Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

eto, toliko su sposobni i kompetentni za svoj posao da ne mogu`finansijski da stanu na noge` cak ni kad im je poklonjen vec formiran monopol, i to samo njegov najprofitabilniji deo (prodaja i naplata)... bravo majstori, bravo...oni glupi, a mi krivi za to...korektno sa njihove strane, nema sta
 
Nemam pravi komentar na skorasnja dogadjanja, meni ovo deluje kao da se neko zavitlava i pravi salu od celog sistema javnog prevoza.
Da su zeleli veci profit to se moglo obezbediti na mnogo adekvatniji nacin, npr. upotrebom ionako besposlene komunalne policije ili u krajnju ruku uvodjenjem konduktera.

Jasno je da je sverc velik problem, jasno je da para bas i nema ali ovo nije borba protiv sverca, uopste ne verujem u tu pricu da su povecali prihode.

Kao da se neko igra javnim prevozom, ili u krajnju ruku zeli da izazove revolt gradjanja.


Bilo bi lepo da gradonacelnik odvede neku od stranih delegacija na kontrolni punk. Secate se kako su vodili celnike Skoplja i prezenotvali im mega uspesan sistem naplate. E pa neka povedu jos neke ali sada, pa da vidimo sta ce biti.
 
Kratak osvrt na deo "izvinjenja":
"...i mi smo hitno postupili da ovu, pre svega, nepreciznu meru promenimo i preciziramo..." :bash:

Nepreciznost se otklanja preciziranjem, a pošto su iznosi bili veoma precizni (2.500 - 75.000), nema potrebe za preciziranjem. Nisu valjda neka daktilografkinja i/ili grafički radnik (u slogu) krivi?! :/

Idiotluk se otklanja (samo i jedino) ukidanjem idiotske mere, a ne njenim "neprimenjivanjem", kao mnogo puta do sada!! :kafa:
 
@ Bobb

Наравно да постоје опасности код буџетског финансирања јавног превоза. Све баш како си рекао.

Међутим, то су шпекулације. Садашњи систем доказано не функционише. Где ћеш већи доказ да треба нешто да се мења од свега што се догађа последњих дана.

ГСП је тренутно финансијски неодржив, то су бар ови из града рекли......

и уместо да отпусте вишак, или бар део вишка и уштеде знатна средства, они малтретирају све. Сад ми обајсни да ли је то поштен начин дизања ГСП-а на ноге?

Ови из ГСП-а, Бусплуса виде трн у туђим очима а дебло у својим не виде.

Утопистичка идеја можда јесте, али није нимало неизводљив. Потребно је само да почнемо ми путници исправно да размишљамо.

Ево најновије генијалне замисли Бус плус фашистичке мафије: Укидање линија

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/bus-plus-planira-ukidanje-linija/47906.phtml
 
Danas sam pricao sa jednim covekom sto radi u GSP-u,trenutno je na Glavnoj Zeleznickoj Stanici,navodi ljude da ulaze na prednja vrata.Kako od njega saznajem i od jos nekih ljudi,svi radnici (njih 6200) potpisalo je ugovor i u clanu 3 pise da je u obavezi da izvrsava posao po naredbi,pa makar to bilo i kopanje kanala,inace u protivnom dobija otkaz.Zasto se o tome ne pise u novinama,vec samo o ulasku na vrata...
 
Danas kupujem kartu sa NBG u Zeleznik, linija 88. Kvari se i izbacuje nas kod sajma... U povratku kupujem kartu kvari se 88 i ostavlja nas na BB...

I mi nesto pricamo o placanju usluge?! Koje usluge?!
 
A meni se baš dopada ovo
"Odluka o javnom linijskom prevozu putnika na teritoriji Grada Beograda, dovela je do zabune o visinama kazni koje donosi sudija za prekršaje. Nema govora da će bilo ko na taj način biti kažnjen
Prvo zašto dovodi do zabune kad tako piše. A sudija kad vidi raspon može da kažnjava po svojoj proceni.
Drugo kažu nema govora da će neko na taj način biti kažnjen. Kako to znaju da nema govora. Je li to mešanje u odluke suda. Je li to nezavisno sudstvo.
Verujem da sudijama za prekršaje vrane nisu popile mozak pa da nekog odrape sa 75.000 za ovakav težak greh, ali ako piše i mogu. Ali ovako olako davati ovako bezobrazne i neodmerene izjave je veoma neprimereno.
 
Ko to tamo peva . . . . koči. . .

Tri kontrolora povređena su jutros prilikom pada u vozilu javnog gradskog prevoza kod Centra "Sava" u Novom Beogradu, izjavila je portparol Hitne pomoći Nada Macura.. . ..
. . . . U gradskom saobraćajnom prevozu jutros su, zbog NAGLOG KOČENJA, povredjene još dve osobe - u Požeškoj ulici i kod tržnog centra na Banjici.

izvor http://www.smedia.rs/vesti/vest/96546/

hajde ljudi kupujte karte ili će nam svi kontrolori da izginu . . .
 
gsp01.jpg


http://www.kurir-info.rs/ozegovic-ulaz-ce-savladati-ali-kupovinu-karata-clanak-326563



gsp02.jpg


Zasto su na trolama zuti izlazi?
Zasto je naopako napisano ulaz u odnosu na izlaz?



