Šta je novo?

Muuusic

Nego da vas pitam, koga bi vi voleli da vidite na ovom jubilarnom EXIT-u? Nešto sam razmišljao poslednjih dana o tome pa evo mojih želja, totalno nasumično raspoređenih.

Daft Punk
Santogold
MGMT
Royksopp
The Last Shadow Puppets
Razorlight
Hercules and Love affair
Cut Copy
Kings of Leon
The Ting Tings
Little Boots
TV on the Radio
Vampire Weekend
Kid Cudi
Kanye West
Adele
Duffy
Lady Gaga
Lykke Li
The Killers
The Pierces
Hot Chip


Ma neka bude i jedna četvrtina sa ovog spiska i ja zadovoljan.
 
Sinoc su u prepunom Domu omladine svirali 3 MA, izvanredni muzicari okupljeni sa tri strane Afrike – iz MAlija, iz MAroka i sa MAdagaskara. Ko nije bio u prilici da ih cuje i pogleda, to moze na ovoj adresi:

http://www.youtube.com/watch?v=KtiiM_pnBF4

:kk:
 
Prvi potvrdjeni headlineri EXIT-a

cetvrtak - ARCTIC MONKEYS :vops:

petak - ?

subota - MOBY, KRAFTWERK (Stevo, slobodno vristi ;) )

nedelja - MADNESS (jos nezvanicno)


Od nekih imena koja se provlace na forumima najcesce se pominju:

- The Killers - ove price su prvenstveno stimulisane lepim zeljama, ali ne treba zanemariti da su na turneji, i to uglavnom po festivalima, da pocetkom jula sviraju u Rumuniji (jbg, meni je jedna devojka iz Bukuresta za docek 2008. rekla da ce ih sigurno pre videti u Beogradu, nego kod kuce, ali nazalost nije bila u pravu). Elem, momci iz Vegasa su slobodni 9. i 10.7, pre toga su u Svedskoj, a posle u Britaniji. Jes' da ne izgleda usput, ali u Evropi je sve blizu avonom, a festivalske turneje ne zahtevaju da se tegli bina, osvetljenje i ostala oprema, samo bend i instrumenti. Ima sanse! Lepo bi bilo da ih 9.7. upare sa Arctic Monkeys.

- Bruce Springsteen - po mom misljenju skroz nerealno, ali je neko pustio buvu na forumima i sada svi ocekuju Bossa kao nenormalni. On je vaistinu slobofan 9. i 10.7, izmedju koncerata u Danskoj i Irskoj. No, u pitanju je preskup izvodjac, koji je pritom na solo turneji, a inace je poznat po koncertima od 3 sata i kusur, tako da cini se da nije pravi pik za festival. Voleo bih iskreno pre da ga vidim u Beogradu, ali mislim da je intereosvanje nesrazmerno njegovom honoraru.

- Kaiser chiefs - dobro, o ovome se bas i ne govori, ali mislim da je moguce. Na festivalskoj su turneji i promovisu novi album, slobodni su izmedju 5.7. i 18.7, tako da mogu da se uguraju u bilo koji dan. 2007. mali odlican i nezasluzeno slabo posecen koncert u Areni (oko 3.000 dusa). Mnogo bolji uzivo, nego na albumima. Prosle godine imali, prema recenzijama, super svirku u ZG. Mislim da su zasluzili jos jednu sansu.

- Franz Frdinand - njih smo gledali vec dva puta, jednom na EXIT-u i prosle godine na Green festu Areni (oba koncerta sjajna, prvi sam doduse gledao na TV prenosu, a drugi mi je jedan od najboljih proslogodisnjih provoda). Moguce je da ce doci jer se obicno preklapaju headlineri T-Mobile festivala u ZG-u i EXIT-a, Moby i Kraftwerk vec dolaze na oba, Zagrepcani su u "prednosti" za zrtvu Gavrila Principa. Mada, mislim da interesovanje EXIT-a mozda i nije veliko, obzirom da ih je upravo EXIT dovodio vec dva puta u Srbiju, jesu odlicni, ali mozda se publika zasitila, a mozda bi i to bilo previse (ako uopste postoji ta rec u r'n'ru) indie rocka ove godine. FF su slobodni 11. i 12.7. izmedju nastupa u Skotsko i Italiji.

