Šta je novo?

Modernizacija GSP-a

Потрбено му је појачање, нерадника има много. :kk:
 
A da ga zamolimo da se malo prošeta po pogonu za održavanje...... auuuu pa to bi bio boj na Kosovu :laugh: :lool: :laugh:
 
Odlican teks, ali bi dodao jos nesto,
Mislim da je bitna stvar mentalitet ljudi, a to mnogi zaboravljaju.
Ne znam da objasnim zasto je to tako, ali npr. u austrijskim alpima ukoliko neko stavi trsku na krov, nema potrebe da dodje inspektor i nalozi mu da to odmah ukloni i kazni ga, prijavice ga prvii komsija odmah, to kod nas nije tako, u vecini slucajeva gradjane ne interesuju takve stvari, osim ako ih fizicki-licno ne ugrozavaju (prostor, svetlost,buka,smrad).
Takodje mi je zao sto mu niste postavili jos neka pitanja, a to je kako sredina koja ga okruzuje gleda na to sto on radi ?
Sta mu kazu prijatelji, roditelji i da li oni podrzavaju to sto on radi(da li su mozda neki posli njegovim stopama?), ili ga smatraju ludakom koji gubi vreme, umesto da zaradjuje neke pare ili radi nesto pametno ?
Takodje sam primetio da se vecina njegovih prijava odnosi na javne sluzbe, pa me interesuje da li je prijavljivao i fizicka lica ili privatne firme, preduzeca i da li ima nekih razlika, kako po pitanju realizacije prijave tako i po pitanju pritisaka ili pretnji.

Veliki pozdrav i mnogo pluseva Filipu, zbog njegove volje, uporosti i mladosti! :kk:
 
^^ i jeste stvar mentaliteta... Nikada ne bih prijavljivao komsiju. ako ga vide vide ga, al bi mu reko da trska ruzno izgleda...

jako je lepo kad se zalis gradu i onda vidis jedan dan da se recimo osvetli ulica za koju si urgirao ili rupa koju si prijavio, jer se na to treba trositi gradska lova.
takodje se na inicijativu naseg forumasa (ako se ne varam, ali ne znam kog, podsetite me) i pojavio Danny Forester da izvesti o mostu na adi sto ce biti ogromani plus za nas grad u svetskim razmerama.
 
dziggy":1irnzoh0 je napisao(la):
^^ i jeste stvar mentaliteta... Nikada ne bih prijavljivao komsiju. ako ga vide vide ga, al bi mu reko da trska ruzno izgleda...
Управо тако не треба мешати пријављивање комшије са притиском на институције да раде свој посао. Трска јесте ружна али није ништа у поређењу са бетончином која трајно нарушава изглед. Знам за неки случај да су неки наши на тим Алпама били мало бучнији једанпут и пришао му је комшија и рекао нешто као "нисам те сад пријавио али никада од мене нећеш добити дозволу ни за шта". Мислим да човек треба да има неки праг толеранције, наравно ако нешто прети да пређе у отворен безобразлук онда сећи у корену.
 
Hvala svima na podršci ! :cool:

@ Bulevarac
Evo imaš prilike da me pitaš. Ljudi oko mene su u početku bili dosta skeptični oko ishoda akcije. U gradskoj upravi su me svi dočekivali sa pitanjima "A šta tebe briga / što je tvoj prblem to što ne radi rasveta/što nedostaju stabla..." Vremenom su se ljudi oko mene poveli mojim primerom tako da teško da će sada neko od njih proći pored neke nepravilnosti na ulici, a da je ne prijavi inspekciji ili barem meni. Uglavnom me sada svi podržavaju.
Prijava se uglavnom odnose na posledice neodgovornosti javnih službi i javnih preduzeća. Dva puta je slučajno došlo i do prijave fizičkog lica. Prijave su se odnosile na šahtove bez poklopca, za koje se ustanovilo da su pojedinci nadležni. Gradske službe su potpuno isto u tom slučaju reagovale na prekršaj, ali su na kraju ipak bili spremniji da pošalju fizičko lice na sud zbog odugovlačenja sa postavljanjem novih poklopaca, nego javno preduzeće u istom slučaju.
Što se tiče nejednakosti privatnih i državnih firmi pred zakonom, to je i više nego očigledno. Npr. inspekcija će UVEK GSP-u gledati maksimalno kroz prste, ali će privatne prevoznike sankcionisati za potpuno isti prekršaj.
Takođe bih izneo jednu anegdotu.
Jednom se desilo da me je preko telefona nazvao jedan čovek iz Barajeva da mi se žali na već godinama neispravnu javnu rasvetu u njegovoj ulici. Zvao je sve gradske službe i naravno svi su prali ruke od tog problema. Čak je Elektrodistribucija, koja je dužna da održava javnu rasvetu, za njeno popravljanje tražila 1500 din. po pokvarenoj banderi. Kaže da su mu moj broj telefona dali u gradskoj inspekciji i rekli mu da bih ja mogao da sredim taj problem. Bio sam rad da pomognem čoveku, poletelo je par prijava i višegodišnji problem rasvete je rešen.
 
