Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 345 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    664
Vidi, sa jedne strane oni tačno znaju koliko smeju da pritiskaju i sve što rade rade taktikom kuvanja žabe da im se ne bi bilo o glavu. Sa druge strane zamisli koliko lud neki investitor treba da bude da uloži stotine miliona u nešto za šta nema garanciju da će dobiti građevinsku dozvolu, a i da je dobije, da se neće sutra dići kuka i motika, a onda ovi podviti rep, kao što je sa litijumom bilo.
Neće oni ništa na silu raditi. I za BNV su čekali da smene Đilasa i dobiju sve poluge vlasti da bi počeli sa uzurpacijom
Mislim da je Beograd na vodi i najboja garancija svakom investitoru da se bezakonje isplati u Srbiji.
 
Ok, otišao sam da se samoubijem, pošto nikakve nade nema
 
Za Srbiju ne znam, ali u Beogradu nece vladati jos par decenija sigurno a bez Beograda tesko da ce moci da se bahate ovoliko
Довољно им је само до краја овог мандата, а владаће докле год Вучић то буде хтео, једноставно тренутно буквално не постоји ниједна друга странка вредна било каквог помена у Србији, само та секта звана СНС.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Довољно им је само до краја овог мандата, а владаће докле год Вучић то буде хтео, једноставно тренутно буквално не постоји ниједна друга странка вредна било каквог помена у Србији, само та секта звана СНС.
Nažalost, nema drugih stranaka, ali ne bih otpisivao Beograd nikad. I Milošević ga je izgubio u doba najveće vlasti, izgubiće ga i ovi. Previše su se opustili, previše potcenjuju i ponižavaju Beograđane...obiće im se o glavu kad tad. A nisam siguran da ovaj mandat može da izdrži do kraja i da će se Vučić tu pitati išta
 
https://novaekonomija.rs/wp-content/uploads/2023/02/stadion.jpg


“Predviđen je i produžetak trase linija BG voza, na pravcima Zemun – aerodrom „Nikola Tesla“ – Nacionalni stadion (linija 4) i Nacionalni stadion – Obrenovac (linija 7).”
 
Nažalost, nema drugih stranaka, ali ne bih otpisivao Beograd nikad. I Milošević ga je izgubio u doba najveće vlasti, izgubiće ga i ovi. Previše su se opustili, previše potcenjuju i ponižavaju Beograđane...obiće im se o glavu kad tad. A nisam siguran da ovaj mandat može da izdrži do kraja i da će se Vučić tu pitati išta
MIlosevic je izgubio Beograd, ali oni koji su ga pobedili (DS, DSS, SPO, GS ) bili su drustvo lopova slicni SPS-u.
Srbija ne moze da se promeni, ovo sto sada zivimo je sustina Srbije, ma koliko malom broju nas to odvratno izgledalo.
Ljudi zaista zele taj stadion, zaista se nadaju da budemo prvaci sveta, ljudi se nadaju dobitku u kladionici.
Ako ne bude stadiona, sta ce biti sa njihovim snovima, mastanjima?

Dolaskom SNS-a na vlast Srbija je odbacila ono sto nije njeno i vratila se sebi.
Ovo je sistem koji najvise odgovara vecini gradjana.

Poboljsanje zivota u Srbiji moze da se ostvari samo protiv zelje vecine gradjana.
 
Poboljsanje zivota u Srbiji moze da se ostvari samo protiv zelje vecine gradjana.
Sjajna misao. (y)

Naime, civilizacija i civilizovanost su gotovo uvek prisila i batina. Jer lakse je valjati se u blatu nego uciniti nesto ispravno.
Uostalom, na primeru Srbije se vidi da je gotovo sve sto valja u njoj posledica ''pritiska'' i ''prisile'' a sve ono sto ne valja posledica kvazi-slobode i kvazi-nesputanosti Naroda Dobrog.
 
Zapravo, prošle godine je Beograd većinski glasao protiv vlasti, jer su SNS+SPS dobili 70 hiljada glasova manje od svih ostalih opozicionih lista, odnos je bio negde 412.000 naspram 485.000 glasova. Razlog zašto ja vlast sačuvala većinu u gradskoj skupštini je razjedinjenost opozicije, pre svega zato što je lista "Ajmo ljudi" ostala ispod cenzusa.
 
MIlosevic je izgubio Beograd, ali oni koji su ga pobedili (DS, DSS, SPO, GS ) bili su drustvo lopova slicni SPS-u.
Srbija ne moze da se promeni, ovo sto sada zivimo je sustina Srbije, ma koliko malom broju nas to odvratno izgledalo.
Ljudi zaista zele taj stadion, zaista se nadaju da budemo prvaci sveta, ljudi se nadaju dobitku u kladionici.
Ako ne bude stadiona, sta ce biti sa njihovim snovima, mastanjima?

Dolaskom SNS-a na vlast Srbija je odbacila ono sto nije njeno i vratila se sebi.
Ovo je sistem koji najvise odgovara vecini gradjana.

