Šta je novo?

Najavljena privatizacija Telekoma

Dosta ke rođačkih ds kadrova zapošljeno poslednjih godinq. Najgore je što ne znaju ništa o poslu.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Meni trenutno jezivo stanje u Telekomu opisuje situacija u naselju Stepa. Dobili su optiku do stana, navodno najsavremeniju opremu. Cekaju Telekom dugo vremena za ugradnju, postavljaju im neispravne uredjaje, kazu im kako ih trenutno nemaju vec treba da sklope od par neispravnih, na terenu su potpuno nestrucni ljudi gde im sami stanari pomazu oko instalacije. Imaju klasican ADSL sa takvim instalacijama, to je strasno. Zalbe su im jako ceste, internet nije neki.

Najgore je sto se oni iz petnih zila svaki dan cuju sa SBB-om kome Telekom i GDS konstantno prave neke smicalice i ne dozvoljavaju da udju u naselje.

Ja sada zaista zelim da tako nesto nestane odavde, pa po cenu kompletnog propadanja. Dosta mi je toga.
 
to je samo posledica zapošljavanja rođačkih ds kadrova.
 
I umesto da se borimo sa javaslukom i zavedemo red, ajde da prodamo nesto sto donosi ogroman profit i puni budzet redovno... Dobra logika...
 
Fenor do im je bezbolnije sa njihove tacke gledista znam par ljudi koi rade u telekomu koi se bukvalno dosadjuju cjeli dan,jedan je dizajner kad god im treba neko izuelno rijesenje on uradi ni jedno nije ugledalo svjetlo dana jer burazerska firma to mora papreno da naplati
 
Ma ja to sve znam... Sta da ti pricam kad mi je pre par godina Telekomov direktor razvoja rekao da mi ne treba net brzi od 64 kbps.

Ali zar nije bolje te lenstine i neznalice skloniti i napraviti jos profitabilniju firmu koja inace ima regionalni karakter, a da pare samo idu u budzet, nego da je prodamo za male pare...
 
U kojoj godini ti živiš? Jel moguće da neko danas misli da je telekom profitabilan zahvaljujući dobrom menadžmentu? Ne, profitabilan je isključivo zato što je koristio monopolski položaj da bi stigao gde je danas. I u današnjem uređenju to ne treba tako da funkcioniše.
 
Si ti corav ili volis da nipodastavas?
Telekom ima konkurenciju odavno... A ipak zaradjuje dobre pare... Pritom je regionalni faktor...

I procitaj jos jednom gore gde sam opisivao menadzment koji su uglavnom retardi i lenstine...

Zamisli kakav bi bio Telekom da je menadzment profesionalni...
 
Feanor":2dk85tgq je napisao(la):
Ali zar nije bolje te lenstine i neznalice skloniti i napraviti jos profitabilniju firmu koja inace ima regionalni karakter, a da pare samo idu u budzet, nego da je prodamo za male pare...

Da je za to drzava sposobna, odavno bi to uradila. Medju trenutnim politicarima ne postoji skoro niko ko bi uveo red u drzavna preduzeca, i od njih napravio firme koje rade odredjenu stvar umesto da ih koristi za zaposljavanje stranackih kadrova. Zato je bolje SVE sto se moze privatizovati - privatizovati, pa ce novi vlasnici (a njih zanima jedino profit, kraj) dovesti te firme u red. Mislim, moze ili tako - pa da te firme lice na nesto u kratkom roku - ili da cekamo i nadamo se da ce se srpski politicari konacno upristojiti, za sta ce im biti potrebno jedno 20 godina.
 
nikola011":3emei62f je napisao(la):
Telekom na svaki nacin pokusava da sacuva monopol posto jedino od toga zivi, svi znamo da su jedini operater koji stoji u mestu po svim pitanjima:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=667933

Ovo je fijasko, dakle jedan monopolista, tvrdi da je drugi monopolista monopolista. I tako.

Prvo da RATEL donese uredbu o zajedničkoj CATV infrastrukturi, gde će svi korisnici imati mogučnost da pređu na drugog operatera. A onda SBB da se žali i da zahteva fiksnu telefoniju. Kako ih nije sramota
 
TO što je SBB u nekom smislu monopolista ne opravdava monopolizam Telekoma. Evo recimo Ikom meni nudi fiksnu telefoniju za 250 din mesečno. A ja za sada ne mogu da prebacijm postojeći broj sa Telekoma kod njih.
 
jlaki":3mb38go6 je napisao(la):
nikola011":3mb38go6 je napisao(la):
Telekom na svaki nacin pokusava da sacuva monopol posto jedino od toga zivi, svi znamo da su jedini operater koji stoji u mestu po svim pitanjima:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=667933

Ovo je fijasko, dakle jedan monopolista, tvrdi da je drugi monopolista monopolista. I tako.

