Šta je novo?

Murali Beograda

nnikolic1986":lmd3fnfq je napisao(la):
@relja: Evo danas sam za tebe uslikao rad iscrtan u avgustu 2014 a posvecen Bori. Nalazi se na prvom soliteru iz pravca grada na Karadjordjevom trgu:

img20140816092815.jpg


Sa zakašnjenjem - hvala puno (i na brzoj reakciji)!
+
 
and there we are,, jos jedna intepretacija cuvene fotografije G.P nakon hapsenja na kojoj su mu oci pune slomljenog duha.
 
ZvezdarkaVracaric":2v8sdj6n je napisao(la):

Koja je ovo ludačka, košmarna slika:
Borac za slobodu naslikan na zidu pored reklame na nemčkom za proizvode nemačke korporacije koja je kupila srpsku fabriku, dok firma (prodavnica "Grmeč"), koja se nalazi u Prvomajskoj odaje poreklo vlasnika - došao je iz Bosne. Kad bi Gavrilo samo znao...
Gavrilo je bio pismen i načitan mladić, dok ovi koji su se potpisali izgleda misle da gramatika koju su standardizovali neki učeni ljudi - nije tačna.
Usput, ovo je još jedan primer divljaštva kiosk-urbanizma koji nastaje kada polusvet počne da upravlja društvom.
 
Па Реља, све то што си описао само доказује (по ко зна који пут) колико заправо велике "патриоте" познају историју и поштују је. Овај мурал на овм месту вређа сећање на Гаврила више него сам заборав, али потпуно необразована СрБска омладина то није у стању да појми.
 
Bora jos i nekako ali Bata jedva da lici.
 
Ма не личи на Бату у опште, више ми личи на Шљиванчанина !

Слику мурала Бате Стојковића који је у Бања Луци, а који сам поставио пре неки дан, изнад је, за овај је чиста 10-ка.
 
Sada sam prosao sve stranice na ovoj temi i sem Desanke Maksimovic nisam video nijednu zensku znamenitu licnost, a i ona je prezvrljana.
 
Kao iz Taličnog Toma :kk:

A za ovaj prethodni mi nije jasan detalj za 1941. Nadam se da predstavlja vojnika koji je posle brze kapitulacije krenuo put kuće sa puškom sačuvanom za neku drugu bitku...
 
Danas slucajno prodjoh podzemnim prolazom ispod auto puta kod studenjaka
auuu bas lepih murala se nagledah a prolaz ne uobicajeno čist
jbg... suviše sumračno beše za fotku mob. tel. ako neko ima sa onim svetlom vredi uslikati :)
 
relja":3ljse4m0 je napisao(la):
Kao iz Taličnog Toma :kk:

A za ovaj prethodni mi nije jasan detalj za 1941. Nadam se da predstavlja vojnika koji je posle brze kapitulacije krenuo put kuće sa puškom sačuvanom za neku drugu bitku...


meni nije jasno zašto ih je sramota da nacrtaju partizana sa sve petokrakom.


zna se ko je dobio rat na ovim prostorima.....

iako bi neki želeli da je bilo drugačije.
 
Umetnici street art-a teško pronalaze prostore gde mogu da rade velike formate, a da ne dođe do prekida rada, prefarbavanja, kažnjavanja i sl. Mural i grafiti još uvek su nelegalni, što je i osnovni razlog zašto nemamo priliku češće da ih viđamo u većem formatu.

U Grockoj je nastao baš takav, estetski doživljen veliki mural, koji je ukrasio čitav jedan prostran i neugledan zid. Podrškom vlasnika kluba Nenada Paunića, grupa mladih sačinjena od učenika i studenata beogradskih umetničkih škola, specijalnim grafiti sprejevima trajno je oplemenila ambijent Konjičkog kluba “Urban kauboj” u Grockoj.

Na zidu ispred koga se vezuju konji kada se spremaju za jahanje, street-art umetnici Magla, Hawok, Čarli, Weed, Neto i Doros ilustrovali su legendarni kaubojski salun, banku i zatvor. Tu su i obavezni detalji prerijskog i kaubojskog života kao što su kaktusi, potkovice... Priča je logična: kauboj sjaše, uđe u salun, vatrena voda ga ohrabri da opljačka banku, ali tu je i neizbežni zatvor... Sve u stilu stripa i duhu nekadašnjih kauboja.

Grocka je ovim dobila svoj prvi mural na otvorenom, ali na privatnom posedu Konjičkog kluba. Sudeći po reakcijama, biće prvi u nizu. U centru naselja Grocka, poznatijem kao Gročanska čaršija, postoji nekoliko zidnih površina koje bi mogle postati javni murali.
Ekipa grafiti majstora je ZA

Da podsetim: Prvi murali u Grockoj rađeni su 2013. i 2014. godine u organizaciji Centra za kulturu Grocka, nalaze se u OŠ "Ilija Garašanin", i delo su učenika osnovne i Srednje škole.

Tekst: Zorica Atić

10635841_10204917780367980_7838870156416095971_n.jpg

10471316_10204917782408031_936485211728321464_n.jpg

10409720_10204917784768090_3300340210700565292_n.jpg
 
Stef angazujte ljude da malo opelmene koji raspali zid kao kanc za mlade tako nesto .
Milislave stavili su vojnika i godinu 1941 kad je rat poceo i regularnog vojnika kraljvine jugoslavije meni vise bode oci onaj iz 1991 nebitno
 
Vrh