Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 345 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    664
E jbg. XD Pa koji ce nam onda novi stadion?

Msm ionako su sve to ista drzavna posla i istei drzavni vlasnici. Zvezda, Partizan, reprezentacija... sve mu to dodje isto maltene.
 
Crvena Zvezda je vlasnik velikog dela zemlje oko autokomande, samim tim ne moze niko da tera nikog odatle. Ovaj stadion se pravi iksljucivo za reprezentaciju, koncerte, evropska neka takmicenja, razni dogadjaji takodje tu mogu biti, finale kupa Srbije... Takodje od skoro i FK Partizan je vlasnik svog stadiona postao sto je bilo i posteno. Plan Zvezde u narednom periodu ce biti mozda eventualno izmestanje trening kampa i kompletne infrastrukture po modelu Real Madrida. Terzic je vec pominjao da je klub blizu odluke da kupi neku zemlju na autoputu ne znam se tacno gde. Ali Marakana bi se rekonstruisala i sadrzaj okolo bi se dao u poslovni prostor izdao bi se i od toga bi klub imao velike prihode, a ne samo rashode kao sada. Takodje stadion bi se rekonstruisao mozda cak i novi napravio naravno na istom mestu. Ostavimo se lupetanja o nekom teranju. sa autokomande. To sto nekog ne zanima fudbal i nije u materiji ne znaci da treba bas da prica nerealne stvari. Covek izjavi da kao da je nasa drzava zakazala u cetvrtak mec, a cela evropa igra sredom ligu sampiona, cetvrtkom ligu evrope.
 
Нема разлога да постоји посебан стадион за репрезентацију, јер репрезенатација треба да игра и у другим градовима Србије. Познато ми је да Енглези играју све утакмице у Лондону и Французи у Паризу... И, шта онда? Ми већ 110 година не радимо тако, и то је то. Уосталом, граде се ти стадиончићи по Србији и много је боље да имамо 7.000 гледалаца у Лесковцу, него 5.000 на Маракани... или у Сурчин Пољу.

Погледати шта је урадио Португал - реизградио стадионе Бенфике и Спортинга, од пре рата постојећи Национални оставио по страни. Саградити у Београду атлетски стадион за 20.000 гледалаца, да монтажним трибинама може да се прошири на 40.000, за велико такмичење. Са клубовима и уз помоћ грађевинског земљишта којим располажу обновити објекте на постојећим локацијама. И то би било то.
 
Znam da ponekad kritikujem ovaj stadion kao bacanje para i bavljenje glupostima u vreme velikih kriza. Ali kada vidim gužvetine i redine koje se prave na Autokomandi i 2 km oko nje svaki put kada su utakmice, a sa njima uvek i poneka grupa majmuna koji se huliganišu ili prosto arlauču dok prolaze ulicama... počnem da podržavam ideju o izgradnji novog stadiona u Tri lepe, samo da se maknu više odavde.

the-office-steve-carell.gif


Mislim, i dalje bi to bile pare bačene na gluposti, samo što sam počeo da uviđam da bi bila i poneka korist. Da je sreće pa da sve stadione isteraju na periferije.

Usput, ne znam koliki bolid neko treba da bude da za prošli četvrtak, dan pred praznik, kada se zna da će biti neopisive gužve (zbog mnogih koji idu kućama ili na kratke odmore) da se tada zakažu dve utakmice na dva rivalska stadiona dva rivalska kluba na Autokomandi. Mislim naravno na Zvezdu i Partizan, a protiv koga su igrali tada pogledao sam, ali sam zaboravio i baš me briga da tražim opet. Znam samo da je bio četvrtak popodne, grad prepun i preopterećen, a ovi gomilaju pavijane tamo po stadionima i okolnim ulicama, ne bi li se situacija us**la još malo.
A vidi se da si juce dosao u Bg, smetaju ti beogradska deca sto kako kazes arlaucu grupa majmuna i slicno. Ti se vise za autokomandu u staklu da pijes pice u nekom trznom centru. Beograd 70tih je prevazidjen.
 
E jbg. XD Pa koji ce nam onda novi stadion?