Prvo da RATEL donese uredbu o zajedničkoj CATV infrastrukturi, gde će svi korisnici imati mogučnost da pređu na drugog operatera. A onda SBB da se žali i da zahteva fiksnu telefoniju. Kako ih nije sramota

SBB ne trazi pristup Telekomovoj infrastrukturi (infrastrukturu vec imaju) vec traze prenosivost broja. Drzava stiti Telekom, to je jasno, kao kada su drugu licencu za fiksnu telefoniju dali Telenoru (koji nije imao nikakvu infrastrukturu za to i morao je da sklopi ugovor o koriscenju Telekomove infrastrukture, oko cega je Telekom takodje odugovlacio), umesto da su tada odma dali SBBu, koji je vec imao infrastrukturu i vidu kablovske TV i interneta koja se mogla iskoristiti za to (zapravo, Telenor je posle usao u pregovore sa SBBom za koriscenje upravo te infrastrukture).

Zasto bi drzava donosila zakon o zajednickoj CATV infrastrukturi mi nije jasno, jer tu CATV infrastrukturu nije postavila niti placala drzava (kao sto jeste placala i postavila infrastrukturu za fisknu telefoniju), vec privatna firma. Inace SBB drzi 60% trzista kablovske televizije u Srbiji. Koliki procenat trzista fiksne telefonije drzi Telekom? 90%? 99%?

Drugo, osim ostalih kablovskih operatera (koji svaki ima de fakto lokalni monopol tamo gde ima klijente, ali to je skoro pa neizbezno), postoji i Telekomov IPTV koji koristi telefonsku infrastrukturu, postoje i satelitski operateri (Polaris, Digisat), a postoje i besplatni TV kanali u etru za koje je potrebna 1 antena. Da ne govorimo da to ne moze da se poredi sa telefonskim brojem - kablovska TV je jednosmerna komunikacija, ja nista ne gubim u smislu dostupnosti ako predjem sa SBB na Telekom IPTV, za razliku od menjanja telefonskog broja.
 
hazard":2k0x0wu3 je napisao(la):
Zasto bi drzava donosila zakon o zajednickoj CATV infrastrukturi mi nije jasno, jer tu CATV infrastrukturu nije postavila niti placala drzava (kao sto jeste placala i postavila infrastrukturu za fisknu telefoniju), vec privatna firma.

Zato sto postoji kartelski dogovor izmedju kablovksih operatera, po kome je podeljena teritorija. Tako da u svakoj stambenoj zgradi imas jednog operatera kablovske tv, sto je de-facto monopol.

I ideja nije da se nacionalizuje infrastruktura, vec da se razdvoji infrastuktura od usluge, te da mogu da zakupim infrastrukturu od vlasnika, a uslugu od bilo koga sa trizsta. U praksi bi to znacilo da mogu recimo da iznajmim kabl od SBB-a (posto je to jedini kabl u mojoj zgradi), TV kanale preko tog SBB kabla kupim od Radiusa, a kablovski internet od Euneta. Iako na prvi pogled izgleda kao da bi placao vise, konkurencija bi vrlo brzo dovela do bolje i jeftinije usluge.
 
Ja bi voleo da mi pokazes gde to postoji, jer gde god sam ja bio po Zapadu, svugde postoji de fakto geografski monopol kada je u pitanju klasicna kablovska televizija. Mogucnost da biras imas kada uvodis kablovsku prvi put (tj. tvoja zgrada/kuca jos uvek nema). I svugde je glavna konkurencija kablovskoj - satelit i IPTV. A ovo sto ti trazis, ne znam da li je uopste izvodljivo preko kablovske infrastrukture (bar za TV) - preko analogne sigurno nije (preko digitalne vec mozda). Ako zaista postoji kartelski dogovor, to je pitanje za sud, i to treba procesuirati, ali ako je stvar u tome sto npr. SBB nece da se cima da zbog tebe jednog u stanu uvodi kablovsku infrastrukturu celoj zgradi koja vec ima u svakom stanu Radius vektor jer im se jednostavno ne isplati, to je neko prirodno stanje te privredne delatnosti. To su tzv. "prirodni monopoli". Takodje, konkurencija kablovskom internetu je ADSL (koji mozes da kupis i od Euneta ali u svakom slucaju ti fakticki kupujes Telekomov ADSL) ili internet putem mobilne mreze. Nebitno da li je postoji monopol u oblasti kablovskog interneta ili kablovske televizije - bitno je da li postoji monopol u pristupu internetu ili pristupu TV kanalima. A ne postoji.
 
Србија продаје Телеком

Тендер за приватизационог саветника за продају Телекома биће расписан почетком године, потврђено је незванично РТС-у у Влади Србије. Од 70,1 одсто акција Телекома које Влада поседује, биће понуђено онолико колико понуди изабрани саветник, а по којој цени и на који начин одлучиће Влада Србије.

Прошли тендер за Телеком расписан је крајем 2010. године. У овом оператеру је до данас промењена структура власништва.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%BC.html
 
Da citiram neke postove od pre vise od 2 godine
IZDAJA!

