Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 140 20,7%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,4%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 353 52,3%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    675
Današnja Politika piše da je FSS izabrao lokaciju za Nacionalni stadion u - bloku 45...

Ko tu koga....????
 
Neko je bio pomenuo Janusevicevo brodogradiliste kao mogucu lokaciju.
 
Mozda umjesto djokovicevih terena gdje je to brodogradiliste
 
sve osim rekonstrukcije ili rusenja postojecih stadiona je kriminalno resenje koje rizikuje sudbinu Spaladium arene u Splitu
 
@diša
A gde su ti tereni? Nikada nisam bio. Znam da je Milšped preuzeo one magacine, otkako je privatizovano
@bulbulderac
Teško da će to da može. Svestan si i sam. Mafija koja drži klubove će teško dozvoliti da se izgradi jedan moderan stadion umesto postojeća dva, u kojima mogu da rade šta hoće.
 
Djokovicevi tereni su trebali biti iza bloka 45 imas temu na forumu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361414#p361414:11a3a9zz je napisao(la):
direktor » 06 Dec 2015 02:53 pm[/url]":11a3a9zz]Djokovicevi tereni su trebali biti iza bloka 45 imas temu na forumu

Iza bloka 45 je blok 72, tj Dr. Ivana Ribara... ali to nije blok 45.
Možda su mislili na blok 44 - neostvareni Akva park... a možda samo lupetaju.
 
Moja greska relja upravu si mozda misle na akvapark a bice prije svega da lupetaju zesce kao po obicaju
 
У блоку 72 је требао да се гради атлетски стадион, па се сад гради на Бањици (има тема о томе).
 
Наравно да лупетају, мислили су готово извесно на простор "иза" Блока 45, а то у интерпретацији невештих лако испадне "у" Блоку 45.

Колико год да је идеја кретенска и расипничка, мислим да је то једна од бољих локација за тај глупи објекат.
 
Kad bi oni počeli da nam prodaju tu priču da nisu pobedili Albaniju? :D
 
Lokacije Gradskih Stadiona:
1.Minhen
3f5c7d51cbdd442b0e33f9afec6b5d91.jpg

8aa00d01f2c33910281de4f4274c43c6.jpg

2.Varšava
af0b468e7e521af60f078a15e8ffd1cc.jpg

2c83186d17de2065d66b66ba5ddcee3d.jpg

3.Bilbao
08cda39d3d085839f21649aaab2bf0c0.jpg

18327eb114eeb6d1cd7d1fcf1472f778.jpg
 
Ako ćemo da zanemarimo sve ostalo i pričamo samo o lokaciji nekog zamišljenog, modernog stadiona, jedino što meni pada na pamet je lokacija stadiona JNA... podignut je na mestu stadiona bivšeg BSK, a to mesto je nešto slično ovome što je Castelbianco postavio - tj. postalo je takvo izgradnjom okolne infrastrukture u potonjem periodu.

I još jednom - pričam o fiktivnom stadionu, a ne o fiks ideji Toleta Karadžića za ugrađivanje...
 
Mekbejn, malo sam ti korigovao post :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361544#p361544:3agq8xtq je napisao(la):
mekbejn » 07 Dec 2015 02:06 pm[/url]":3agq8xtq]nijedna lokacija nije dobra da se baci 150 miliona evra državnog novca.

Tj. ako Tole ili neki investitor mekog srca ima tih para za bacanje, onda neka ih baca, zabole me, ali davati toliki novac iz budžeta za Nacionalni stadion je suludo.

Pritom je isplativost samog koncepta Nacionalnog stadiona, u gradu kakav je Beograd i zemlji kakva je Srbija, jako upitna. Može se o tome pisati danima, ali ukratko - mi pričamo o izgradnji objekta na kojem će pet puta godišnje igrati jedna osrednja evropska fudbalska reprezentacija, koja u se u dosadašnjem toku ove decenije nije plasirala ni na jedno veliko takmičenje. Pored reprezentacije, na tom stadionu bi eventualno po koju evropsku utakmicu odigrali Zvezda, Partizan ili pak neki treći beogradski (srpski) klub - pošto se njihovi stadioni toliko raspadaju da je pitanje da li će kroz par godina ispunjavati UEFA standarde.