Evo i kako cuveni SvetPlus info daje vesti, pitam se zasto niko iz SNS-a ne reaguje od zvanicnika, narocito Aleksandar Vucic koji ce biti na celu borbe protiv organizovanog kriminala. Da li ce se boriti protiv Apex-a kao sto je to radio u predizbornoj kampanji?

http://www.youtube.com/watch?v=SLLFdcRqcVI
 
Nikola '93":1islvfiq je napisao(la):
Kako od njega saznajem i od jos nekih ljudi,svi radnici (njih 6200) potpisalo je ugovor i u clanu 3 pise da je u obavezi da izvrsava posao po naredbi,pa makar to bilo i kopanje kanala,inace u protivnom dobija otkaz.Zasto se o tome ne pise u novinama,vec samo o ulasku na vrata...

Ne razumem šta o tome ima da se piše? Ti možda još nisi u stalnom radnom odnosu, pa čisto da te informišem: u Srbiji se u većini preduzeća ugovorima i sistematizacijom radnih mesta podrazumeva da u obaveze zaposlenih spadaju ne samo redovne dužnosti, nego i izvršavanje svih drugih naloga rukovodilaca. Standardna klauzula ugovora o radnom odnosu je da zaposlenom sledi otkaz ako ne izvršava naloge rukovodilaca. Mislim da tako stoji i u mom ugovoru o radu i generalno u ogromnoj većini privatnih preduzeća.

E sad, u jednom delu javnog sektora još uvek su opstale samoupravljačke sistematizacije po kojima za svako radno mesto postoji fiksni opis posla i nigde se ne navodi mogućnost da zaposleni izvršava naloge van domena tog radnog mesta.
Zašto je problem da se to ukine, odnosno zašto bi zaposleni u GSP-u bili povlašćeni u odnosu na druge građane? Jednom kad budeš negde prijavljen sigurno će ti biti bez veze da 60% tvoje neto plate odlazi u raznorazne fondove da bi tamo neko u GSP-u odmarao ako ima da se radi nešto što mu je van opisa posla.
 
stanislaw":25ome2yi je napisao(la):
Nikola '93":25ome2yi je napisao(la):
Kako od njega saznajem i od jos nekih ljudi,svi radnici (njih 6200) potpisalo je ugovor i u clanu 3 pise da je u obavezi da izvrsava posao po naredbi,pa makar to bilo i kopanje kanala,inace u protivnom dobija otkaz.Zasto se o tome ne pise u novinama,vec samo o ulasku na vrata...

Ne razumem šta o tome ima da se piše? Ti možda još nisi u stalnom radnom odnosu, pa čisto da te informišem: u Srbiji se u većini preduzeća ugovorima i sistematizacijom radnih mesta podrazumeva da u obaveze zaposlenih spadaju ne samo redovne dužnosti, nego i izvršavanje svih drugih naloga rukovodilaca. Standardna klauzula ugovora o radnom odnosu je da zaposlenom sledi otkaz ako ne izvršava naloge rukovodilaca. Mislim da tako stoji i u mom ugovoru o radu i generalno u ogromnoj većini privatnih preduzeća.

E sad, u jednom delu javnog sektora još uvek su opstale samoupravljačke sistematizacije po kojima za svako radno mesto postoji fiksni opis posla i nigde se ne navodi mogućnost da zaposleni izvršava naloge van domena tog radnog mesta.
Zašto je problem da se to ukine, odnosno zašto bi zaposleni u GSP-u bili povlašćeni u odnosu na druge građane? Jednom kad budeš negde prijavljen sigurno će ti biti bez veze da 60% tvoje neto plate odlazi u raznorazne fondove da bi tamo neko u GSP-u odmarao ako ima da se radi nešto što mu je van opisa posla.
Зато што је то сурова дивље-капиталистичка експлоатација. А неки се праве као да је то нормално. И јесте, тамо где нема никаквих правила, и где је уведена "демократија". Двоструки аршини, лицемерје. Клептократска квазидржава.
 
Evo i ja da potvrdim svaki ugovor koji sam potpisao imao je opise i dužnosti zaposlenog vezan za samo radno mesto, ali i stavku: Zaposleni je dužan da izvršava i sve ostalo što neposredni rukovodilac od njega bude zahtevao. Firme su se gasile, ali su preslikavale ugovor.

