Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 345 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    664
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811871#p811871:2xgn33fl je napisao(la):
MC_ » 09 Jan 2021 10:27 pm[/url]":2xgn33fl]U mom postu, narod oznacava statisticku vecinu stanovnika koja pasivno ili aktivno podrzava gradnju stadiona.
Znamo da je tako jer nema znakova nezadovoljstva.

Ne znam otkud ti ta "vecina". Da bi neko mogao da iznese validan stav morao bi biti potpuno informisan oko svakog aspekta, a ne da se "stavovi" nasumicno izvlace iz nekakvih anketa, sa ulice i od ljudi koji se informisu samo preko rezimskih medija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811914#p811914:2zrhn5t0 je napisao(la):
Drakche » Ned Jan 10, 2021 6:51 am[/url]":2zrhn5t0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811871#p811871:2zrhn5t0 je napisao(la):
MC_ » 09 Jan 2021 10:27 pm[/url]":2zrhn5t0]U mom postu, narod oznacava statisticku vecinu stanovnika koja pasivno ili aktivno podrzava gradnju stadiona.
Znamo da je tako jer nema znakova nezadovoljstva.

Ne znam otkud ti ta "vecina". Da bi neko mogao da iznese validan stav morao bi biti potpuno informisan oko svakog aspekta, a ne da se "stavovi" nasumicno izvlace iz nekakvih anketa, sa ulice i od ljudi koji se informisu samo preko rezimskih medija.


Vrlo mali procenat zeli da bude informisan.
Ostali veruju u bajke i zure u kadionice.
 
У Вашим постовима се јасно назире Ваша огорченост, и ефекат који она има на Вашу перцепцију заједничког нам окружења.

Ако већ немате шта лепо и корисно да кажете, бар престаните да емитујете те опресивне таласе дефетизма и безнађа. Задржите свој јад у себи.
 
MC_":1xlzdfyg je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811914#p811914 je napisao(la):
Drakche » Ned Jan 10, 2021 6:51 am[/url]":1xlzdfyg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=811871#p811871 je napisao(la):
MC_ » 09 Jan 2021 10:27 pm[/url]":1xlzdfyg]U mom postu, narod oznacava statisticku vecinu stanovnika koja pasivno ili aktivno podrzava gradnju stadiona.
Znamo da je tako jer nema znakova nezadovoljstva.

Ne znam otkud ti ta "vecina". Da bi neko mogao da iznese validan stav morao bi biti potpuno informisan oko svakog aspekta, a ne da se "stavovi" nasumicno izvlace iz nekakvih anketa, sa ulice i od ljudi koji se informisu samo preko rezimskih medija.


Vrlo mali procenat zeli da bude informisan.
Ostali veruju u bajke i zure u kadionice.
Pretpostavljam da si sebe ubrao u taj vrlo mali zeljeno informisani lazni procenat, koji ne veruje u bajke dok zuri u Operu.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812040#p812040:1rc4n2xx je napisao(la):
Аполон » Ned Jan 10, 2021 6:20 pm[/url]":1rc4n2xx]У Вашим постовима се јасно назире Ваша огорченост, и ефекат који она има на Вашу перцепцију заједничког нам окружења.

Ако већ немате шта лепо и корисно да кажете, бар престаните да емитујете те опресивне таласе дефетизма и безнађа. Задржите свој јад у себи.

Zasto?
Treba li da cvetam od radosti zbog izgradnje Nacionalnog stadiona?

Ja vam realno prikazujem gde zivimo i kakva je statisticka vecina stanovnika ovde. A vi mastajte o @Parizu na uscu dveju reka".
Kada jad postane masovan, nesto se mora desiti.
Kada od ocaja budemo svi vristali sa prozora, nesto ce se pokrenuti.
 
Ostali veruju u bajke i zure u kadionice.[/quote]Pretpostavljam da si sebe ubrao u taj vrlo mali zeljeno informisani lazni procenat, koji ne veruje u bajke dok zuri u Operu.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
[/quote]

Ne zurim nigde. nikad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813942#p813942:v3dob4dx je napisao(la):
MC_ » Sub Jan 16, 2021 11:25 pm[/url]":v3dob4dx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=812040#p812040:v3dob4dx je napisao(la):
Аполон » Ned Jan 10, 2021 6:20 pm[/url]":v3dob4dx]У Вашим постовима се јасно назире Ваша огорченост, и ефекат који она има на Вашу перцепцију заједничког нам окружења.

Ако већ немате шта лепо и корисно да кажете, бар престаните да емитујете те опресивне таласе дефетизма и безнађа. Задржите свој јад у себи.

