Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 346 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    665
Sve što postoji u savremenom svetu došlo od njih

Твоје мишљење, са којим се добрим делом не слажем.


Заводљивији је интернационализам из програма 1. и 2. Интернационале, али човек изгледа није доспео на ту разину еволуције..
Уосталом зар тим следом није национализам преферирати клуб своје нације, зашто не Сент Паули рецимо..?

Calcio Fiorentino је древна италијанска игра, како су ми сами говорили, ако не лажу Латини.

Да и навијачи су УДБа, сетимо се СДГ..
 
Poslednja izmena:
E, pa, i vođe 1. internacionale su u nekom trenutku izbegle u London, pa onda u Ameriku.

Naravno da je navijačka mafija Udba.

Nije meni ni do čeg drugog stalo, koliko da ne nayebemo kao nekoliko puta u bližoj prošlosti; jerbo se pribojavam da bismo mogli nayebati trayno.
 
Ха, ха, ха, како који, како који..

Што би можда, али само можда, било и лековито.
 
Možda je tako zadnjih 5-6 godina, otkako je ceo grad postao automobilsko vašarište. Ali ranije, kad sam redovno prolazio kroz taj bulevar, nije bilo tako.

Ovo samo potvrđuje da Naprdni talog ne zanima rešavanje parking i saobraćajnih problema, i da namerno i svesno puštaju da grad postane baruština puna automobilčina zato što je to jeftin populistički potez. Jer kada bi tu počeo da se zavodi red, hiljade volina za volanom bi prestale da glasaju za njih.
 
Da, jedino što je sve što postoji u savremenom svetu došlo od njih, pa su čak i alpsko skijanje u Švajcarskoj ustanovili - Britanci.

Smara više taj kominternovski nacional-šovinizam.

Čerčil je car, Broza su doveli Sovjeti. Duga iz osamdesetih je glasilo Udbe, kao i Informer.

Uostalom, ova tema je fudbalska, a to sigurno nije došlo iz drevne Kine i Indije.
Ja koliko znam, pavijanisanje a i komercijalizacija fudbala potekli su iz Engleske. Tamo negde 1960ih, kad se nakotilo previše primitivne radničke klase ljute što su oni i njihovi preci stotinama godina rmbačili i umirali gradeći Titanike i Olimpike za aristokratiju a ovi im se ''zahvaljivali'' šaljući ih u rat. I onda kad je počela da raste ta svest, kad je stasala radnička marva iz UK rođena posle WW2, sav taj bes i pavijanisanje kanalisali su, između ostalog, u fudbal. Jer kao i svi drugi navijači i fanatici, sem posla, nisu imali ništa drugo u životu. Pa su od fudbala i klubova sebi napravili novu religiju, novo društvo, novi smisao života... Jer da nisu imali taj fudbal i pivčugu tih sumornih 1960ih i 1970ih, jedino što bi preostalo nekom propalitetu u Liverpulu, Belfastu ili slum-ovima Londona bi bilo da se rokne kad vidi gde i kako živi. Pa su onda napravili sebi smisao postojanja od usranog jurenja za loptom. :D

Onda su posle druge zemlje videle snagu i potencijal tog primitivizma, ali fanatičnog primitivizma, i prekopirali recepte na svoje propalitete i svoje ''klubove''.
Tako je bilo i ovde 80ih, i sa crveno-belom, i crno-belom, i plavo-belom i sa svim drugim fudbalskim govnarijama od uprava. Sve su to posle postale privatne vojske.


I Вожд je u pravu, pored huliganske degeneracije, (preterana) komercijalizacija sportova jeste potekla iz Britanije i SAD. Zato ni ne pratim većinu tih njesra. Radije biram da odigram nešto od toga, nego da pratim i gledam. Radije ću sa ortacima da uzmem i odigram nešto s loptom, pa makar ispao kao slon u staklarskoj radnji, nego da gledam taj sport na TVu ili stadionu. J' mi se baš hoće li ove godine titulu ovog i onog kupa odneti Arsenal naspram prošle gde je bio, bm li ga, Juventus, lupam... A ako i gledam nešto od sportova, više cenim kad vidim dobar ulični fudbal, basket ili street hokej meč, nego neke tamo dopingovane iskomercijalizovane izreklamirane isfurane NBAove, NFL, UEFA i slične papazjanije za hipnotisanje širokih narodnih masa bez pametnijih posla u životu.


