Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 346 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    665
Слажем се, с тим да мислим да није неопходно форсирати Сремски део Београда за све објекте од националне важности (аеродроми, БАС, железница, стадион, арена, Сава центар...). Шта фали да национални стадион буде негде уз Дунав? Било која страна Палилуле.
 
Dao sam samo primer. Ne zaboravite da eventualno treća linija metroa upravo pokriva i taj deo Novog beograda. Dakle, još jedan argument da je lokacija dobra. Šta znam, samo kažem da je trenutni izbor samoubistvo. Dajte opštinama do 50-tak miliona evra da srede parkove. Uticaj na našu ekonomiju bi bio skoro isti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=837802#p837802:2mgrtj9d je napisao(la):
tzoran1 » Pet Apr 02, 2021 8:15 pm[/url]":2mgrtj9d]mislis bar 23% (pogledaj anketu u zaglavlju)

Video sam ja anketu, zato sam i napisao to sto sam napisao. Medjutim ti nisi video, to jest video si ali ne umes da je shvatis. Pitanja i ponudjeni odgovori su sastavljeni kao pitanja za referendum o odvajanju od Jugoslavije u nekim republikama bivse Jugoslavije, tako sastavljeno da te navedu na bilo koju opciju osim opcija za novi stadion.

Za odgovor "Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC" glasalo je 27%, sto znaci da su to ljudi koji smatraju da Beograd nema dostojan stadion. Ova opcija je potpuno nekorektna u datoj anketi. Da nje nema, mnogi koji su je izabrali bi se opredelili za odgovor "Da", tako da bi za novi stadion sigurno bilo bar 33-35 posto ankteriranih.

Jedine ispravne opcije za odgovor na ponudjeno pitanje mogu biti Da, Ne, Ne znam. Ali ok, sastavljajte ankete tako da navodite ljude na odgovore koji zelite da vidite, vasa stvar. Jos neki tako sastavljaju ankete pa zato katastrofalno prolaze.
 
Beograd i nema dostojan stadio, prošao sam jutros i tuga je na šta liče ti stadioni. Lepo neka ih sruše i naprave jedan kvalitetan stadion a neka prodaju zemljište drugog. Em se uštedi novac em se dobije stadion koji nije 20km od Beograda. Velika prednost stadiona CZ i partizana je i što su blizu Prokopa koji je nova glavna Železnička stanica a i veoma blizu su autoputu.
 
ali je najveći problem sa oba postojeća stadiona parking jer se uvek blokiraju okolne ulice koje su preuske, a u slučaju Marakane se posetioci parkiraju i na razdelno ostrvo u bulevaru oslobođenja pa posle utakmice ostane blatište
 
Pri gradnji novog stadiona naravno da će postojati ogromna garaža za automobile, kao što je i normalno u civilizovanim zemljama. Takođe izgradnjom UMP-a će i tunel sa Senjaka izlaziti blizu stadiona bio on građen na mestu CZ ili PA.
 
Ваљда је јасно да је пројекат националног стадиона од 250 милиона евра један од највећих криминалних радњи ове власти, само да би се на брзину покрало још више новца у процесу градње, јер и сами знају да им се љуља столица. Не само овај, него се и гради такође у перспективним фудбалским градовима попут Лесковца и Зајечара. Замисли најгора јбн епидемија и криза на помолу, а ти се овако играш са државним средствима. Чисто зло и тиранија и потпуно неодбрањива идеја.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838218#p838218:24665r2e je napisao(la):
Vondarkhol » Суб Апр 03, 2021 11:19 pm[/url]":24665r2e]Ваљда је јасно да је пројекат националног стадиона од 250 милиона евра један од највећих криминалних радњи ове власти, само да би се на брзину покрало још више новца у процесу градње, јер и сами знају да им се љуља столица. Не само овај, него се и гради такође у перспективним фудбалским градовима попут Лесковца и Зајечара. Замисли најгора јбн епидемија и криза на помолу, а ти се овако играш са државним средствима. Чисто зло и тиранија и потпуно неодбрањива идеја.
Не заборавите да се у исто време гради и низ нових аутопутева и штошта друго, премда се стадион истиче као посебан луксуз, и плодно тле за корупцију.
 
Na obilaznici graditi Stadion, baš racionalno, ispade da je čak i aerodrom bliži gradu nego lokacija novog stadiona.
 
Nekoliko primjera:
- BayArena - u gradu ali pored petlje
b8d7b9c90dd9d47d26dc08f4a74654bb.jpg



- Allianz Arena - na obilaznici pored petlje

ccf70f081cd94995ec1679abd5868dab.jpg

c07b31d5a66afe42ac5f6cf058311761.jpg



- Gillette Stadium - van grada
d3dc5a6244fc2550fd7b382403bb850f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
БајАрена - аутобуско стајалиште испред трибине, трамвај и железница на 15 минута пешке (Леверкузен Мите станица)
Алијанц Арена - метро станица 14 минута пешке
Жилет Стадион - железничка станица 7 минута пешке
Наци стадион - у сред ничега, без икаквог јавног превоза у догледно време
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839053#p839053:3cg5ybm3 je napisao(la):
JohnnyLee » Uto Apr 06, 2021 10:42 am[/url]":3cg5ybm3]БајАрена - аутобуско стајалиште испред трибине, трамвај и железница на 15 минута пешке (Леверкузен Мите станица)
Алијанц Арена - метро станица 14 минута пешке
Жилет Стадион - железничка станица 7 минута пешке
Наци стадион - у сред ничега, без икаквог јавног превоза у догледно време

Cak iako ne bude upotrebljavan, nas Nacionalni stadion bice lep, impozantan i skup.
 