Zasto?
Treba li da cvetam od radosti zbog izgradnje Nacionalnog stadiona?

Ja vam realno prikazujem gde zivimo i kakva je statisticka vecina stanovnika ovde. A vi mastajte o @Parizu na uscu dveju reka".
Kada jad postane masovan, nesto se mora desiti.
Kada od ocaja budemo svi vristali sa prozora, nesto ce se pokrenuti.

I u ovom postu se nazire ogorcenost.
 
И ирационалност. Не знам коме замишља да се обраћа, али то очигледно нисам ја.
 
MC_":270op9ad je napisao(la):
Ostali veruju u bajke i zure u kadionice.
Pretpostavljam da si sebe ubrao u taj vrlo mali zeljeno informisani lazni procenat, koji ne veruje u bajke dok zuri u Operu.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
[/quote]

Ne zurim nigde. nikad.

[/quote]Bravo.
 
Кокеза зглајзнуо, да ли је ово крај пројекта Национални стадион?
 
Одлично. Сад на реду јарбол и гондола.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827488#p827488:xeac4wf2 je napisao(la):
Dzigi Bau » 01 Mar 2021 01:08 am[/url]":xeac4wf2]Кокеза зглајзнуо, да ли је ово крај пројекта Национални стадион?
Mislite da je to njegova ideja? :roll:
 
Iskreno me raduje izgradnja Nacionalnog stadiona u Surčinu jer je on u normalnim okolnostima, Srbiji potreban, a iskreno i zbog ogromnog značaja ne samo za sliku Srbije već i za razvoj Beograda i pogotovo surčinskog dela Beograda.

Nažalost, često možemo videti koliko je potrebno raditi na razumevanju značaja razvoja Beograda, i da on može da teče samo ako se grad širi urbanizacijom, pogotovo onih delova grada koji imaju najveću vrednost i najveći potencijal.

Potencijal surčinskog dela Beograda je do sada decenijama bio najviše potcenjen. Uvek se na primer smatralo da je severna granica Beograda reka Dunav, a uprkos tome malo kome je smetalo što se već pola veka i duže, velike sume novca ulažu u urbanizaciju pančevačkog rita i izgradnju čitavih naselja poput Krnjače, Koteža, Borče itd, iako je to zemljište bilo manje vredno od surčinskog, zato što je sklono poplavama.

Surčin nije "Bogu iza nogu", to zemljište nalazi se na par minuta autoputem od Gazele. Kad se izgradi Beogradski metro, isto će se iz centra grada stizati na Stadion za par minuta. Tako da je jedino suludo to što potencijal ovog zemljišta još pre pola veka nije prepoznat i što taj zapadni deo Beograda odavno nije urbanizovan.

Dok je za severnu periferiju sklonu poplavama neophodan most kao usko grlo, a izgradnja nekih drugih naselja bila teža i verovatno skuplja jer su na brdovitom terenu, beogradska opština Surčin bez ikakve prirodne prepreke poput reke, povezana je sa opštinama Novi Beograd i Zemun i raspolaže velikom površinom ravnog, prvoklasnog zemljišta.

Uprkos tome, zbog predrasuda mnogih kako je "Bogu iza nogu", Surčin tavori do današnjeg dana i gotovo ništa značajno se nije ulagalo u ovu beogradsku opštinu, da je čak skorašnje otvaranje supemarketa tu veliki događaj.

Stičem utisak da pojedini ljudi smatraju da sve treba peške da im bude blizu, pa i Nacionalni stadion, iako je groteskna ideja graditi ga u pretrpanom gradskom jezgru, da fudbaleri udišu saobraćajne izduvne gasove, umesto da igraju u ekološki povoljnijem okruženju.

Sve te silne nadogradnje objekata i urbanistički haos, koji je zavladao, trebalo bi svima da bude pokazatelj da je ovom gradu neophodno razvijanje u vidu širenja urbane zone, što mora da prati i razvoj saobraćajne infrasrukture. Surčin jeste apsolutno najbolji izbor za te potrebe i ciljeve ovog grada.
 
