Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

I da ga (KŠ istok) spuste na kružni tok je potpuno ok.
Mislim da je mnogo veći problem petlja Pojate. Tu nema mesta za inprovizacije.
Ovamo ispred KŠ može da se uglavi čeona rampa, gde god pre mosta iz pravca Ćićevaca.
 
Još sam skeptičniji po pitanju PGDS za MK - malo kamiona za mimoići se, malo tablica van ČA, KV, VB, TS, KŠ, AC.
Ali ovi pomenuti dovoljni da se napravi haos u saobraćaju, ne zbog njih samih, već zbog 50-30-60-50-80-50-60....
I bojim se da će tek za nijansu olakšati život lokalcima kad tranzit ode na A5.

I pored toga sto je autoput zaobisao Cacak, i dalje ima puno tranzita na magistralnoj obilaznici na svakodnevnom nivou.
Svakako ne postoji vise nacin da se naprave onolike guzve kao sto su bivale, ali da je sav tranzit otisao na milosa velikog, nije.
 
I da se salis, gotovo nikad nema slobodnih parking mesta ispred pecenjara.
Zivim u blizini i na posao idem pored Brana, i vecito guzva na putu jer se neko uparkirava ili isparkirava.
 
I pored toga sto je autoput zaobisao Cacak, i dalje ima puno tranzita na magistralnoj obilaznici na svakodnevnom nivou.
Svakako ne postoji vise nacin da se naprave onolike guzve kao sto su bivale, ali da je sav tranzit otisao na milosa velikog, nije.
Nakon otvaranja te deonice autoputa, ja sam nekoliko puta išao iz Kruševca za Zlatibor, sem što sam jednom prošao novim autoputem da vidim kako izgleda, u ostalim slučajevima sam i dalje išao kroz Čačak, tj. magistralnom obilaznicom. Tako da pretpostavljam da se dobar deo saobraćaja na relaciji Požega, Užice... ka Kraljevu, Kruševcu... i dalje odvija kroz sam grad. Mislim da će se to značajno promeniti kada se završi Moravski koridor.
Slična situacija je i kada neko ide iz pravca Kraljeva ka Nišu, mnogi ne nastavljaju obilaznicom oko Kruševca i da se u Pojatama uključe na autoput, već prolaze kroz grad, pa za Niš idu preko Đunisa i uključuju se na autoput kod Aleksinačkih Rudnika.
 
Pooriličan broj ljudi iz mog kraja još nije ukapirao da ka Kg i Kv mogu da koriste autoput i da je putarina na toj deonici dž. Evo, juče sam jednom objašnjavao da ide Pakovraće - Preljina na putu ka Kg. E, sad, u suprotnom smeru je drugačije, jer se prvo nailazi na prečicu kojom se Preljina izbegava i izlazi na kružni tok u Konjevićima pa to skrati put. A nije mali beoj ni onih koji ka Kv idu starim putem preko Slatine, pa do Rode idu kroz Ča. Meni je to objašnjenje, a ne pečenjare koje sigurno privuku nekoga, ali ne mogu toliko
 
Prođi starim novosadskim drumom ili carigradskim od Jagodine do Paraćina ili oko Niša.
Tu postoji autoput 50 godina, pa su puni ovi lokalni. Uvek će biti saobraćaja i na starom putu.
 
Trasiranje u Selištu.Jos 3km i bice trasirana cela duzina od Medvedje do Koseva.
IMG-44e745490982e0cd440451f8b20e5235-V.jpg
IMG-510dcb8f7c110f618742a5a1cb16d198-V.jpg
IMG-868901a69555e86d7fe354c88e0de3e7-V.jpg
IMG-65625fbaac66142d3ec505078e88e8e9-V.jpg
IMG-a037278c579b3d013938a3d4fddcdd7b-V.jpg
IMG-472868ed2f98a43ba8ab032210178ed0-V.jpg
IMG-47766c6f058a7ea2f7adf009a98feaf0-V.jpg
IMG-dcf74f877a204ed017f5c68d08f0fa94-V.jpg
IMG-fc6682984bad7f41d0775c814e08718b-V.jpg
 
Sa Tominog Instagram profila

 
Kako je Srbija čudna u svakom pogledu.Prvi digitalni autoput će možda biti pušten sa zakašnjenjem zbog nedostatka kamena i arheoloških istraživanja lokaliteta.
 
Highlights sa današnje posete predsednika Moravskim koridoru je da umesto 14 Oktobra datum završetka deonice do Kš sada datum oko Nove godine.Deonica Ča-Kv ide početkom 2024 i KV-Kš u 2025.
Kamenolom je proradio,prva miniranja su krenula.
 
Sad kad mogu reći da sam veteran na forumu mogu uzeti u obzir obećanje za Pojate-Kruševac do kraja godine. Obično pred sam finiš obećanja koje politička elita da su više-manje realna. Za ostalo treba sačekati razvoj situacije.
 
Highlights sa današnje posete predsednika Moravskim koridoru je da umesto 14 Oktobra datum završetka deonice do Kš sada datum oko Nove godine.Deonica Ča-Kv ide početkom 2024 i KV-Kš u 2025.
Kamenolom je proradio,prva miniranja su krenula.
Pojate - KŠ i Čačak - Kraljevo je prilično realno, a KŠ-Kraljevo :ROFLMAO:☺️
 
Vrh