Poboljsanje zivota u Srbiji moze da se ostvari samo protiv zelje vecine gradjana.
Daj bre, pusti me sa autošovinizmom. Nisu Srbi ni bolji ni gori od drugih naroda, ali smo kao društvo trenutno na jako niskom stepenu evolucije. Sva su progresivna društva nekada u istoriji bila na ovom nivou, pa su nekako našli način da se izdignu...nije ih Bog stvorio sa srebrnim kašikom u dupetu. Ono što nas razlikuje je što naseljavamo jednu prilično problematičnu teritoriju i što malo-malo pa nas neko pregazi i vrati na fabrička podešavanja...a uz to smo i prirodno k..viti, što isto ne pomaže.
A što se tiče većine - prosečan IQ u Srbiji je 90, a u razvijenijim zemljama je za nijansu veći...to znači da je polovina ljudi gluplja i od toga. Tako da nemoj da imaš iluziju o nekoj pametnoj i civilizovanoj većini nigde u svetu. Sistem i institucije su te koje su bitne, a ne neka kolektivna svest.
 
Zapravo, prošle godine je Beograd većinski glasao protiv vlasti, jer su SNS+SPS dobili 70 hiljada glasova manje od svih ostalih opozicionih lista, odnos je bio negde 412.000 naspram 485.000 glasova. Razlog zašto ja vlast sačuvala većinu u gradskoj skupštini je razjedinjenost opozicije, pre svega zato što je lista "Ajmo ljudi" ostala ispod cenzusa.
Setite se da je cenzus bio spusten na 3% a bice vracen na 5%.
Tu su i dobri ljudi iz R. Srpske koji bivaju registrovani ovde radi glasanja.
 
Ja ne kazem da je popravka stanja u Srbiji nemoguca, ali ako neko zeli da poboljsa stanje ovde mora biti spreman da to uradi protiv volje vecine gradjana.
Vecina gradjana mora biti prisiljena da se ponasa zakonito.
Strah cini cuda u nasem kukavickom narodu.
Ljudi rado potkazuju jedni druge.
Ukoliko bi se vecina gradjana plasila policije i pravne drzave, Srbija bi mogla cudo da napravi.
 
Ja ne kazem da je popravka stanja u Srbiji nemoguca, ali ako neko zeli da poboljsa stanje ovde mora biti spreman da to uradi protiv volje vecine gradjana.
Vecina gradjana mora biti prisiljena da se ponasa zakonito.
Strah cini cuda u nasem kukavickom narodu.
Ljudi rado potkazuju jedni druge.
Ukoliko bi se vecina gradjana plasila policije i pravne drzave, Srbija bi mogla cudo da napravi.
Zar nije svuda tako? Ljudi su st*** i ako pustiš njih da odlučuju, društvo teži anarhiji. Pogotovo što prosečan građanin nema ni najblažu ideju šta treba da se radi da bi bilo bolje.
Zakoni i institucije su najbitniji, a mi to nemamo, zato što to političarima nije u interesu. Ovi poslednji su i ovo malo institucija što smo imali uništili i sad je ostao sam jedan bolesni subjekat koji se za sve pita.
Ne znam tačno kako se izlazi iz tog vrzinog kola, a imam utisak da napravimo jedan korak unapred, a dva unazad...ili deset unazad sa radikalima...ali siguran sam da ćemo izaći kad tad.
 
Ja ne kazem da je popravka stanja u Srbiji nemoguca, ali ako neko zeli da poboljsa stanje ovde mora biti spreman da to uradi protiv volje vecine gradjana.
Vecina gradjana mora biti prisiljena da se ponasa zakonito.
Recimo po uzoru na Tita, razne Obrenovice, Mariju Tereziju ili npr. Petra Velikog/Kemala Ataturka u drugim zemljama.

Dakle, ucenje pravim vrednostima i isterivanje ''osmanlijskog sejtana'' iz duse Srbinove, makar i uz prisilu.
 
Da, nažalost mi smo kao društvo na tom nivou, da, pošto nemamo sistem, moramo da imamo jakog čoveka da nas vodi. Treba još i da nam se posreći da ta osoba bude dobronamerna i da ima viziju.
Lako će se Srbi prilagoditi i biti manji od makovog zrna...gastrabajteri su ti živ dokaz.
 
Celo covecanstvo sem par zemalja (Skandinavija recimo, Svajcarska) je takvo.
Mislio sam da mi baš ni malo nije lakše. Ali ne bih se složio za samo par zemalja. Ceo zapadni svet je takav...neke zemlje su manje osetljive na to ko će biti poglavar, a neke više, ali generalno neće propasti ako im dođe neki Vučić. S tim što u Francuskoj npr. ne bi ni mogao da dođe jer bi se svi podigli i izašli na izbore da zaštite svoju "demokratiju". U Americi je jedan Tramp uspeo da dođe na vlast i uz sav trud nije uspeo da sj...e ništa. Jednostavno su institucije bile prejake
 
Vrh