Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

U principu, ne vode na Pojate već na naplatnu stanicu Ćićevac. Tu rutu koriste skoro svi kamioni i autobusi na tom pravcu i koristiće je sve dok se ne završi pristup naplatnoj stanici Kruševa Istok. Čak se i mnogi kruševljani koji idu u pravcu Beograda isključuju/uključuju na naplatnoj rampi Ćićevac.
Isti andrak. :) Bukvalno preskocis ceo novi deo autoputa. A gde je Krusevac Istok? Kod Makresana?
 
Kakav ce biti spoj za petlju Velika Drenova, kruzni tok ili T raskrsnica?
 
Ima li kakvog napredovanja od Čačka ka Kraljevu ili je mrka kapa?
 
Taj deo od Adrana do Ratine ima najviše posla. To je realno za 2026. ako budu tu nešto od radova ove godine. Od Adrana do Preljine je dosta toga urađeno. Trup je manje više gotov, kanalizacija takođe. Rizla i asfalt idu brzo. Petlja Preljina se ponovo projektuje tako da tu ima najviše posla kao i petlja Katrga ako je deo ovog projekta. Ako se to otkoči uskoro mogla bi ta deonica da bude gotova do kraja 2025. Verujem da će se sigurno potruditi da bi imali šta da otvore sledeće godine. Mislim to bi bilo lepo parče za otvaranje i lepo zvuči jer bi se Kraljevo tako povezalo na autoput.
 
Taj deo od Adrana do Ratine ima najviše posla. To je realno za 2026. ako budu tu nešto od radova ove godine. Od Adrana do Preljine je dosta toga urađeno. Trup je manje više gotov, kanalizacija takođe. Rizla i asfalt idu brzo. Petlja Preljina se ponovo projektuje tako da tu ima najviše posla kao i petlja Katrga ako je deo ovog projekta. Ako se to otkoči uskoro mogla bi ta deonica da bude gotova do kraja 2025. Verujem da će se sigurno potruditi da bi imali šta da otvore sledeće godine. Mislim to bi bilo lepo parče za otvaranje i lepo zvuči jer bi se Kraljevo tako povezalo na autoput.

Jel postoji idejni projekat za Preljinu? Dodatno, da li je Katrga spoj sa brzim putem za Kragujevac?
 
Od Adrana do Kraljeva ove godine ne moze biti gotovo ni pod tackom razno, ali imaju uslove da urade od Adrana do Mrcajevaca, sto se verovatno takodje nece desiti zbog toga sto se forsira deo od Koseva do Trstenika. Pred kraj sezone ce da krenu da asfaltiraju delove oko Adrana iz cistog populizma zbog glasackog tela iz Kraljeva, ali eto zli neprijatelj u obliku Mire Rankovic iz Mojsinja i ekipe im nije dao da zavrse u ovoj godini. Pre nekoliko dana sam u prolasku kroz Kraljevo isao iza dva velika kamiona sa rizlom koji idu kroz sam grad. Sumnjam da ce se ulice u Kraljevu lepo provesti sa onim „kadama”.
 
Od Adrana do Kraljeva ove godine ne moze biti gotovo ni pod tackom razno, ali imaju uslove da urade od Adrana do Mrcajevaca, sto se verovatno takodje nece desiti zbog toga sto se forsira deo od Koseva do Trstenika. Pred kraj sezone ce da krenu da asfaltiraju delove oko Adrana iz cistog populizma zbog glasackog tela iz Kraljeva, ali eto zli neprijatelj u obliku Mire Rankovic iz Mojsinja i ekipe im nije dao da zavrse u ovoj godini. Pre nekoliko dana sam u prolasku kroz Kraljevo isao iza dva velika kamiona sa rizlom koji idu kroz sam grad. Sumnjam da ce se ulice u Kraljevu lepo provesti sa onim „kadama”.
Ulice u Kraljevu su odavno u očajnom stanju a ovo će samo da ih dokrajči. Cela ova situacija je malo smešna kao da država ne može da reši blokade pa sada stoje radovi. Pre bih reko da u neku ruku njima trenutna "blokada" više odgovara i da će tako ostati barem dok se ne završi do Trstenika.
 
Taj deo od Adrana do Ratine ima najviše posla. To je realno za 2026. ako budu tu nešto od radova ove godine. Od Adrana do Preljine je dosta toga urađeno. Trup je manje više gotov, kanalizacija takođe. Rizla i asfalt idu brzo. Petlja Preljina se ponovo projektuje tako da tu ima najviše posla kao i petlja Katrga ako je deo ovog projekta. Ako se to otkoči uskoro mogla bi ta deonica da bude gotova do kraja 2025. Verujem da će se sigurno potruditi da bi imali šta da otvore sledeće godine. Mislim to bi bilo lepo parče za otvaranje i lepo zvuči jer bi se Kraljevo tako povezalo na autoput.
Pa povezaće Kraljevo verovatno prvo sa Koridorom X preko petlje Vrba, verovatno je to sledeći mailstone, zbog trenutne situacije sa blokadama. A možda iumisle i neku devijaciju kod Kamidžorskog mosta, poznati su po devijacijama ;)
Petlja Katrga je spoj sa budućim brzim putem prema Kragujevcu, a ujedno i isključenje za Mrčaje.vce
 
Od Adrana do Kraljeva ove godine ne moze biti gotovo ni pod tackom razno, ali imaju uslove da urade od Adrana do Mrcajevaca, sto se verovatno takodje nece desiti zbog toga sto se forsira deo od Koseva do Trstenika.

Неће се десити јер нема никаквог смисла пошто од Адрана до Прељине неће постојати ниједан излаз на аутопуту све до изградње барем дела М15 од петље Катрга до Ибарске магистрале.
 
Pa ne mora sve sto se uradi odmah i da se pusti, neka urade to sto mogu ove godine inace nece to biti gotovo jos par godina. Nekome ta blokada i odgovara cim je Miri Rankovic rekla policija u Cacku na trasi da ih pozovu ponovo ako probaju da udju da rade. E sad koga je briga sto narod treba jos par godina da se vozi po onako opterecenom delu magistrale od Preljine do Mrcajevaca, pa i dalje?
 
Evo i sa zemlje slika

IMG_20240401_185518.jpg
 
Vrh