Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Izvini, ali ovo je čisto nepoznavanje materije.

Advokati, kao i svi ostali ljudi uostalom, znaju da budu alavi, ali to nikako nema veze sa brzinom postupka.
Eksproprijacija bi trebalo da bude hitan postupak i da se završi ne duže od 6 meseci.
U normalnom sistemu su to sve pripremne radnje i ne utiču na tok radova,
Ali kad imaš razvaljenu državu i gomilu neradnika, ispade da je neko ko želi da zaštiti neko pravo glavni kočničar i fino se nađe kao izgovor što sistem ne funkcioniše
Ne znam da li si lose procitao ili razumeo ono o cemu sam pisao ali si promasio akcenat price.
Eksproprijacija je predradnja, to je jasno. Da li je odradjena ispravno, ne nije. Uradjena je traljavo i kasno. Valjda smo to svi vec konstatovali.
Poenta moje price je, evo najprostije moguce cu, kasnis - ponudi ljudima malo vise od realne vrednosti tako da velika vecina prihvati i nema zelju za ulazak u sudski postupak, blokadu itd. Tako ces lakse izvrsiti pritisak i na one malobrojne koji bi da dobiju astronomske cifre koje nisu realne. Umesto toga ponudis iznos neprihvatljiv za vecinu i onda te zadesi ovo sto te je zadesilo na velikom delu koridora.
 
Ove dve kuce se nalaze na parceli koja je 51% u vlasnistvu drzave Srbije, a 49% u privatnoj svojini. Kako onda ne moze drzava da otkupi taj ostatak i da se nastave radovi?
IMG_7481.jpeg
 
Bojim se tih ispravljanja Morave. Da li ostavljaju retenzije, plavna polja?
Šta će se desiti sa starim koritom, meandrima i prostoru između starog i novog? Da li će se to kultivisati ili će ostati močvare?
Ako urade kao Veliku Moravu, nema brige. Retenzije se ne rade za velike reke, to je više za male i bujične potoke.
Staro korito ako ostane u nebranjenoj zoni onda bude neka bara, a pređe u branjenu zonu onda bude zanimljivo ovima koji se bave eksploatacijom šljunka. Pronađi selo Ostikovac, pa vidi na šta to sada liči.
 
Ove dve kuce se nalaze na parceli koja je 51% u vlasnistvu drzave Srbije, a 49% u privatnoj svojini. Kako onda ne moze drzava da otkupi taj ostatak i da se nastave radovi?
Pogledajte prilog 193749
Je l problem da se odradi deonica, asfaltira, do te kuce, pa kad se resi, da se posao zavrsi brze tako sto ce se zavrsiti samo taj deo?
 
Jedno pitanje, zar Krusevcu treba ovolika naplatna rampa Krusevac ISTOK? Nisam bas siguran...ovoliku rampu trenutno nema ni Preljina,ni Pakovraca (e), jedan NIS mozda ima ovoliku rampu...ali dobro...
 
Bolje pitanje je zasto KS ima dve naplatne rampe tik uz grad, medjusobno udaljene 2km. Nesto sto je npr preko potrebnije Cacku u Trbusanima ili Beogradu u Resniku/Sremcici
 
Bolje pitanje je zasto KS ima dve naplatne rampe tik uz grad, medjusobno udaljene 2km. Nesto sto je npr preko potrebnije Cacku u Trbusanima ili Beogradu u Resniku/Sremcici
Obilaznica ide ka Kopaoniku/Aleksandrovcu, drugi put ide u industrijsku zonu i grad. Trebalo bi da je obilaznica ovo crno sto sam obelezio, neka me ispravi neko. Tak treba da izgleda, napravljen je samo deo.
Screenshot 2024-03-27 at 15.15.29.png
 
Jedno pitanje, zar Krusevcu treba ovolika naplatna rampa Krusevac ISTOK? Nisam bas siguran...ovoliku rampu trenutno nema ni Preljina,ni Pakovraca (e), jedan NIS mozda ima ovoliku rampu...ali dobro...

Крушевац исток је рампа за транзит према Брусу, Копаонику, Блацу, Куршумлији, Приштини пошто иде на обилазницу.
 
Čačak ima dva izlaza. Ne znam zašto se potencira na još jednom izlazu u Trbušanima. To je lokalni put koji vodi u par sela.
 
Jedno pitanje, zar Krusevcu treba ovolika naplatna rampa Krusevac ISTOK? Nisam bas siguran...ovoliku rampu trenutno nema ni Preljina,ni Pakovraca (e), jedan NIS mozda ima ovoliku rampu...ali dobro...
Ne znam koliko je tacno, ali sam cuo da ce i Trstenik da ima veliku naplatnu, sa 7 prolaznih traka valjda. Ne znam cemu toliko
 
Vrh