Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 346 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    665
ja sam protiv drzavnih stadiona ali posto sam upravo saznao da prosecan posetilac koncerta zdravka colica ili svetlane raznjatovic za to zadovoljstvo potrosi skoro 50 000 RSD fundamentalno sam promenio misljenje. kad je vec tako jedino sto bih dodao je da stadion mora da ima pokretni krov i teren koji se uvlaci i da kapacitet ne sme biti manji od 100 000 ljudi, zasto baciti 15 miliona evra po jednom koncertu kolika je razlika u profitu sa 60k i 100k gledalaca, ako bi imali svaki dan po jedan to je 365x aj da kazemo 35 milki po koncertu to je godisnje 13 milijardi evra. uz malo bolju organizaciju mogli bi i dva koncerta dnevno, ili pre podne koncert popodne utakmica..

takodje, dokaz da se ovde radi o ozbiljnim ljudima i ozbiljnom projektu je sto sto je planiran na trasi prve linije metroa, tj jako blizu nje.. makis i surcin deli samo jedana recica, verujem da za 150 milki moze i makar pesacka pasarela surcin-makis
 
Godisnje 13 milijardi evra od stadiona....

Sljap, sljap!
Probudi se druze, buncao si malo.
 
matematika je egzaktna nauka, 13 milijardi je godisni profit ako ostanemo na ovom nivou. kada privucemo arape i bugare koji ce po koncertu trositi i 1000 evra profit ce preci 30 milijardi godisnje, i to ako ostanemo na jednom koncertu dnevno. plus, niko nas ne sprecava da tu lovu investiramo u nove stadione koji ce generisati dodatni prihod, ja verujem da mi bez problema mozemo da prihodujemo i do 50-60 milijardi evra godisnje od tog stadionskog biznisa
 
Covece o cemu ti pricas?
Po tebi taj stadion stvara veci profit od celog BDP-a Srbije.
Sidji sa oblaka ovo ne bi izjavio ni Vucic.
 
Čuo sam da su Makedonci posle tog Ronaldovog posta odmah krenuli da planiraju da sruše ove nove antičke objekte po Skoplju i da podignu prave od kamenta sa viškom novca od turizma.
 
kad spatio spomnu vucica, sto se tice vucica i stadiona tu najveci potencijal vidim za pekarsku industriju. posetioci vucicevih koncerata ne trose 50 000 RSd po koncertu al izjeli bi brat bratu 100 000 sendvica po jednom nastupu. ako bi on nastupao svaki dan to je 365x100 000 kifli to je brate mili preko 36 miliona kifli godisnje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507529#p507529:3vq99jmg je napisao(la):
astrodule » Thu Jan 11, 2018 1:37 pm[/url]":3vq99jmg]Po toj logici bi i Arena bila profitablina, a nije. Plus što bi mnogo manje dana stadion bio u upotrebi.

Koja to velika takmičenja možemo da dobijemo (redovno) zbog stadiona?

Za koncerte imamo i druga mesta, a mislim da zvezde uopšte ne uslovljaju svoja gostovanja stadionima, plus što mi ne možemo da napunimo redovno ni Arenu za koncerte, a kamoli mesta sa više od 30000 mesta.

Velike arene i stadioni uglavnom nisu direktno profitabilni, zato sto vecinu novca daju na odrzavanje.

Disneyland je najveci trosak Pariza ali tamo niko ne razmislja da ga zatvori. Zasto? Zato sto on pravi profit drugim preduzecima (Hoteli, Avio kompanije, Taxi...). Kad se sve sabere oni mnogo vise zaradjuju time sto ga imaju nego da ga nemaju (iako on sam posluje u ogromnom minusu).
Slicna je prica i sa stadionima i arenama.
 
Ali Diznilend SVAKI dan dovlači turiste, a nacionalni stadion bi to radio par puta godišnje (ako i toliko).