Moja licna zelja i favorit generalno za ovuy godinu su:

- Kings of Leon - imaju vrhunski album, a valjalo bi da se cuje i nesto od preko bare. Slobodni 9.7, izmedju nastupa u Svedskoj i Skotskoj, i 12.7, izmedju koncerata u Irskoj i Spaniji par dana kasnije. Bio bi to odlican izbor za zatvaranje 10. EXIT-a. I ako postoji momenat da se dovedu Kings of Leon u Srbiju, ovo je taj, jer su njihove stvari veoma aktuelne na radijskim top-listama.


Inace, neka bude i petina ovoga kod Shmeksija i bice to najbolji EXIT do sada :D Za sada se malo vise forsira gitara, mada ce subota evidentno biti elektro dan. Verovatno ce se naci mesta i za neku hip-hop zvezdu i meni je tu favorit Santigold (ex-Santogold), ona doduse i nije hip-hop, ona je mnog vise, pravi zestoko dobru muziku. Mozda za zezanje ne bi bio los i Kanye West, ali mislim da je on prevelika "zvezda" za EXIT. Mogli bi i jedno vece malo da spustimo gas sa Duffy (koju bih rado izveo na kafu, deluje kao bas fina cura), a hit hitova bi bila rehabilitovana Ejmi, makar da nam otpeva jednu pesmu i da ode, to bi bilo vrhunski. E, sad vec preterujem sa izvoljevanjem.

Inace sad gledam ovaj festival u Bukurestu, imaju zestoko dobar line-up: http://www.bestfest.ro/editia2009/english/artisti/index.html

Plz, Novosadjani, maznite im The Killers, The Klaxons i The Ting Tings.
 
Homer Jay":1zg9v9ot je napisao(la):
Kings of Leon - imaju vrhunski album, a valjalo bi da se cuje i nesto od preko bare...Bio bi to odlican izbor za zatvaranje 10. EXIT-a.
Pokušavam da zamislim taj osećaj kako "Closer" zatvara EXIT....neprocenjivo
 
:bash: :violina: :gobb: :lool: :laugh: :kafa: :grand: :blah: :shok: :shok: :notok: :kk: :rolleyes: :mad: :D :( :) :bash: :violina: :laugh: :
bash: :bash: :violina: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: :bash: ddhpčl
gjpkghkn n,bmnl,j,.h,k.,n,,hčl7lg.č frhhtrhthtttjrnjtjrjrjihrjhnrjjoktnjnjkkllklrjhjkktzlčtlčltplčpč.čđčlč-.-k...-.kj..,j,
kodlioko
khjhunohgrččg,
 
Predlazite muziku za prolaz!! (klasika i ambijentalna)

http://www.savskivenac.org.rs/start.php?pageid=80

Ja sam predlozio:
* My Funny Valentine (piano solo) http://www.youtube.com/watch?v=xR-iHRiAEIE
* Somewhere Over the Rainbow (piano solo) http://www.youtube.com/watch?v=mpKd4Jb0SEQ&feature=related
* Duke Ellington: Take The "A" Train http://www.youtube.com/watch?v=bHRbEhLj540
* Miles Davis Quintet: 'Round Midnight http://www.youtube.com/watch?v=mji4nAk_8ZY

Ovo bih bas nekako voleo da cujem uvece (ujutru) kad se vracam iz grada... :D
 
Ljubav prema klasičnoj muzici se stvara još u detinjstvu. Ne mogu da zamislim bolji način od puštanja deci crtanih filmova sa Tomom i Džerijem. Bar sam se ja tako navukao :)

Elem, klasična neka ide ujutru, kada su ljudi još uvek malo pospani i treba im podići raspoloženje. Isključivo teška artiljerija: Figarova ženidba, Karmen, Aida, malo Čajkovskog, Mala Noćna Muzika, Brandenburški koncert, Četiri godišnja doba, Saga o nibelunzima i na kraju Marš Radeckog. :D Ako ih Radecki ne razbudi ništa neće. :cool:

Popodne light varijanta: Son of a preacher man, the house of rising sun, i heard it through the grapevine, wicked game, sweet about me (Gabriella Cilmi). Nešto što je žuto i sporo, podseća na plažu i odmor.
 