Сурчин би могао да добије канализацију за почетак, и неке културне установе. А то да је Сурчин пар минута од Газеле просто није истина, сам пут са 601 од Сава центра до центра Сурчина уме да траје и више од 45 минута, све зависи од гужве која се прави од кружног тока ка Гранд кафи. Метро неће ићи до стадиона, погледај планове на теми која се бави метроом. Сурчин је иначе до 2004. био периферија Земуна, значи није био засебна општина већ је био у рангу Батајнице. Друже, обиђи мало Сурчин пешке, провозај се до њега, види како се живи тамо, сазнај какве проблеме имају са напоном, какав са каналима, какав са септичким јамама, какав са миомирисом са фарми свиња...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828353#p828353:2rkt7p6u je napisao(la):
vucko » Sre Mar 03, 2021 10:08 pm[/url]":2rkt7p6u]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827488#p827488:2rkt7p6u je napisao(la):
Dzigi Bau » 01 Mar 2021 01:08 am[/url]":2rkt7p6u]Кокеза зглајзнуо, да ли је ово крај пројекта Национални стадион?
Mislite da je to njegova ideja? :roll:

Одговорио сам ти, али ми је избрисан коментар.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828959#p828959:1p0jfc1l je napisao(la):
Дошљак » Sub Mar 06, 2021 12:25 am[/url]":1p0jfc1l]Сурчин би могао да добије канализацију за почетак, и неке културне установе.
Surčin je imao Dom kulture još šezdesetih, sedamdesetih godina prošlog veka, koji je radio punom parom. Održavale su se pozorišne predstave, postojala je dramska sekcija koju je vodio profesor glume, a gostovala su i druga pozorišta iz našeg grada. Muzičke zvezde poput Borisa Bizetića i Mikija Jevremovića i mnogih drugih, održavali su koncerte u surčinskom Domu kulture. Prikazivan je redovan bioskopski repertoar. Duže od 40 godina u Surčinu postoji Kulturno umetničko društvo Diogen, koje sa svojim programom decenijama gostuje po celom svetu i veoma je poznato i cenjeno među svim ljubiteljima kulture. U Surčinu postoje baletska i muzička škola. Godinama se pre korone održavalo Bojčinsko kulturno leto sa bogatim muzičkim i dramskim programom, što je isto u opštini Surčin. Postoji i čitaonica Fišer sa bogatim programom poput priredbi, naravno pre korone. Postoji još mnogo kulturnih događaja kojima se Surčin može pohvaliti, a zamiranje rada Doma kulture posle raspada SFRJ, samo je dodatni argument moje tvrdnje, da je ovaj deo Beograda jezivo finansijski zapostavljen već decenijama, tako da nije uspeo ni da održi ono dostignuto još 1960-ih godina.

Surčin je posle Drugog svetskog rata do kraja šezdesetih godina, bio zasebna opština. Nakon toga pripojen je opštini Zemun i upravo tada počinje stagniranje, zaostajanje i propadanje ovog zapadnog dela Beograda. Naravno da onda nije ulagano ni u nove komunalne projekte poput kanalizacije, kada se urušilo i ono što je odavno bilo dostignuto. Nadam se da vam je sad malo jasnije koliko je zapadni deo Beograda decenijama zapostavljen, neuporedivo na primer sa severnim delom iako je tamo u pančevačkom ritu zemljište sklono poplavama i Dunavom je odvojeno od grada.
А то да је Сурчин пар минута од Газеле просто није истина, сам пут са 601 од Сава центра до центра Сурчина уме да траје и више од 45 минута, све зависи од гужве која се прави од кружног тока ка Гранд кафи.

I od Arene do Autokomande treba pola sata, ako postoji zastoj na autoputu.
Apsolutno je tačno da se od Gazele do Surčina stiže autoputem za 10-15 minuta, pod uslovom da je put prohodan i da nema zastoja. Nisam znala da moram da naglasim taj uslov, zato što se on ipak podrazumeva.

Метро неће ићи до стадиона, погледај планове на теми која се бави метроом.
Po planu koje sam ja videla Metro će ići od Zemuna za Aerodrom Surčin, zatim glavnu ulicu u Surčinu i Nacionalni Stadion. Svako odstupanje od toga opet bi bilo isključivo zbog zapostavljanja realnih potreba ovog dela grada i postojeće i buduće infrastrukture, i bilo bi veoma pogrešno.


Сурчин је иначе до 2004. био периферија Земуна, значи није био засебна општина већ је био у рангу Батајнице.
Apsolutno netačno, zašto se ne informišete pre nego što širite neistine? Navela sam činjenicu da je Surčin bio opština do odprilike kraja šezesetih godina prošlog veka.

Друже, обиђи мало Сурчин пешке, провозај се до њега, види како се живи тамо, сазнај какве проблеме имају са напоном, какав са каналима, какав са септичким јамама, какав са миомирисом са фарми свиња...
Prvo mi nismo na ti, niti sam ja drug, već gospođica. Možda je Vaša kultura drugačija, ne znam kom delu grada Vi pripadate.