@c.s.i. pozdrav, odlicno sto si i ti ovde na forumu :kk:
respect za akciju i trud jos jednom!
Da li mozes nesto vise da nam kazes na koji nacin prijavljujes probleme, telefonski ili pismeno. Ukoliko je moguce prijaviti telefonski, da li u svim sluzbama dobijes i broj pod kojim je zavedena prijava? Ovo pitam, obzirom da sam se nasao u glupoj situaciji, gde saobracajaci odbijaju da urade ono sto je jasno propisano zakonom, a to je da kazne, ili odnesu nepropisno parkirano vozilo (koje sam prijavio vise od 50 x - isto vozilo parkirano nasred pesackog prelaza ). Nazalost kod takvih prijava ne postoji broj pod kojim je zavedena prijava.(nosio sam i fotografije, razgovarao sa komandirom, a na kraju i sa nacelnikom milicije radi jednog ISTOG nepropisno parkiranog automobila !&%*!) Ta osoba koja je svaki dan parkirala vozilo nasred pesackog prelaza se na tom istom mestu bavila i nelegalnom prodajom tekstila. Onda sam prijavljivao nelegalnu prodaju tekstila,(vise od 50 prijava za jedno isto mesto) ali sam tamo uvek dobijao broj prijave (telefonski).
Jos jedan primer totalne gluposti u nacinu organizovanja prijava , barem po meni je i slucaj kada sam uocio da je jedna picerija
na nekadasnji platan u Bulevaru Krlaja Aleksandara, okacila razvodnu elektricnu kutiju, i sve to zakucala u drvo. Da bi prijavio to u opstini Zvezdara sam morao prvo da platim odredjeni novcani iznos. Iz toga zakljucujem da jedino ljudi sa param mogu da prijavljuju nedostatke takve vrste, i da snose sami troskove(nema ni refundacije, ako je prijava opravdana) iako je tu evidentno kriv nadlezni inspektor koji nije uocio nepravilnost.
 
Na sajtu gsp.rs su postavljeni brojevi casopisa gsp-a za april i mart :gobb:

Koliko razumem,uskoro ce i novi sajt biti gotov.
 
Modernizacija je neophodna pa i na sajtu GSPa, konkretno oko ,,poslovičnog viška tolerancije od strane moderacije/administrcije.,,

Evo sa foruma odgovor članu a isti je na odgovrajucoj temi predložio izmenu trase ili linije autobusa
upravo zbog uvažavanja vece stručnosti GSPa i formiranja jedinstvenog predloga iz GSPa pri prezentovanju Direkciji za javni prevoz BGDa
što je logično a da ne bi svi građani po naosob zatrpavali istu Direkciju, koja ima i još druge probleme sem GSBa
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GSP Beograd Forum posvećen ljubiteljima ovog i ostalih prevoznika koji učestvuju u beogradskom javnom prevozu
link: http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?f=23&t=60&start=530
TEMA: Predlozi za nove ili izmene postojećih linija

Re: Predlozi za nove ili izmene postojećih linija » 17 Apr 2011, 18:32

Voleo bih da znam šta je nejasno ili iznenađujuće. Da li zaista treba da se sriče (ono, s-l-o-v-o p-o s-l-o-v-o) da GSP Beograd nema nikakve veze sa redovima vožnje, brojem polazaka i trasama linija? Time se bavi Direkcija za javni prevoz.