Pa jel im predloži bigvlado?
Aj pa da puštaju ovo i da ima i simbolične vrednosti, i to ujutru.. :D
[video]http://www.youtube.com/watch?v=qhK-zYfFsIY[/video]​

edit: Ovo me podseti na Cakanu:
Jel sam ja vama lepo rekla da podmetnete bombu, ali mene neće niko u ovoj kući da sluša! Pa ne, ne može, to ne može tako. Njima mora da se puštaju Seks Pistolsi, Led Cepelin jel razumeš? Na Palmi isključivo Betoven i Bah, ništa više, i pre Dnevnika Dženis Džoplin i posle Dnevnika Dženis Džoplin.
:D
 
Ajme, dolazi Sander Kleinenberg na Exit...
A malo im fali, stvarno im malo fali da kupim kartu. Samo još malo da se potrude...
 
Meni se do sada nije pojavilo još ništa interesantno na Exit, sve je neka teška elektronika koja me ne interesuje.
 
Lily Allen otvara Exit

Trenutno najpopularnija engleska pevačica Lily Allen nastupiće na glavnoj bini Exit festivala u četvrtak 9. jula. Novi album i aktuelni hit singlovi mlade pevačice od početka godine osvajaju top liste i fanove širom sveta.

Album „It’s Not Me, It’s You“ izašao je 9. februara ove godine i pored vrha britanske, zauzeo je i prva mesta u Kanadi i Australiji, te ucrtao drugo mesto na zbirnoj evropskoj top listi. Na američkoj „Billboard“ listi Lily je sa aktuelnim albumom stigla i do visoke pete pozicije.
Još veći uspeh na top listama Lily je doživela sa singlom „The Fear“ koji se na radiju neumorno vrti još od decembra, dok je spot na sajtu Youtube dosad imao preko 13 miliona prikaza!
Trenutno je još popularniji novi singl „Not Fair“ objavljen zasad samo u digitalnoj verziji pre nego što se diskovi nađu na policama početkom maja. Pesma je u usponu i upravo je na 10. mestu britanske top liste, ali se tek sa izlaskom punog singl izdanja opet očekuje 1. mesto i nova osvajanja svetskih top lista.
Poznata po provokativnim i direktnim tekstovima pesama, Lily je opet napisala sve stihove, ali je ovaj put pisala i muziku u čemu joj je pomagao sadašnji producent Greg Kurstin sa kojim sarađuje još od prošlog debi albuma „Allright, Still“ iz 2006. godine.
Lily je prošle godine najavila promene u zvuku, a za novi album kaže: „Htela sam da uradim nešto za ples kako bi koncerti bili zabavniji i za mene i za ljude u publici“.
Aktuelni album je već doživeo odlične ocene novinara i kritičara koji redom ističu njene britke stihove u kojima ne štedi ni sebe ni druge. Posebnu kontraverzu izazvala je pesma „F**k You“ čiji je naslov na nedavnom koncertu u Los Anđelesu posvetila bivšem američkom predsedniku. Ipak, Lily tvrdi da generalno stihovi te pesme ne moraju biti posvećeni nekome posebno i poručila: „Mi smo omladina, mi možemo stvoriti kul budućnost, to je do nas. Postanite zeleni i hejtujte“.