Stanujem u Surčinu i mogu najbolje da govorim o nekim problemima koje ste naveli. O septičkim jamama i nedostatku kanalizacije sam već govorila da je upravo dokaz koliko je infrastrukturno ozbiljno zapostavljena ova opština. Snabdevanje strujom je u prošlom veku bilo loše. Međutim oko 2010-e godine je izgrađena nova srednjenaponska 35-kilovoltna trafostanica i distributivni vodovi su zamenjeni debljim provodnicima, izgrađeni su i novi desetkilovoltni dalekovodi i urađeno još dosta toga, pa je snabdevanje električnom energijom od tada u Surčinu neuporedivo bolje nego pre dvehiljadedesete godine, i po mom mišljenju jednako kao u krugu dvojke. Snabdevanje strujom je konstantno, nije mi poznato da bilo gde postoji preopterećenje, a napon je stabilan oko propisanih 230 volti, uz blaga odstupanja u propisanim granicama. To je situacija u mojoj kući, a ne vidim razlog zašto ne bi bilo i kod drugih. Postoji i mogućnost slanja dopisa EPS-snabdevanju, ukoliko je korisnik nezadovoljan isporukom električne energije.

Centar Surčina je od centra Beograda udaljen svega 16 kilometara. To su dva kruga na Adi Ciganliji. Na surčinskom prostoru otkrivena su nalazišta iz mlađeg kamenog, starijeg i mlađeg gvozdenog doba, keramički ornamentni predmeti i oruđa od kremena kao i statue koje pripadaju vinčanskoj kulturi. U doba vladavine Kelta surčinsko područje bilo je gusto naseljeno. Iz rimskog doba nađeni su žrtvenik sa natpisom, kao i bronzani i srebrni novac.
 
Metro nije planiran da ide posle železničke stanice Zemun, radi se o četvroj liniji BG Voza koja će biti ekstremno skupa da se gradi jer je potrebno da se buši ispod aerodroma, a grad Beograd će već puno biti zadužen izgradnjom metroa. Ovo je aktuelni plan sa sajta Beogradskog metroa i voza. Blago rečeno to je veoma nerealno.

009cb39209af944f521d8ba2c28b4256.jpg


https://bgmetro.rs/index.php/sr-rs/bg-m ... kog-metroa
 
surcin bi mogao da dobije neki sportski centar, zatvorene sportke terene, ne bi vam ni bazen skodio.. ali ako vi mislite da bi vam za osecaj urbanosti ipak vise znacio nacionalni stadion ko smo mi da tvrdimo drugacije. bolje da krenemo sa izgradnjom sto pre dok i ovi iz simanovaca i vrcina ne uzmu da mere koliko im treba do gazele ili ovi iz ralje ne povicu - pa mi vec imamo i prugu do prokopa
 
Извињавам се госпођици MilkshakeCoffeebreak на мало грубљој комуникацији :oops:

Често сам што у Сурчину што у Добановцима и искрено ми је жао колико је та општина запостављена и нажалост деградирана. И мислим да су им други садржаји потребнији од националног стадиона.
 
Došljak sve je ok ;)

Jeste degradiran prostor, i rekla bih prostor koji je zaboravljen i tavori decenijama, i naravno da u takvim okolnostima postoji pregršt problema. Ja o Nacionalnom stadionu govorim ne samo zbog njega samog, mada je činjenica da takav objekat treba da bude van centralne gradske zone da ne bi bio u saobraćajnom oblaku izduvnih gasova. Značaj ovog stadiona bio bi upravo za jačanje svesti koliki potencijal Surčin predstavlja i da nikako nije "Bogu iza nogu" već, dobrim saobraćajnicama na par minuta od Novog Beograda, što bi donelo konačnu urbanizaciju ovog područja i potpunu promenu slike Surčina. Govorim o razvoju sa izgradnjom novih naselja, slično razvoju koje decenijama imaju Borča, Kotež, Bežanijska kosa i mnoga druga beogradska naselja. Znači ne govorim u smislu "mi Surčinci" nego ozbiljan razvoj koji bi u razumnom roku učinio da većinsko stanovništvo čine ljudi koji su se tu uselili u novoizgrađene stambene blokove. Ogromnu korist od razvoja imao bi ne samo Surčin već upravo grad Beograd, jer bi urbanizacijom i izgradnjom novih urbanih naselja i gradsko stanovništvo "osvojilo" ovaj deo grada na odličnoj poziciji ravnog i koliko mi je poznato, suvog terena što je idealno, između Novog Beograda, Zemuna i preko Save Čukarice, i videlo bi koliki je potencijal Surčina. Geografski, moguće bi bilo spojiti mostom preko drugog kraja Ade, ta nova surčinska naselja sa jezgrom Čukarice i naravno Adom, na primer, mada već postoji ostružnički most koji Surčin spaja sa Čukaricom ali u širem luku.

