Šta je novo?

Nadvoznjak kod hipodroma

motivational_poster_irony.jpg
 
Haha, do jaja!

Ipak sam se nadao da si bio ozbiljan i da ce napraviti tunel... :bash:

Kada smo vec kod toga, znas li razlog zasto nece biti tunela? koji bedak, dodjes na raskrsnicu gde bi trebao da bude tunel a mozes samo da skrenes levo ili desno umesto pravo da nastavis...
 
Грешиш, настављаће се лево. Скретаће се право (апсурд, зар не?) и десно.

Вучко, супер слика :lol:
 
Mislim da treba tunel da se izgradi, jer će u suprotnom što kaže Relja biti "lokalni" a veza sa BB povezana putićem 1+1 (neverovatno)
Jedina dobra stvar ispada budući bul. Patrijarha Pavla koji je na "dugom štapu".
 
Pa za sam tunel necemo dugo imati novca, a tunel bez petlje Autokomanda, bice samo update pakla koji tamo postoji. Naravno, da bi se tamo napravila petlja koja nece napraviti taj update, trebace jos vise novca, koji opet nemamo, kao i jos vise prostora, koji takodje nemamo (sem ako se cika Misko ne odrekne Delta planeta).
Pa, drugari, sta mislite, koja generacija nasih potomaka ce to docekati?
 
Ne znam da li ćemo dosta stvari dočekati, ali znam da je najgora opcija ne raditi ništa.
 
Slazem se, ali je daleko gora opcija sprcati pare u projekat koji ce napraviti daleko impresvnije sranje. A tunel bez petlje ce upravo to i biti.
Da uporedim to sa zamenom parketa u kuci. Pod ti se raspada, jer ti balkon vrata ne dihtuju i kisnica se sliva a parket se podigao. Da bi novi parket imao svoju ulogu, treba da zamenis i balkon vrata. Kako nemas para za sve to, bolje ne diraj nista, jer ces puci brdo kesa za nov parket, koji se vrlo brzo biti u jos gorem stanju.

Kapiras poentu?
 
Kapiram ali i tu ima jedno ali. Od nečeg se mora početi jer ne raditi ništa za mene nije opcija. Naravno velika stvar je i u tome kako će naša vlast to uraditi i zato treba kritikovati ali i ceniti da nakon 40 god. ipak dobijamo novi most. Što se tiče kritika vezanih za ovaj projekat ima ih mnogo jer ispada da se UMP-u polako gube slova, ali mi je ipak drago jer napokon dobijamo novi most.
 
Bulevar patrijarha Pavla nije na dugom štapu, izgleda da će se potruditi da most postane prvenstveno veza Banovog brda, Obrenovačkog puta i Rakovice sa Novim Beogradom, a UMP o tom - potom.
 
stf":2cev72p3 je napisao(la):
Pa za sam tunel necemo dugo imati novca, a tunel bez petlje Autokomanda, bice samo update pakla koji tamo postoji. Naravno, da bi se tamo napravila petlja koja nece napraviti taj update, trebace jos vise novca, koji opet nemamo, kao i jos vise prostora, koji takodje nemamo (sem ako se cika Misko ne odrekne Delta planeta).
Pa, drugari, sta mislite, koja generacija nasih potomaka ce to docekati?
Чекај, бре, мало. Па ко прича о тунелу без петље??? :shok: Ако то стварно буде тако, тунел је тотално бесмислен јер ће се на оба краја стварати ужасни чепови.
 
