Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Само се надам да када аутопут буду пустили у саобраћај да ће бити изграђена и Источна обилазница, бар до кружног тока!

Неће. Део од петље Крушевац исток - Бивоље најављују тек за годину и по дана и то доста млако, тако да знајући како то иде код нас, то се може одужити и на пар година. А то је тек пола источне обилазнице. Део од Паруновачког моста до Бруског пута није ни у најави.
 
Неће. Део од петље Крушевац исток - Бивоље најављују тек за годину и по дана и то доста млако, тако да знајући како то иде код нас, то се може одужити и на пар година. А то је тек пола источне обилазнице. Део од Паруновачког моста до Бруског пута није ни у најави.

Nedavno su ponovo promenili najavu, tako da je poslednje obećanje da će sa izgradnjom krenuti uskoro. E sad, to uskoro nisu baš tačno definisali nekim vremenskim rokovima i datumom, a nisu ni definisali da li će krenuti sa izgradnjom samo dela od petlje Kruševac istok do Bivolja ili sa izgradnjom kompletne obilaznice. Izjava je tako sročena da može sve da znači, a i da ne mora da bude.
 
Nedavno su ponovo promenili najavu, tako da je poslednje obećanje da će sa izgradnjom krenuti uskoro. E sad, to uskoro nisu baš tačno definisali nekim vremenskim rokovima i datumom, a nisu ni definisali da li će krenuti sa izgradnjom samo dela od petlje Kruševac istok do Bivolja ili sa izgradnjom kompletne obilaznice. Izjava je tako sročena da može sve da znači, a i da ne mora da bude.

Ако живиш у Србији, чуди ме да ти није јасно да било које обећање са "ускоро", неодређеним роком, начином финансирања итд. у преводу значи - неће скоро. Ако не живиш у Србији, опроштено ти је. 😄
 
Živim u Srbiji i sve mi je potpuno jasno. Mada, da ne grešimo dušu, taj način "funkcionisanja" nije jedinstven samo za nas. Žalosno je što kašnjenja kod nas nisu izuzetak već nepisano pravilo.
Inače, obećanja o završetku kruševačke istočne obilaznice i sa izmeštanjem teretnog saobraćaja koji prolazi kroz sam grad slušam bar poslednjih 35 godina, tj. od kako je završen prvi njen deo. Zbog toga sam se i našalio da je izjava sročena da može sve da znači, a i da ne mora da bude. Iskreno, ja sam se nadao da neće napraviti toliki propust da izgrade tako bitnu petlju na autoputu i da ona vodi u njive. A što je najgore, radovi na izgradnji te lokalne saobraćajnice još nisu ni započeti. Koliko ja pratim dešavanja u izgradnji, ne mogu da se setim da smo do sada imali takav slučaj na drugim autoputevima.
 
Screenshot_20230604_112923_YouTube.jpg

Screenshot_20230604_112936_YouTube.jpg

Screenshot_20230604_113004_YouTube.jpg
Screenshot_20230604_113015_YouTube.jpg
Screenshot_20230604_112856_YouTube.jpg
Screenshot_20230604_112914_YouTube.jpg
Screenshot_20230604_112946_YouTube.jpg
Screenshot_20230604_113034_YouTube.jpg
Screenshot_20230604_113059_YouTube.jpg


Izvor: vlad089
 
Аууууууу, Прељина - Адрани ,па ту ништа месецима није ни пипнуто ! Страшно...
 
Objavio Alvirović proširenu verziju emisije na YouTube.
Osmi minut je petlja Pojate. Ima baš lepih kadrova drona, tako da ko ne poznaje taj kraj može lepo da vidi sva geografska ograničenja ovog mesta
 
Videh danas neke radove na mestu gde se nastavlja Istočna obilaznica, kod pumpe ka petlji Kš Istok. Nadam se da je Rade to već snimio 😁😁
 
Vrh