Šta je novo?

Most 'Ada Ciganlija - Blok 70'

Ljudi neće dolaziti kolima ako ne budu imali gde da parkiraju ta kola. Dolaziće autobusom, biciklom ili peške. Vrlo jednostavno, zar ne... ? :)
1 - Naša svakodnevica, u bilo kojem delu grada, takvo ponašanje ljudi apsolutno demantuje
2 - Već imaju postojeći Most na Adi, preko kojeg takođe mogu autobusom, biciklom, ili peške, ako im je tako zgodno... takvima bi ovaj most bio samo "atrakcija", a nije vredno praviti urbanistički haos zbog atrakcije, člija upotrebna funkcija već ima alternativu
3 - Na Adi već ima gde da se parkira
 
Samo zato što će bahati svet koji je navikao da ide kolima u WC da nagrne u blokove treba da odustanemo od novog pešačkog mosta do Ade? Po toj logici nigde ništa u Beogradu ne bi trebali da napravimo jer će ljudi da nagrnu da dolaze sa kolima... To je apsurd, ja ne želim da pristanem na takvu ucenu.
 
Parking 50 eur. Dobrodošli u blok 70a!
I dalje gužva?

Parking 100 eur. Dobrodošli u blok 70a!
I dalje gužva?

Parking 200 eur. Dobrodošli u blok 70a!
I dalje gužva?

Parking 300 eur. Dobrodošli u blok 70a!
I dalje gužva?

...
 
Zašto ljudi uopšte izlaze iz kola? Nema potrebe da to rade.
Šta će nam bilo šta drugo osim kola i parkinga?
Koji je smisao ljudskog života i postojanja bez automobila?
 
Jesi završio? Ima još? Brzo nabijanje poruka ima neki razlog?
;)

I sve to nabrojano - kao mere izazvane jednim mostom?
Sasvim dovoljna argumentacija da most - ne treba graditi. ;)
 
Ako napravimo bilo šta lepo u bloku 70a počeće ljudi da nam dolaze kolima i da nam prave gužvu. Zato treba da se trudimo da blok 70a bude što bedniji i što jadniji da bi što manje ljudi dolazilo sa strane.

Predlažem da porušimo i ovo malo što već ima u bloku 70a da tako smanjimo gužvu, biće još praznije.
 
Svako može da napiše da "živi" bilo gde.
3000 tvojih (navodnih) komšija je potpisalo peticiju protiv mosta.
Možeš i ti da pokreneš peticiju "Za".

I ponovi ljudima svu ovu tvoju argumentaciju sa foruma.

Pa da vidimo.
 
Svako može da napiše da "živi" bilo gde.
3000 tvojih (navodnih) komšija je potpisalo peticiju protiv mosta.
Možeš i ti da pokreneš peticiju "Za".

I ponovi ljudima svu ovu tvoju argumentaciju sa foruma.

Pa da vidimo.
Pa to važi i za tebe, i ti možeš da napišeš da živiš bilo gde.

Koliko još ljudi živi u blokovima 70 i 70a pored te tri hiljade?
Koliko njih nije potpisalo tu peticiju?
Ja nisam i ne želim.

Peticija? Super, ajmo na referendum.
 
Kad praviš taj referendum za most? Pošto je peticija protiv već predata, sad bi valjda trebalo da se izjasne oni koji su "za".

Pa što ostali se ne izjasne?
Ko je hteo - izjasnio se.
Hajde, organizuj se, napravi ti svoju peticiju, objasni ljudima te svoje planove, pa da vidimo šta će da bude.

I da, ja nisam rekao sa sada živim tu, nekad davno jesam (pre tebe - navodno :) ) i imam neki plan da se uskoro ponovo skućim tu u komšiluku.
 
Kad praviš taj referendum za most? Pošto je peticija protiv već predata, sad bi valjda trebalo da se izjasne oni koji su "za".

Pa što ostali se ne izjasne?
Ko je hteo - izjasnio se.
Hajde, organizuj se, napravi ti svoju peticiju, objasni ljudima te svoje planove, pa da vidimo šta će da bude.

I da, ja nisam rekao sa sada živim tu, nekad davno jesam (pre tebe - navodno :) ) i imam neki plan da se uskoro ponovo skućim tu u komšiluku.
Znači ti ne živiš ni u bloku 70 ni u bloku 70a...

Dovoljna je ta jedna peticija za referendum.

Referendum ne raspisujem ja nego onaj ko je za to nadležan.

Ide ti u prilog referendum sa tolikom podrškom, pobedićeš sigurno...
 
Znači ti ne živiš ni u bloku 70 ni u bloku 70a...

Dovoljna je ta jedna peticija za referendum.

Referendum ne raspisujem ja nego onaj ko je za to nadležan.

Ide ti u prilog referendum sa tolikom podrškom, pobedićeš sigurno...

