Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 345 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    664
BOKTE ovi se uopšte ne šale :shock: :shock: :shock:
 

Prilozi

  • Snimak ekrana 2021-10-01 101446.jpg
    Snimak ekrana 2021-10-01 101446.jpg
    213 KB · Pregleda: 3.186
Naravno da se ne sale.
Kupili su zemljiste gde se stadion gradi.
Laka lova od poreskih obveznika.

A vecina se lozi na stadione.
 
A šta će biti sa stadionima CZ i Partizana kad/ako se ovo izgradi?
Možda glupo pitanje ali fudbalu posvećujem tipa 5 minuta godišnje, tako da ne informišem se o svemu ovome.
 
Mene više brine šta će biti sa Nacionalnim stadionom kada se izgradi.
 
"Srbija će dobiti Nacionalni stadion do 2025. godine"

Dragan Stojković Piksi govorio je o izgradnji Nacionalnog stadiona.
"Očekujem do 2025. godine da ga imamo. Razgovore koje sam imao sa relevantnim ljudima koji se bave tom tematikom, uverili su me da ćemo do 2024. godine, a ja kažem prihvatljive 2025, da napravimo i budemo ponosni na objekat te vrste".
https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti. ... id=1930814


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U potrazi za odgovorom na moje pitanje gore, o sudbini Humske i Marakane, prošetao sam po Guglu i naleteo na ovaj članak Telegrafa iz 2018:

---------------

Nacionalni stadion je dobra stvar i za klubove čiji stadioni ne ispunjavaju evrospke standarde, a igraju u evro-kupovima. Čukarički je, na primer, mogao da igra prva dva kola LE kod kuće, a za naredne je morao da prijavljuje Marakanu i JNA kao ''svoje''.

Radnički iz Niša i Spartak ove godine igraju Evropu, a nemaju uslove za to i moraće da idu ''van svog sela.'' Ne bi bilo iznenađenje da i Zvezda i partizan zaigraju na njemu. Vreme polako gazi stadione večitih, a UEFA i FIFA iz dana u dan pooštravaju kriterijume...

E, tu dolazimo i do potencijalnog problema za Zvezdu i Partizan koji će se istovremeno roditi sa izgradnjom Nacionalnog stadiona!

Problem zvani - nema više para od FSS! Jer, večiti su godinama unazad konstantno dobijali određena novčana sredstva kako bi se stadioni ''našminkali'' za potrebe nacionalnog tima.

Setite se nove trave u Humskoj, reflektora na Marakani, ali i svih onih najava koje su stizale od strane FSS i koje su bile vezane za renoviranje dva najveća srpska stadiona.

Ideja Saveza je bila i ta da se novac uloži u Marakanu i stadion u Humskoj i da se ta dva stadiona u potpunosti ''opreme'' po UEFA standardima. To je podrazumevalo nove: teren, rasvetu, svlačionice, parking, tribine, VIP i ulaze na stadione.

Večiti će moći da se ''ovajde'' za koji dinar još samo do 2020. godine kada je na programu Evropsko prvenstvo. Zatim će se, ako sve bude po planu, reprezentacija Srbije preseliti u svoj novi dom.


https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/29 ... i-partizan

Ne znam za vas, ali meni ovo deluje kao tiha najava da će Marakana i Humska takođe da se ''sele'' kad se izgradi ovo čudo. Prevedeno sa političarskog na normalan jezik - da se rasprodaju, ruše i zamene precenjenim stanovima i poslovnim prostorima.
 
Sve je moguće, ali bih ipak pre rekao da se podiže vrednost zemljišta u Surčinu i da ćemo videti širenje grada na tu stranu. Što se tiče Zvezde i Partizana , naći će već načina da i dalje muzu državu
 
Nije samo Marakana i JNA, već bukvalno svi stadioni u Beogradu. Pre desetak godina sam često išao na utakmice srpske lige i beogradske zone, jer mi je tu igralo par drugara. Bukvalno sve klubove vode kriminalci koji gledaju samo kako da ukradu nešto, a fudbal ih uopšte ne interesuje. Na parcelama koje pripadaju klubovima je izgrađeno više zgrada. Npr u mojoj blizini je Hajduk Lion koji ima 2 velike zgrade na mestu tribina...
 
