Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 345 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    664
U Omladinski ne treba ulagati samo zbog stadiona koji je sramota za grad (a stadion je jedini stvarno u gradskom vlasništvu, za razliku od CZ ili PAR), već što bi tako mogao da središ i značajno unaprediš ceo taj zapušteni deo grada koji izgleda ka Mala Moštanica a ne uži deo urbanog Beograda. Ali sve to je druga priča.
 
Tu deo od kružnog toka do skretanja za Volginu kod Beogradputa, je najavljen da krene rekonstrukcija tj. proširenje ulice na proleće ove godine, tj. pred izbore što su bili, i ja sam očekivao da se aktivira građevinski tad. Zastavin salon u Ruzveltovoj bleji onako podrum je do visine kuka u govnima pacovima od po metar i slično, nije mi jasno zašto to niko nije ćapio i napravio tu kompleks.

Što se samih stadiona tiče, nemam problem da se preoru, i da se prebace klubovi na neku drugu lokaciju, ili da više klubova krene da koristi jedan stadion. Zašto npr. od fk beograda, hajduka sa liona, i ofka ne ostavimo samo stadion ofka a ova dva, tj. prebacimo i igrače i sve u stadion ofka, koji ima smisla da sredimo tad. Ili obilić koji stoji tamo, sam klub daj Bože da ima prvi tim.
 
Ево још један предлог - нека направе ту и председничку палату, нови комплекс за владу са свим министарствима и скупштину, а објекти које сада уважена господа користе да се препусте школству, здравству и култури, а неки могу и да се руше па да се гради нешто профитабилније.
 
Ево још један предлог - нека направе ту и председничку палату, нови комплекс за владу са свим министарствима и скупштину, а објекти које сада уважена господа користе да се препусте школству, здравству и култури, а неки могу и да се руше па да се гради нешто профитабилније.
Верујем да ниси мислио озбиљно, него си дао себи одушка, ал’ ја ипак да додам равнотеже ради.

Они који су градили председничку палату, зграде владе и скупштине су веровали у једну зрелију државу него што би се дало наслутити по карикатуралним корисницима тих светих здања из последњих деценија. Ми своју визију државе треба да градимо на вери у идеале на којима је настајала као модерна држава пре два века, а не на резигнираности нашег непосредног искуства.
 
😂😂😂
Screenshot_20221204_004243.jpg
 
Идеја изградње стадиона је једна од најневероватнијих идеја које сам чуо за својих 35 година. Од толико проблема и толико рупа које је потребно запушити о извајању неколико стотина милиона за стадион може да прича само неко ко живи у паралелној стварности.
 
Da je cena tog stadiona, onih 250 miliona evra, kako je bilo prvo najavljeno i da FSS izdvaja iz svojih prihoda bar 20-30% cene, da UEFA daje neki deo, možda bih i bio za da država poklopi ostatak.
Ne može niko da me ubedi da za 250 miliona ne može da se napravi stadion, da bude ko bombonica za 30-40 hiljada ljudi. Ali ne, nama treba Vembli od 900 miliona evra, da zvrji na livadi ali da možemo da se busamo da je najveći, najmoderniji i sve ostalo naj u ovom delu Evrope i Sveta.
 
Ne može niko da me ubedi da za 250 miliona ne može da se napravi stadion...
Може и за 50, уз адекватан пословни план (коришћење земљишта и сл.).

Али тера се идеологија гринфилдизма, на далеким пољанама.
 
Vrh