I ne - ne možeš da kažeš da nisi znao, jer su te stvari napisane par miliona puta i ovo što vas par radi (sa posebnim osvrtom na diskusiju o 73) već počinje ljudima ozbiljno da smeta (što su neki i jasno napisali), a i dalje to radite samo usled poslovičnog viška tolerancije od strane moderacije/administrcije. Dakle, ako nisi znao - nisi znao zato što nisi čitao.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ne, ne učestvujem u njihovim postovima samo,, izdaleka,, pratim

Meni je to isto kao neprimereno ponašanje vozača u autobusu , forum jeste deo GSBa
jer građanin se učlanio i piše sa dobronamernošcu a dobija odgovor koj ne shvatam sem da je pogrešio forum ili temu ili je glup....
Čovek je samo običan Beograđanin koj se obratio Beogradskom javnom prevozniku na liniji komunikacje 21 veka-forum.
Modernizacija GSBa mora uči i na sajt i na forum i svuda da bude u funkciji i koristi građana.
 
Овај форум што си навео није официјални форум фирме ГСП "Београд", већ свих љубитеља јавног превоза у Београду, може се рећи. ;)
 
vucko":1rxar1yv je napisao(la):
Na sajtu gsp.rs su postavljeni brojevi casopisa gsp-a za april i mart :gobb:

Koliko razumem,uskoro ce i novi sajt biti gotov.
E u tim časopisima možete on line pročitati sve detalje vezane za uvođenje smartt card sistema krajem godine..zaista detaljno opisana upotreba sistema kao i prednosti...
 
To mi se najvise svidelo.

Nije mi samo jasno zasto moraju i oni koji imaju mesecne ili godisnje karte da overavaju povlastice?
 
Да би нас велики брат посматрао куда се крећемо :lol:
Шалу на страну, то је неопходно због детаљног праћења кретања путника, чиме ће утврђивати где је потребно појачати линије, где увести нове итд :vops:
 
izvor Blic

Beogradski maturant iz hobija postao komunalni policajac

139558_bgfilip-vuksa-002-foto-nkostic_f.jpg


BEOGRAD - Maturant Filip Vukša (19) uspeo je ličnom inicijativom i zalaganjem da promeni nabolje mnogo toga u gradu. U protekle tri godine Filip je raznim gradskim institucijama poslao više od 450 prijava i predloga kako unaprediti kvalitet života u prestonici, a većina njih je prihvaćena i realizovana.
Filip se trenutno najviše bavi kontrolisanjem javnog gradskog saobraćaja

Filip je član foruma Beobilda (www.beobuild.rs) koji okuplja ljude koji podstiču i promovišu javne akcije kako bi sve institucije bolje radile. “Kap koja je prelila čašu”, a zbog koje je Filip krenuo u borbu sa problemima u gradu, bila je krajem 2007. dok se vozio biciklističkom stazom od Dorćola do Ade, za koju kaže da je tada bila neuređena i puna rupa.


Rešio je da nešto učini, slučaj je prijavio, a ubrzo nakon toga nadležnima se obratio i zbog drugih problema. Danas je ta biciklistička staza sređena.


link http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/251940/Beogradski-maturant-iz-hobija-postao-komunalni-policajac
 
:kk: ,

ali pazi komentar na tekst


"daj jel ste i dalje tolko naivni? pa odakle njemu ovoliki prostor u novinama, razmislite malo? znam mnogo ljudi koji vrse razne inicijative i pomazu ovom gradu, podnose zalbe, predloge, prijave a ni redak nisu dobili u novinama, a vi padate na prvog koga vam stave iako ne znate ama bas nista o njemu!? on mozda izasao samo da se uslika i vi ste vec pali na to? pa sutra ce to da vam bude novi ceda ili dacic ili neko treci a vi cete ga dovesti naivni na vlast pa cete posle da kukate? naivni ste ljudi i vasa naivnost ne poznaje granice, kako cemo mi takvi ovde u srbiji da zivimo...ne znam" :bash:
 
pa nisu komentari loši. velika većina podržava Filipa. a oni retardi koji u svemu vide teoriju zavere imaju ogroman broj minusa. tako da većina ljudi ispravno razmišlja.
 
'ладно ми нису објавили коментар јајаре смрдљиве.... а лепо сам им рекао да не пишу такве ствари када га не знају
 
Ми да кажем знамо Филипа.......али,да га не знамо......да је страначка личност, и да има политичку залеђину, не разумем пљување по особи која се бори за ОПШТЕ ДОБРО......
 
Vecina komentara su pozitivni,sto je za komentare na blicu super stvar.Rekao bih da imamo izuzetno malo losih kritika.

Serife,vozi dalje :gobb:

Ko sto neko rece da nam budes gradonacelnik za 10 godina!
 
Vrh