Da se ja pitam i da postoji 0,1% verovatnoće da se tako nešto desi, proda se lepo stadion Partizana i Zvezde, od tih para se napravi stadion gde je planiran Delta Planet od 50.000 bez atletske staze. Funkcioniše po principu Đuzepe Meace odnonso San Sira. Iskorišćenost maksimalna, dva kluba i reprezentacija plus na lokaciji koja je pristupačna za turiste, posećivale bi se radnje i muzeji klubova. S obzirom na lokaciju, moguće je i vrlo lako organizovanje komercjalnih sadržaja.
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    493,5 KB · Pregleda: 1.725
то треба да буде меморијални комплекс, а не стадиони, тржни центри и друге п.м.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839064#p839064:cl22cx9f je napisao(la):
MC_ » Уто Апр 06, 2021 12:07 pm[/url]":cl22cx9f]Cak iako ne bude upotrebljavan, nas Nacionalni stadion bice lep, impozantan i skup.
И крајње лично исплатив за групицу изабраних :mrgreen:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839207#p839207:cl22cx9f je napisao(la):
brdjanin » Уто Апр 06, 2021 5:14 pm[/url]":cl22cx9f]Vi se još ložite na taj stadion, a?
Увек постоји могућност да је реч о маркетиншком трику врсте шарена лажа, али ја страхујем да је пре посреди нешто друго: мегаломански пројекат уз озбиљну дозу корупције.
 
Zvezda i Partizan moraju imati dva odvojena stadiona, tako da podrzavam nacionalni stadion i to sto je van grada vidim kao prednost. Ne znam sta su pojedini zapeli da sklone sa autokomande dva stadiona, to po meni nece moci da se uradi u narednih 50 god. sigurno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839053#p839053:2rm4fpq3 je napisao(la):
JohnnyLee » Uto Apr 06, 2021 11:42 am[/url]":2rm4fpq3]БајАрена - аутобуско стајалиште испред трибине, трамвај и железница на 15 минута пешке (Леверкузен Мите станица)
Алијанц Арена - метро станица 14 минута пешке
Жилет Стадион - железничка станица 7 минута пешке
Наци стадион - у сред ничега, без икаквог јавног превоза у догледно време
Kada su napravljeni ti stadioni da li su imali sve to ispred ? Ne moze sve i odma, za 10 godina ce biti sve to sto pricas. Autobuska linija odma moze se pusti, a kolima je lako doci iz bilo kog dela Srbije. Sutra Srbi iz Crne Gore krenu na neki veliki mec u koloni i za 4 sata su u Beogradu na tribini. To je realnost.
 
заправо и јесу

иначе, када им је већ дупе зинуло за Наци стадион, поновићу, нека сруше ЈНА и нека на његовом месту изграде Наци стадион. две муве једним ударцем
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=839358#p839358:29wg0tdw je napisao(la):
Miksa » 07 Apr 2021 08:01 am[/url]":29wg0tdw]Zvezda i Partizan moraju imati dva odvojena stadiona, tako da podrzavam nacionalni stadion i to sto je van grada vidim kao prednost. Ne znam sta su pojedini zapeli da sklone sa autokomande dva stadiona, to po meni nece moci da se uradi u narednih 50 god. sigurno.

Apsolutno ne moraju...a realna je potreba Beograda da ta dva stadiona odlete i ovo je idealna prilika ako će već da se gradi da bude jedan za sve i naravno van centra.
 
Niko iz svog nekog ćejfa ne želi da makne stadione sa Autokomande ali prosto ovakvi kakvi su sada su potpuno neisplativi i neodrživi. Naš fudbal ne zaslužuje više od jednog odličnog stadiona koji bi imao dobru iskorišćenost, sa propratnim sadržajima kao što su zvanične prodavnice klubova i FSS, muzeji i ture koje bi privukle turiste, omogućile održavanje završnica međunarodnih turnira.

Mesto gde je planiran Delta Planet je po meni idealno, maltene u centru grada a odlično povezano i prevozom (ima čak i BG voz) i sa mogućnošću da se iz više pravaca pristupi kolima bez zakrčenja. Po meni bi bio promašaj da se stadion baca negde daleko i da kao on bude neki motor razvoja u tom delu grada (tipa Surčin) jer znam po sebi kada odem u neki grad koliko mi je bitno u odlučivanju da li ću posetiti stadion, da nije predaleko i da pored stadiona mogu još nešto da vidim ili obiđem a ne ceo jedan dan da odvojim za njive oko Surčina.

Žao mi je što kod nas nije razvijen motosport, to bi bilo lepo negde van grada da se napravi staza koja zadovoljava standarde za MotoGP npr. Brno je znalo da se napuni sa 100.000 ljudi, bukvalno ceo ovaj region i istočna i centralna Evropa nagrne tu jer je najbliže i najpovoljnije. Plus tu su uvek Britanci i fanatici. Ne samo motori već i trke turing automobila. Hrvatska za dve nedelje organizuje WRC što je po meni neverovatna stvar, za to tek možemo da smislimo svašta.
 
Остаће стадиони где јесу, а ово последње што си написао јесте тема за размишљање. Неразвијени смо и закржљали као да нисмо град, а не бета-метропола по међународној класификацији, немамо ни стазу за ауто трке, али ни велодром, који смо на пример имали пре Другог светског рата. Последњи пут кад се указала прилика, било је када је ГРО Рад добио на располагање стадион на Бањици за свој - требало је да изграде велодром заузврат, али, кад су израчунали колико то кошта, некако су то другови избегли ту обавезу, уз пићенце и мезенце за другим друговима, ко Шојић: појела маца.

Уопште нисмо толико сиромашни, то су глупости.

У принципу, због те шкрталачке логике, на путу сам да подржим свакога ко овде нешто гради, а то раније нисам радио. Ако би се градило одједном пет стадиона - врх.
 
Vrh