Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 346 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    665
јој тркачке стезе. када их неко помене, само се сетим Берановаца у Краљеву и како та стаза пропада већ годинама. иначе, могао би неки дил да се направи са САТ-ом па да се НАВАК стаза унапреди и да се користи за ауто-мото трке
 
Да направимо ми једну у Добановцима :lol: па ће да одржава Паркинг сервис.

Ево, и ја ћу својих 95 коња да одем да тестирам, обећавам.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839467#p839467:2ke37k9h je napisao(la):
Пантограф » Sre Apr 07, 2021 1:24 pm[/url]":2ke37k9h]У принципу, због те шкрталачке логике, на путу сам да подржим свакога ко овде нешто гради, а то раније нисам радио. Ако би се градило одједном пет стадиона - врх.

Nisam uspio da skontam ko ce da gradi taj stadion? Mislim odakle ce da se finansira? Ako je privatan novac onda nema veze, ako je iz drzavnog budzeta ili kredita onda ne mogu da se slozim sa time (ajde da je neki sport gdje su Srbi kao narod uspjesni, ali u tom prokletom fudbalu svake godine sve gori a ima mjesta u Beogradu kao i u citavoj drzavi gdje ljudi nemaju kanalizaciju i pustaju govna u rijeke, niti modernu bolnicu i univerzitet pa mislim da moze stadio sakecati jos nekoliko godina). Samo za sumu sam cuo i to neki kazu 250mil a neki 500mil, ko ce ga znati. U zavisnosti od izvora finansija zavisi i moje misljenje prema stadionu, dakle ne radi se o skrtalackoj logici nego o prioritetima - to sto zeli Vucic da sagradi svoj imperij i da predstavi Srbiju kao neku mini silu na Balkanu to je OK ali kuca se pravi od temelja a ne od krova.
 
Веруј ми, да ми је једнако мука и од приче о "приоритетима". Ето, предеседници Русије и Кине, као и Пентагон и начелник француског ђенералштаба последњих месеци рекли су, сасвим јасно, да расте опасност од глобалног сукоба великих размера. И, шта је онда "приоритет"? Канализација у Овчи? Колико би вас подржало ратне кредите и озбиљно наоружавање у кратком року? Реда величине 15 милијарди евра. Са нестрпљењем чекам твитер заједницу да каже како би она у светски рат у униформама М89, "јер децу лечимо СМС-порукама". Мора да буде логичка грешка, не може "демократска јавност" без њих. Увек ће некоме да смета.

Иначе, гледе приоритета, мора се признати да се штошта у Србији тренутно гради, или да је најављено да ће се градити и наш проблем није обим инвестиција, него организација, тј. менаџмент. А да поставиш професионални менаџмент на чело државе - дакле, из корпорације, а не из политичке странке - све би другачије радили од политичара, и твитерашка јавност би се силно разочарала: зато би просечна плата била дупло већа и било би више пара за све приоритете.
 
Србија може да потроши 800 милијарди евра на наоружавање и даље не би направило никакву практичну разлику докле год је окружена Нато пактом. Нема ко да је нападне осим њега на континенту а нема ни начина да се одбрани од њега ни са буџетом од 800 милијарди тако да је то поређење потпуно промашено.

Што се тиче овога апсолутно стоји да није никакав приоритет нити постоји разлог зашто би био. Буквално једини разлог зашто се ово уопште финансира/толерише је зато што људи са одређеним утицајем у Србији воле фудбал. Да воле уметничко клизање градило би се професионално клизалиште од 200 милиона евра само да удовољи њиховом хиру а економска/друштвена корист би била на истом нивоу. Заправо чак и много већа јер ми немамо већ 2 велика клизалишта за уметничко клизање док имамо 2 сасвим добра стадиона за шутирање лопте.
 
Е, да, ко што се у Петрограду није изградио фудбалски стадион од 600 милиона евра, него мега арена за уметничко клизање... с обзиром на традицију лењинградске школе уметничког клизања, је л`.

Србија нема "два сасвим добра стадиона", има две руине, од којих је једна, стадион Партизана, вишекратно била предмет спрдње и међународног исмевања. Треба свакако да има боље стадионе, јер их свака земља, укључујући Северну Македонију и Албанију, има. Ако ме ко пита да ли је то "приоритет" - јесте, ето.
 