Da ne zaboravimo ni to da živimo u siromašnoj zemlji i da sigurno postoji način da bolje potrošimo te milione. Ako FSS to sam finansira - samo napred.
 
Pa dobro nisu isti troskovi Disneylanda i jednog stadiona.
 
ja sam danas toliko toga novog naucio da me prosto sramota. ja sam bio ubedjen da je diznilend u vlasnistvu privatne kompanije dizni koja pravi sebi profit kad ono u stvari to je trosak pariza a postoji da bi neki hoteli i avio kompanije pravile profit.
 
Ok, taj nacionalni stadion bi imao do deset mecheva reprezentacije godisnje ( da ne govorimo da je malo arogantno da reprezentacija igra samo u Beogradu - mi nismo Uk da nam fali centralizacija drzave) jer ni toliko puta nasa fudbalska A reprezentacija ne ugoscava suparnike ( i sa prijateljskim mecevima) i sta onda? Mladje kategorije nisu opcija jer to posecuje 10% ljudi koji inache gleda A tim.

Pominje se finale Lige Sampiona ili Kupa UEFA (eurolige) ali to bi kod nas bilo jednom u 25 godina jer i druge zemlje imaju stadione. I sta posle? Koncerti - ok, onda ce arena da trpi - hocemo li onda josh vise da subvencionishemo Arenu? Ne znam da li ste primetili koliko nas malo A zvezde svetske muzicke scene posecuju, u poslednje dve tri godine, a koliko imamo samo repriza bendova, koji ma koliko bili dobri, svoju popularnost su doziveli pre 20 godina. A "venue" svakako nije problem jer su Stonsi, Metalika, Madona itd nastupali i na Uscu. Kojim bi to drugim aktivnostima ispunili stadion (atletska prvenstva bi opet gostovali jednom u 20 godina, kao i neka zajednicka domacinstva kontinentalnih sampionata). Dakle taj stadion bi bio u funkciji maksimalno 50 puta godisnje ( i to je optimistichno) i ni tada poseta ne bi uvek bila maksimalna.

Jedina logika iza izgradnje ovog stadiona jeste da se isforsira prica o izmestanju jednog ili oba tima sto bi oslobodilo prostor za neko muljanje i kradju sa stambenim projektima na njihovim sadasnjim pozicijama.
 
Ovaj stadion je totalno nepotrebno bacanje para, ako vec ima para i bas mora u fudbalsku infrastrukturu sa tih 150 milki moze Mara da se nabudzi sa jedno 30-40 miliona da izgleda kao svemirski brod (novi krov koji pokriva kompletnu tribinu, obnova betonske podloge sa izgradnjom dodatnih ulaza na tribinama, dogradnja prvog nivoa sa dodatnim sadrzajima (gde su sada samo ulazi i wc itd) ili da se izgradi novi cisto fudbalski stadion za iste pare na Partizanovom od oko 30 hiljada, da se izgrade novi stadioni kapaciteta oko 20 hiljada mesta za oko 15-tak milki u Subotici i Novom Sadu, za 10 milki od 10-15 hiljada u Vranju, Pirotu, Valjevu, da se sa 4-5 milki kompletira onaj stadion u Nisu i dovede na odgovarajuci nivo (mada bih ja rado dinamit na onaj promasaj i izgradio novi cisto fudbalski od 20k za 15 milki), da se za oko 4 milki zavrse stadioni u Smederevu, Sapcu, Cacku, to bi stvarno imali pozitivan efekat na fudbal u Srbiji, ovo sto oni grade je rupa bez dna, buduce javno preduzece sa vecitim subvencijama drzave, da i ne pricam koliko ogavno izgleda ovo na renderima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=507524#p507524:2apbl624 je napisao(la):
nensav » 11 Јан 2018 01:25 pm[/url]":2apbl624]60000 je previše, zaboravlja se da tadioni treba i da se održavaju, a ne samo pljuni lovu i onda neka propadne. A održavanje takvog stadiona jena godišnjem nivou ekoliko miliona evra ' pitajte Partizan i Zvezdu oko toga. Ja sam ubeđen da će se stadion graditi - zato što je to nekom u interesu. A kome - sami pogađajte
То се регулише са спонзором, као у случају Штарк арене (Комбанк).
 
koliko mi to imamo velikih firmi bilo domacih ili "stranih" koje bi platilo milion ili dva godisnje na prava za ime? osim mobilnih operatera ne mogu da se setim niti jedne velike firme. Eventualno Fiat.
 