Trenutno najomiljenija devojka iz centralnih kvartova Londona, svoj 24. rođendan proslaviće 2. maja između koncerata u Milanu i Berlinu. Lily je jedno od četvoro dece razvedenih roditelja, filmske producentkinje Alison Owen i glumca Keitha Allena.
Očev i njen blizak prijatelj bio je i Joe Strummer, legendarni frontmen grupe The Clash, sa kojim su zajedno išli na čuveni Glastonbury festival dok je Lily bila još devojčica. Strummer nažalost nije doživeo da vidi Lily kako ove godine tamo nastupa kao jedna od vodećih zvezda.
Koliko je njeno odrastanje bilo burno, najbolje govori činjenica da je promenila čak 13 škola i napustila ih sve do svoje 15 godine! Posle je objasnila listu „Guardian“ da je izračunala kako bi studiranjem „potrošila trećinu svog života pripremajući se za posao na kojem će provesti drugu trećinu obezbeđujući se za treću trećinu“. U nastavku otkriva svoje prave želje sa rečima: „Želim stvarno uzbudljivih 10 do 15 godina, a onda da se udam za nekoga sa dovoljno novca, da nabavimo kuću na selu i imamo decu“.
Takve želje Lily kreira posle ne tako udobnog i često isuviše uzbudljivog odrastanja sa majkom i njenim dečkom sa kojima je otputovala na Ibicu. Tamo je već odmetnuta Lily upoznala svog prvog menadžera koji ju je spasao od grupe pijanih mladića, oteo joj telefon, pozvao majku i stavio na prvi avion za Englesku.
Pre napuštanja škole, Lily je ipak stigla da stekne osnovno muzičko obrazovanje iz klavira i pevanja, a učila je da svira i violinu, gitaru i trubu. Njena opsednutost muzikom je ipak najbolje kanalisala problematičnu tinejdžerku i fokusirala je na snimanje njenih prvih pesama.
Njen menadžer George Lamb uspeva da je ubaci u studio 2004. godine da bi već sledeće pronašao izdavačku kuću „Regal Records“. Ipak, njeni izdavači odlučuju da se ne bave promocijom mlade Allen, jer su bili zauzeti sa promovisanjem bendova Coldplay i Gorillaz.
Već naučena na samostalnost, Lily do prvog uspeha dolazi sama nakon otvaranja profila na sajtu MySpace gde postavlja svoje prve snimke i skreće pažnju na sebe. Nakon što je sakupila prve desetine hiljada fanova, list „Observer Musical Monthly“ prvo objavljuje članak o ovom fenomenu, a uskoro joj i posvećuje njenu prvu veliku priču sa naslovnice.
Šokirani menadžeri izdavačke kuće odlučuju da joj prepuste svu kontrolu nakon čega Lily uzima svoje producente i završava album „Allright, Still“ za dve nedelje.
Debi album doživljava vrtoglav uspeh a prvom singlu „Smile“ je trebalo samo dve nedelje da zarazi Britaniju i stigne do 1. mesta, zadržavši se tu tri nedelje, dovoljno da bi već pola planete počelo da pevuši „Yeah it makes me smile“.

„Pop treba biti uzbudljiv poput muzike T-Rexa ili The Clasha. Danas ima puno dosadnih instant izvođača, koji pevaju a ništa ne govore. Barem ne mojoj generaciji“ izjavila je tada Lily za domaći veb magazin Popboks koji je imao je priliku da je intervjuiše samo mesec dana posle izlaska i uspeha debi albuma.
Lily je postala mejnstrim uspeh iako je prkosila svemu što se u tom trenutku nalazilo na vrhu top lista. Poput Arctic Monkeysa sa kojima deli binu 9. jula, Intenet ostaje jedino objašnjenje fenomena ogromne popularnosti debitanta na sceni koji ne prati pop šablone i čiji stihovi ni najmanje ne podsećaju na ostatak prilično jednolične industrijske ponude. To potvrđuje i preko 32 miliona daunloda pesama Lily Allen sa njene MySpace stranice na kojoj ima blizu pola miliona fanova. Svemu se još može dodati i oko 700.000 šlušalaca i 20 miliona preslušanih pesama na sajtu LastFM ili prvih 300.000 Facebook fanova.
Najsrećniji među njima imaće priliku da je ove godine vide na nekom od velikih festivala kao što su Roskilde, T in the Park, Glastonbury ili Rock Werchter, dok će Exit svojih prvih deset godina proslaviti sa vatrometom po imenu Lily Allen.


Deseti Exit od 9. do 12. jula
Četvorodnevne ulaznice za deseti Exit festival direktno se prodaju od početka aprila u filijalama Erste banke i u Gigstix prodavnicama po aktuelnoj ceni od 5990 dinara. Finalna cena ovih ulaznica biće 9990 dinara.
Ulaznice mogu da se kupe na sedam različitih lokacija u Beogradu, tri u Novom Sadu i po jednoj u Nišu, Kragujevcu, Zrenjaninu i Subotici. Pored Erste banke, ulaznice mogu da se kupe u dve Gigstix prodavnice koje se nalaze u beogradskoj koncept radnji Supermarket i u novosadskom tržnom centru Pariski magazin.
Ovogodišnji Exit festival na kojem će nastupiti Lily Allen, Arctic Monkeys, Manic Street Preachers, KoRn, Patti Smith, Kraftwerk, Moby, Prodigy, Madness, Carl Cox, Richie Hawtin, Etienne de Crecy, Sasha i brojni izvođači na preko 20 festivalskih bina, održaće se od 9. do 12. jula na Petrovaradinskoj tvrđavi.
Izvor: City magazine
Link: http://www.citymagazine.rs/page.php?id=831

meni je lili totalno kuliša, a nadam se da će da izvede i neke pesme koje nisu na evropskom albumu, može na primer "kabul shit"

