali balans mora postojati.

1111,
Moja drzava Srbija kriva sto ce on u CG lako povratiti novu LK ili pasos? Boze smiluj se. Nije to relacija Svedska, Nemacka pa ce te kazna stici gde god da si. Bas vala, klasicno spinovanje sa tvoje strane 1111.

Vi ste bre umislili da ste uzviseni jer ne zelite tucu, a ja i dalje tvrdim da tim vasim pogledom jos vise indirektno podrzavate haos i incidente.

I sta da su i cekali pravu policiju i da je on to isto uradio pred njima. Onda bi vam bilo ok ako ga pandur udari par puta da bi ga otrgnuo od sipke?
 
Zar forumasi jos uvek nisu ukapirali da su izbori u susedstvu... :wink:
 
stf":24zb6tzw je napisao(la):
Људи, престаните да гурате људима у уста оно што нису рекли и да искривљујете ствари да бисте оправдали своје фашистичке нагоне.

1.
Нико овде не брани шверцера, нити сматра да је он невин. Овде само покушавамо да укажемо на много озбиљнији проблем у овом друштву, а то је повратак народне милиције деведесетих.

То је далеко озбиљнији и по друштво опаснији проблем од једног шверцера у градском превозу. То је друштвени тумор на који мора одмах да се укаже да би се елеминисао. Одмах!

2.
Та прича о његовом нападу на контролора је још један маркетиншки трик ђиласове екипе. Та прича је толико пуна рупа. Никакавог наговештаја таквог развоја ситуације није било све док комунална није стављена на стуб срама а то очигледно екипа није очекивала. Одједном су се ниоткуд појавиле те информације. Једноставно, след догађаја на снимку никако није могао да тече на тај начин да се заиста и десио напад на контролора. Ја не могу да верујем да неко наседа на овако бедну пропаганду. Да је човек заиста напао контолора не би стигао ни да уђе у бус јер би га комунална саватала, а и да је стигао одмах би био тучен и изведен без расправе. Тако се поступа са агресивним нападачем а не троминутном расправом о карти.... :lol:

3.
Какви су сад то стереотипи о Црногорцима и инсистирање на томе? Човек иде на приватни факс и оставља грдне паре у нашој земљи. Овде изнајмљује стан, живи и цела његова потрошња остаје у овој земљи.. Када бисмо упоредили колико пара оставе наши туристи у Црној гори и њихови студенти нама увидело би се колики суфицит који Србија има.

stf, znas i sam da rado citam tvoje postove, a i dalje cu to ciniti jer se stvari uce vremenom. Najupecatljiviji su mi od svih, a i homer je tu negde.
Medjutim, ovo sto si gore napisao, a narocito pod br. 3 nije za pohvalu i ne prilici tvojim mogucnostima. Ajde probaj ponovo i poslusaj malo samog sebe "... Zivi i cela njegova potrosnja u ovoj zemlji...."
 
c.s.i.":36fe6tla je napisao(la):
BusPlus je juče na Android market postavio svoju zvaničnu aplikaciju preko koje se mogu pratiti vozila:



ne možemo pratiti kretanje vozila. kad damo upit sistemu, on nam pokaže gde se trenutno nalazi vozilo na mapi, ali nam ne prikazuje kretanje vozila......


dalje sistem je još bagovit. često mi ne izbaci sva vozila, ili mi izbaci stanje koje ne odgovara situaciji na terenu.


ali dobro je da se stvar pomakla sa mrtve tačke.
 
Dobro je da ima zvanične Android aplikacije, ali izgleda da ona zaista ima još uvek dosta nedostataka. Evo fine recenzije aplikacije sa "Mondo" portala:

Isprobali smo zvaničnu BusPlus aplikaciju

Aplikacija namenjena Android smartfonima besplatno je dostupna korisnicima i nudi uvid u to gde se nalaze busevi u odnosu na trenutne stanicu korisnika.

v260209p0.jpg


Prva zvanična BusPlus aplikacija omogućava vam da putem svog mobilnog telefona dobijete besplatne informacije o linijama javnog prevoza u Beogradu i stanicama u odnosu na vašu trenutnu lokaciju. Nema potrebe za slanjem SMS poruka i drugim tarifiranjem. Sistem funkcioniše pomoću GPS pozicioniranja, koji putem slike busa na mapi pokazuje gde se određeni autobus trenutno nalazi.

Na taj način interaktivno saznajete koliko je bus udaljen od vaše pozicije, ali s obzirom na to da GPS sistem nije uvek precizan, povremeno dolazi do određenih nepravilnosti.

Recimo, može se desiti da se bus na Google mapi, koje se, inače koriste za funkcionisanje aplikacije, uopšte ne pomera ili da dobijate netačnu informaciju o njegovom položaju. To zavisi od samog GPS sistema koji se koristi u autobusu i na telefonu, kao i od mnogobrojnih faktora koji mogu da ometaju prijem GPS signala.

