Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 139 20,7%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,5%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 351 52,2%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    672
Sta mislite o peticiji (ima samo medijski znacaj) protiv izgradnje Nacionalnog stadiona?
I umesto toga reći sto je čovek i rekao na početku, JNA ili Marakanu da sruše ili dorade?
Pokreni peticiju. Samo pazi da se tesko ne razocaras kada vidis koliko si potpisa sakupio. Ustvari, znas ti i sada koliko ces sakupiti, zato i ne pokreces peticiju.
 
Narod zeli taj stadion. Ludacki, strasno. Vec deset godina mastaju o danu kada ce slusati govore svog ludog Vodje na tom stadionu.
A i dobri ljudi koji su kupili zemljiste na kome ce biti Stadion.
Imaju i oni svoje snove....
Slažem se.

Kad smo kod lokacije stadiona, gde će on da bude tačno? Nije Vučić vođa, nego se svi s njim zezaju, nemoguće je da nisu pametni oko toga, ali zato oko ostalih stvari poput ove nisu pametni.

Oko ostalih stvari, u suštini da, narod želi stadion, kao nekad Rimljani gladijatore i prosipanja krvi. Užasno.
Svakako ovako dobijemo stadion, pa možda bude služio nečemu, umesto da te pare sve strpa vlast u svoj džep.

@DraganSt, da li si ti prorok i čitaš misli?
Ne, peticija ne bi Isla preko kreni-promeni ni iz Srbije, ne pokrećem je jer u ovom trenutku nemam vremena za to i plašim se odmazde totalitarizma ovde, a treće išla bi ona vrlo lako i stvorila pritisak, samo što bi stvorila i peticiju za stadion, tako da u neku ruku ironija tvoja može da bude u pravu, ali i ne.

Nego, pošto si prorok, da li je negde objavljena lokacija stadiona, potez?
 
Тачно ће да буде уз нови аутопут кад се пређе Сава са десне стране код петље где ће бити искључење за нову магистралу Сурчин-НБГ, њива југозападно од Сурчина.
 
Ja ne mogu da razumem odakle je dosla ideja o ovom projektu i ko je uopste vapio za tim da bi se sredstva tako olako opredelila za to.
Ako ovo nije samo mazanje ociju.
U gradu koji ima zastarelu putnu mrezu, zastarelu kanalizaciju, nedovrsenu autobusku stanicu, se gradi megalomanski projekat namenjen zabavi koje inace i nema kod nas.

Za 250 miliona moze da se prosiri vecina ulica koje bi ubrzale protok ljudi.
Moze da se uradi smt to auto puta.
Juzni bulevar do cvetka.
Cela Zicka ulica do Slavije.
Mogu da biraju sta ce.

Ali razumem da je stadion ipak nesto opipljivo sto obican narod moze da vidi i kaze kako se nesto uradilo, pogotovo kada je rec nacionalno u imenu, rodojublje na nivou. Ulice nemaju tu moc i narod ih uzima zdravo za gotovo i ne primecuje ih kad se izgrade.
 
Poslednja izmena:
@shadestudio ni ne pokusavaj da razumeš. Nego da pobegneš odavde i da evakuišeš celu familiju ili bar one ljude koji su ti bliski ako možeš.
Razumećeš ludilo, ali ćeš izgubiti vreme na to. O srpskom duhu i šta je on - danas - što reče moja prava Hrvatica strina davno - "od rata su svi postali odjednom veći Hrvati od mene", pa tako i ja imam utisak da su svi veći Srbi od mene koji sam isto pravi Srbin, bar kad se radi o tom genetskom. Ali i o tom duhovnom, Bože sačuvaj nas samo da ne bude rata, već doživljavamo reprizu devedesetih. Koga ovde briga za proširenja ulice... kad ni Surčinsku ne mogu da prošire zbog mafijaša koji su izašli na put.

Narod nikad nije bio u pravu, nego manjina, ali ko pita nas kao manjinu za ulice i to što je Vinogradska kojom će se dolaziti do tog nacionalnog stadiona hipotetičkog - ruinirana i u užasu?

Nije sve tako crno, doduše, bar nismo u ratu ni sa kim za sada. Mračnu istinu na stranu, veliki sam optimista, ali po pitanju Srbije, moraš da naučiš da živiš u ovom okruženju da bi mogao da funkcionišeš i tvoj mozak da prihvati neke stvari, da se izoluješ od okruženja. Pitanje je da li to možeš, ne ti, nego svi mi koji razmišljamo slično ili je bolje otići i kupiti za jedan evro kuću u Španiji ili Francuskoj, renovirati je i raditi tamo nešto, a meni deluje to mnogo bolje, ali nosi sa sobom i mnogo rizika.
U svakom slučaju, kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin, jer mi smo ovde stranci, tj. da u svoje ime pišem iako sam još da bude ironija veća čistokrvni Srbin ako se srpstvo meri po tome među ovim Srbima što im alarm skoči kad čuju "nacionalno".