A u posto je jasno da se odredjene 'sluzbe' pomno prate reakcije po internetu, evo postavljam jedno pitanje koje zanima vecinu gradjana srbije.
Sta kad sve prodamo?
Prodaja 'porodicnog nakita' je pri kraju. Ostalo je jos par firmi i ukupno inkasiranje po tom osnovu moze u naj(ludjem) optimistickom scenariju ne prelazi nas jednogodisnji minus.
Sta posle doktori i magistri, sta posle planirate?
Sledi li prodaja prirodnih bogatstava?
A zatim verovatno ostaje da se uvede obaveza da svaki drzavljanin proda po bubreg?!
Ocemo li do 2016-17 doci u situaciju da prodajemo i decu, jer izgleda da nikakve druge strategije nema osim rasprodaje svega sto se porodati moze???
 
Sta kad sve prodamo?
Onda opet dodju Turci samo umesto jatagana imaće neki haj haj ajfon 5006...
pa malo nas na kolčeve iznatačinju ...
do prvog ustanka i oslodbodjenja....
pa tek od tada ono zaduženje od pre ,, puj pike ne važi,, :lool: :laugh: :lool:
 
Laki najace je sto i sad nije definisano da se ne prodaje infrastruktura kablovi itd i to ce naravno i stosta jos dati u paketu kao sto su sa nisom otisla odmaralista, fabrika vode ,itd
 
Da nam se ne ponovi NIS citiraću Radmila Markovića (aktuelni broj časopisa Vreme).

"
DOGOVOR, NADA I ŠTA JE BILO POSLE
...
Vlada je za 400mil.eura prodala Gaspromu
zgradu NIS-a u Beogradu,
zgradu NIS-a u Novom Sadu,
rafineriju u Pančevu,
rafineriju u Novom Sadu,
rafineriju gasa u Elemiru kod Zrenjanina,
497 benzinskih pumpi,
1600 internih benzinskih stanica,
44 stovarišta za snabdevanje kerozinom,
cisterne za prevoz tečnih goriva ukupnog kapaciteta 18250 tona,
oko 10000m2 prodajnog prostora za motorno ulje i mast,
nalazišta nafte u Vojvodini,
koncesiju na nalazišta nafte u Angoli,
11 hotela, motela i odmarališta,
4 objekta u Crnoj Gori,
hotel Splendid kod Prčnja,
apartman hotel u Buljaricama,
odmaralište u Bečićima,
objekat u Poborama,
hotel Osovlje na Fruškoj gori,
restoran "Boku" kod Zrenjanina,
kuću u Tunji,
motel "Adaševci" na auto-putu Beograd-Zagreb,
na Zlatiboru hotel "Vis",
kompleks Hajat-Jelen na Crnom vrhu,
te akcije u drugim kompanijama:
16% pančevačke Petrohemije,
13% Karbo-dioksida Fabrike za proizvodnju industrijskih gasova,
43% "Politike" a.d.,
21% Radio-TV "Politika",
39% Beogradskog hotela Hajat,
14% "Jugovića"
49% Sportskog centra Pinki.
...
"
 
Није тачно да смо угасили кад се продају Телеком и ЕПС. Остаје да се продају природна богатства. И кад се она продају опет нисмо угасили јер онда може да се легализује кориђшење наркотика па да и од тога живоратимо донекле. Па кад и то буде мало онда да се легализује проституција свакако туризам у БГ градимо на лепим Београђанкама. А за све ово се увек може наћи нека сладуњава идеологија од закона тржишта до слободе појединца да одлучује о свом животу.

Зато без мрачења молим.
 
Katastrofa što prodajemo sve što je naše. Bar Telekom, SBB, i tih par preostalih banaka što nam je ostalo treba da čuvamo. I da se olakšaju uslovi da srednja i velika preduzeća u domaćem vlasništvu nadju interes za IPO na Beogradskoj berzi. Tada ćemo najzad imati smisleni kapitalizam. Ovakav pristup bi se mogao nazvati "hrvatski model" a rezultat kod Hrvata koji su prodali bukvalno sve je da su došli do sedme uzastopne godine u recesiji, uprkos porastu prihoda od turizma.
 
evo i ja predlažemo da sačuvamo naš SBB (koji je u većinskom vlasništvu stranog inv fonda) i njegovu najsavremeniju patentiranu krov-2-krov cable tehnologiju i sve naše banke koje će nas ponovo opljačkati kao Univerzal, RBV, Srpska banka .........
 
Da nije tog SBBa imali bismo najgori internet u Evropi. Sem toga to je koliko znam mešovito vlasništvo.
Nas nisu pljačkale domaće banke već političari koji su imali dupli interes (izvući pare iz njih i onda stvoriti prostor za širenje stranih banaka, a dugovi ostaju narodu). Ne vidim kako nas je Agrobanka pljačkala...
 
Vrh