E, tu se sada otvaraju još veći problemi - Partizan i Zvezda ne propadaju samo infrastrukturno, ali i to je jedan od segmenata. Sa tzv. Nacionalnim stadionom, Autokomanda bi ubrzo zaličila na "groblje fudbala" sa dva ogromna ruinirana kompleksa, koja slikovito predstavljaju niske grane na koje je naš fudbal spao.

O nekim pratećim dešavanjima tek ne vredi trošiti reči. Koncert na stadionu kapaciteta 50+ hiljada gledalaca mogu da naprave samo Ceca, Čola i Aca Lukas... Od stranih izvođača toliko ljudi su u Srbiji uspeli da okupe samo Stonsi i RHCP, svi ostali konceti po Ušću, JNA i drugim livadama su bili do 30-35 hiljada. Organizaciju finala nekog evrokupa bismo možda dobili jednom u 20-30 godina, i to je to.
 
Upravo tako a da ne pominjeno odrzavanje jednog takvog objekta. Pa mi smo na ivici i da arenu odrzavamo a ne stadion takvog kapaciteta
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361617#p361617:s0y0lu86 je napisao(la):
Homer Jay » 07 Dec 2015 07:18 pm[/url]":s0y0lu86]Mekbejn, malo sam ti korigovao post :D

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361544#p361544:s0y0lu86 je napisao(la):
mekbejn » 07 Dec 2015 02:06 pm[/url]":s0y0lu86]nijedna lokacija nije dobra da se baci 150 miliona evra državnog novca.

Tj. ako Tole ili neki investitor mekog srca ima tih para za bacanje, onda neka ih baca, zabole me, ali davati toliki novac iz budžeta za Nacionalni stadion je suludo.

Pritom je isplativost samog koncepta Nacionalnog stadiona, u gradu kakav je Beograd i zemlji kakva je Srbija, jako upitna.

Apsolutno. Takvom investitoru bih dao placeve oba raspala stadiona i sa zadovoljstvom gledao kako se gradi nešto novo.
 
@ CASTELBIANCO

и сви имају неки вид масовног превоза до њих (Минхен метро, Варшава станицу градске железнице). дакле, на Прокоп или Бувљак

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=361644#p361644:15dh02zd je napisao(la):
mekbejn » 07 Дец 2015, 22:06[/url]":15dh02zd]
Apsolutno. Takvom investitoru bih dao placeve oba raspala stadiona i sa zadovoljstvom gledao kako se gradi nešto novo.

дати му локације оба стадиона, нек их сруши и гради шта хоће, а за узврат изгради Национални на Прокопу или Бувљаку :)
 
JNA je vec maltene na prokopu.
Nek se dogovore krimosi, tajkuni i politicari koji "vuku konce" , vedre i oblace u fudbalu, pa samo deo love koju su oprali i izvukli nek uloze u nov stadion, da bi i dalje 'posteno' profitirali.
Budzet Srbije, u kome nema novca da se obnove skole i bolnice nek zaobidju.

994f640eb34a8fc7d7de599609f5ca48.jpg

(OS "Aca Milosavljevic" Rusanj, privremeni objekat kome je istekla upotrebna dozvola jos 2002. godine. Azbestne ploce su upotrebljene pri izgradnji)

Dal su u Srbiji huligani i lopine bitnije od dece i njihovog obrazovanja i zdravlja?
Izgleda da jesu...
 
Napravite protest za skolu zatvorite neku ulicu mozda cuju za problem st*** neodgovorna
 
Taj objekat ce biti u debelom minusu pogotovo na toj lokaciji gde mu se ne moze dodati nijedna dodatna funkcija poput trznog centra a koja bi bila opravdana
 
Vrh