Ne mogu sa time da se slozim nikako jer mi djeluje nelogicno ali naravno postujem vase misljenje. Ja ne placam porez u Srbiji pa necu ni stadion otplacivati tako da nemam pravo da se zalim ali ponekad upadnem u neku temu i kazem sta mislim. :)
 
u ova pandemijska vremena smo naucili i uvideli mnogo toga.. recimo koliko nama u stvari fali jedno obicno more. more imaju cak i bosanci, imaju albanci, imaju i oni nesretni bugari nekakvo drljavo morence.. a mi nista, ada i srebrno jezero, mutno, plitko, neslano

u tom smislu ja bih zaista pre i radije podrzao izgradnju nacionalnog mora, taman moze da posluzi i kao barijera kad krene taj sledeci veliki rat a u medjuvremenu cemo da se pracakamo u svom moretu
 
ima ponto. ima i ne dva nego bar 5 stadiona. imamo trenutno i tri glavne zeleznicke stanice, par autobuskih, imamo za sada samo jedan aerodrom al kako cujem bice ih uskoro bar tri.. uz sve to "beogradsko more" je ispod potrebnih kapaciteta te je zaista nepohodno sto pre poceti sa apgrejdom na makar nacionalni nivo, ako ne i na kontinentalni.. inace nam sinhrono plivanje, hrkljus i picigena odose u vraziju mater
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839717#p839717:2a3rccte je napisao(la):
Пантограф » Чет Апр 08, 2021 11:16 am[/url]":2a3rccte]Е, да, ко што се у Петрограду није изградио фудбалски стадион од 600 милиона евра, него мега арена за уметничко клизање... с обзиром на традицију лењинградске школе уметничког клизања, је л`.

Србија нема "два сасвим добра стадиона", има две руине, од којих је једна, стадион Партизана, вишекратно била предмет спрдње и међународног исмевања. Треба свакако да има боље стадионе, јер их свака земља, укључујући Северну Македонију и Албанију, има. Ако ме ко пита да ли је то "приоритет" - јесте, ето.

Није приоритет и неће бити приоритет докле год у Србији буде и једно једино насеље без решене канализације. Није ме брига да ли ти или Вучић волите да гледате шутирање лопте и да ли су вам 2 стадиона довољна за то или хоћете 3 да би се такмичили са Албанцима у тој вашој забави, канализација и слична инфраструктура је национални приоритет и то далеко већи од 3. стадиона за ваш спорт
 
Sto se stadiona tice, dobro si rekao mi imamo dva dobra stadiona za sutiranje lopte, ali mi necemo dobro, nego vrhunsko, i mi ne sutiramo loptu, mi ce mo biti medju prvima.
 
@Kailan
dodao buh i gradova i naselja kojima iz cesmi tece smrdljiva zamucena voda...(Opštine samo iz Vojvodine čiji vodovodi su neispravni i mikrobiološki i fizičko-hemijski su Mali Iđoš, Subotica, Kula, Crvenka, Titel, Bač, Srbobran, Žabalj, Kikinda, Novi Kneževac, Čoka, Kanjiža, Zrenjanin, Novi Bečej, Nova Crnja, Alibunar, Bela Crkva, Kovačica, Plandište, Šid i Stara Pazova)
cista voda za pice u Srbiji treba da je nacionalni interes a ne stadion za drndanje lopte.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839767#p839767:2yu54xoh je napisao(la):
Kailan » 08 Apr 2021 12:06 pm[/url]":2yu54xoh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839717#p839717:2yu54xoh je napisao(la):
Пантограф » Чет Апр 08, 2021 11:16 am[/url]":2yu54xoh]Е, да, ко што се у Петрограду није изградио фудбалски стадион од 600 милиона евра, него мега арена за уметничко клизање... с обзиром на традицију лењинградске школе уметничког клизања, је л`.

Србија нема "два сасвим добра стадиона", има две руине, од којих је једна, стадион Партизана, вишекратно била предмет спрдње и међународног исмевања. Треба свакако да има боље стадионе, јер их свака земља, укључујући Северну Македонију и Албанију, има. Ако ме ко пита да ли је то "приоритет" - јесте, ето.

Није приоритет и неће бити приоритет докле год у Србији буде и једно једино насеље без решене канализације. Није ме брига да ли ти или Вучић волите да гледате шутирање лопте и да ли су вам 2 стадиона довољна за то или хоћете 3 да би се такмичили са Албанцима у тој вашој забави, канализација и слична инфраструктура је национални приоритет и то далеко већи од 3. стадиона за ваш спорт
Гради се и канализација. За принцип да се не развија метропола док постоји иједно једино неразвијено насеље још нисам чуо, понајмање да се тако што гдегод примењује - знам да наша демагогија свашта може да склепа, али ћеш свакако размислити и схватити да је то неодрживо. Идеолошки, то би морала бити екстремна левица, готово Маоизам, али ја сам пролазио поред пекиншког Радничког стадиона који је подигнут педесетих.