Mozda bi mogla da bude WINWIN Arena. Ime je prikladno, em su veliki (najveci domaci) uvoznici hardvera, plus su bliski vlasti (praktichno ih ista majka rodila) a isti vlasnik to moze da uveze i sa kladionicama i fast food objektima koje takodje ima.
 
Ni jedan sponzor u Srbiji nije lud da placa odrzavanje tolikog stadiona. I Zvezda ima sponzore pa moljaka UEFA-u da im plati zamenu trave, a da ne govoriim o nekim malkooo vecim ulaganjima. Neka prodaju zemljiste na kom su zvezda i partizan pa nek od tih para grade stadion kakav hoce, ali gradnja ovakvog stadiona parama od aeodroma je idiotizam. I bas zato ce se i desiti, jer odluku donose kompletni id***.

Al sto bi rekli - sve sto trpis - zasluzujes. I u politickom smislu.
 
Makedonija je izgradila stadion. Koliko je drzava profitirala i koje svetske zvezde su pevale na njemu?
 
kojim parama od aerodroma? pa te pare koje se pominju (400-450 miliona) ce se sliti u nashu kasu tokom cele duzine koncesije.
 
Valjda dio od aerodroma ide odmah a dio tokom godina
 
mozda, ali kada radish u netabilnoj zemlji kao srbija, onda kao koncesionar gledash da troskove rasporedish sto vishe, tako da je verovatno samo mali deo planiran da bude uplacen odmah. Jer ako mi kao lokalci ne znamo sta sutra nosi, zasto bi znao neki stranac i odmah uplatio 50% ugovora na projektu koji moze da propadne ako nam se ekonomija (pa time i sposobnost da putujemo) unazadi josh vishe. da ne pominjemo neke druge elemente nashe proslosti. Uostalom te pare treba da se uloze u nesto profitabilno, sto stadion svakako nije, niti resava kako cemo ga izdrzavati jednom kada/ako bude sagradjen.

Ovo je prica za naivne. Mi nemamo aktivnosti, bilo sportske/zabavne da izdrzavamo i Arenu i ovo i marakanu i JNA. Ako se ovo izgradi, ta dva stadiona ce biti osudjena na zatvaranje (ili barem jedan od njih) cime ce se najvishe radovati likovi u vrhu tih klubova ( a opet bliski vlasti) jer ce se lichno nakrasti na osnovu gradjevinskih projekata izgradjenih na mestu necega sto nikada nije privatizovano pa time njihovo da na tome profitiraju. Svi znamo koliko se ovde likovi iz vrha oba kluba zahvaljuju premsedniku posle bilo kog uspeha.
 
Još uvek postoji teoretska šansa da se u finalu Lige Evrope sastanu Zvezda i Partizan. U tom slučaju trofej pobedniku će verovatno predati AV a ne predsednik UEFA Čeferin. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508333#p508333:2jfjl5n2 je napisao(la):
milanche » 14 Јан 2018 12:47 pm[/url]":2jfjl5n2]Ni jedan sponzor u Srbiji nije lud da placa odrzavanje tolikog stadiona. I Zvezda ima sponzore pa moljaka UEFA-u da im plati zamenu trave, a da ne govoriim o nekim malkooo vecim ulaganjima.
Наћи спонзора за одржавање ганц новог објекта је далеко лакше него наћи спонзора за одржавање руине пред самоурушавањем на којем игра економски дављеник.
 
Vrh