[video]http://www.youtube.com/watch?v=LabNo82q3D0[/video]
 
„ZZ Top” uoči koncerta u beogradu za „Blic”
Umesto trzalice koristićemo dinar
Autor: Petar Popović | Foto:Branislav Rašić | 28.09.2009. - 08:16

zz-top-v.jpg


Da bi se shvatilo koliko su „ZZ Top” veliki bend ne mora se ići preko „velike bare”, odakle dolazi taj „mali stari bend iz Teksasa”. Bili Gibons, Dasti Hil i Frenk Berd punih 40 godina sipaju, kao lokomotiva paru, svoj neodoljivi bluz. Pred prvo gostovanje u Srbiji (Beograd, „Arena”, 18. oktobar) Bili Gibons koga je Džimi Hendriks pre četiri decenije označio kao „najboljeg američkog mladog gitaristu” u ekskluzivnom razgovoru za „Blic” kaže da kompliment od čoveka koji je praktično izmislio šta električna gitara sve može, obavezuje da taj sud nosiš kroz vreme sa ponosom. „Gitara je moja opsesija, moj razlog postojanja. Dodatno sam srećan što za svoju strast dobijam novac. Zato sam blagosloven”.

Gibons kao vođa grupe poznate po hitovima „La Grange”, „Tush”, „Gimme All Your Lovin’”, „Give it Up”, „Sharp Dressed Man” , „Legs”, „Velcro Fly”, „My Head’s In Mississippi”, nezaboravnim koncertima, fenomenalnim spotovima prepunim seksi aluzija, dugonogih lepojki, neobičnih automobila i teksaškog humora, Bili je i veoma zahvalan sagovornik. Kao da godinama nije član Hola slave rokenrola.

„ZZ Top” jedna je od retkih grupa koju 40 godina čine originalni članovi. Kako ste pregurali sva iskušenja rokenrol stila života?
- Oduvek smo na našu stvar gledali jednostavno: tri ista pajtaša i tri ista akorda, zapravo retko živeći taj „životni stil” i „iskušenja” za koji pitaš. Volimo da sviramo bazičan bluz, tako da to sve za nas nije ništa drugo do zabava. Oko te ideje okupili smo se pre 40 godina i narednih 39 proveli u finom podešavanju prihvaćene formule.

Vaša muzika predstavljena je u Jugoslaviji 1971. preko emisije „Veče uz radio” Radio Beograda i to pesmama „Brown Sugar” i „Goin’ Down To Mexico” sa prvog albuma. Da li stare pesme uvrštavate u koncertni program?
- Nisam siguran da li mi još čuvamo originalne snimke prvog albuma. Možda ih vredi potražiti kad ih već spominješ. Naš koncert je putovanje kroz repertoar od starih dana do aktuelnih pesama. Baš smo neki dan sa zadovoljstvom svirali „Brown Sugar”, a možda ćemo za Beograd iskopati još nešto iz arhive.

Kakva iskustva nosite iz zemalja sa istoka Evrope?
- Nastupali smo po Mađarskoj, Češkoj, Sloveniji, Slovačkoj, Rusiji i uspomene su uzbudljive. Postoji jedan naš omiljeni bend koji svira odličnu verziju pesme „La Grange” na ruskom, mada nisam siguran koliko su tačno skinuli stihove.

Spremate li kakvo programsko iznenađenje za Beograd?
- Ako bih ti to sada rekao, onda to ne bi bilo iznenađenje, zar ne? Sviramo neke Hendriksove stvari... na primer „Foxey Lady”. U poslednje vreme odlazimo u daleku prošlost, čak u tridesete godine prošlog veka i sviramo „Future Blues” Vilija Brauna.

