Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 142 20,5%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 161 23,2%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 366 52,8%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,5%

  • Ukupno glasača
    693
Treba srusiti manji i ruzniji od dva stadiona i tu napraviti parking.

Значи Р. М. пошто је нижи (мањи)..
Шалу на страну, земљиште назад држави, а клубови на тај што граде тамо у Сурчину.
 
a zagusenje grada ce i biti i dalje

па и неће. Нави стадион је на обилазници, и одатле саобраћај може да се разбије у више праваца без икаквих проблема. ем нова саобраћајница ка НБГ за оне који остају са те стране реке, ем обилазница за оне који прелазе реку. на садашњим локацијама, 80% саобраћаја иде преко оне несрећне Аутокоманде. а још ће бити и пруга
 
Мислим да ће исфорсирати ЕХПО стадион као главни за те клубове, а управе клубова неће бити алаве на паре од станоградње на плацевима постојећих клубова. Неке навијачке групе су врло ангажоване у грађевинарству. Има ту и других и ако први више упадају у очи именима фирми и бојама кранова.
 
Definitivno treba ukloniti stadione sa Autokomande-prvenstveno zbog neadekvatnog prostora za parkiranje pa i svega ostalog..! Masa koja posećuje te manifestacije je sve veća i samim tim uticaj na okolinu je ogroman. Ne postoji sanitarna infrastruktura koja bi obezbedila nesmetano funkcionisanje sa tolikim brojem ljudi.
Rešenje je izmeštanje iz centra grada.
Što se namene tog budućeg prostora tiče-voleo bih više nego iko da to budu zelene površine ali znam da se previše nadam...to je skupa lokacija i siguran sam da bi država/grad imali neki drugi plan...
Проблем је у томе да ако 50 000 људи иде на стадион аутомобилом настаје проблем и у најорганизованијем граду на свету, а камоли у Београду. Такође, на утакмице се често иде пешке и јавним превозом - обе те варијанте су немогуће/знатно теже у Сурчину. Да не помињемо утицај на већ бедну посету. Центар града је центар града са разлогом, логично је да у њему буду највећи догађаји. Код нас се огромни стамбени комплекси (БНВ) граде у центру, а забавни/културни садржаји (нпр. стадион) премештају са центра на (далеку) периферију. Американизација/дубаизација.
 
Eto, konačno da neko razume urbanizam ('centar grada je sa razlogom centar').

Tu postoji još jedna 'sitnica': ti gradovi gde 50.000 ljudi ide na stadion automobilom, imaju autoputeve sa po 10 traka... jer jedna može da propusti samo 2.000 kola na sat (pomenuti Dubai sa 14, a Hjuston npr. sa 22 trake).

Mi to - nemamo :)

A povodom sinoćne 'osvete Kosova', biće jako ako teren na Nacionalističkom bude kao u Leskovac. Ova zemlja raspolaže sa sve manje znanja i veština; jedino Zvezda ima pristojan teren.
 
Sinoć smo se izblamirali žestoko sa travom u Leskovcu...
Nemam poverenja u našu sposobnost gradnje stadiona
Ja ne sumnjam da mi znamo da napravimo stvari, stadione, zgrade i puteve. Mi imamo problema sa onim “šta posle” stvarima i održavanjem. Tu je trava na stadionu perfektan lakmus papir, tačno se vidi na koliko smo niskom nivou kada je u pitanju održavanje.
 
Имамо ми једног одличног архитекту који ради стадионе широм света. У овом циркусу неће да учествује.

Иначе чуо сам да је оформљено на републичком нивоу ЈП за одржавање ових нових стадиона у Лесковцу, Лозници и Зајечару. Зна ли неко нешто више о томе?
 
Стадион у Лозници ће се тешко опоравити од обележавања Олује.
 
Иначе чуо сам да је оформљено на републичком нивоу ЈП за одржавање ових нових стадиона у Лесковцу, Лозници и Зајечару. Зна ли неко нешто више о томе?

није. ФСС је оформило своје предузеће које се бави управљањем и одржавањем нових стадиона. а бавиће се и Наци и осталим планираним


jedino Zvezda ima pristojan teren.

и Лучани исто, јер се МБ испрсио, а ту су и ТСЦ и ЈНА. иначе, основни проблем Лесковца и Лознице је што је ту природна трава, која се и не одржава како треба. технички, требало би да буду хибриди, однос 70/30 природне траве и синтетичких влакана, који служе да терен изгледа како треба. овде има мало више детаљније
 
Vrh