Очекујмо прво рушење Омладинског стадиона. Близу је нова траса метроа. Маракана и ЈНА ће да чекају трећу линију.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885495#p885495:3dhholy2 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 01 Oct 2021 08:22 pm[/url]":3dhholy2]A šta će biti sa stadionima CZ i Partizana kad/ako se ovo izgradi?
Možda glupo pitanje ali fudbalu posvećujem tipa 5 minuta godišnje, tako da ne informišem se o svemu ovome.
Ništa neće biti. Jednom će se napraviti novi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885578#p885578:1vp4o1lc je napisao(la):
Dart » Sat Oct 02, 2021 10:39 am[/url]":1vp4o1lc]Nije samo Marakana i JNA, već bukvalno svi stadioni u Beogradu. Pre desetak godina sam često išao na utakmice srpske lige i beogradske zone, jer mi je tu igralo par drugara. Bukvalno sve klubove vode kriminalci koji gledaju samo kako da ukradu nešto, a fudbal ih uopšte ne interesuje. Na parcelama koje pripadaju klubovima je izgrađeno više zgrada. Npr u mojoj blizini je Hajduk Lion koji ima 2 velike zgrade na mestu tribina...

Znam da si u pravu ako govorimo o vlasnisckoj strukturi, ali ta mafija zaradjuje i od namestanja utakmica, prodaje igraca, dilova sa krimi navijackim grupama. To su ne-sportski interesi, ali oni su neostvarivi bez stadiona i infrastrukture. San svekog vlasnika FK u Bgd je verovatno da napravi stadion na vrhu zgrade, poput onog na vrhu TC
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=885526#p885526:n5f5ung2 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Okt 02, 2021 12:20 am[/url]":n5f5ung2]

Nacionalni stadion je dobra stvar i za klubove čiji stadioni ne ispunjavaju evrospke standarde, a igraju u evro-kupovima.

Radnički iz Niša i Spartak ove godine igraju Evropu, a nemaju uslove za to i moraće da idu ''van svog sela.'' Ne bi bilo iznenađenje da i Zvezda i partizan zaigraju na njemu. Vreme polako gazi stadione večitih, a UEFA i FIFA iz dana u dan pooštravaju kriterijume...

Verovatno nisi obavesten. Srbija se gradi, Nis takodje dobija stadion po UEFA standardima, tako da Radnicki za dve tri godine nece morati iz "svog sela".
 
Александар Вучић у „Ћирилици“: "Национални стадион ће бити на понос и дику, најлепши од Атине до Беча"

Vodja zna da je narodu vazniji stadion od Klinickog centra, tako se dobijaju izbori.
Sa druge strane stadion je bitan i za dobre ljude koji su vec kupili zemljiste na kome ce biti stadion.
 
Занимљиво је и да се планира нови зоо врт у близини националног стадиона, а причало се и о пресељењу хиподрома ту. А шушка се и о новом сајму код националног стадиона, а да од постојећег остане само хала 1.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899333#p899333:3qk7p3y8 je napisao(la):
Дошљак » 17 Nov 2021 09:44 am[/url]":3qk7p3y8]Занимљиво је и да се планира нови зоо врт у близини националног стадиона, а причало се и о пресељењу хиподрома ту. А шушка се и о новом сајму код националног стадиона, а да од постојећег остане само хала 1.

Zar ne bi to smestilo zoolški vrt preblizu aerodromu?

U stvari, možda i nije toliko blizu kad malo bolje razmislim.
 
To se uklapa.
Postoji ideja u gradskim strukturama da se na prostoru danasnjeg zoloskog vrta, u donjem delu grade stambene zgrade.
 
Ako. Sta ce zivotinje u centru grada. Bolje tu narokati ove druge zivotinje sto vole biti u centru centra :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899350#p899350:18g9bskx je napisao(la):
MC_ » 17 Нов 2021, 10:51[/url]":18g9bskx]To se uklapa.
Postoji ideja u gradskim strukturama da se na prostoru danasnjeg zoloskog vrta, u donjem delu grade stambene zgrade.

тешко да могу стамбене зграде да се зидају на тврђави
 
Vidiš da se radi dobar posao sa rušenjem starih zgrada...još malo da se ovaj narod navikne i komotno može ceo Kališ da leti za kvadrate, nisam ironičan...
 
Неће да селе цео зоо врт, вероватно је идеја да крупније животиње добију простор какав заслужују, а ситније да остану на Калемегдану. Ја бих ту само одрадио и смањење површине зоо врта за делове где је тврђава и уз улице около да се прошире тротоари.
 
Duz tramvajske pruge moze sasvim lepo da se gradi, citavi blokovi zgrada. Ako moze K Distrikt moze i Zoo Distrikt.
 
Vrh