Šta je novo?

Muuusic

jao stvarno bi mogla, koncert je bio ovaj poslednji bas bas fantastican.... i bas se na njemu prisecala ovog nastupa na MESAMu;).... eto bas mi zao sto ti nekadasnji festivali vise ne postoje... kao npr u Hrvatskoj sto su se odrzali...

Beogradsko Prolece? Mesam?... sta je jos bilo tu?
 
Lucifer":1sajbzpi je napisao(la):
MOgla bi nam Josipa ponovo doc' u posjet, ne :gobb:
A mogla bi... :gobb:
KONCERTI:
09.08.2008. Dubrovnik - samostalni koncert
31.07.2008. Pirovac, Porat - samostalni koncert
24.04.2008. Zagreb - Umjetnički Paviljon - nastup na eventu neurologa i farmaceuta
26.03.2008. Zagreb, kazalište Komedija - gošća na koncertu Ivane Kindl s pjesmom 'Amazing Grace'
20.03.2008. Ljubljana, Slovenija - Narodni muzej - nastup na gospodarstvenom eventu
13.03.2008. Ljubljana, Slovenija - Klub Cvetličarna Mediapark - samostalni koncert. Ulaznice se mogu kupiti na www.eventim.si, www.vstopnice.com i www.koncerti.net

NASTUPI:
Zagreb, HNK - Predstava 'Pijana noć':
01.04.2008. popodnevna i večernja predstava
31.03.2008. popodnevna i večernja predstava
30.03.2008. večernja predstava
Evo njenog sadašnjeg rasporeda, pa ako neko ode, da ga intenzivno mrizm.. :)
Ja se nadam da odem u Dubrovnik*, mada bih mogao i do Zagreba za Prvi maj... :)

* - Ako neko zna besplatan ili jeftin smeštaj, spreman sam brati grožđe (i piti prošek i limunčelo).. :)
 
hahah i ja cu najverovatnije kod drugarice za 1 maj u ZG..... skupilo se nas 5 pa cemo da se zaputimo:)

svi putevi vode u Zagreb (via BEG):)
 
da li neko zna, da li, i gde, ima neki pravi record stores u bgu? znaci prodavnice gde se prodaju prave gramofonske ploce.

izvinjavam, sto lose umem da govorim srbski. u nemackoj sam odrastao. ali nadam se, da me razumete! ;)
 
^^^

koliko ja znam, nazalost nema. Ima jedan lik kod glavne poste sto prodaje ploce na ulici, to je sve sto znam.

elem, danas je potvrdjen jos jedan super koncert u BG-u

THE POLICE, 24. jun, Usce (predgrupa - Counting crows)

za ovu nedelju preporucujem vrele ritmove u subotu u okviru Dana Beograda na Vidikovcu, gde nastupaju So Sabi i Dela Arno Bend, a dan kasnije (u nedelju) na Kosutnjaku, za ljubitelje prirUde, Supernatural fest - Darkwood dub, Sila, Autopark, Petrol, horseman Coyote.... Oba koncerta su za dz :)
 
Potpisivanje manifesta za spas rokenrola u Srbiji
Autor: Beta | 22.04.2008 - 12:50

Udruženje "Rok inicijativa" i opština Savski Venac danas su najavili da će 24. aprila organizovati "Veliku rokenrol tribinu", koja će se završiti potpisivanjem "Rokerskog manifesta" i "Deset rokenrol zapovesti" čiji je cilj spas rokenrola u Srbiji.

Organizatori tribine najavljuju i formiranje "grupe za pritisak - Rokenrol ministarstva u senci", čiji će članovi postati po želji prisutni u sali opštine Savski venac.
Na tribini najavljenoj pitanjem "Kako je, zašto je i da li je propao rokenrol u Srbiji i šta da radimo da mu pomognemo", učestvuju rok novinari Duško Antonić, Branko Rogošić i Branimir Lokner, i frontmen benda "Ortodoks Kelts" Aca Seltik.
Kako je najavljeno, tribina počinje u četvrtak u 19.00, a nastupiće i rok bend "Fri entrans", sastavljen od učenika osnovne škole "Radojka Lakić".