Msm ionako su sve to ista drzavna posla i istei drzavni vlasnici. Zvezda, Partizan, reprezentacija... sve mu to dodje isto maltene.
Pa upravo...a da čak uspeš u toj misiji da proteraš blizance kod silosa (što kaže Vlogzila) zar misliš da bi na lokacijama JNA i Rajka ostala poljana? Verovatno bi se gradio neki shopping mall(tm) koji bi generisao još veću gužvu na komandi ali svakodnevno.
 
Treba celu Srbiju naseliti u Beograd. Mali je Bg za Srbiju, treba da se spoji sa Rumom. Mi smo mega, giga, tera velikani. Veliki smo narod sa velikim vođom na čelu. Bićemo najjači u regionu...

U stvari, nova praonica para. Grade se stanovi koji će koštati kao oni u BGD na vodi. Ko zna čije je to zemljište, koliko će para država dati da bi neko gradio stanove. Novi skorojevići, nove bembare, novi audijaji... Samo bahato Srbi, mi smo bogati kao Švica.

Nema ništa od decentralizacije Srbije, samo Beograd. Bedna smo i jadna država.
 
Децентрализација неиде у прилог клепању пара. Зато и нема нормалног воза између Бг и Панчева, Смедерева, Пожаревца и Младеновца нпр. пошто би то смањило исељавање у Бгд.
 
Sramota....

Ne bi bilo pogrešno da ova fotografija bude nova zastava Srbije....prava slika stanja u zemlji...kakvi orlovi, ocila i trobojke...

Мислим да не треба расипати енергију. Зар би пројекат Националног стадиона био бољи, рационалнији, прихватљивији да сија на фасади Куле "Београд", или да је изложен у атријуму неког музеја?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ozu
Oplavesmo ovde od pričanja da urbanistički planovi, a naročito ovi koje finansiramo svi, ne smeju da budu izloženi u podrumu gradske uprave.
Nebrojeno puta se desilo da ne pristignu primedbe na ranim javnim uvidima jer su planovi bili postavljeni upravo u tom podrumu, a ko u njega nije silazio ima sreće. Sve je nagomilano, bez ikakvog reda natrpani panoi i registratori sa planovima na stolove i klupe koji se raspadaju (Pa sad ti kopaj šta je PDR za Višnjicu, a šta plan za stadion). Laik u tom okruženju jedva da ima priliku da mu stručno lice objasni sadržinu plana i stručne termine jer grad honorarno angažuje penzose iz zavoda za urbanizam i srodnih ustanova, koji tu budu na par sati nedeljno i eventualno ako se potrefite sa njima možete da dobijete objašnjenje, a ako želite da vam plan "odbrani" obrađivač tog istog plana morate da se pripremite na rezervaciju termina i natezanje oko toga jer vi ste tu zbog njih a ne obrnuto. Niko ne kaže da treba svetleći plan okačiti na kulu Beograd, ali da mora da bude pristupačnije - mora.
 
Мислим да не треба расипати енергију. Зар би пројекат Националног стадиона био бољи, рационалнији, прихватљивији да сија на фасади Куле "Београд", или да је изложен у атријуму неког музеја?
Ne. Nego...bilo bi mnogo bolje da ti pre ulaganja 900mil u nešto što nam ne treba ...prvo kupiš novu stolicu npr za ove prostorije gde se diskutuje o ključnim gradskim urbaništičkim projektima koji utču na život svih građana.
 
Laik u tom okruženju jedva da ima priliku da mu stručno lice objasni sadržinu plana i stručne termine…
Сачувај боже да браним подрум и распаднуту столицу, али да се разумемо око једне ствари - нигде на свету не обарају мегаломанске популистичке пројекте лаици појединци који уђу у салу и кажу “не ваља вам ово”. То је посао за опозицију која је код нас и на претходним изборима покупила милионе гласова и има стотине људи на плати (из нашег буџета), то је посао за грађанска удружења која ће да дођу до пројекта и у бунару, а не камоли у подруму.

Кад будемо имали зрелу политичку алтернативу која не замајава свет причом о рушењу нових споменика, него истински гледа у будућност и има о њој јасну визију, биће потпуно свеједно где је власт окачила пројекат.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Ris
Vrh