Šta je novo?

Most 'Ada Ciganlija - Blok 70'

Izvinjavam se ali zasto je tebi bitno da se ovaj most izgradi? Naravno nevezano za politiku a vezano za to sto rekao bih zivis u Fruskoj gori.
 
A jel ćeš ti da platiš to obećanje iz svog džepa?
 
Platiće Direkcija za izgradnju, jer će most koristiti gradjani NBG, Zemuna i Surčina.
 
A hoćeš ti da daš pare Direkciji, Dragane, ili će da uzme od građana i resursa Beograda i da preusmeri sa drugih namena i projekata u Beogradu?

Most nisu tražili ni građani Zemuna (imaju oni svoje prioritete) a građani Novog Beograda su zvanično tražili da se on ne gradi (niko od Beograđana ni nije zvanično tražio taj most).
 
Naravno da te baš briga, niti je tvoj grad, tuđi je komšiluk, nisu tvoje pare, nećeš ti da imaš probleme ako se izgradi most i kada krene gradnja na Adi.
 
Pratim na NBG još projekata osim mosta i novog zoo-vrta na Adi, nap. žičaru do Ade i podvožnjak koji vodi do žičare, . . ima da uživate.

IMG_20230206_065705.png
 
A hoćeš ti da daš pare Direkciji, Dragane, ili će da uzme od građana i resursa Beograda i da preusmeri sa drugih namena i projekata u Beogradu?

Most nisu tražili ni građani Zemuna (imaju oni svoje prioritete) a građani Novog Beograda su zvanično tražili da se on ne gradi (niko od Beograđana ni nije zvanično tražio taj most).
Kada smo to trazili, mene niko nije nista pitao?
 
Kada smo to trazili, mene niko nije nista pitao?

"Грађани окупљени око Удружења „Блок 70 и 70а – Заједничка акција” прошле недеље упутили су писмо шефовима одборничких група у Скупштини града и уздају се у то да ће они данас рећи „не” овом плану јер он, како истичу, није сазрео за усвајање. Разлози који они наводе против изградње пешачког моста су: тај пројекат није приоритет станара блокова, више од 10.000 грађана из Блокова 70 и 70а потписало је петицију којом захтевају да се обустави изградња моста, уместо њега народ жели да се јавни новац преусмери у изградњу бициклистичко-пешачке инфраструктуре која би повезала савске блокове са градом на левој обали Саве. "

Prespavao si, kao i mnogi.



Mada se Dragan ovde bio upinjao pre par godina da nam objasni sa da su građani "prevareni" kada su pravili prvu peticiju protiv mosta, pa nam ovde podmetao isečena dokumenta i falsifikate....
 
O toj "peticiji" je besmisleno opet raspravljati, a ko hoće može da pogleda na forumu šta je ko pisao, ko je lagao i manipulisao sa "sečom lipa".
Sada je usvojen PDR za most i počinje projektovanje, a to je ono što mene interesuje.
 
Evo, da svi mogu da vide kako je Dragan nekada pričao da su građani koji su potpisivali pre nekoliko godina peticiju protiv mosta - "obmanuti"

I kako je podmetao lažne tvrdnje i falsifikovana i isečena dokumenta.
U međuvremenu je bila organizovana nova peticija protiv mosta i nju je potpisalo preko 10.000 ljudi.

Dragan je, pak, odradio svoj zadatak i stvorio lažnu sliku nekakve orgaizovane podrške mostu... čovek koji i ne živi u Beogradu!

Ništa nije ni gotovo ni "besmisleno".
Kao što je i dr. Šapić govorio da nikada neće sa SNS pa je postao njihov gradonačelnik, kako je govorio da će da očisti obalu od splavova pa ih legalizovao i uveo im struju i vodu i sl...
tako je i stari plan mogao da se promeni, pa tako može i ovaj koji je sada donet.
 
Dobo, nisi ti tema, već tvoj komentar o tome šta se i na koji način pisalo o mostu. Da budemo politički korektni. ;)
 
A, šta tebe briga moje zanimanje?! . . Ovde nisam ja tema, već most.

Sveli ste ovaj forum na rijaliti dobacivanje iz ćoška pijačarske kafane.

Ne, nego si ti svojim predlozima i besmislenim i nepotrebnim idejama obesmislio urbanističku priču u ovom gradu.
 