Нисмо битни Вучић и ја - фудбал је најважнији спорт и најглобалнији културни феномен већ деценијама, откако је рокенрол пао. Свако на свету хоће да буде тео свега тога - ко не буде, биће, између осталог, сиромашнији. Хлеба и игара је једноставан принцип, и ко га не разуме, тешко може да влада, било где. И то је отприлике то.

Дакле, бар неколико квалитетних стадиона, као што ради Пешта.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839767#p839767:2muo8e1f je napisao(la):
Kailan » Čet Apr 08, 2021 12:06 pm[/url]":2muo8e1f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839717#p839717:2muo8e1f je napisao(la):
Пантограф » Чет Апр 08, 2021 11:16 am[/url]":2muo8e1f]Е, да, ко што се у Петрограду није изградио фудбалски стадион од 600 милиона евра, него мега арена за уметничко клизање... с обзиром на традицију лењинградске школе уметничког клизања, је л`.

Србија нема "два сасвим добра стадиона", има две руине, од којих је једна, стадион Партизана, вишекратно била предмет спрдње и међународног исмевања. Треба свакако да има боље стадионе, јер их свака земља, укључујући Северну Македонију и Албанију, има. Ако ме ко пита да ли је то "приоритет" - јесте, ето.

Није приоритет и неће бити приоритет докле год у Србији буде и једно једино насеље без решене канализације. Није ме брига да ли ти или Вучић волите да гледате шутирање лопте и да ли су вам 2 стадиона довољна за то или хоћете 3 да би се такмичили са Албанцима у тој вашој забави, канализација и слична инфраструктура је национални приоритет и то далеко већи од 3. стадиона за ваш спорт


Narod je spreman da pije blatnju vodu, ako moze da ima stadion.
To je cena ponosa koji je vecina psremna da plati.
 
нити ће наш коштати 250, нити ће њихов 60. али за разлику од овог нашег, њихов и има смисао, јер се ради стадион са дуплом функцијом. овај наш се гради без икакве функције
 
Suvišno je napisati bilo šta o ovome nakon ovih vesti.
Fudbal nema tradiciju na ovim prostorima, manite se 1991 i pre toga. Od tada smo rupa gora od Rumunije (koja je fudbalski naprednija od nas i imala veće uspehe) Fgde vrbuju mlade ljude u klanove i političke interese, pa vidite kakva im je budućnost - završe u mesari u delovima ako ne umru od droge. Perspektiva za omladinu kakva li je?! Super, gradimo stadion nacionalni - eto perspektive, motor omladinskoj politici.

Nek naprave nacionalni košarkaški stadion odbojkaški? Fudbal? Teniski? 3 no1, a i dalje užasno stanje?

Šta će nam i kome treba fudbalski stadion?
Narodu ne treba. Da bar imamo uspehe pa hajde, kao npr. Hrvatska. Vicešampion sveta! I 60 miliona im je dovoljno. Ma kakva crna Evropa, hajdemo svi na sto!
Sve to na stranu, nisam ja proevropski orijentisan, već patriotski, ali zna se šta se radi i kada i kako, ali ovo je zastrašujuće.

Rumuni su napravili nacionalni stadion, ok, imaju bolje rezultate, ali ne znam ni šta je njima trebalo kao sad baš? Bespotrebno, dočekuju teniske prvake na njemu.

Ovo ovde je sistemski uvek bilo ruina i biće uvek. Pobogu, pa mi živimo u jednopartijskom sistemu gde je zvanična i jedina opozicija par poslanika manjine u celoj skupštini. O čemu pričati dalje?
Niko nema volju da se zauzme za nešto, jer vidimo kako opozicionare dočekuju. Ovde Novak da se kandiduje protiv Vučića, izgubio bi.

Nego gde je lokacija ovoga tačna planirana da se vratimo vedrijim temama?
 
Kad vidiš da je 28% ljudi zaokružilo odgovore lude na respektnom forumu poput Beobilda, onda i neka se finansira od njihovih para. Odnosno, to pokazuje koja smo jama duhovna. Zamisli tek ishod ove ankete na Blicu?

I dalje se kriie lokacija ovoga i menja za javnost u novinama? Ima li neki insajder gde će definitivno biti?
 
Hvala, ali iz informacija u krugu fudbala priča je da će biti upravo na Novom Beogradu gde su sad stali radovi novog puta Novi Beograd - Surčin što znači da bi bio u Donjem polju na granici GO Surčin i GO Novi Beograd?
 
Jel se odmotava nesto oko nacionalnog stadiona? Spominju i tehnoloski park - cak je bila in neka vest ali ne moze nigde da se nađe konkretna informacija.
 
Има позиција станице БГ воза која се зове Национални стадион у плану детаљне регулације шинских система.
 
Vrh