Surčin je imao prelep sportski centar sa stazama, teniskim terenima, restoranom, kamp naseljem, kućicama i mnogim drugim sadržajima o kojima ne znam dovoljno jer je to bilo davno. Sve to bilo je u vlasništvu JNA i potpuno je uništeno devedesetih godina.

U Bojevcima na Savi postoji Nautičko selo Biser, koje jeste vrlo skroman sportsko-rekreativni izletni centar. Slažem se da je Surčinu potrebno mnogo sportskih sadržaja. Na žalost sad zbog korone sve teško je govoriti o bilo kakvom razvoju u tom smislu.

Ne znam zašto ne bi bilo realno da se izgradi i ta linija 4 metroa, metro je jako skup projekat bez linije 4 ili sa njom. A kad se gradi, bolje da se uradi baš kako treba nego radi neke manje uštede, da se opet ceo zapadni deo grada sa ogromnim potencijalom, ostavi van razvojih tokova.
 
Мени је проблематика Сурчина и његова сама повезаност. Нема нормалне пешачке везе. Сурчинска од кружног тока до Гранд кафе није проходна. Бициклистичке стазе би доста значиле, а ни њих нема.
 
Tačno je da postoji taj surčinski put pored Grand kafe koji ima jednu traku po smeru, i bio je dovoljan pre 40 godina kad su poneki fića i peglica išli za centar i nazad, a odavno nije dovoljan ni za trenutne potrebe a kamo li da omogući dalji razvoj. I upravo tako, nedostaju i pešačke i biciklističke veze sa Novim Beogradom na primer koje bih ja vrlo rado koristila.

Auto-putem Beograd-Zagreb brže se stiže do Surčina, ali problem većine tih autoputeva uz Beograd po mom mišljenju je što su pravljeni u širem luku i ne spajaju lepo već postojeća naselja, kako bi to geografski posmatrano moglo biti. Da sam se ja pitala, Surčin ne bi bio mostom povezivan sa Ostružnicom, nego bi put išao od Surčina istočno, pa bi most bio preko južnog dela Ade, i vodio bi na Radničku odmah ispod Čukaričke padine. E to bi bila prava investicija i saobraćajnica koju bi svi koristili. Još da je urađena biciklistička i pešačka staza- milina! Ali nešto mi se čini da ni uz Radničku ulicu nema pešačke i biciklističke staze, mada možda grešim.

Mislim da je u planu izgradnja puta sa dve trake po smeru, u produžetku ulice Jurija Gagarina, pa kroz to novo naselje prema Nacionalnim stadionu, ali te planove verovatno imaju i forumaši. Izgradnjom te saobraćajnice bolje bi se povezao i postojeći, stari Surčin sa gradskim jezgrom. Pogotovo ako bi uz tu vezu, bio izgrađen i most preko drugog kraja Ade, za Čukaričku padinu.

A kad se bolje pogleda, i Jurija Gagarina, i Radnička, i Bulevar Arsenija Čarnojevića i Despota Stefana i stvarno većina glavnih saobraćajnica u Beogradu preopterećena je pogotovo tokom špiceva, tako da je to jedan od glavnih pokazatelja koliko nam je neophodan metro koji bi dobro povezao sve delove grada, da bi se rasteretile sve te saobraćajnice, jer bez metroa nikakvo povezivanje preopterećenih saobraćajnica neće doneti preveliku dobit.
 
Nacionalni stadion u Surčinu je besmislen, nepotreban i čist korupcionaški projekat koji se, nadam se, nikada neće desiti.

Sa sportskog aspekta je posebno besmislen, pošto reprezentacija Srbije odigra godišnje šest utakmica. Pored toga bi se tu igralo i finale nacionalnog kupa. Taj stadion bi dakle bio i potpuno neisplativ, jer je održavanje jako skupo.

Sam projekat je u startu zamišljen kao spomenik ove vlasti i još jedna sisa za isisavanje novca, obzirom da se prvo pričalo o ceni od 150, a sada o 250-300 miliona evra.

Beograd ima dva velika stadiona koji se mogu srediti da budu odlični, po UEFA standardima za mnogo manje para, a reprezentacija ionako ne treba da igra samo u Beogradu. Sa tog aspekta je mnogo bolji projekat sredjivanje stadiona u Novom Sadu, Nišu i Kragujevcu.

Surčin ima 40.000 stanovnika i oni zaslužuju mnogo bolje uslove života, ali to im neće doneti megalomanski projekat stadiona.
 
Vrh