Grupa „ZZ Top” zauzima 44. poziciju među 100 najvećih hard rok imena koju je načinio TV kanal VH1. Misliš li da je bend malo potcenjen?
- Ne znam kako je sačinjena ta lista. Mi smo zadovoljni što publika tačno zna zbog čega dolazi na naše koncerte i šta voli da čuje i vidi, a to je važnije od bilo koje liste. U svakom slučaju, nemamo zamerke na taj izbor. Uvođenje naše grupe u Hol slavnih rokenrola koje je učinio Kit Ričards meni lično izgleda kao najveće dokazivanje valjanosti koju neko uopšte može zamisliti i očekivati u ovom poslu...

Odavno nemate novu ploču. Kruži priča da se spremate u studio sa slavnim producentom Rikom Rubinom. Trač ili istina?
- Istina. Znamo se godinama i izgleda da je neizbežno da nam se ta saradnja dogodi.

Dva najčuvenija imena kojima su „ZZ Top” bili predgrupa su Dženis Džoplin 1969. i „Stonsi” 1973. Kojih se čuvenih grupa sećaš kao vaših „predjela”?
- Svakako „Aerosmith”, „Black Crow”s, Stiv Rej Von... No, moram te podsetiti da smo kao „Moving Sidewalks”, pre nego smo se nazvali „ZZ Top”, jednom svirali ispred Džimija Hendriksa!

Odavno koristiš meksički pezos kao trzalicu. Hoćeš li probati srpski dinar za prvi beogradski koncert?
- Pezos je dobre debljine, a odnos metalne pare sa metalnom žicom gitare poboljšava rezonansu. To je bilo jeftino, a dobro rešenje. Definitivno ću razmotriti mogućnost da sviram dinarom kada stignemo.

Čuvene brade
Da li je stvarno kompanija „Gillete” 1984. Dastiju i tebi ponudila po milion dolara da za reklamu obrijete brade?
- Znaš, ne bi nam ostalo puno novca da smo tokom proteklih 25 godina redovno morali kupovati brijače i penu za brijanje. Možda bismo imali po 30 dolara, a šta bi bio smisao svega toga? Redovno odbijamo takve ponude.

Karte u prodaji
Skopska „Avalon” produkcija sa zadovoljstvom ističe veliko interesovanje publike iz celog regiona za beogradsko gostovanje trija „ZZ Top”. Na osnovu do sada prodatih ulaznica očekuje se da će u „Beogradsku arenu” doći više hiljada pristalica bluza i hard roka iz Hrvatske, Bosne, Makedonije i Crne Gore. Ulaznice koštaju 1.990, 2.990 i 3.490 dinara.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/zabava.php?id=112788

Let there be rock. :D:D:D
 
1404d_ocp_w380_h300.jpg


27/09/2009 23:18 | Ulice u Zagrebu, Podgorici i Vranju: Milan Mladenović


Predlog da jedna ulica dobije naziv Milana Mladenovića, gradska komisija još uvek nije razmatrala
Više od 3.000 potpisa za frontmena EKV

Autor: Bojan Cvejić

Prošle godine na Trgu Republike peticiju za predlog da se jedna ulica ponese naziv Milana Mladenovića, frontmena grupe EKV, za dva dana potpisalo je više od 3.000 građana. Međutim, ovaj zahtev još nije razmatran, kako nam je rečeno u Gradskoj upravi.


U Sekretarijatu za kulturu kažu da se ovaj predlog još nije našao na dnevnom redu sednice Skupštine grada. Takođe, i Petar Đorđević, predsednik Komisije za imenovanje ulica i trgova, potvrdio je za naš list da takav zahtev nije stigao pred Komisiju.

- Potpise smo predali Skupštini grada, ali još uvek nismo dobili odgovor na naš zahtev. Prvobitno je došlo do nesporazuma, jer je Grad izneo tvrdnju da od 2004. godine već postoji Ulica Milana Mladenovića u Zemun polju i da bi taj naziv mogli da ponesu jedino ulica ili trg u Lazarevcu, Mladenovcu ili Grockoj. Međutim, u međuvremenu smo saznali da ova ulica ne nosi naziv po istoj osobi, nego po Milanu Mladenoviću od Lužice, pesniku i filozofu - objašnjava za Danas Bojana Kašiković, jedna od pokretača ove inicijative, koja je proistekla iz grupe poštovalaca grupe EKV na društvenom sajtu Fejsbuk.