Aplikacija omogućava brzu pretragu željenih stanica i linija i njihovo lociranje na mapi grada. Nakon instaliranja aplikacije potrebno je da je pokrenete i unesete aktivacioni kod koji ćete dobiti putem SMS poruke. Taj kod stići će vam nakon što ukucate svoj broj mobilnog telefona u aplikaciju. Nažalost, prijem koda ne radi uvek kako bi trebalo, pa ćete ili morati više puta da šaljete poruku na svoj broj telefona ili nećete dobiti kod uopšte.

Pretpostavljamo da će neka od sledećih verzija aplikacije stići ubrzo nakon ove – 1.0.1 – i ispraviti taj, ali i još neke uočene nedostatke. Interfejs aplikacije jeste pregledan, ali je mogao biti makar atraktivniji i u svakom slučaju više “user friendly”.

Jelena Bogavac iz BusPlusa za MONDO je najavila pogodnosti za vlasnike mobilnih telefona koji nisu Androidi, a koji odnedavno tu uslugu moraju da plate od 2,5 do tri dinara, zavisno od mreže koju koriste."Razmatramo mogućnost smanjenja cene ove usluge. Da li će se raditi o posebnom, mesečnom paketu ili flat tarifama, tek ćemo odlučiti", kaže Bogavac.

Ona je navela i da BusPlus radi na usavršavanju "praćenja kretanja autobusa", kao i da se nada da će uskoro korisnicima stizati tačna minutaža dolaska vozila na stanicu, na većem broju linija. I ne zaboravite na to da va prilikom korišćenju aplikacije, mogu biti naplaćeni troškovi prenosa podataka mrežnog operatera.

(MONDO)

Izvor: Mondo

"BusPlus" mora mnogo aktivnije da radi ako želi da pridobije poverenje korisnika. Pored usavršavanja aplikacija za mobilne telefone, treba ih podsetiti na obećanje displeje koji bi makar na frekventnijim stajalištima pokazivali udaljenost autobusa. Takođe, veoma je neophodno promeniti tarifnu politiku i uvesti vremenske karte što pre. One bi u velikoj meri olakšale život nama koji u Beogradu živimo, onima koji nam dolaze u goste, a i komšijama koji ovde studiraju :)
 
c.s.i.":79zh5vlq je napisao(la):
BusPlus je juče na Android market postavio svoju zvaničnu aplikaciju preko koje se mogu pratiti vozila:


w9to9j.jpg
rlgf44.jpg
sol5ld.jpg


https://play.google.com/store/apps/deta ... om.busplus

Potrebno je imati internet konekciju, jer sve ide preko nje, tako da ovaj servis ispada besplatan za one koji u okviru paketa mobilnog operatera imaju već uključen internet.


Ljudi jel ste vi uopšte videli šta je cs napisao !!! Ko ima androide neka skida ovo i nek kaže jel tačno i kako izgleda kada vidi deset 50ica jedna za drugom ako to uopšte moguće na ovoj aplikaciji :D ?

Nadam se da će da naprave ovako i za Apple telefone D:
 
Kako izgleda linija 16 u toku popodnevnog špica u 29. novembra? :)
 
@Feanor i naravno ostali forumasi

ovakvi ispadi nece biti tolerisani nikako tako da za svaki sledeci post sa slicnim sadrzajem ce biti obrisan a korisnik momentalno udaljen sa forum na neko vreme!
 
A sto na sajtu nema toga? Nemamo svi android telefone.. sajt im je katastrofalan, kao sto je i bio, ni reda voznje nema ni kodova stajalista, niceg...
Mislim, ako postoji ovako nesto http://www.flightradar24.com/ onda nije nemoguce napraviti slicno za gradski prevoz. Mada kapiram da bi bilo `nezgodno` da se vidi na mapi ovo sto je Relja pomenuo (linije u spicu u 29. novembra)
 
Мислим да је лакше контролисати авио саобраћај у Европи, него јавни саобраћај у Београду..
 
Igore, pa ti si prvo spomenuo Feanora za ispade???
Ne mogu da verujem. Je li to ovde vlada jednopartijski sistem ili su se neki uplasili svojih sopstvenih misli pa se brze bolje fokusirali na android app? Disite slobodno, ja sam na iPhone-u, pa ne mogu da nastavim sa vama na ovu temu.
 
Somi303":2bgfk5p7 je napisao(la):
Мислим да је лакше контролисати авио саобраћај у Европи, него јавни саобраћај у Београду..

