Šta je novo?

Murali Beograda

Lepi su i interesantni murali ali
gledano po svetu čudna proporcija
što više siromastva , više i murala ....
 
Ево једне фантастичне идеје :D
giants-graffiti-industrial-silos-os-gemeos-7.jpg

giants-graffiti-industrial-silos-os-gemeos-1.jpg

giants-graffiti-industrial-silos-os-gemeos-4.jpg

giants-graffiti-industrial-silos-os-gemeos-10.jpg

giants-graffiti-industrial-silos-os-gemeos-2.jpg

СморенаПанда :lol:
 
Оне силне силосе од шљункара на Сави би требало овако "муралисати". Ајде Шоми уради нешто у фотошопу слично овоме.
Плусићћћ укњижен
 
Било је доста мурала у Борчи, било их је и изузетних, сада нема сврхе да сликам јер су матори и превише уништени. Тако да пуштам слике само из пар везаних пролаза где сам се затекао













 
Гага":mt1wy6qy je napisao(la):
Оне силне силосе од шљункара на Сави би требало овако "муралисати". Ајде Шоми уради нешто у фотошопу слично овоме.
Плусићћћ укњижен
Толико сам вешт у фотошопу да би боље било да остану такви него ја да их сређујем :D
 
^mogao bih ja da pokusam ako mi neko nadje fotku silosa na Savi u boljoj rezoliciji.
 
Теодосић више личи на неког Амера. а Ђорђевићу глава као да је јајоглав
 
A da malo smanje doživljaj sa crtanjem po zgradama?
 
predlog slikara i konceptualnog umetnika Igora Marsenića (1974) za zgradu opštine Savski venac u Kneza Miloša 69, a prema konkursu Ministarstva kulture za javne murale. Nažalost, nije realizovan.

savskivenac0_zps0f1a0c31.jpg
 
Zastio nije relizovan klime obavezno obojati utoplie bi se u mural , moze li opstina da nadje sponzora , za farbu recimo da na skeli dok se radi mural stoji njegova reklama
 
И ово горе се некоме свиђа, волео би овакав мурал на Београдској згради? Па још ако је о нашем трошку (мислим грађана)




Шоми, ако ниси за фото шоп, оно бар имаш искуства са фарбом :D
Сликао сам ти мету у крају на којој можеш да се вежбаш 8)


Дуплирао би број туриста на Дунаву и послао лепу слику у свет :wink:
 
sta beograd treba da kopira tiranu sa veselim bojama po zgradama, ne razumem. Cuj konkurs ministarstva za javne murale
 
Jedno je mural jedno je cijela zgrada tj fasada ,kad se isara kao tiranizacija
 
Борчанац":1u7xgwgy je napisao(la):
Шоми, ако ниси за фото шоп, оно бар имаш искуства са фарбом :D
Сликао сам ти мету у крају на којој можеш да се вежбаш 8)


Дуплирао би број туриста на Дунаву и послао лепу слику у свет :wink:
А Шоми има буџет пентагона? :lol: Ако Стф успе да издејствује нешто код општине лако ћемо окупити екипу :D
 
Не бисмо требали мешати појмове мурал и графит..
 
Шоми, јасно је да не можеш сам. Неки тендер мора да падне :)
 
Борчанац":1axr3i41 je napisao(la):
Шоми, ако ниси за фото шоп, оно бар имаш искуства са фарбом :D
Сликао сам ти мету у крају на којој можеш да се вежбаш 8)


Дуплирао би број туриста на Дунаву и послао лепу слику у свет :wink:

Па Дракче рече да он може да покуша да "обоји" силосе у фото шопу. Јел има нека боља слика од ове ?
 
Нема Гаго боља, ово сам искористио семафор.
Локација је одлична, на ушћу Грочице у Дунав, уз пут и речно острво. Величином дозвољава поглед са свих страна у даљину. Друмом и Дунавом... Користио би га и као видиковац туристички :)
Одувек су ми ови силоси били фантастични (наравно да не одговара свака локација за њих) а осликани тематски би били хит.
Замисли овај у неким мотивима Винчанске културе, на пример.

 
Palo mi je na pamet više ideja za te silose: kao stubovi u Luksoru (hijeroglifi, lotosi i sl), korintski stubovi...
Zamislite samo face turista kada bi ih ugledali sa palube kruzera :D
 
A imamo ih vise silosi u grockoj i silose zitomlina na dorcolu mogao bi drakulic da se otvori za farbu
 
Vrh