Da, to sam već i rekao ranije na ovoj temi, i sada sam i tebi objasnio, da ne bude nikakve zabune. Ali tu sam, blizu :)

Ti si taj koji je prvi spomenuo nekakav "referendum", niko nije pre tebe, zar nećeš da imalo se potrudiš da do njega i dođe?
Da objasniš ljudima te svoje ideje za parkiranje, za krčenje i gradnju na Adi...
Zar će sve da ostane na jednoj peticiji protiv?
Niko ko je "za" neće da se angažuje :)
 
Da, to sam već i rekao ranije na ovoj temi, i sada sam i tebi objasnio, da ne bude nikakve zabune. Ali tu sam, blizu :)

Ti si taj koji je prvi spomenuo nekakav "referendum", niko nije pre tebe, zar nećeš da imalo se potrudiš da do njega i dođe?
Da objasniš ljudima te svoje ideje za parkiranje, za krčenje i gradnju na Adi...
Zar će sve da ostane na jednoj peticiji protiv?
Niko ko je "za" neće da se angažuje :)
Radim, idem na posao. Nemam vremena da stojim na ulici i sakupljam potpise ni za koga.
Zato plaćam porez da vlast vodi računa umesto mene.
Dosta mi je mog posla, neću još i njihov posao da obavljam.
 
Rade i drugi, ali se bore za sebe, svoje ideje i za svoj komšiluk.

I da, vlast - ne radi za tebe, ni za mene. Oni rade za sebe, pa su tako i ovaj projekt smislili pre svega zbog svojih gramzivih interesa za gradnju na Adi.
I ne bi trebalo da doživljavaš porez kao nešto što "plaćaš vlastima", plaćaš ga medicinskim radnicima, nastavncima, vatrogascima, socijalnm službama, putarima, "zelenilu", "čistoći"... korisnim ljudima za društvo.

Laku noć svima i svako dobro.
 
Ne znam o gradnji na Adi i o tuđim interesima. Ja sam samo običan čovek koji bi voleo da peške ili biciklom brzo stigne do Ade.

Laku noć i svako dobro svima i od mene.
 
Koliko još ljudi živi u blokovima 70 i 70a pored te tri hiljade?
Koliko njih nije potpisalo tu peticiju?
Ja nisam i ne želim.

Peticija? Super, ajmo na referendum.
Referendum sam i ja predlagao, ali na opštinama Novi Beograd, Zemun i Surčin, jer bi stanovnici tog dela grada najviše koristili takav most do Ade.
https://forum.beobuild.rs/threads/most-ada-ciganlija-blok-70.3928/post-914550

Postoji širi Javni interes i nisu u pitanju samo stanovnici dva bloka koji su potpisali peticiju protiv izgradnje podzemne garaže duž ulice O.B. (radi navodne seče lipa) i izgradnje mosta.

Ovde se piše samo o interesu dva bloka, koji je navodno ugrožen, ali postoji interes 600.000 stanovnika tri velike opštine koji bi na mnogo lakši način dolazili do Ade.
 
Poslednja izmena:
Još jednom - 600+ hiljada građana već sada ima mogućnost da dođe do Ade koristeći postojeću infrastrukturu; most na Adi, ulice vezane na njega, gradski prevoz. i to mogi mnogo brže i jednostavnije nego da dolaze u blokove.

Hajde, kome je "predložen" taj referendum, zašto refendum nije zakazan?

Postoji širi Javni interes i nisu u pitanju samo stanovnici dva bloka koji su potpisali peticiju protiv izgradnje podzemne garaže duž ulice O.B. (radi navodne seče lipa) i izgradnje mosta.

Peticija:
screenshot-26-jpg.124113
 
Referendum raspisuje država i ako bude trebalo biće i raspisan, jer o tome je iz vlasti već neko govorio (možda Vesić?). To je rečeno u vezi peticije koja je u gornjem klipu BBC.

A, koliko će značiti izgradnja ovog mosta to znaju saobraćajni stručnjaci kao CIP koji je odabrao ovu lokaciju za most. Potpuno je besmisleno porediti dolazak na Adu preko ova dva mosta.

Gradjani i sami mogu da vide koliko je bliže i lakše doći na Adu nap. iz Bežanijske kose ili Zemuna, pa i iz Savskih blokova. Na slici je levo-dole prikazan 1km, pa sami uporedite koliko je to bliže, ali i jefitinije.

IMG_20220518_084919.png
 
Svašta.
Izmišljeni refendum, koji postoji samo na Beobulidu.
Potegne se neki nasumični argument, pa se povlači čim dođe u sudar sa relnošću i sa logikom.


U vezi dolaska iz pravca Zemuna i drugih krajeva NBG - koliko Dragan ne poznaje Novi Beograd:
Od raskrsnice "UMP"-a duž ulice Omladinskih brigada do Savskog šetališta ima 5 (pet) semafora.
Duž "UMP"-a ima - 1 (jedan) do Ade.
O broju linija koji idu preko Mosta na Adi ne vredi trošiti reči.
Isto kao i vremenu potrebnom da se peške od te raskrsnice dođe do Save u odnosu da se prevozom stigne do Ade preko postojećeg mosta.
Pa ko bude pešačio toliko stvarno nije normalan, a tek treba da pređe most i Adu...
 
Dao sam mapu da forumaši sami procene koliko je bliže i bolje doći na Adu preko budućeg pešačko-biciklističkog mosta. Ovdašnji "stručnjak" je dao svoju ocenu koju nemam potrebe ni da komentarišem.

Dao sam i objašnjenje ko i kada može da raspiše referendum za izgradnju ovog mosta, ako bude potrebno. Rezultat takvog izjašnjavanja beogradjana tri sremske opštine, već sada je poznat.
 
Vrh