Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Anonimna dojava o napretku radova,šteta što je vreme pokvarilo snimanje.

Praktično imamo novih 800 metara puta i od Srede još jednu traku ka Beogradu,tako da će se broj naplatnih iz Beograda ustaliti na 3 rampe.
 
Da su pitali prvog čoveka na kojeg nalete u okolini, verovatno bi im rekao da neće moći sa dve cevi da premoste Ljubostinjsku reku :ROFLMAO:
 
Tako su je premostili da bi mogli da rade u tom delu. Koliko vidim tu je predviđen most i izmeštanje reke.
 
Pa pretpostavio sam da je ovo neko privremeno rešenje, ali verovatno im je bilo u planu da ga duže koriste
 
Srusio se most i izmedju Slatine i Mrcajevaca. Sada nema ni jedan most Kraljeva i Cacka preko Zapadne Morave.
 
Pokusavam da nadjem taj most al bezuspesno, Mrcajevce sam nasao i znam gde su :) , a Slatinu jedino gde sam nasao je izmedju Kragujevca i Jagodine.
 
Između dva mosta obeležena crvenom bojom više nema ni jednog mosta preko Zapadne morave. Most obeležen crnom se srušio:

Most.jpg
 
To ne znači da nema nijednog mosta, već da nema u blizini, što su dva potpuno različita iskaza.
 
To je bio jedini most preko Zapadne Morave između ta dva obeležena mosta, njega sada više nema. U svakom slučaju mapa otklanja svaku dilemu.
 
A sta je sa tim mostom u Adranima na Ibarskoj, zar nije i on srusen? Vi ste oznacili jedan most, a srusena su dva.
 
To ne znači da nema nijednog mosta, već da nema u blizini, što su dva potpuno različita iskaza.
Prosto je. Od Čačka do Kraljeva postoje dva paralelna puta, po jedan sa svake obale Z. Morave. Rušenjem ovog mosta ne postoji način da pređeš s jedne na drugu stranu reke a da ne ideš do Čačka ili do Kraljeva. Da je ovo veliki problem, najbolje znaju meštani sela s desne i leve obale reke.
 
Rušenjem ovog mosta ne postoji način da pređeš s jedne na drugu stranu reke a da ne ideš do Čačka ili do Kraljeva. Da je ovo veliki problem, najbolje znaju meštani sela s desne i leve obale reke.

Taко је од новембра 2022, с обзиром да је тад забрањен саобраћај преко овог моста. Наводно су кренули припремни радови за реконструкцију, али сад ће очигледно морати да се гради нови мост.
 
To je bio jedini most preko Zapadne Morave između ta dva obeležena mosta, njega sada više nema. U svakom slučaju mapa otklanja svaku dilemu.
Ljudi, da, to stoji, ali obratite pažnju na izraze. Ja se konkretno ne razumem u taj deo Srbije, niti sam prolazio istočno od Čačka i zapadno od Koridora X. Morate biti egzaktni da ne biste postigli efekat tabloidnih medija i klikbejt naslova.

Srušio se most i između Slatine i Mrčajevaca. Sada nema nijedan most Kraljeva i Čačka preko Zapadne Morave.
U ovoj rečenici, usled pozicije genitivskog atributa, znači da ni Kraljevo ni Čačak nemaju most preko Zapadne Morave.
Како то мислиш да нема ниjедан мост? Мост на Ибарској магистрали преко Западне Мораве стоји. Оштећен је онај у Адранима преко Мусине реке.
I ovo sve objašnjava.
 
Poslednja izmena:
Vrh