Izvor: Blic
http://www.blic.co.yu/zabava.php?id=39029

Pa Bajaga je već bio ministar za rokenrol u dva sata kvalitetnog tv programa. :):cool:

Hajde da sastavimo domaću rokenrol vladu :D

Moji predlozi:
Bajaga - premijer
Aca seltik - ministar za sport
Đule Van Gog - ministar finansija
Cane Partibrejkers - ministar za omladinu
Bora Čorba - ministar za Kosovo i Metohiju
Gile Električni Orgazam - ministar pravde
Vlada Divljan - ministar prosvete
 
ali njega mogu da slušam, a neobaveštenog ne mogu. :)

Koja aka. Zeleni Zub - ministar policije
Zeleni zub je sve ono što bi drugi ljudi želeli da budu. :D
 
Kad bendovi imaju rajder liste, moze i prosecan posetilac Beogradskih koncerata :)

Pa, sumirajuci utiske sa prethodnih koncerata, a narocito grupe the Police veceras, uslovi Beogradskog posetioca koncerta:

- da bend svira minimum 3 sata
- da bend svira pesme koje mi hocemo, po nasem redosledu
- da tempreratura na koncertnom prostoru bude 21 C
- da vazdusni pritisak bude 997 milibara
- da ne pada kisa
- da karte budu bar 50% jeftinije nego u drugim zemljama
- da pice bude besplatno
- da na svakog posetioca dolazi po jedan WC
- da sankovi ne budu udaljeni vise od 5m od svakog posetioca
- da clanovi benda moraju da komuniciraju sa publikom na srpskom jeziku
- da dovoz i odvoz s koncerta budu regulisani o trosku grada/drzave
- dabend, po izboru, u slucaju da publika nije zadovoljna izvrsi jednu od sledece dve opcije:
1. obavi felacio celoj publici
2. ritualno se samozapali na bini uz "Ko to kaze, ko to laze Srbija je mala"

I na kraju, pitanje koje sam sebi veceras postavio - sta je Beograd to ucinio u svojoj istoriji da bi bio tako snobovski grad?
 
Ja sam sad došao kući sa Ušća, radio sam na postavljanju i sklanjanju bine. Koncert kao koncert po meni nije bio ništa posebno. Ali je zato količina đubreta koju ste ostavili vanserijska. Tačno mi je žao ljudi iz zelenila koji će sutra na +40 da sklanjaju one tone plastike.
Da ne pričam o linijama kokaina koje su pošmrkane večeras.

I da, koliko je dobro kad radiš za stranca. Pošteno po dogovoru i nema drugačije.
 
@relja

nisam imao pojma da je domacica u pitanju :) super je stvar, pokupio je nekoliko puta ovih dana slusajuci radio u dzi-es-piju. prija pesma na ovu vrucinu :)

@vocar

svaka cast za binu i brzinu montiranja/razmontiranja. i to po ovom paklu!
 
Homer Jay":1bzyxj3n je napisao(la):
@relja
nisam imao pojma da je domacica u pitanju :) super je stvar, pokupio je nekoliko puta ovih dana slusajuci radio u dzi-es-piju. prija pesma na ovu vrucinu :)
A ja je cuo u kollima, kuvao se 3 minuta na parkingu ispred zgrade da cujem koja stvar je u pitanju...na 36 stepeni :) posle vidim na youtube-u da nema ko nije obradio pesmu...
 
Depeche Mode sigurno dolazi u Beograd. Koncert ce biti odrzan 20. maja u Beogradskoj Areni. BTW ovaj koncert bice jedan od dogadjaja kojim ce biti obelezeno 20 godina Radija B92 (rodjendan 15. maja).

Vise informacija u ponedeljak, naravno na B92 ;)
 
Sjajno! Vec sam ih slusao i gledao uzivo, ali od viska glava ne boli. :D
 
"Tornado" Tina ponovo u Beogradu!?

Beogradska "Arena", najverovatnije će tokom sledeće godine na svojoj sceni ugostiti najvitalniju rok damu, Tinu Tarner.

Kako "Blic" nezvanično saznaje, nekoliko srpskih promotera pregovara o organizovanju njenog koncerta u Beogradu, pa bi u evropskom delu turneje "Tina: Live in Concert", i Beograd mogao da se nađe na spisku evropskih gradova koji sa nestrpljenjem očekuju Tinu na unapred rasprodatim koncertima.

U julu 2000. Godine, Tina je na rasprodatom Vembli stadionu u Londonu završila "Twenty Four Seven“ turneju, i saopštila da je to bio njen oproštajni koncert.