@Дошљак, hvala puno. To bi trebalo negde ka Jakovu onda, ne ona originalna lokacija ispod Surčinske pijace. Ali definitivno neće biti na Novom Beogradu?
Nisam kupio zemlju da se obogatim, nego znam ljude koji su vlasnici zemlje, zbog toga pitam.
Ja sam čuo informaciju da će biti na potezu Ševino polje, tačno unutar Novog Beograda na granici sa Surčinom od osobe čiji je supružnik fudbaler i u tim vodama je i to davno, još pre par godina dok se pričalo o tome da će sigurno biti ispod Surčinske pijace.
A skoro i pronašao informaciju za potez Ševino polje u komentarima nekih vesti jer je neko najavio u medijima da se neće graditi u Surčinu.
U svakom slučaju, ludnica i oko toga. Ako već grade, neka kažu koja je lokacija, mogu da daju malo i narodu da se obogati ako narod može da uradi nešto, a ne samo da čuvaju sve za svoje partijaše i oligarhiju.

Naravno, sam projekat je promašaj. Ali u neku ruku i dobar potencijalno što će vreme pokazati. Problem je što pitanja u fudbalu nisu rešena, pre neki dan Vučko reče da ne može država da nam bude kriva za neuspehe Zvezde i Partizana, a onda se setim da su oni u vlasništvu države. Kao i ti stadioni.

Mišljenja sam da je trebalo JNA ili Marakanu rekonstruisati i to minimalno, jer ne postoji opravdan razlog za gradnju na periferiji sa tim okolnostima. Hajde da nemamo ta dva stadiona, pa ok, ali mi tamo imamo dva stadiona, koje će da ruše sigurno i da prodaju investitorima i da namire sebe i svu tu oligarhiju koja broji desetine hiljada ljudi i onda nama pričaju o nekom Beograd projektu, kao i ovaj Beograd na Vodi što je.
 
Можда сам се лоше изразио, у суштини јесте испод пијаце у Сурчину.

rKpk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTkdRN01EQV8vY2Y2NGVkZjYyMzdlMjgyMDA5ZDU0ZDM4Y2YwODY1ZGIuanBlZ5KTAs0CQgCTAs0CQgCBoTAB

Мени је искрено све ово на дугом штапу, имамо десетину старијих пројеката који су још увек у фази планирања, плус криза која је сад изазвала поскупљење градње.
 
Prepisano samo od Orbana... On je bar bio dobar u sportu, a ovaj nas je samo obesni navijac. cc @MC_ samo za prave fanove! Iz ovog clanka isto vidim da su bukvalno ogromne arene zavrsavane za 50-70 miliona evra, koliko oni tacno planiraju da se ugrade ovde?!
 
Poslednja izmena:
Prepisano samo od Orbana... On je bar bio dobar u sportu, a ovaj nas je samo obesni navijac. cc @MC_ samo za prave fanove! Iz ovog clanka isto vidim da su bukvalno ogromne arene zavrsavane za 50-70 miliona evra, koliko oni tacno planiraju da se ugrade ovde?!
Ugradice se makasimalno.
To je sigurno.
Narod je spreman da im to omoguci.
 
@Дошљак, hvala.

Pa da, taj potez, tako sam i ja zamislio dok si opisivao, nije tacno ta lokacija, ali to je to. Bitno mi je da nije na Novom Beogradu i da ovo mediji sto plasiraju sada nije tacno, ili ta informacija koju sam cuo da isto nije tacna.

Ne brini se, ne trose oni njihove ili njihove ukradene pare, nego od svih ljudi. Imamo situaciju gde nam vecina stanovnistva razmislja po principu - "ako je narod gladan, bacite im kolace da jedu".
 
Recimo hipotetički da bude i para i volje i mogućnosti da se ovo izgradi. Šta se onda dešava sa ''starim'' Sajmom?
 
Recimo hipotetički da bude i para i volje i mogućnosti da se ovo izgradi. Šta se onda dešava sa ''starim'' Sajmom?
Gle čuda...najveći lobisti da Beograd dobije ovu dugogodišnju bukagiju u vidu ovog preskupog Expo-a su upravo Arapi.
Hala 1 svakako može da ostane neki nor promotivni štand za BNV
 
Pa da, iza ekstravagantnih, često bahatih (zbrzanih) i nepromišljenih građevinskih projekata obično stoje Arapi.

Ipak je to kultura koja bi da pravi i onaj ''linijski grad'' jer imaju viška para manjak mozga i struke (domaće).
 
Bio sam na Ekspu u Dubaiju, fascinantno je to tamo bilo, ali mi, niti ćemo moći na istom nivou to da napravimo, niti nam treba sajam u Surčinu, niti seljenje gradskih funkcija u neki naš 'Dubai South'...

Baš smo mi neki emirat.
 
Recimo hipotetički da bude i para i volje i mogućnosti da se ovo izgradi. Šta se onda dešava sa ''starim'' Sajmom?

хале 5, 10 и 11 могу да се адаптирају да буду у потпуности спортске дворане. хале 1-4 могу да се искористе за било шта. мада ја не бих ништа дирао око њих, нека остану сајам
 
Vrh