^^ pa niko zvanicno to nije pominjao, ali nasa novcana sredstva ukazuju na to da ce se jedva skupiti kinta za tunel, a za petlju Autokomanda, koja treba da bude daleko komplikovanija od petlje Radnicka......to je moj zakljucak, ne zvanicni stav. :D
 
stf":2wbnoysv je napisao(la):
^^ pa niko zvanicno to nije pominjao, ali nasa novcana sredstva ukazuju na to da ce se jedva skupiti kinta za tunel, a za petlju Autokomanda, koja treba da bude daleko komplikovanija od petlje Radnicka......to je moj zakljucak, ne zvanicni stav. :D
Petlja Autokomanda u svakom slučaju neće biti komplikovanija o petlje Radnička
 
Koliko shvatih,nesto slicno petlji u jurija gagarina ce biti,pogledajte renedere
 
Homer Jay":30z79uqw je napisao(la):
Bulevar patrijarha Pavla nije na dugom štapu, izgleda da će se potruditi da most postane prvenstveno veza Banovog brda, Obrenovačkog puta i Rakovice sa Novim Beogradom, a UMP o tom - potom.
Kažem na dugom štapu za Bul. patrijarha Pavla jer kako sam ja shvatio Djilasa pre 2-3 meseca reče prvo Radnička i deo na NBG pa tek posle BPP. (Moj prevod je da do kraja njegovog mandata to neće početi a kod nas pobednik izbora većinom menja sve pa i projekte)
Posle je rekao za tunel a proširenje "putića" sa BB nije ni spomenuo.
 
Goldstein":gaygeps8 je napisao(la):
stf":gaygeps8 je napisao(la):
^^ pa niko zvanicno to nije pominjao, ali nasa novcana sredstva ukazuju na to da ce se jedva skupiti kinta za tunel, a za petlju Autokomanda, koja treba da bude daleko komplikovanija od petlje Radnicka......to je moj zakljucak, ne zvanicni stav. :D
Petlja Autokomanda u svakom slučaju neće biti komplikovanija o petlje Radnička
A kako? Na petli Radnicka se ukrstaju samo dva pravca, UMP i Bulevar Vojvode Misica. Na Autokomandi se bez tunela, na Bulevar Oslobodjenja ulivaju Ljutice Bogdana, Humska, Vojvode Stepe, Kumodraska. Treba sve to povezati, a prostora nema. A nema ni para.
 
Usvojeno rešenje za Autokomandu se pojavljuje na forumu - predviđa, ako me sećanje dobro služi kružni tok + po tri denivelisane trake za UMP u svakom smeru, koje se uključuju pored na auto-put (proširujući ga za toliko). Pravi problemi su tunel + nastavak ka Pančevačkom mostu.
 
vucko":3p7xo39c je napisao(la):
Koliko shvatih,nesto slicno petlji u jurija gagarina ce biti,pogledajte renedere
Ако буде тако, биће добро (осим што ће мало без везе да изгледа са надвожњаком изнад кружног тока, бојим се да ће смањити видљивост?). Само да не усеру нешто и ту.
 
Što se tiče Autokomande, jedino što sam pronašao je ovo:

ump%205.jpg


E sad, da li je to usvojeno, ja ne znam. Ako je suditi po "petlji" kod hipodroma, i ovo je daleko od konačnog rešenja.
 
Kod hipodroma nemamo petlju, vec denivelisanu semaforizovanu raskrsnicu, to smo vec davno utvrdili. Sto se tice dva putica ka BB, sire nam nije ni potrebno, jer od pristupnih rampi do Sumarskog fakulteta i imate putic koji ne moze ni primiti znacajniji saobracaj. Tako da mislim da je najbolje zavrsiti nadvoznjak do sumarskog koji je predvidjen od denivelisane raskrsnice hipodrom...
 
stranac":2ia0pv29 je napisao(la):
Ali oni imaju novac i nekorumpiranu vlast.
China's anti-corruption watchdog has said that 106,000 officials were found guilty of corruption in 2009, an increase of 2.5% on the year before.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/8448059.stm

_______________________________________________________________________________________________________________________
For 2008, China was ranked 72 of 179 countries in Transparency International's Corruption Perceptions Index. Means of corruption include graft, bribery, embezzlement, backdoor deals, nepotism, patronage, and statistical falsification.
http://en.wikipedia.org/wiki/Corruption_in_the_People's_Republic_of_China




2009 Kina je bila 79, a Srbija 83.
Znači korupcija im je kao kod nas.
 
Vrh