Hehe, ima tu necega... a i kako drugacije kad su postavljeni uzgajivaci pilica da se bave neurohirugijom... al ono, mogli bi bar da stave pa da vidimo kako mile ulicama. Verujem da njihov turbo NASA centar to ima, samo to nece da podele sa nama, valjda da ne bi videli koji je haos...
 
stf":2gu50zyg je napisao(la):
Какви су сад то стереотипи о Црногорцима и инсистирање на томе? Човек иде на приватни факс и оставља грдне паре у нашој земљи. Овде изнајмљује стан, живи и цела његова потрошња остаје у овој земљи.. Када бисмо упоредили колико пара оставе наши туристи у Црној гори и њихови студенти нама увидело би се колики суфицит који Србија има.

Da cela njegova potrošnja, pogotovo troškovi prevoza u GSP-u. :lol:

Iz iskustva znam da će sve to naplatiti duplo kroz mesta u upravne odbore državnih institucija i javnih preduzeća gde će ga stric ili teča ubaciti. :mrgreen:


P.S.

Ovaj moj post je bio odgovor na gore citirani, nemam nameru da više ulazim u diskusiju u vezi ovog događaja. Mnoge uvrede su izrečene, pre svega na račun nas koji dotičnu individu ne smatramo žrtvom već osobom koja je na krajnje huliganski način ušla u konfrotaciju sa službenim licem.

Veliki pozdrav.
 
Staklena_Wool_nica":sb2keagn je napisao(la):
Igore, pa ti si prvo spomenuo Feanora za ispade???
Ne mogu da verujem. Je li to ovde vlada jednopartijski sistem ili su se neki uplasili svojih sopstvenih misli pa se brze bolje fokusirali na android app? Disite slobodno, ja sam na iPhone-u, pa ne mogu da nastavim sa vama na ovu temu.

Ne znam da li smo se razumeli ali mislio sam na nacionalne uvrede sa prethodne strane koje sam obrisao. Slozicemo se da tome nije mesto na nasem forumu bilo kod da je napisao tako nesto.

Kada je u pitanju iPhone mozes forum posecivati preko aplikacija Tapa Talk ako ga iPhone uopste ima nisam siguran ali u svakom slucaju forum podrzava mobilne aplikacije evo kako to u praksi izgleda http://i.imgur.com/mpOvO.jpg
 
Dobra gradjanska akcija protiv bus plusa.

http://www.youtube.com/watch?v=10FiF7nj ... r_embedded

"99% uzvraća udarac" - akcija 'građanske patrole Zelenog Zuba' na tzv. "tačkastoj kontroli" na mostu u Brankovoj. Beograd 19.09.2012. 17h

Spontana reakcija građana iz pokreta 99 posto Srbije, posle jučerašnjeg prebijanja građanina u liniji 95, zbog toga što nije imao kartu i nije hteo da izađe iz javnog prevoza.

- Posle prolaska "građanske patrole 99%" u akciji oslobađanja "graničnog prelaza" na "vrućoj tački" više nije bilo "tačkastih"...a građani su slobodno putovali!
Akcija "probijanja blokade" u Brankovoj je trajala tek oko pola sata, već oko 5 stanice su bile slobodne a prolaz neometan...
 
Kada su već bili u Brankovoj zašto nisu produžili do poslovnice Komercijalne banke odmah tu u blizini i oslobodili građane od zelenaških kamata a mogli su i da navrate malo i do Telenora ili Mts-a i ''oslobode'' nas superultramegagiga povoljnih paketa.
Samo kažem, zašto stati na ovome ako budemo stvarno istrajni u ovoj filozofiji sutra ćemo biti jedina zemlja na svetu u kojoj su građani lišeni bilo kakvih obaveza. Sve će biti besplatno a ameri i ostatak devijantnog kapitalističkog zapada ima da crkne od ljubomore, srpski pasoš će postati traženiji od zlata.
 
Ma Bivise, oni kad se dohvate tih paketa nece hteti da ih puste. A ja sam do sada mislila da u Bgd-u ima barem 20% normalnih ljudi, kad ono samo 1% :-(

Igore, da svaki put me stranica pita da skinem taj Tapa app (i na mom iPhone-u i na iPad-u), ali ja idem na cancel. Iskreno da ti kazem, imam jedno 2 hiljate apps i ne mogu vise ponaosob da ih otvaram. Lakse mi je kroz browser. Dakle postoji taj app i za iPhone, ali ja ne bih. Mislim da cak u svetu postoji vise apps za iphone, osim naravno ne u Srbiji. Zato kazem da ne mogu komentarisati BusPlus app. Da se ja ne izgubim bez tog app-a kad dodjem u Bgd.
 
Ni ovo nije nacin da se resi Bus Pljusa. Koliko god ne podnosio nekolicinu kontrolora ostali su skroz normalni i rade posao za koji dobijaju platu. Ovi su umesto ovog protesta mogli da pokrenu sakupljanje potpisa za ukidanje Bus Pljusa i vracanje naplate karata GSP-u. To je ne samo civilizivaniji nacin nego bi se izbegla i svaka moguca konfliktna situacija.
 
Vrh