U međuvremenu je bila organizovana nova peticija protiv mosta i nju je potpisalo preko 10.000 ljudi.
Samo radi istine, po podacima tog udruženja prvi put su sakupili 8.500 potpisa kada su izmislili neku "seču lipa", a drugi put 3.500 potpisa kada je bio samo most u pitanju. Zato se sada pominje broj od preko 10.000, ali to je uobičajna manipulacija te grupice od desetak ljudi.
Inače, moj doprinos urbanizmu u gradu je potvrdjen na glasanju u vezi ovog mosta.
 
@relja Dakle to su stanovnici dva bloka, od 70 i nesto koliko ih Nbg ima. To je samo grupa ljudi, verovatno i jezgro od par nepopustljivih individua, koja grcevito protura nesto sto je po njima svima nama potrebno ili nepotrebno.
Most se i ne gradi zbog njih da bi se samo oni pitali o njemu, gradi se za sve ljude koji zive u Bg.
Ja iskreno ne vidim neko ogromno ogorcenje oko cele teme i ujdurme oko mosta, par ljudi je snazno protiv i to je to, ostali cute, verovatno jer im je sve jedno. I ima onih koji su protiv, jer biti protiv mosta znaci izraziti protivljenje vlasti sto im je jedino bitno, a sam most ih ne dotice, niti znaju zasto ga ne treba graditi.
Oko nove godine sam bio kod druga koji zivi u tim blokovima, njemu se ideja mosta dopada, jer inace voli da trci i prelazak na adu preko mosta bi mu godio.
 
Samo radi istine, po podacima tog udruženja prvi put su sakupili 8.500 potpisa kada su izmislili neku "seču lipa", a drugi put 3.500 potpisa kada je bio samo most u pitanju. Zato se sada pominje broj od preko 10.000, ali to je uobičajna manipulacija te grupice od desetak ljudi.
Inače, moj doprinos urbanizmu u gradu je potvrdjen na glasanju u vezi ovog mosta.
Laž.
 
Nije laž, već je istina, a to može da se lako proveri na njihovoj FB stranici. Prošli put su pokazali potpise, a zadnji put nisu jer je bio mnoogo manje.
 
Poslednja izmena:
@relja Dakle to su stanovnici dva bloka, od 70 i nesto koliko ih Nbg ima. To je samo grupa ljudi, verovatno i jezgro od par nepopustljivih individua, koja grcevito protura nesto sto je po njima svima nama potrebno ili nepotrebno.
Most se i ne gradi zbog njih da bi se samo oni pitali o njemu, gradi se za sve ljude koji zive u Bg.
Ja iskreno ne vidim neko ogromno ogorcenje oko cele teme i ujdurme oko mosta, par ljudi je snazno protiv i to je to, ostali cute, verovatno jer im je sve jedno. I ima onih koji su protiv, jer biti protiv mosta znaci izraziti protivljenje vlasti sto im je jedino bitno, a sam most ih ne dotice, niti znaju zasto ga ne treba graditi.
Oko nove godine sam bio kod druga koji zivi u tim blokovima, njemu se ideja mosta dopada, jer inace voli da trci i prelazak na adu preko mosta bi mu godio.
Pričamo o ljudima koji su životno zaintersovani za temu i koji su se organizovali oko ideje.... i o tvojim drugarima koji o tome eto proćaskaju bez udubljivanja u problem.

Niko, ama niko se nije organizovao oko ideje ZA most. Ne potiče od građana blokova, Novog Beograda, Zemuna...
Onda kada se budete organizovali, kao građani blokova 70 i 70a, sa forulisanim i potrkeljenim argumentima pa da pravimo neke komparacije između.

Mnogo toga je ovde pisano o posledicama ovog projekta. Prelistaj, ako te zanima.
 
Nije laž, već je istina, a to može da se lako proveri na njihovoj FB stranici.
Dragan opet podmeće, ovaj put stari članak iz 2022.
I od istog tog novinara, u istim novinama, ažurni podatak od pre par dana


"Више од 10.000 пунолетних становника противи се изградњи моста, а то је више од половине житеља у блоковима 70 и 70а и то не би смело да се занемари – каже Маја Ђурић, чланица удружења."


Dragan bi da ponovo zna koji put laže o peticijama građana, kao i kada je svojevremeno tvrdio da su građani "izmanipulisani" da potpisuju portiv mosta, iako se lepo video naslov peticije.
 
Vrh