Mnogo više i pomnije pratim međunarodnu utakmicu geopolitike. Od koje mi bukvalno zavisi deo sudbine, na 100 raznih načina. I dok se u svetu svi ježe kad vide krize koje su nam se nagomilale, a uz to se neki pribojavaju i Trećeg svetskog rata, naprdne budаle misle da ono što je najpotrebnije narodu u ovim momentima je - praćenje nameštenih isfuranih utakmica na novom, preskupom i precenjenom stadionu. Ali dobro. Očigledno ovaca i dalje ima više nego dovoljno, čim se to postavlja kao prioritetni projekat i izdatak...
 
Poslednja izmena:
Pa zato što je bila vest da se nastavlja sa radom na debilnom projektu 43. fudbalskog stadiona. U vreme kad svet upada u novi hladni rat. Kad imamo krize sa energetikom i sirovinama. I krizu sa ekonomskim posledicama Kovida. A na sve to, ovde u Srbiji, dodatnu krizu koju su napravili nestručni naprdni kadrovi iz pečenjara i skembali elemente energetskog sistema, i krizu sa sve većim državnim dugom nastalim da bi se izbegle restrikcije struje pred izbore.

I naprdni talog odluči da u jeku svih tih dešavanja, ono što je potrebno narodu, je... novi fudbalski stadion od 500 miliona evra. Dajte narodu leba i igara...
A neki bi rekli i - ''Dont look up''...
 
Poslednja izmena:
У садашњим околностима, мислим да неће бити градње овог објекта. То је добра страна светског рата.
Ево један академски рад на ту тему, коме је занимљиво да се тиме бави
Одличан текст, углавном је све ту. "Убиј, закољи...!", а коментатор хвали атмосферу, то је та слика. "Остатак" света ипак није толико рђав и ЛИЦЕМЕРАН (?!) - у Паризу су нпр. још већи и опаснији олош од тога избацили са стадиона; на неко време су се били одрекли "атмосфере". Свет помало и напредује, нису баш све стране "комерцијализације" и "конзумеризације" лоше - па какав год да су Корчуланска школа, Праксисовци и понеки блесави монах на ту тему заузели став - а ми би требало да престанемо да се свађамо са самима собом и да смогнемо снаге да ово парче земље цивилизујемо колико је потребно. Код насу организовани навијачи - тумачи савремене политичке историје, креатори односа са суседним државама, талибанизатори и паравојска. Малу смо им улогу дали!
 
Poslednja izmena:
Реално, баш је овај клубашки београдски јад аргумент више против тог стадиона - репрезентација у овом тренутку уопште не треба да игра у Београду. У Ниш би си стадион био пун.

Али добро, Пикси гура ту причу од почетка, Вучић га је и поставио за селектора и то је и очекивано.
 
Podržavam svaku inicjativu da se najveća fudbalska dešavanja iz Beograda premeste u neke druge gradove.
jack-sparrow-shoo.gif
 
P.S.
Naravno da su Beogradjani krivi sto su srpski sportisti (najvise fudbaleri) sve gori a fudbal u globalu sve ispuvaniji.
 
Srpski fudbaleri su nikad bolji. Kriv je bolestan doživljaj klubaštva, još jedna od ovdašnjih deformacija.
 
Video sam što su nikad bolji kad sam posle 10 godina ponovo odgledao svoju jednom-u-deset-godina utakmicu Norveška - Srbija. Pogotovu kad su bili penali. Dežurni izgovor i opravdanje je, kao i uvek, bilo da su krivi Beograđani što nisu došli da jače navijaju i urlaju i gledaju pomeranje lopte levo desno. Inače da jesu, ovi bi možda bili i svetski prvaci.


Inače, zasićivanje trivijalnim stvarima kao što su fudbal nije deformacija. Ispuvalo se to odavno. A i ljudi mic po mic, puževim tempom ali sigurno, evoluiraju i uviđaju da im pobeda njihovog (mislim... ''njihovog''...) tima ili reprezentacije u igri koja se odigra pa se resetuje ispočetka, neće ništa promeniti. Ni u životu ni u društvu.
 
Bile su dve utakmice i dve pobede posle toga.

Nisu ljudi "zasićeni fudbalom" - na utakmici Zvezda-Voždovac pre 10 dana je bilo 43.000 ljudi - nešto drugo je u pitanju (nismo mi nešto mnogo ni patrioti, ali to je kompleksna tema).
 
Ja sam Beograđanin. Niko ne kmeči nad Beograđanima. Ljudi ima na Zvezdi, nema na reprezentaciji. A plan je da se za reprezentaciju pravi zaseban stadion. Nad tom činjenicom se "kmeči", ako se to tako može reći.
 
