Šta je novo?

Murali Beograda

Ako ste se nadali murali jok
dsc01033.jpg
 
Bilo bi dobro kada bi ove murale stavili u nekakav okvir, da barem gornja linija pozadinske bele boje murala bude ravna i finija , odnosno da mural ima nekakav odnos sa okolinom i povrsinom zgrade, a ne samo da bude slika na zidu per se.
 
Inace tabla se nalzi na spomeniku kocicu u banjaluci u parku
 
Није мурал, али би могао и бити. Једна изрека Зорана Радмиловића коју је користио, а при том и оригинална. Доста пута сам гледао "Радована трећег" и једном приликом је то у представи чак и рекао. :kk:

 
Trejsi":n3s8f93d je napisao(la):
Imate li i muzičku želju pride? Terate mak na konac bez potrebe.
Moze svilen konac? :) Ovo od mene je bio predlog radi poboljsanja celokupnog efekta murala, a ne kritika, mural je inace vrlo dobro uradjen.
 
Drakche":1qebxoga je napisao(la):
Trejsi":1qebxoga je napisao(la):
Imate li i muzičku želju pride? Terate mak na konac bez potrebe.
Moze svilen konac? :) Ovo od mene je bio predlog radi poboljsanja celokupnog efekta murala, a ne kritika, mural je inace vrlo dobro uradjen.

Da, a posle toga je usledila lista svih deformiteta našeg mentaliteta, a neki momci su se izgleda lepo potrudili. Samo sam postao malo alergičan na negativan pristup prema svemu, oprosti.
 
Meni se svidjaju murali koji su u jednoj nijansi boje koja je lepo uklopljena sa okolinom
ovo je za mene primer lepog murala

lepprimer.png


ali za ovo je potreban neverovatan trud. Najlakse je nabacati neko sarenilo preko sivila i onda nekome kome se ne svidja kao kontraargumet pruziti:
1. ti ne razumes savremenu umetnost
2. zar ti je lepse ovo sivilo

Radmilovic definitivno zasluzuje mural, savamala je idealna lokacija a stavio bih sledecu njegovu izreku

"Ja predlazem da izgradimo metro i kanalizaciju o istom trosku. Pa da .. govna idu u jednom a mi u suprotnom smeru .. jos ako prozori dihtuju, nema problema uopste!!!
Sta, kao nismo navikli, nikad nismo bili u govnima …
(Radovan III)"
 
Neki kalkan kod ateljea 212 bi bio odlican za to
 
@orion

velika je razlika u tehnici, ovo i nije mural, ne barem u klasinom smislu, izgleda kao da je 3D (?).
razlika je takodje ta sto je za rad na ovom "muralu" na cigli neko sigurno bio placen, pa onda moze sebi da priusti i vremena i materijala.
 
ovo sam samo naveo kao primer kombinacije boja i uklapanja u ambijent, ne svidjaju mi se sareni a opet crno-beli deluju sumorno posebno ako crna nadvlada.
Ok mi je da se plate murali umetnicima, dobra bi bila ideja da im se da neko mesto gde bi mogli da crtaju do mile volje gde bi sa jedne strane mogli da artikulisu svoju kreativnost a sa druge da im to budu reference kad neko zeli da angazuje nekoga za mural.

Dobar mural je ozbiljan rad koji trazi vreme i talenat i to treba da se plati.
 
Ово је нека кампања за геј параду чини ми се.
 
Umesto da uradim re,, dado ti plus :) Kako je moguće da neko švrlja u Knezu i da ga niko ne privede na razgovor? Neka kamera mora da je snimila ko to radi, ili to nikoga i ne interesuje?
 
Nikoga to neinteresuje , mozda su i policajci prosli pored
 
e, taman da iskoristim priliku za mali offtopic i pitam @direktora

zasto uvek pises "neinteresuje" i ostale negacije sa "ne" spojeno? - ili na ijekavici kada su u pitanju zvanicini nazivi tipa "d(j)evojacki park" i sl?
 
Za park pojma nisam imao da je zvanicni naziv , a pisem ijekavicom kao sto se da primjetiti a za spojene negacije i rijeci brzina kucanja nepritsnut razmak i ne kontrolisanje posta prije slanja istog
 
"неконтролисање" се пише заједно.
извини нисам могао да одолим :)
 
Vrh