Šezdesetdevetogodišnja pevačica se, na sreću, predomislila, zakazala novu turneju i već na prvom koncertu u Kanzas Sitiju pokazala da je u vrhunskoj formi – pevala je skoro dva i po sata svoje hitove "Private Dancer", "What’s Love Got To Do With It", "Steamy Windows", "Nutbush City Limits" i brojne druge bisere pedesetogodišnje karijere.

U međuvremenu Tina je izdala i kompilaciju svojih najvećih hitova sa dve bonus numere.

Ono što je potpuno sigurno je da je Tina u odličnoj formi, pogledajte kako zvuči i izgleda na "Tina: Live in Concert" - 2008 - "Proud Mary" uz gošće Opru Vinfri i Šer!!

Tina će do 13. decembra održati 37 koncerata u Americi, a evropski deo turneje počinje 14. januara 2009. nastupom u Kelnu.

(MONDO)
http://www.mtsmondo.com/entertainment/music/text.php?vest=113084
 
Četrnaest godina od smrti Milana Mladenovića
Autor: Beta | 05.11.2008. - 08:31

Danas se navršava 14 godina od smrti kultnog gitariste, pevača i pesnika Milana Mladenovića, koji je predvodio "Ekatarinu veliku" (EKV), jedan od najcenjenijih rok bendova u Srbiji i nekadašnjoj SFRJ.

milan-mladenovic-x.jpg


Mladenović je roden 21. septembra 1958. godine u Zagrebu. U šestoj godini se sa porodicom preselio u Sarajevo, a 1970. godine u Beograd. U Beogradu je završio Jedanaestu gimnaziju u kojoj je krajem 70-tih, zajedno sa školskim drugom Dragomirom Mihailovićem-Gagijem, osnovao svoj prvi bend "Limunovo drvo".
Godinu dana kasnije formirao je svoj prvi kultni bend "Šarlo Akrobata", zajedno s Dušanom Kojićem-Kojom i bubnjarem Ivanom Vdovićem. "Šarlo akrobata" je bio jedan od najznačajnijih predstavnika jugoslovenskog novog talasa, i sa pesmama "Niko kao ja", "Ona se budi" i "Mali čovek" bio je predstavljen na znamenitoj kompilaciji "Paket aranžman" (1980), zajedno sa grupama "Električni orgazam" i "VIS Idoli".
"Šarlo akrobata" je snimila i hvaljeni album "Bistriji il' tuplji pitanje je sad", ali nije opstala dugo i iz njega su se rodila dva uticajna rok sastava - Mladenovićeva "Katarina II" i Kojićeva "Discplina kičme".

Tokom 1982. novom bendu su se priključili klavijaturista Margita Stefanović - Magi, a 1983. basista Bojan Pečar i bubnjar "Šarla akrobate" Ivica Vdović. U toj postavi 1984. godine "Katarina II" izdaje istoimeni, veoma zapaženi album, nakon čega Vdović i Mihajlović odlaze iz benda. Grupa menja ime u "Ekatarina Velika" i 1985. godine izdaje takođe istoimeni album, koji dobija povoljne kritike i skreće pažnju na bend, sa velikim hitovima "Oči boje meda" i "Modro i zeleno".
Album iz 1986. godine, "S vetrom uz lice", gde se nalazi možda najslavnija EKV pesma - "Ti si sav moj bol" lansira ovu grupu na sam vrh jugoslovenske rok scene, gde sa Mladenovićem na čelu ostaje sve do 1994. godine, izdavši seriju uspešnih albuma - "Ljubav" (1987), "Samo par godina za nas" (1989), "Dum dum" (1991) i "Neko nas posmatra" (1993).

http://www.blic.rs/_customfiles/Image/slike/2008/11_novembar/04/kultura/ekv-x.jpg