Ipak, u Gradskom sekretarijatu za kulturu kažu da Ulica Milana Mladenovića u Zemunu ipak nosi naziv prema frontmenu rok grupe EKV i da nije moguće dodeliti isti naziv još jednoj ulici u gradu.

Predsednik Komisije za imenovanje ulica i trgova Petar Đorđević, međutim, kaže da i ukoliko stigne zahtev za dodelu naziva ulice prema ovom muzičaru da će on lično glasati protiv toga, zbog detalja iz njegovog privatnog života.

- U Podgorici, Zagrebu i Vranju već postoje ulice nazvane prema Milanu Mladenoviću, pa bi među ovim gradovima trebalo da se nađe i Beograd kao grad u kome je ovaj rok muzičar živeo i radio. Osim što je bio rok muzičar, Mladenović je bio i veliki umetnik i pesnik, koji je obeležio jedan rok period - period nju vejva. Na neki način pokušao je da „promeni svet“ - kaže za naš list Tamara Knežević, jedan od inicijatora.

Hitovi i danas

Milan Mladenović (1958 - 1994) bio je jugoslovenski rok muzičar, najpoznatiji kao pevač i gitarista beogradske rok grupe Ekatarina Velika ili EKV. Prethodno je bio i član grupa Limunovo drvo i Šarlo Akrobata. Mladenović je i jedan od muzičara koji je doneo novi talas na beogradskoj i jugoslovenskoj muzičkoj sceni. Hitovi grupe EKV, kao što su Krug, Par godina za nas, Oči boje meda, Ti si sav moj bol, Dum dum i drugi, ostali su zapamćeni i do danas.

Nazivi po herojima Crvene armije

Udruženja građana ,,Forum za zaštitu ekonomskih, socijalnih i kulturnih prava“, će danas predati zahtev gradonačelniku Beograda Draganu Đilasu da se vrate, ili da se novim ulicama daju imena slavnih heroja Crvene armije, saopštilo je ovo udruženje. Kako se precizira, prošle nedelje organizovan je okrugli sto na temu ,,Srpski narod pamti heroje“ u Ruskom domu povodom 65 godina od oslobođenja Beograda i prvoj poseti predsednika Ruske Federacije Dimitrija Anatoljeviča Medvedeva Srbiji. Na ovom skupu je odlučeno da se podnese ova inicijativa.

Izvor:Danas
http://www.danas.rs/vesti/srbija/be...pisa_za_frontmena_ekv_.39.html?news_id=172882
 
Milan Mladenovic ima ulicu u altini ili Kamendinu (ne znam tacno) i uz duzno postovanje prema stanarima tih naselja, mislim da vecina njih nema pojma cije ime njiho sokak nosi. Inace su u zemunskim naseljima ulice nazvane po zaista divnim ljudima, mislim da su medju njima Ckalja, Mija Aleksic, Pavle Vujisic, Bata Stojkovic (nisam siguran za sve...)

Ipak, mislim da Milan (a i ostali pomenuti) zasluzuju malo reprezentativnije ulice, jer su na najbolji moguci nacin predstavljali Beograd za svog zivota, pa sto bismo im to pravo uskratili u smrti. Problem moze biti u tome sto vecina ulica, ulicica, sokaka, skverova itd. po Beogradu vec visedecenijska (po nekoliko puta menjana doduse) imena. Licno, uvek sam bio za neki prostor sto blize SKC-u jer je ta zgrada prosto simbol novotalasnog Beograda - npr. deo Njegoseve od Kralja Milana do Svetozara Markovica, a ako vec ne moze ulica onda ona staza u Manjezu sto prolazi iza baste SKC-a.

Sto se Cece tice, primetio sam prethodnih dana da nam je grad izlepljen ruzicastim plakatima sa recima poput "Beograd", "pile", "Lepotan" itd. Nedavno su me prosvetlili da su u pitanju nazivi Cecinih pesama - sta bi to plakatiranje trebalo da predstavlja!?
 
možda je to već krenula priprema za taj koncert na ušću pomenut nekoliko postova gore. mada malo je rano :rolleyes:
 
Vrh