De se ne kmeci, pa kad su pukli od Norveske svi su kmecali da je zbog slabog odziva Beogradjana.

Kmecao je Piksi, kmecao je onaj fudbaler, kmecali su komentatori vesti. Jer mora neko da bude kriv za njihov neuspeh i za to sto se igra sama po sebi ispuvala.


Inace, kad su bile te dve pobede posle, osetio sam da sam bolje spavao tih noci. A i kupovna moc mi je porasla. I guzve u prevozu su splasnule.
 
Najveći problem je FSS koji je u službi politike i menadžera. Nema tu ni malo sportskog duha pa se ljudima jednostavno zgadilo da gledaju sve to.
Posećenost sigurno neće biti veća na nekoj njivi iza Surčina, ako nam je ovakvo stanje u fudbalu.
 
Poslednja izmena:
Најмањи проблем у репрезентацији је тај што немамо национални стадион. Такође, није ни проблем тај што репрезентација игра у Београду. Стога, премештање у неки други град није ни решење. Проблем репрезентације је маркетинг, тачније један од елемената маркетинга - промоција. Репрезентација је неким својим поступцима у недалекој прошлости (свађање играча, отпуштање тренера, и генерално мафија у савезу) изневерила поверње навијача. Тај проблем може да се реши једном свеобухватном кампањом којом би се поправио имиџ репрезентације. Е сад, зашто се то не дешава? Разлог је исти као код сваке државне институције која лоше послује. Погледајте само чија жена је директор маркетинга ФСС-а.
 
U Nisu bi to bila glavna zanimacija na pocetku, posle bi doslo do zasicenja sto je normalno i u ljudskoj prirodi i to se desilo u Beogradu.

Dacu vam primer. Dosli mi neki gosti iz inostranstva i hoce na Srbija-Norveska.

Parking nema. Ja bih tu vec odustao, ali njima sad prvi put pa zanimljivo.

Blagajna guzva i red od 200 metara. I to za utakmicu gde su se posle svi zalili na malu posetu, sta bi bilo da je bilo 30k ljudi?

Kupuju se karte od tapkarosa, ja bih vec davno odleprsao, ali presli ljudi toliki put, a i hoce Halanda da vide.

Stoji se u redu sto godina da se udje.

I tako oni i ja zavrsismo na utakmici, ali da idemo na Sloveniju koja je isto igrala na Marakani za par dana nam vise nije padalo na pamet.

Posle guzva i haos da se probije do mesta gde smo parkirali.

Ne mozemo ocekivati da ovde postoji 50k fanatika koji ce kroz ovo da prolaze svako malo za neku bezveze utakmicu.

Stadion treba da bude kao trzni centar, da ima gde da se parkira i lako udje i izadje i boravi na uredjenom prostoru.

Ne moze se ocekivati od ljudi da im se zivot vrti oko reprezentacije. To treba da bude fazon, vikend je, visis negde po gradu pa skoknes na tekmu, lako dodjes, lako se parkiras, lako udjes, odgledas, lako izadjes i odes kuci ili gde god.
 
Проблем је само што предложена локација националног стадиона није погодна за то. Идеално место за национални стадион је био Савски амфитеатар, уз постојање ТЦ Галерије. Али та прилика је пропуштена због алавости на зараду.
 
Ne moze se ocekivati od ljudi da im se zivot vrti oko reprezentacije.
Al što je najluđe, mnogim paćenicima u Srbiji se život zaista i vrti oko fudbala, pa i te reprezentacije. Ovde je fudbal sve. Fudbal is love, fudbal is life. Pa ipak, čak i sa takvim statusom i popularnošću, očigledno je da ove skorašnje utakmice nisu privukle ni zadovoljavajuć broj gledalaca, a kamoli impresivan. Ja da sam na mestu ljudi u tom svetu i biznisu, stavio bih prst na čelo i počeo da se pitam u čemu je problem, da li možda problem u nama (svetu fudbala), u igri, u mafijašenju, u zasićenju, u repeticiji...

Ali ko će da se bavi time, to je bre zaebano, iziskuje mentalni i intelektualni napor, a svi znamo da ljudima u svetu fudbala to nije jača strana. Zato, šta ćemo, kako ćemo...?
Pa prosto! Dobri stari recept - okrivi Beograđane! :bubanj:

Piksi:
Pomerač lopte:
Komentatori:
 
Vrh