Tako sam na primer na poslednjem radnom mestu bio primoran da vozim auto-putem pik-ap natovaren kutijama od po 30-ak kilograma, sa otvorenim zadnjim vratima iz kojih je virila polica još nekih 50cm iza zadnje linije kombija. Ili vozi ili "na kapiju".
Jedanput, dvaput, triput, n-ti put, e kada je došlo dotle da sam već postao ozbiljna pretnja svim učesnicima u saobraćaju zahvaljujući nezajažljivosti šefa i njegovim nalozima za utovar, a kazne plaćao iz svog džepa, oterao sam ga gde sunce ne sija.
 
ZvezdarkaVracaric":3s3jmi0v je napisao(la):
stanislaw":3s3jmi0v je napisao(la):
Nikola '93":3s3jmi0v je napisao(la):
Kako od njega saznajem i od jos nekih ljudi,svi radnici (njih 6200) potpisalo je ugovor i u clanu 3 pise da je u obavezi da izvrsava posao po naredbi,pa makar to bilo i kopanje kanala,inace u protivnom dobija otkaz.Zasto se o tome ne pise u novinama,vec samo o ulasku na vrata...

Ne razumem šta o tome ima da se piše? Ti možda još nisi u stalnom radnom odnosu, pa čisto da te informišem: u Srbiji se u većini preduzeća ugovorima i sistematizacijom radnih mesta podrazumeva da u obaveze zaposlenih spadaju ne samo redovne dužnosti, nego i izvršavanje svih drugih naloga rukovodilaca. Standardna klauzula ugovora o radnom odnosu je da zaposlenom sledi otkaz ako ne izvršava naloge rukovodilaca. Mislim da tako stoji i u mom ugovoru o radu i generalno u ogromnoj većini privatnih preduzeća.

E sad, u jednom delu javnog sektora još uvek su opstale samoupravljačke sistematizacije po kojima za svako radno mesto postoji fiksni opis posla i nigde se ne navodi mogućnost da zaposleni izvršava naloge van domena tog radnog mesta.
Zašto je problem da se to ukine, odnosno zašto bi zaposleni u GSP-u bili povlašćeni u odnosu na druge građane? Jednom kad budeš negde prijavljen sigurno će ti biti bez veze da 60% tvoje neto plate odlazi u raznorazne fondove da bi tamo neko u GSP-u odmarao ako ima da se radi nešto što mu je van opisa posla.
Зато што је то сурова дивље-капиталистичка експлоатација. А неки се праве као да је то нормално. И јесте, тамо где нема никаквих правила, и где је уведена "демократија". Двоструки аршини, лицемерје. Клептократска квазидржава.

Evo ja ću ti reći, kad ti već nije jasno.
Zato što je Taj posao pružanje pomoći firmi BusPlus !!!
Znači, pružanje pomoći onome ko je na "poštenom tenderu" dobio privilegiju da vrši naplatu za uslugu koju neko drugi pruži, pa sad nije ni to sposoban nego treba da im pripomognu oni kojima su taj posao oduzeli !!!
Meni je ovo paradoksalno!!!
Ja mogu da razumem kada me moj poslodavac raspodeli na drugo radno mesto u firmi u kojoj sam zaposlen, ali da me pošalje u pomoć nekom ko njemu uzima 7,8 ili 10% e to mi zaista nije normalno.
 
Ja ne mogu da poverujem da ima ljudi koji ovu novu odluku smatraju prikladnom :S

od prvog dana gimnazije, 8 godina evo,svakog meseca kupujem markicu/uplacujem mesecu , ali ovo predstavlja zaista prenizak udarac ljudskom dostojanstvu i iole prosecnoj inteligenciji!

Kartu(mesecnu) cu nastaviti da kupujem uvek,kao i do sada, ali ulazim na vrata ispred kojih se zateknem kad autobus stane,ili pak na ona gde je najmanja guzva,logicno... Svadjao sam se neki dan,svadjacu se verovatno i sutra,prekosutra ,nebitno kad opet,ali da pljujem samog sebe u lice necu.
 
Tekst sa Peščanika uglavnom pravda neplaćanje, i sa tim ne mogu da se složim.
A da su poslednji potezi BusPlusa tj. Apexa tj. onog ko im je to dozvolio brutalni i nedopustivi, i tu se slažem.
 
JohnnyLee":1jaix462 je napisao(la):
ево и један интересантан са е-новина

Promašena i tema i logika. Više mudrosti se može pročitati samo na jednoj strani ovog topica nego u tom članku.
Kada nam "intelektualci" proizvode ovakve tekstove, nije ni čudo što nam uvaljuju "BusPlus"-eve i slične podvale.
 
:lool: линија 38....

....та линија служи за развођење радника ГСП-а од Космај погона до терминуса Шумице и Устаничка......па кога они зајебавају?!?

Кажу, на тој линији има на сваких пар полазака једно очитавање..ма иди бегај....па жалите се својима на мали број очитавања.... :laugh:

....овај Бусплус је све смешнији...а глуме неку озбиљност....
 
Vrh