Tokom rada sa "Ekatarinom Velikom", Mladenović je sarađivao kao producent na albumima bendova "Gustaph y njegovi dobri duhovi" i "Fit". Zajedno sa ostalim članovima benda, Mladenović se 1985. godine pojavio u filmu Gorana Markovića "Tajvanska kanasta", a sledeće godine i u filmu Darka Bajića "Crna Marija" u kojem je igrao glavnu ulogu i za koji je napisao numeru "Bus Station".
Krajem osamdesetih napisao je muziku za jednu pozorišnu predstavu, a 1992. godine s članovima grupa "Partibrejkers" i "Električni orgazam" formirao sastav "Rimtutituki", čija je muzicka aktivnost koncentrisana na antiratnu propagandu, i sa kojim je snimio singl "Slušaj 'vamo!". Singl je izdao radio B92, a promovisan je koncertom na kamionu koji je kružio ulicama Beograda.

milan-vr.jpg


U leto 1994. godine Mladenović je otputovao u Brazil, gde je sa dugogodišnjim prijateljem Mitrom Subotićem - Subom i nekoliko brazilskih muzičara snimio album "Angel's Breath". U avgustu 1994. godine, posle nastupa "Ekaterine Velike" na Festivalu u Budvi, Mladenović je prebačen u bolnicu gde je ustanovljeno da ima rak pankreasa.
Milan Mladenović (36) je umro 5. novembra 1994. u Beogradu. Sahranjen je u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu. Njegovom smrću "Ekaterina Velika" je prestala da postoji. Uključujući razdoblje kada se zvao "Katarina II", taj bend je izdao sedam studijskih albuma, uz tri koncertna.
Uz "Ti si sav moj bol", "Oči boje meda" i "Modro i zeleno", drugi veliki hitovi "Ekaterine velike" su "Aut" (1984), "Tattoo" (1985), "Budi sam na ulici" (1986), "Kao da je bilo nekad" (1986)", "Novac u rukama" (1986), "Zemlja" (1987), "Pored mene" (1987), "Ljubav" (1987), "Krug" (1989), "Par godina za nas" (1989) i "Dum dum" (1991).

U novembru 2006. godine pesma "Par godina za nas" je izglasana za najbolju jugoslovensku pesmu svih vremena u anketi slušalaca radija B92. Mladenović je u jednom intervjuu 1992. godine rekao da je "Par godina za nas" najbolja pesma koju je "Ekaterina Velika" napravila.
Posle Milana Mladenovića preminulo je još dvoje članova ovog benda. Bojan Pečar umro je u Londonu od srčanog udara 13. oktobra 1998. u 37. godini, a Margita Stefanović 18. septembra 2002. godine u Beogradu u 43. godini.
Mnogi muzičari smatraju da je "Ekaterina Velika" jedan od najznačajnijih bendova na prostoru bivše Jugoslavije i na jugoslovenskoj rok sceni uopšte.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/kultura.php?id=63906
 
U petak i subotu ce se u centru prikupljati potpisi za inicijativu da se jedna ulicau Beogradu imenuje po Milanu Mladenovicu.

Svu fanovi Milana, Sarla i Katarine, molim vas, izdvojite vrme, prosetajte do grada i potpisite peticiju.
 
hmm, ako ne može treći bulevar (btw. Milutin Milanković zaslužuje spomenik, ako ga već nema), jedan od predloga može da bude budući UMP, sa druge strane pruge ili ulica Vladimira Popovića.
 
Homer Jay":2oe9vxo5 je napisao(la):
U petak i subotu ce se u centru prikupljati potpisi za inicijativu da se jedna ulicau Beogradu imenuje po Milanu Mladenovicu.

Svu fanovi Milana, Sarla i Katarine, molim vas, izdvojite vrme, prosetajte do grada i potpisite peticiju.
Ali ljudi, pa on vec ima ulicu! Ne mogu da verujem da postoje fanovi EKV a da ne znaju za tu cinjenicu. Bolje da skupljaju potpise da je Magi dobije. Ili za spomenik. Ako ce ga dobiti Tupak, moze i Milan.
 
Evo sad sam proverio, stvarno ima i to u Kamendinu u Zemunu :D

http://mape.b92.net/map.aspx?mesto=Beograd&Broj=&ulica=milana+mladenovića

To je verovatno zapalo u ovom poslednjem deljenju imena kada su Pavle Vujisić, Zoran Radmilović, Čkalja i ostala ekipa dobili ulice po zemunskim naseljima.

eto, za to kao fan EKV-a nisam znao. Jasno je da je u centru jako teško dobiti ulicu, ali sam kontao da bi možda bilo lepo da se ona staza u Manježu iza SKC-a, JDP-a i Stupice nazove po Milanu.
 
Vrh